Nawigacja

Przedszkole grupa 3-4 latki Roczny Obowiązkowy Oddział Przedszkolny Dokumenty oddziałów przedszkolnych Informacje dla rodziców Obowiązkowego Oddziału Przedszkolnego Przedszkole Pluszowego Misia 2011 - 2013 Przedszkole 2008 - 2013

Oddziały Przedszkolne

Przedszkole grupa 3-4 latki

Ramowy Rozkład Dnia
 
8:00-8:30 - Zabawy indywidualne (manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne); aranżowanie otwartych sytuacji wychowawczo-dydaktycznych, pozostawienie dzieciom wyboru inicjatywy; inspirowanie do spontanicznej działalności zabawowej.
 
8:30-9:00 - Zabawy ruchowe integrujące grupę. 
 
9:00-9:45 - Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą sprzyjające rozwijaniu aktywności społecznej, poznawczej, językowej, artystycznej, ruchowej i zdrowotnej.
 
9:45-10:00 - Zabawy swobodne wynikające z zainteresowań dzieci.
 
10:00-10:15 - Czynności porządkowo-higieniczne.
 
10:15-10:45 - Obiad I danie.
 
10:45-11:05 - Odpoczynek poobiedni, kwadrans na bajkę, ćwiczenia relaksacyjne, gry i układanki stolikowe.
 
11:05-11:15 - Czynności higieniczne.
 
11:15-11:45 - Obiad II danie.
 
11:45-12:45 - Pobyt na świeżym powietrzu. Zabawy dowolne i organizowane przez nauczyciela w małych grupach, zabawy na sprzęcie terenowym, obserwacje przyrodnicze, spacery, wycieczki; dobór zajęć uzależniony jest od pogody i pory roku. Uczenie zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo dziecka w budynku, w ogrodzie i poza terenem przedszkola.
 
12:45-13:00 - Rozchodzenie się dzieci.
 
 
Multimedialny świat przedszkolaka
 

Dzieci z przedszkola w czasie zajęć edukacyjnych mają możliwość korzystania ze sprzętu multimedialnego, takiego jak:

 • tablica interaktywna,
 • projektor,
 • laptop,

 

Innowacyjne środki dydaktyczne ułatwiają dzieciom zdobywanie wiedzy i kształtowanie takich umiejętności jak:

 • logiczne myślenie,
 • kojarzenie faktów,
 • wytrwałość,
 • cierpliwość,
 • szybkie i celne podejmowanie decyzji.

 

Odpowiednio dobrane programy komputerowe pomagają rozwijać spostrzegawczość, zręczność, sprawność manualną, refleks oraz podzielność uwagi. Dzięki połączeniu innowacji z tradycyjnymi metodami plastycznymi dzieci uczą się łączenia technik plastycznych.

Tablica interaktywna posiada szereg cech, które wspomagają proces nauczania dzieci:

 • Motywuje i angażuje, umożliwiając prezentację materiału w ciekawy sposób
 • Zwiększa motywację dzieci, ale także nauczycieli
 • Umożliwia szybsze przyswojenie pojęć złożonych i abstrakcyjnych
 • Pozwala w niezwykły sposób uatrakcyjnić zajęcia.
 
http://spparszow.edupage.org/photos/album/1027/img003.jpg
 
Dzień Chłopaka - wrzesień 2013
 
"Dzień Chłopaka" w przedszkolu był uroczysty i słodki. Dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia i wręczyły drobne upominki. Wspólne świętowanie połączone było z konkursami, zagadkami i zabawami muzyczno-ruchowymi. Bawiliśmy się wspaniale!
 
https://spparszow.edupage.org/photos/album/932/img007.jpg
 
Głośne czytanie wciąż w modzie...
 
"Gimnazjaliści czytają przedszkolakom"-pod takim hasłem co roku odbywa się czytanie dzieciom w grupie 3-4 latków. Uczennice gimnazjum chętnie odwiedzają przedszkole, aby głośno czytać bajki. 
Czytając dzieciom książki, rozbudzamy ich wyobraźnię, aktywność intelektualną, wzbogacamy wiedzę, poszerzamy zasób słów i poznawanie świata. 
Akcja ta niesie obopólną korzyść: gimnazjaliści uczą się tolerancji i opieki nad najmłodszymi, a przedszkolaki czerpią dużo radości ze słuchania czytanych bajek. 
Wychowawczyni grupy serdecznie dziękuje uczennicom gimnazjum, które wzięły udział w "Głośnym czytaniu przedszkolakom".
 
https://spparszow.edupage.org/photos/album/983/img001.jpg
 
Zabawy sportowe w przedszkolu
 
Edukacja zdrowotna uwzględniająca aktywność fizyczną i rozwój sprawności ruchowej dzieci zajmuje w przedszkolu szczególne miejsce. Ruch jest naturalną potrzebą dziecka, a odpowiednia aktywność ruchowa jest dziecku niezbędna dla zapewnienia prawidłowego rozwoju fizycznego, umysłowego, motorycznego i sportowego.
"Gimnastyka to podstawa..." - Pod takim hasłem dzieci z grupy 3-4 latków uczestniczą codziennie w zajęciach ruchowych. Atrakcyjne przybory urozmaicają sportowe zmagania. Dzieci chętnie ćwiczą równowagę przechodząc po "magicznych kamieniach", lubią skakać na trampolinie, zjeżdżać po zjeżdżalni oraz bawić się ulubioną chustą animacyjną. W czasie zajęć gimnastycznych dzieci rozwijają także cechy charakteru tj: odwaga, samodzielność i wytrwałość. 
         
 
Dzień Pluszowego Misia
 
Dzień 25 listopada upłynął w przedszkolu pod znakiem obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię tego święta, wysłuchały wiersza "Miś" Jana Brzechwy i bawiły się przy piosence "Jadą, jadą misie". Przedszkolaki uczestniczyły w tym dniu w wielu zabawach, konkursach i quizach. Wykonały wspólnie Portret Misia "Dziwaczka", który został umieszczony na wystawie prac. Zabawy i tańce przy "Misiowej muzyce" dostarczyły dzieciom wiele radości. 
 
https://spparszow.edupage.org/photos/album/984/img002.jpg
 
Andrzejki
 
Dnia 29 listopada przedszkolaki wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Na początku wysłuchały opowiadania o ludowej tradycji wróżenia w Wigilię Świętego Andrzeja. Następnie z zaciekawieniem lały wosk przez klucz, ustawiały buciki, uczestniczyły w zabawach "Kolorowe bibułki", "Kim będę", "Zawody". W przerwach pomiędzy wróżbami tańczyły przy muzyce i uczestniczyły w zabawie "Gorące krzesło",oraz w "Tańcu z balonami". Uwieńczeniem tego dnia był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
 
https://spparszow.edupage.org/photos/album/985/img018.jpg
 
Mikołajki
 
6 grudnia dzieci od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwonka, który zwiastuje przybycie wyczekiwanego gościa. Dzieci wiedziały, że Mikołaj nie zapomni o nich, ponieważ jak same mówiły "Byliśmy bardzo grzeczni". Gdy tylko Gość pokazał się w drzwiach na wszystkich buziach pojawił się piękny uśmiech. Mikołaj miał dla każdego przedszkolaka piękny podarunek ukryty w wielkim worze. Dzieci wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki oraz zrobiły sobie wspólne zdjęcie z Mikołajem. Z ogromną radością zaprosiły Świętego na następny rok. 
Wychowawczyni grupy dziękuje rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania i miło spędzony czas.
 
https://spparszow.edupage.org/photos/album/994/img001.jpg         
 
Magia przedświątecznych chwil...
 
W dniu 20 grudnia przedszkolaki wysłuchały kameralnego koncertu, pt. "Kolędowy zawrót głowy". Koncert prowadziła pani Agnieszka Nowak - Zagóra, która pięknie opowiedziała dzieciom o tradycjach Bożonarodzeniowych. Muzycy wykonując znane polskie kolędy wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Niektóre dzieci poproszone były do tworzenia akompaniamentu na instrumentach perkusyjnych do utworów śpiewanych wspólnie przez artystów i dzieci. Koncert wszystkim bardzo się podobał.