• Język polski na wesoło

• Rok szkolny 2009/2010

Język polski na wesoło

Klasa VI wraz z nauczycielem języka polskiego – panią Małgorzatą Banaś nieprzerwanie stara się urozmaicać zajęcia, poprzez gry, zabawy i inscenizacje, podczas których dzieci wykazują się swoimi, nie tylko aktorskimi, ale i wokalnymi zdolnościami. Popis szóstoklasistów dotyczy zawsze jakiegoś zagadnienia z języka polskiego. We wrześniu młodzi aktorzy zaprezentowali scenki z noweli „Sachem” H. Sienkiewicza oraz tzw. ”Sąd nad Sachemem”, gdzie rozstrzygnięto los młodego Indianina.
          Październik przyniósł równie ciekawe lekcje, ponieważ tym razem klasa zaprezentowała inscenizację pt. „Mój idol”, na której można było zobaczyć wspaniałe występy, układy taneczne i piękny wokal uczestników zabawy. Tego rodzaju lekcje z pewnością wzbogacą lekcje języka polskiego, co więcej rozwiną zdolności, które z pewnością drzemią w naszych szóstoklasistach.
          W listopadzie również nie zabrakło tego rodzaju zajęć, ponieważ tym razem klasa VI zajęła się bardzo znanym i uniwersalnym utworem – a mianowicie „Małym Księciem” Antonie de Saint – Exupery’ego. Dzieciaki pochwalili się tu piękną recytacją najsławniejszych sentencji z utworu. Przedstawili także różne scenki z lektury, wzbogacając je niepowtarzalnym poczuciem humoru.