Nawigacja

 • 3 Maja - rocznica uchwalenia Konstytucji

  Dnia 28 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył  się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

  Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa II pod opieką wychowawczyni Izabeli Drabikowskiej oraz Edyty Spilskiej  przygotowała montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Uczniowie recytowali wiersze związane z historią konstytucji. Na zakończenie zaśpiewali pieśń pt. „Witaj, majowa jutrzenko”.

  Apel był również okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Nie zabrakło także odświętnych strojów.

 • Spotkanie ze znanymi polskimi zawodnikami sportów zimowych

  W dniu 27.04.2016 uczniowie klas IV – VI z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu ze znanymi polskimi zawodnikami sportów zimowych.

  Wśród zaproszonych Gości byli:

  Ø  Józef Łuszczek – dwukrotny Mistrz Świata w biegach narciarskich na dystansie 15 km;

  Ø  Józef Jarząbek – trener skoczków narciarskich TS „Wisła” Zakopane;

  Ø  Łukasz Rutkowski – skoczek narciarski (zajął 6 miejsce na Olimpiadzie w Vancover w 2010r.);

  Ø  Dawid Mureńka – skoczek narciarski (reprezentant Kadry Narodowej Polski w zawodach);

  Ø  Kacper Jarząbek – 10-letni skoczek w klasie JUNIOR – E (zajął 2 miejsce w Polsce w Lotos Camp 2016);

  Ø  Łukasz Łukaszczyk – 9-letni skoczek w klasie JUNIOR.

  Patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock, Fundacja „Mleko dla Szkół. Mleko dla Zdrowia”, ARR oddział terenowy Kielce, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin.

  Zaproszeni Goście opowiadali o swoich i o drużynowych sukcesach. Pan Józef Łuszczek, polski biegacz narciarski i dwukrotny medalista mistrzostw świata, wspominał najważniejsze dla niego turnieje m.in. w Lahti. Na tych zawodach  zajął on pierwsze, trzecie i siódme miejsce oraz zdobył nagrodę najlepszego zawodnika. Pan Łuszczek podkreślił wagę tych sukcesów dla niego oraz Polaków. Mogliśmy zobaczyć też film przedstawiający skoki naszego gościa i oczywiście nagrody, medale i puchary.

  Pan Łukasz Rutkowski opowiadał o swojej trudnej drodze i oczywiście wielkiej radości z odnoszonych sukcesów. Podkreślał ważny dla sportowców zdrowy tryb życia. Poruszył problematykę zdrowego odżywiania, codziennego picia mleka i uprawiania sportu.

  Najciekawszym punktem spotkania był pokaz skróconego treningu. Przewroty, salta, skoki, stójki i inne sztuczki wzbudzały zachwyt. Emocje sięgnęły zenitu, gdy poproszono z sali chętnych uczniów do powtórzenia niektórych ćwiczeń z pokazu (wykonywanie przewrotów i skoków wcale nie było takie łatwe).

  W czasie spotkania uczniowie mogli wziąć udział w konkursach wiedzy zorganizowanych przez sportowców.

  Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkowe kartki z autografami naszych Gości.

 • OGŁOSZENIE - dni wolne

  Dni 2. – 3.05.2016r. (poniedziałek, wtorek)
  są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych

 • Spotkanie z policją w ramach konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2016”

  W dniu 13.04.2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I -  VI z funkcjonariuszami policji. Spotkanie zorganizowano w ramach konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2016”.  Sier. Agnieszka Staryszenkow oraz starszy asp. Rafał Krążel omówili zagrożenia w sieci Internet, na jakie narażona jest dzisiejsza młodzież.

  Uczniowie wysłuchali prelekcji policjantów na temat bezpiecznego korzystania z sieci, a także zagrożeń związanych z Internetem i innymi nowoczesnymi środkami komunikowania się. Funkcjonariusze wyjaśnili słuchaczom, co to jest cyberprzemoc i cyberprzestępczość. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli również kilka filmików z serii „Owce w sieci” poświęconych bezpieczeństwu dzieci w Internecie.

  Zajęcia pokazały uczniom, że Internet to nie tylko zagrożenia, ale również narzędzie, które ma wiele praktycznych zastosowań.

 • Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Wielka Liga Czytelników"

  15 kwietnia 2016r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbył się  półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”. Naszą szkołę reprezentowały Anna Piwko, Oliwia Szybska i Weronika Dudek. Zadaniem uczestników było drużynowe rozwiązanie testu, którego pytania dotyczyły znajomości lektury pt. „Karolcia”.

  Dla półfinalistów przygotowano również wystawę lalek z Teatru „Kubuś” w Kielcach oraz unikatowych książek znajdujących się w Bibliotece Wojewódzkiej.

  Mimo, iż dziewczynki wykazały się dobrą znajomością książki, nie uzyskały  z testu 97 punktów i tym samym nie zakwalifikowały się do finału.

   

 • Harmonogram lekcji otwartych

  Lekcje otwarte w II semestrze

  rok szkolny 2015/2016

   

  Lp.

  Imię i nazwisko n- la

  temat

  klasa

  termin

  1.  

  Karina Piotrowska - Niewczas

  Profilaktyka

  V

  26.04.

  1.  

  Izabela Kutyła - Paduch

  Praca z lekturą

  VI

  27.04

  Części mowy – powtórzenie wiadomości

  IV

  3.06.

  1.  

  Bożena Kamińska

  Nasza Ziemia

  III

  9.05.

   

   

   

  1.  

  Agata Fokt - Danielska

  Procenty

  VI

  22.04.

  Liczby całkowite

  V

  20.05.

  1.  

  Zofia Bzdręga

  Utrwalamy dwuznaki

  I

  26.04.

   

   

   

  1.  

  Dariusz Keller

  Właściwości wybranych metali - technika

  IV

  27.04.

  1.  

  Edyta Mizura

  Utrwalenie wiadomości

  III

  23.05.

  Utrwalenie wiadomości

  V

  25.05.

  1.  

  Grażyna Frankiewicz

  Utrwalenie wiadomości

  VI

  13.05.

  Kółko teatralne

  Kl. II – III

  26.04.

  1.  

  Małgorzata Szczygieł

  Ofiarujemy Bogu dary, procesja z darami

  III

  27.04.2016

  1.  

  Małgorzata Marek

  Kolorowe motyle

  przedszkole

  25.05.

  Dzień Indian

  przedszkole

  1.06.

  1.  

  Bożena Zarębska

  Potrafimy liczyć i porównywać zbiory

  „0”

  10.05.

  Poznajemy litery – analiza i synteza słuchowa

  „0”

  7.06.

  1.  

  Izabela Drabikowska

  Rozwiązywanie zadań tekstowych różnymi metodami

  II

  18.05.

  Układanie krótkiej wypowiedzi pisemnej na podstawie tekstu literackiego

  II

  18.05.

 • Wycieczka do Warszawy

  W dniu 8 kwietnia 2016 roku uczniowie klas VI naszej szkoły wraz z wychowawcami: panią Agatą Fokt-Danielską i panią Edytą Spilską wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyprawy było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po mieście i obejrzenie zabytków stolicy.

  Pierwszym punktem programu była wycieczka piesza po Warszawie. Na Placu Zamkowym uczniowie podziwiali Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Zamek Królewski – niegdyś rezydencja królów i siedziba Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów – obecnie muzeum, ośrodek edukacji, kultury i sztuki, miejsce ważnych uroczystości państwowych. Jako rekonstrukcja Zamek został wpisany wraz z kompleksem Starego Miasta na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zaszczytne miejsce na Placu Zamkowym zajmuje Kolumna Zygmunta. Jest to najstarszy i najwyższy świecki pomnik w Warszawie, wzniesiony w 1644 roku z inicjatywy króla Władysława IV na cześć Zygmunta III Wazy. Pomnik ma 22 m wysokości, a postać króla mierzy 275 cm.

  Następnie uczniowie zobaczyli Kanonię. Jest to mały, trójkątny placyk z kamieniczkami, w których w XVII wieku mieszkali księża kanonicy. Na środku placu znajduje się potężny spiżowy dzwon z XVII wieku, który nigdy nie zawisł w żadnym kościele. Podobno obejście go 3 razy przynosi szczęście. Na Kanonii znajduje się również najwęższy dom w Warszawie - sprytny wybieg kamienicznika. W dawnych czasach wysokość podatku gruntowego płaciło się w zależności od szerokości fasady zewnętrznej.

  Dalej grupa udała się na Rynek Starego Miasta. Jest to prostokątny plac, z którego wychodzi osiem ulic. Rynek ukształtował się na przełomie XIII i XIV wieku. Do XVIII wieku był to najważniejszy plac w mieście - to na nim odbywały się prawie wszystkie najdonioślejsze wydarzenia. W czasie II wojny światowej kamienice oraz inne budowle, znajdujące się w obrębie Rynku Starego Miasta zostały całkowicie zniszczone. Po 1945 roku rozpoczęto prace renowacyjne, trwające cztery lata. Jednym z najbardziej znanych elementów Rynku jest znajdujący się na nim pomnik warszawskiej Syrenki.

  Uczniowie mogli również zobaczyć Barbakan w Warszawie (Projekt barbakanu wykonał Jan Baptysta Wenecjanin. Barbakan nie spełniał jednak ważniejszych funkcji obronnych. Jedyny raz brał udział w obronie miasta przed najazdem Szwedów w 1656 roku. Podczas II wojny światowej barbakan został całkowicie zniszczony. Odbudowano go jednak i dzięki temu można podziwiać go do dziś. Rekonstrukcji dokonywano na podstawie XII-wiecznych rycin.), mury obronne Warszawy (pochodzą z okresu pomiędzy XIII a XVI wiekiem, odbudowane zostały ze zniszczeń II wojny światowej w latach 50. XX wieku), a także pomnik Małego Powstańca (wzruszającą rzeźbę kilkuletniego chłopca w zbyt dużym hełmie, upamiętniającą bohaterskie dzieci walczące z okupantem podczas powstania warszawskiego.)

  Dużą atrakcją spaceru po Warszawie okazały się multimedialne „Ławeczki Chopina”, na których wystarczyło nacisnąć guzik, aby usłyszeć wybrany fragment utworu.

  Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając przez 3 godziny obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nich prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonali się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nieubłaganie.

  Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie wrócili do Parszowa.

 • Turniej szachowy

  W sobotę, 9 kwietnia 2016r. uczniowie klasy czwartej uczestniczyli wspólnie z wychowawcą w X Festiwalu Szachów w Starachowicach. Były to Mistrzostwa Powiatu Starachowice. Wśród uczestników byli: Konrad Kowalski, Jakub Spilski, Krystian Miernik, Bartosz Majewski, Daniel Bzdrenga, Wiktoria Martys, Aleksandra Bujnowska, Gabriela Szwed, Lena Bobkiewicz. Nasza szkoła drużynowo zajęła V miejsce i zdobyła puchar dla szkoły. W przerwie między partiami uczniowie mogli wykonywać prace plastyczne lub zadania związane z grą w szachy. Wiktoria Martys i Lena Bobkiewicz wzięły udział w konkursie plastycznym i zdobyły brązowy i srebrny medal. Uczniowie: Krystian Miernik, Jakub Spilski, Wiktoria Martys i Daniel Bzdrenga dodatkowo wylosowali nagrody rzeczowe za udział w turnieju: klawiaturę do komputera, ściskacze do rąk, słuchawki douszne i kubek. Wśród zaproszonych gości na turnieju gościła wicestarosta Starachowic Pani Agata Gałka-Bernacka. Dziękujemy rodzicom: Pani Iwonie Kowalskiej, Panu Iwanowi Miernikowi i Panu Marcinowi Spilskiemu za dowiezienie i odwiezienie dzieci oraz za kibicowanie im w trakcie turnieju. Gratulujemy sukcesu naszym uczniom!!!

 • XVI Powiatowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę"

  01 kwietnia 2016r. w Starachowickim Centrum Kultury odbyły się przesłuchania XVI Powiatowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę" organizowanego przez Akcję Katolicką działającą przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego z Prezesem Markiem Pastuszka na czele.

  Celem Konkursu był wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, pogłębienie ich miłości do Ojczyzny, pogłębienie znajomości historii i kultur polskiej zawartej w pieśni i poezji polskiej na przestrzeni wieków.

  Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Cholewińska, Michał Majewski w grupie wiekowej przedszkolnej oraz Wiktoria Marczewska, Wiktoria Musiał w grupie wiekowej klas IV-IV.

  Nasi najmłodsi uczestnicy Natalia Cholewińska i Michał Majewski z Rocznego Obowiązkowego Wychowania Przedszkolnego zajęli I miejsce w kategorii - duety. Otrzymali oni nagrody oraz pamiątkowe dyplomy Zaprezentowali się w piosence pt. „Niepodległa, niepokorna”. Kibicowali im rodzice, starsze koleżanki i opiekunowie.

  Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom.

  Link https://youtu.be/mv6Dt-twHZ4

   

 • Ogólnopolski sprawdzian szóstoklasistów

  5 kwietnia 2016 roku dwudziestu uczniów naszej szkoły pisało ogólnopolski sprawdzian kompetencji szóstoklasistów. Na pierwszą część testu przypadły zadania z języka polskiego i matematyki, druga część to test z języka angielskiego.

  Arkusze z tegorocznego sprawdzianu można pobrać ze strony http://oke.lodz.pl/info.php?i=19

  Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty poznamy w maju.

   

  Serdecznie dziękujemy Pani Ilonie Musiał, Pani Agnieszce Mijas i Pani Moskalczyk. Panie przygotowały w tym dniu poczęstunek dla uczniów.

 • Rajd Wiosenny 2016

  Rajd Wiosenny – 19.03.2016r.

  Trasa:  Skarżysko – Kam. – Suchedniów – Rejów – 8 km

  Uczestnicy: Kowalik Łucja (kl.I), Drążek Oliwia, Piwko Anna, Sitek Aleksandra (kl.II),  Borowiec Kamila (kl.V), Herman Joanna, Moskalczyk Natalia, Musiał Wiktoria, Kręcisz Damian, Miernik Wiktor i Tusznio Karol (kl.VI).

  Opiekunowie: Grażyna Frankiewicz i Agata Fokt – Danielska.

  Rodzice: p. Andrzej Kowalik

   

  Rajd Wiosenny, jak co roku odbywa się pod hasłem „Topienie Marzanny” i tradycyjnie  turyści na trasie żegnają odchodzącą zimę w ten symboliczny sposób.

  Ale zanim to nastąpiło, grupa przeszła z Suchedniowa wzdłuż rzeki Kamionki w stronę dzielnicy Skarżyska – Rejowa. W trakcie wędrówki obserwowano zmiany w przyrodzie w okresie wiosny – pierwsze kwiaty wiosenne, pąki na drzewach, bazie i świecące coraz wyżej słońce. Natomiast przejście z pomocą przewodników urwiskiem tuż przy rzece Kamionce można zaliczyć do emocjonującej przygody.

  Po dojściu do zalewu w dzielnicy Rejów pożegnano odchodzącą zimę poprzez wrzucenie do wody Marzanny. Panią Wiosną została po raz kolejny Kamila, która pierwsza dostrzegła pierwsze kwiaty wiosenne.

  Przy Wielkim Piecu w Rejowie odbyło się turystyczne ognisko z kiełbaskami, a następnie prelekcja przewodnika p.Witolda Zajączkowskiego.

  W dzielnicy Rejów już w XIVw. powstała Kuźnica prowadzona przez Obłozę i Kochanowskiego. Wielki Piec pobudowano w 1770r. Rzeka Kamienna, którą transportowano rudę żelaza i węgiel drzewny (do jego powstania używano drzewa bukowego) leżała na terenie Staropolskiego Okręgu Przemysłowego.

  Drugi Wielki Piec mieścił się na Bzinie.

  Na Rejowie wylewano obudowy do pocisków, garnki, narzędzia rolnicze, pługi, brony, itp.

  Dyrekcja Huty mieściła się w obecnym budynku Muzeum Orła Białego.

  Piec został wygaszony w czasie powstania styczniowego przez wojska carskie. Potem działał jeszcze do 1901r. i przeniesiono produkcję na Śląsk. Powódż zniszczyła większość budowli Wielkiego Pieca.

  Zasłużonym działaczem w rozwoju górnictwa w tym regionie i nie tylko był Stanisław Staszic (1755 – 1826), któremu członkowie oddziału PTTK w Skarżysku ufundowali pomnik w dzielnicy Rejów.

  Ostatnim punktem rajdu było zwiedzanie eksponatów sprzętu wojskowego na terenie Muzeum Orła Białego. Można było obejrzeć czołgi, działa pancerne, rakiety, samoloty, śmigłowce, samochody, a nawet jedyny zachowany kuter torpedowy. Ekspozycja plenerowa obejmuje 150 eksponatów.

  Turyści wrócili do domów pełni wrażeń i przygód, zadowoleni też z ładnej w tym dniu pogody. 

 • Zajęcia o zdrowiu.

  Promowanie zdrowia to bardzo ważny cel stawiany w naszej szkole. Dlatego też na podsumowanie realizacji zajęć o zdrowiu, uczniowie klasy III przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów inscenizację pt.: „Wojna z mikrobami”.

        Młodzi aktorzy zwrócili uwagę na problem higieny osobistej, porządku oraz dbania o czystość otoczenia. Uczniowie oglądając przedstawienie dowiedzieli się, jak należy bronić się przed wszędobylskimi bakteriami i wirusami, które powodowały zatrucie pokarmowe lub infekcje układu oddechowego.

        Sztuka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodszej części społeczności szkolnej.

 • OGŁOSZENIE

  Dzień 5 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych dla uczniów szkoły podstawowej.

  W tym dniu uczniowie kl. VI piszą ogólnopolski sprawdzian kompetencji.

  Zajęcia w przedszkolu i obowiązkowym oddziale przedszkolnym odbywają się bez zmian.

  Autobus szkolny kursuje bez zmian.

   

 • Radosna Wielkanoc na ludowo

  Dnia 22 marca 2016r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie wielkanocne pod hasłem „Radosna Wielkanoc” przygotowane przez uczniów klasy I oraz najmłodszych przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały świętokrzyskie tradycje i zwyczaje związane nie tylko ze świętami, ale także z powitaniem wiosny. Był więc zwyczaj wyprowadzania ze wsi symbolu biedy i zimy – Zimoloka, „obtańcowanie” zielonego gaika oraz malowanie jajek, święcenie pokarmów, chodzenie z dyngusowym kogucikiem. Zaprezentowany w formie przyśpiewek ludowych „lany poniedziałek” wywołał wiele radości i śmiechu, a jego namiastkę zgromadzeni mogli poczuć na własnej skórze. Folklorystyczny nastrój dopełniały stroje ludowe małych artystów i narratorów, rekwizyty, dekoracja, muzyka oraz tańce.

  Na zakończenie spotkania głos zabrała pani dyrektor Barbara Gajewska oraz zaproszeni goście, którzy byli pod wrażeniem występu dzieci. Dziękując za podtrzymywanie tradycji złożyli wszystkim obecnym świąteczne życzenia. 

 • Kiermasz wielkanocny

  W niedzielę palmową tj. 20 marca 2016r. przy Kościele w Parszowie odbył się kiermasz wielkanocny, którego celem było zebranie funduszy dla uczniów jadących w tym roku na zieloną szkołę do Władysławowa. Zebraliśmy 1270 zł, za co serdecznie dziękujemy ofiarodawcom oraz księdzu proboszczowi Emmanuelowi Kolatorowiczowi za umożliwienie przeprowadzenia tego kiermaszu. Podziękowania składamy również rodzicom, którzy wykonali ozdoby, stroiki, pisanki wielkanocne oraz nauczycielom zaangażowanym w tą świąteczną akcję. Zebrane środki przekazane zostały Radzie Rodziców. Podziękowania składają Dyrekcja szkoły  Barbara Gajewska oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

                          

 • Spokojnej, radosnej i słonecznej Wielkanocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz wielu spotkań w gronie najbliższych!

  Wesołego Alleluja! 

   

 • Rajd Wiosenny

  Na stronie portalu www.skarżysko24.pl można znależć informacje i zdjęcia z Rajdu Wiosennego, w którym w sobotę 19 marca 2016 roku wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

  Poniżej link:

  http://skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/16406-xvi-rajd-wiosenny-pttk-topienie-marzanny.html

 • Dzień Liczby Pi 2016

  14 marca 2016 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Dnia Liczby Pi. Jest to data nieprzypadkowa, gdyż w zapisie amerykańskim daty (najpierw miesiąc, potem dzień) 14 marca zapisujemy jako 3.14, co odpowiada wartości liczby Pi. Dzień ten służy przede wszystkim promocji matematyki i nauk ścisłych, które dzisiaj często sprawiają trudność uczniom.

  Na wstępie pani Grażyna Frankiewicz przybliżyła uczniom pojęcie liczby Pi, następnie zaprezentowana została prezentacja „Złudzenia optyczne”. Pokaz wzbudził niemałe zainteresowanie wśród uczniów. Dzieci zobaczyły m.in. siatkę Hermana (białe punkty migały i zmieniały kolor na czarny), schody Penrose’a (za sprawą sprytnego zakłócenia perspektywy schody sprawiają wrażenie, jakby pięły się bez końca), złudzenie Mullera-Lyera (złudzenie dotyczące dwóch linii tej samej długości zakończonych strzałkami "do wewnątrz" lub "do zewnątrz" linii; ulegamy silnemu złudzeniu, że linia ze strzałkami "do zewnątrz" jest dłuższa) i wiele innych.

  Podsumowaniem pokazu był Kolorowy test, gdzie zadaniem uczestnika było w ciągu 15 sekund nazwać kolory, jakich użyto do napisania poszczególnych wyrazów. Następował przy tym konflikt między półkulami mózgowymi (prawa - próbowała nazwać kolory, lewa - analizowała definicje wyrazów). Z zadaniem świetnie poradził sobie Hubert Pająk.

  Poniżej możesz sprawdzić, jak Ty sobie poradzisz z zadaniem:

  ŻÓŁTY NIEBIESKI POMARAŃCZOWY CZARNY CZERWONY ZIELONY FIOLETOWY ŻÓŁTY CZERWONY POMARAŃCZOWY ZIELONY CZARNY NIEBIESKI CZERWONY FIOLETOWY ZIELONY NIEBIESKI POMARAŃCZOWY

  Na zakończenie odbył się konkurs o tytuł OMNIBUSA Szkoły Podstawowej w Parszowie. W zabawie wzięło udział 9 uczniów z klas IV – VI: Aleksandra Bujnowska, Wiktoria Martys, Bartek Majewski, Liwia Bobkiewicz, Wiktoria Włodarczyk, Giancarlo Greco, Klaudia Szafrańska, Dawid Gębski, Damian Kręcisz. Pytania dotyczyły rożnych dziedzin wiedzy – języka polskiego, matematyki, przyrody, historii, muzyki, plastyki. Po trzech rundach wyłoniono zwycięzcę. Tytuł OMNIBUSA szkoły w roku szkolnym 2015/2016 zdobył Dawid Gębski. Gratulujemy wiedzy!! II miejsce zajęła Liwia Bobkiewicz, a na III pozycji uplasował się Bartek Majewski.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

  Tego dnia na pewno każdy uczeń znalazł dla siebie coś interesującego. Nawet na tak poważną naukę, jaką jest matematyka, warto czasem spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka.

 • Dzień Matematyki

  Pierwsze ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patrona merytorycznego programu e-math.pl. Wzięło w nim udział ponad 100 szkół i ponad 3 tysiące osób. Rok później świętujących szkół było już ponad 500 (czyli ponad 15 tysięcy uczniów). Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 900 szkół w całej Polsce i ponad 25 tysięcy osób.

  Głównym celem akcji jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka rzeczywiście istnieje w każdej dziedzinie życia.

  W naszej szkole obchody Dnia Matematyki odbyły się 16 marca 2016 roku. Uczniowie z klas IV – VI najpierw napisali „Dyktando matematyczne”, a następnie w każdej z klas odbył się „Turniej Matematyczny – z polskimi przysłowiami”. Turniej składał się z pytań różnego stopnia trudności z zakresu matematyki i nauk pokrewnych.

  W turnieju wzięli udział:

  • z klasy IV - Lena Bobkiewicz, Maja Łabuda i Konrad Kowalski, Piotr Krogulec, Jakub Spilski i Gabriela Szwed
  • z klasy V: Hubert Pająk, Zofia Rymarczyk i Piotr Sieroń
  • z klasy VI: Filip Głowacz, Joanna Herman, Wiktoria Marczewska, Wiktor Miernik, Mikołaj Mijas i Wojciech Pomocnik

  Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych pokazuje jasną stronę tej nauki.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Parszowie
  Parszów, ul.Szkolna 28, 27-215 Wąchock
 • (041)27-12-176

Galeria zdjęć

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane