Nawigacja

 • Dzień Babci i Dziadka w Rocznym Obowiązkowym Przygotowaniu Przedszkolnym i Przedszkolu

  21.01.2015

  „Są ojcowie, którzy nie kochają swoich dzieci, ale nie ma dziadków, którzy nie uwielbialiby swojego wnuka", Victor Hugo

  21 stycznia uczniowie Rocznego Obowiązkowego Przygotowania przedszkolnego oraz przedszkolaki przygotowały uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

  Nad przygotowaniami czuwały panie: Bożena Zarębska i Katarzyna Michta. Odświętnie ubrane dzieciaki od rana niecierpliwie czekały na przybycie pierwszych gości.

  Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.30. Przybyłych „Dziadków” powitała pani dyrektor, Barbara Gajewska. Przedstawienie nosiło tytuł „Powróćmy, jak za dawnych lat”. Była to inscenizacja znanych piosenek z młodości babć i dziadków. Goście usłyszeli przeboje takie jak: „Kiedy babcia była mała”, „Dwudziestolatki” czy „Brunetki, blondynki…” Dzieciaki zagrały również na instrumentach perkusyjnych.

  Kolejnym punktem programu było uroczyste odśpiewanie „Sto lat” i złożenie życzeń Seniorom, a potem włączenie ich do tańców i zabaw. Tańczono przy dźwiękach piosenek dziecięcych, jak: „Pociąg”, „My jesteśmy krasnoludki”, „Kaczuchy”

  Odbył się quiz : „Czy rozpoznam wnuczka” – dziadkowie z zasłoniętymi oczami odszukiwali swoje maluchy.

  Wielką radość sprawiła babciom i dziadkom prezentacja wypowiedzi dzieci, odpowiadających na pytanie: „Za co kocham Babcię i Dziadka?”. Seniorzy natomiast pisali na karteczkach odpowiedzi na pytanie: „Co lubię robić ze swoimi wnukami?”

  Po zakończeniu części oficjalnej, zabaw i quizów wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Szczególne podziękowania, za włożoną pracę, należą się paniom: Agnieszce Mijas, Karolinie Głowacz, Ilonie Musiał i Ewie Połeć.

  Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie za rok!

  Filmik1    Filmik2

 • PRZEPIÓRECZKI - warsztaty taneczne.

   

      

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Uczniowie należący do Dziecięcego Zespołu Ludowego " Przepióreczki " biorą udział w warsztatach z tańca regionalnego. Zajęcia prowadzone są w naszej szkole przez przedstawicieli Działu Dziedzictwa Kulturowego  WDK w Kielcach - p. Jerzego Gumułę i p. Annę Syskę. Dzieci poznały nowe elementy choreograficzne świętokrzyskich tańców: chodzony i polka, nauczyły się również piosenek śpiewanych językiem gwarowym przy akompaniamencie akordeonu  -  "U nos wedle młyna" oraz  "Oj siano, siano". Spotkanie z profesjonalistami, animatorami kultury ludowej jest dla małych tancerzy nowym doświadczeniem i z pewnością pogłębi zainteresowanie tańcem ludowym.

 • POMÓŻMY GAI JANCZYK!!!

  Ponadroczna Gaja Janczyk ze Starachowic cierpi na neuroblastomę, bardzo złośliwy nowotwór atakujący dzieci do 2. roku życia. Dziewczynka przeszła już operację a teraz jest w trakcie chemii, ale choroba ma sojusznika, w postaci mutacji genetycznej n-MYC+, która pomaga komórkom nowotworowym rozsiewać się szybciej po organizmie. Szansą może być dla niej terapia przeciwciałami. W Polsce niedostępna, a w niemieckiej klinice kosztuje około 600 tysięcy złotych.

  Pomóżmy rodzicom zebrać pieniądze. Wpłaćmy choćby złotówkę na konto Gai. Dajmy jej szansę dorosnąć i żyć.

  Liczy się każda złotówka. Nr konta w fundacji Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii IP CZD
  76124011091111001011637630

  Można dokonywać także odpisów 1 procenta, podając w PIT nr KRS 0000249753 koniecznie z dopiskiem Gaja Janczyk. Wszystkie zgromadzone w ten sposób pieniądze trafią na leczenie dziewczynki.

  W NAJBLIŻSZYCH DNIACH W NASZEJ SZKOLE  ORAZ PODCZAS ZEBRANIA Z RODZICAMI  23.01.2015 ZBIERANE BĘDĄ PIENIĄDZE, KTÓRE PRZEKAZANE ZOSTANĄ NA KONTO DZIEWCZYNKI. PROSIMY O WSPARCIE.
   

 • XI Złaz Turystyczny – Lipie Podłaziska - 16.01.2015r.

  Uczestnicy:

  Kl. I - Sieroń Aleksandra,

  Kl. IV - Borowiec Kamila, Jażwiec Julia, Nowak Wiktoria, Pająk Hubert, Sieroń Piotr, Włodarczyk Wiktoria

  Kl.V - Kręcisz Damian, Madej Natalia, Miernik Wiktor, Moskalczyk Natalia, Pomocnik Wojciech, Tusznio Karol

  Kl.VI - Fabijańska Paula, Martys Aleksandra, Milewska Natalia, Nowak Natalia,

  Błaszczykowski Kacper.

   

  Opiekunowie: Grażyna Frankiewicz i Agata Fokt-Danielska.

   

  Już po raz kolejny grupa uczniów – członków SKKT wyruszyła na szlak, aby uczcić poległych za Ojczyznę Powstańców Styczniowych.

  W tym roku odbył się już XI Złaz Turystyczny i obchodzono 150 rocznicę egzekucji i śmierci ks. Generała Stanisława Brzóski (1865 – 2015), jak również 152 rocznicę Czynu Powstańczego.

  Uczniowie wraz z opiekunami i kierownikiem trasy – Robertem Pióro wyruszyli ze Starachowic lasem w stronę Polany Karola Kality Rębajły. Przedtem jednak uczcili pamięć  mieszkańców Starachowic i okolicznych miejscowości - ofiar krwawej pacyfikacji   w dniach 14-15 sierpnia 1944r. w miejscu, gdzie umieszczono Krzyż i tablicę pamiątkową.

  Dalej grupa szła wzdłuż linii kolejki wąskotorowej, czynnej dla turystów od maja do września.

  W lesie można było pooddychać świeżym powietrzem i wyobrazić sobie sceny walk i trwania na służbie powstańców, nieraz wycieńczonych z przemęczenia i głodu, gdyż mieszkańcy okolicznych wsi sami głodni - mieli im  do zaoferowania niejednokrotnie tylko chleb i ziemniaki.

  Ginęli w tych lasach Polacy i patrioci za naszą teraz wolność.

  Po krótkim odpoczynku nastąpił ostatni etap trasy. Pogoda dopisała, świeciło słońce, było ciepło. W poprzednich latach o tej porze śnieg  na polach tworzył tak grubą warstwę, że dzieci rzucały się w niego, jak w pierzynkę. Tym razem aura była wiosenna.

  Na miejscu wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki z wizerunkiem ks. Stanisława Brzóski.

  Kuchnia polowa zaś przygotowała gorący posiłek. Przy ognisku zlotowym historię bohaterskiego księdza generała przybliżył kolega Robert Adamczyk.

  Następnie odbyła się inscenizacja z udziałem uczniów starachowickich liceów. Wcielili się w role powstańców, w tym m. in. gen. Mariana Langiewicza i Jadwigi Prendowskiej z Mirca, która przed samym powstaniem dawała schronienie Langiewiczowi.

  Złaz zakończył się zapaleniem zniczy i modlitwą oraz odśpiewaniem hymnu przy Krzyżu Pańskim.

  Opiekunowie dziękują uczniom za udział w uczczeniu pamięci polskich patriotów.

  Mogą się od nich uczyć, jak bronić honoru Ojczyzny i walczyć o jej wolność.

  Dziękują także organizatorom za podtrzymywanie historii Powstania Styczniowego poprzez udział w corocznym Zlocie.

 • Koniec I semestru

  Zbliżamy się wielkimi krokami do zakończenia I semestru roku szkolnego 2014/15. Wystawienie ocen semestralnych do 15 stycznia 2015 roku. ZEBRANIE Z RODZICAMI 23 STYCZNIA, godz.16.30

 • Kolejny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego za nami!

  12.01.2015r. uczennica klasy VI – Wiktoria Gębska wzięła udział w etapie powiatowym Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego, który odbył się w Starachowicach. Przez 60 minut młodzież rozwiązywała zadania przygotowane przez Wojewódzką Komisję Konkursową. Nasza reprezentantka wypadła bardzo dobrze, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Gratulacje! Ten ostatni etap odbędzie się 7 marca 2015 roku w Kielcach.

  Jesteśmy bardzo dumni z naszej uczennicy i nadal trzymamy za nią kciuki.

 • Pomagamy budować studnie w Sudanie.

  Uczniowie z naszej szkoły brali czynny udział w charytatywnej akcji, Świetokrzyskiego Kuratora Oświaty, pod hasłem "Pomagamy budować studnie w Sudanie". Przez pierwsze półrocze 2014 roku zbieraliśmy makulaturę. W ten sposób pozyskano w województwie swiętokrzyskim  sumę 25.000zł. Akcja będzie kontynuowana.

  Zachęcamy wszystkich do udziału!

 • 23 Finał WOŚP

  11 stycznia wolontariusze z naszej szkoły, w ramach 23 Finału WOŚP, kwestowali przy kościele parafialnym. Dzięki darczyńcom udało nam się zebrać 2 469,48zł. Bardzo serdecznie dziękujemy.

 • Życzenia

  Niech zbliżające się Święta

  Bożego Narodzenia będą pełne radości

  i skłaniają Państwa do refleksji

  i zadumy nad planami na Nowy Rok.

  Życzymy wszystkim

  zadowolenia i satysfakcji

  z podejmowanych wyzwań.

   

  Dyrektor, pracownicy i uczniowie

  Szkoły Podstawowej w Parszowie

 • Jasełka

  16.12.2014

  W dniu 16 grudnia uczniowie z klas: III, V VI oraz przedszkolaki wystąpili z bożenarodzeniowym przesłaniem dla dzieci, rodziców i zaproszonych gości z terenu gminy. Młodzi artyści wystawili piękne jasełka  i śpiewali kolędy. Nad całością czuwały panie: Zofia Bzdręga i Małgorzata Szczygieł, przedszkolaki prowadziła pani Katarzyna Michta.

  Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny z narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, Herod, anioły, śmierć, diabeł. Dzieci razem śpiewały kolędy i pastorałki. A maluchy pokazały pasterski taniec.
  Przygotowane przez uczniów przedstawienie wprowadziło wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.   


  Program artystyczny poprzedziło przemówienie pani dyrektor, Barbary Gajewskiej. Głos zabrali również zaproszeni goście.

  Kiedy artystyczna część dobiegła końca, dyrektor szkoły przekazała dzieciom opłatki na klasowe wigilie. Nie zabrakło uścisków i ciepłych życzeń, zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy

  W ubiegłą niedzielę odbył się kiermasz Bożonarodzeniowy przy kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Parszowie. W kiermasz zaangażowani byli rodzice, uczniowie i nauczyciele. Wszyscy z wielkim poświęceniem przygotowywali stroiki Bożonarodzeniowe np.: bombki z papieru ręcznie robione, świeczniki z szyszek, choinki z płatków kosmetycznych ozdobione cekinami, ozdobne szklane kule  (pozyskane z Huty Szkła „Kinga” przez Panią Izę Kutyłę – Paduch) itp. Pomysły na wykonanie stroików czerpaliśmy z Internetu, a po części była to inwencja własna rodziców, dzieci i nauczycieli.

  Dyrektor szkoły dziękuje za zaangażowanie wszystkim którym na sercu leży dobro naszych uczniów, albowiem jak co roku pieniądze zebrane na kiermaszu przeznaczone będą na wyjazd uczniów na Zieloną Szkołę (w maju lub w czerwcu 2015r.). Równocześnie Dyrektor szkoły informuje, że zebrane pieniądze przekazane zostały Radzie Rodziców a było ich aż 1693,79 zł!!! Serdecznie wszystkim dziękujemy!!!

 • Wizyta Mikołaja w Przedszkolu Pluszowego misia


  5 grudnia 2014 dzieci w naszym przedszkolu od rana wypatrywały Świętego Mikołaja. Zapowiadał się bardzo uroczysty dzień, dzieci były podekscytowane tą wizytą. Już od rana w naszej sali można było wyczuć unoszącą się w powietrzu magię. Prezent dla Świętego Mikołaja zostawiony przez dzieci pod choinką - zniknął. Był on szczególny, każde dziecko zostawiło dla Mikołaja pięknie udekorowane serca ze swoimi dobrymi uczynkami. W piątkowy poranek pani Kasia została zaczarowana w roztargnionego elfa, który miał dla dzieci ważną wiadomość od wyczekiwanego gościa. Mikołaj dziękował wszystkim, za piękny prezent, przypomniał, że warunkiem otrzymania prezentów przez dzieci jest dobre zachowanie i zapowiedział swoją wizytę tuż po drugim daniu. Wszyscy czekali z niecierpliwością. Kiedy po powrocie ze stołówki Świętego Mikołaja jeszcze w naszej sali nie było, przedszkolaki postanowiły radosnym śpiewem zaprosić naszego gościa. Kolejny raz magia zadziałała, usłyszeliśmy dźwięk dzwonków i w sali pojawił się Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów.  Jednak, aby je otrzymać dzieci musiały odpowiedzieć na kilka pytań przygotowanych przez Mikołaja, zaśpiewać i zatańczyć. Wszystko wyszło wspaniale, nawet Mikołaj zatańczył razem z dziećmi. Przed przystąpieniem do rozdawania prezentów przedszkolaki wręczyły Mikołajowi paczkę, z prośbą o przekazanie jej potrzebującym dzieciom. W paczce znajdowały się książki przyniesione przez dzieci. Święty Mikołaj był bardzo mile zaskoczony gestem przedszkolaków i obiecał, że na pewno paczka trafi pod właściwy adres. Po czym przystąpił do rozdawania prezentów. Było wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci.
   
  Książki ze zbiórki przedszkolaków trafiły do Rodzinnego Domu Dziecka nr 3 w Starachowicach.

   

 • Harmonogram dyżurów

  Dyżury nauczycieli w dniach 22.12 – 24.12.2014r, 29.12 – 31.12.2014, 2 i 5.01.2015r.

  Lp.

  Imię

   i nazwisko

  22.12.2014

  poniedziałek

  23.12.2014

  wtorek

  24.12.2014

  środa

  29.12.2014

  poniedziałek

  30.12.2014r

  wtorek

  31.12.2014r

  środa

  2.01.2015r.

  piątek

  5.01.2015

  poniedziałek

  1.  

  Bzdręga Zofia

   

   

   

   

   

  11.40 – 15.00

   

   

  1.  

  Drabikowska Izabela

   

  11.40 – 15.00

   

   

   

   

   

  8.20 – 11.40

  1.  

  Fokt - Danielska Agata

  11.40 – 15.00

   

   

   

   

   

  10.00 – 13.20

   

  1.  

  Frankiewicz Grażyna

   

   

   

   

  11.40 -15.00

   

   

  10.00 – 13.20

  1.  

  Kamińska Bożena

  8.20 – 11.40

   

   

   

   

   

  8.20 – 11.40

   

  1.  

  Keller Dariusz

   

   

   

   

   

  8.20 – 11.40

   

   

  1.  

  Kutyła – Paduch Izabela

   

   

  10.40 – 13.00

   

   

   

   

   

  1.  

  Lipińska Katarzyna

   

  8.20 – 11.40

   

   

   

   

   

   

  1.  

  Mizura Edyta

   

   

   

  11.40 – 15.00

   

   

  11.40 – 15.00

   

  1.  

  Piotrowska – Niewczas Karina

   

   

  8.20 – 10.40

   

   

   

   

   

  1.  

  Spilska Edyta

   

   

   

  8.20 – 11.40

   

   

   

   

  1.  

  Szczygieł Małgorzata

   

   

   

   

  8.20 – 11.40

   

   

  11.40 – 15.00

   

 • Ogłoszenie!!!

  W okresie przerwy świątecznej będą pełnione dyżury opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów szkoły podstawowej zgodne z planem zajęć w roku szkolnym 2014/2015

  W dniach 22 – 23.12.2014r. – 8.20 – 15.00

  24.12.2014r. – 8.20 – 13.00

  29.12.2014r. – 31.12.2014r. – 8.20 – 15.00

  2.01.2015r. – 8.20 – 15.00

  5.01.2014r. – 8.20 – 15.00

  Dzieci korzystające z zajęć opiekuńczo – wychowawczych podczas przerwy świątecznej są przyprowadzane przez rodziców do godz. 9.00

   

  W wyżej wymienionych dniach nie kursuje autobus szkolny.

 • Ogłoszenie!!!

  Przerwa świąteczna ( wolne od zajęć edukacyjnych) dla uczniów Szkoły Podstawowej w Parszowie jest od dnia 22.12.2014 do 6.01.2015r. W tym czasie odbywają się dyżury opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów którzy potrzebują opieki.

 • Ogłoszenie!!!

  Obowiązkowy Oddział Przedszkolny w dniach: 22, 23, 24.12.2014 i 29, 30, 31.12.2014r. oraz 2 i 5.01.2015r.

  pracuje bez zmian.

 • Ogłoszenie!!!

  Przedszkole Pluszowego Misia w dniach: 22, 23, 24.12.2014 i 29, 30, 31.12.2014r. oraz 2 i 5.01.2015r. pracuje bez zmian.

 • Podsumowanie działań w ramach programu "WF z klasą"

  Nasze pierwsze działania w ramach programu „WF z klasą” rozpoczęliśmy od  założenia bloga. Osobą, która to uczyniła i systematycznie przekazuje informacje jest  p. Agata Fokt – Danielska – nauczyciel matematyki i informatyki.

  Kolejnym naszym krokiem były  przygotowania do Sportowego Okrągłego Stołu (SOS). W tym roku szkolnym bardzo dużą rolę  w jego organizacji  i prowadzeniu odegrali uczniowie z klasy VI.  W trakcie debaty mogliśmy się dowiedzieć, co poprawić na lekcjach w-f, aby były one bardziej atrakcyjne i aby każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie.  Niektóre odpowiedzi pokrywały się z propozycjami z roku ubiegłego, ale wypłynęły również inne pomysły na atrakcyjne lekcje.

  Czy udało się coś poprawić zgodnie z postulatami uczniów? Owszem! – wprowadziliśmy więcej zajęć z unihoceja, ringo, badmintona, zajęć tanecznych.

  Co zrobiliśmy własnymi siłami?

  • zorganizowaliśmy zawody w piłkę nożną dla innych szkół
  • zorganizowaliśmy zawody w piłkę siatkową
  • zakupiliśmy piłki do siatkówki
  • zorganizowaliśmy dla uczniów ,,Dzień Chłopaka” na sportowo.
  • tańczyliśmy na długich przerwach

  W trakcie debaty uczniowie wybrali zadanie do realizacji: Ruch na przerwach i innych lekcjach. I tutaj znów zaangażowanie uczennic szóstoklasistek i jednego z uczniów  jest nieocenione. Sami sporządzili harmonogram spotkań klas w czasie długiej przerwy  (20 min.). Starali się prowadzić systematycznie ćwiczenia śródlekcyjne w klasach i na korytarzach szkolnych. Dziewczęta prowadziły również tańce dla młodszych koleżanek. Również dziewczynki z klas młodszych (IV klasa) poprowadziły tańce dla uczniów klas I – III.

  Chłopcy mogli pograć w ulubioną przez wszystkie klasy piłkę nożną, a dziewczynki w siatkówkę, poćwiczyć z kółkiem hula – hop, wstążką (te zajęcia poprowadził nauczyciel wspomagający p. Zofia Bzdręga – nauczycielka nauczania zintegrowanego).

  Ćwiczenia prowadziliśmy również w przedszkolu i w rocznym obowiązkowym oddziale przedszkolnym, angażując także nauczycieli.

  Poniżej link do bloga, na którym umieszczone są szczegółowe opisy działań szkolnych w ramach programu „WF z klasą”.

  http://blogiceo.nq.pl/sportwparszowie/

 • Zaproszenie

  15.12.2014

  Dyrektor szkoły, grono pedagogiczne oraz uczniowie zapraszają rodziców, przyjaciół i sympatyków szkoły na Jasełka, które odbędą się 16 grudnia o godz. 11:00

 • Kiermasz świąteczny

  14.12.2014

  Dzisiaj, w  niedzielę 14 grudnia, odbył się kiermasz świąteczny pod hasłem „Kolorowe i radosne Święta Bożego Narodzenia”. Jak każdego roku proboszcz parafii Parszów pozwolił nam sprzedawać nasze ozdoby na placu kościelnym. Było mnóstwo stroików, choinek, małych i dużych świeczników, błyszczących bombek, wianuszków, zawieszek. Nad całością czuwała pani Edyta Mizura wraz z uczennicami należącymi do Samorządu Uczniowskiego.

  Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród społeczności Parszowa. Wkrótce szczegółowa relacja.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Parszowie
  Parszów, ul.Szkolna 28, 27-215 Wąchock
 • (041)27-12-176

Galeria zdjęć

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane