Nawigacja

 • V EDYCJA ,, ORLIK VOLLEYMANIA” 2015

  11 maja 2015r. w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kamiennej odbyły się eliminacje gminne turnieju Orlik Volleymania 2015. Organizatorami rozgrywek są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

  Ideą projektu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, zasad fair – play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu ,, Moje boisko - Orlik 2012”.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie UKS ,, Orły „ Parszów w składzie:

  1. Ola Martys

  2. Karolina Kręcisz

  3. Natalia Milewska

  4. Kamil Miernik

  5. Radosław Szwed

  6. Kacper Synowiec

  Do turnieju zgłosiło się 17 drużyn. Drużyna składała się z 2 chłopców i 2 dziewczynek ( miksty). Gra toczyła się do dwóch wygranych setów. Turniej rozgrywano w 4 grupach. W naszej grupie znalazło się 5 szkół. Ulegliśmy tylko SP 13 ze Skarżyska ( 15:13, 15:13). W grupie zajęliśmy II miejsce, a w końcowej rywalizacji miejsce V.

  Bardzo cieszyliśmy się z tak wysokiej lokaty. Uczniowie naszego klubu świetnie spisali się na boisku, pomimo tego, że nie są przyzwyczajeni do mniejszego boiska i gry czwórkami. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki,otrzymali napoje i słodki poczęstunek. Dziękujemy organizatorom za sprawne przeprowadzenie turnieju i gościnne przyjęcie.

   

  Kolejność pierwszej ósemki:

  1. Prywatna Szkoła Podstawowa I
  2. Szkoła Podstawowa Nr 7 I
  3. Szkoła Podstawowa Nr 13 I
  4. Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym
  5-8. Szkoła Podstawowa w Parszowie
  SP-7 V
  SP-5 III
  PSP II
  Na turnieju obecny był koordynator tego projektu na nasze województwo Dariusz Parkitny - trener siatkarek KSZO Ostrowiec.
  Organizatorami zawodów byli nauczyciele Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy ZSP Nr1 w Skarżysku - Kamiennej.

 • ,,GALA 2015 „

  W sobotę 9 maja, w hali sportowej I LO przy ul. 1 Maja

  odbył się Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt  „Gala 2015”. Organizatorem turnieju był  Międzyszkolny Klub Sportowy GALA Skarżysko Kamienna, pod patronatem Urzędu Miasta Skarżysko i  Powiatu Skarżyskiego.

   

  W rozgrywkach mogły uczestniczyć  drużyny dziewcząt, zgłoszone do jednej z dwóch kategorii:
  - z klas V-VI szkół podstawowych  (trójki) 3 zawodniczki + max 1 rezerwowa,
  - z klas I-IV szkół podstawowych (dwójki) 2 zawodniczki + max 1 rezerwowa

  Do turnieju zgłosiły się drużyny ze Skarżyska - Kamiennej i nasza ekipa z Parszowa. Mimo tego, iż nasza szkoła znajduje się w powiecie starachowickim, organizatorzy chętnie przyjmują nas na turniejach .

   

  Nasza szkoła wystąpiła w składzie:

  1. Ola Martys

  2. Karolina Kręcisz

  3. Natalia Nowak

  4. Natalia Milewska

  Gra toczyła się w grupach ( jeden set do 15 pkt.). Niestety, w grupie miałyśmy mocne zawodniczki Gala Skarżysko oraz SP13. Nie udało nam się wyjść z grupy. Ale dziewczęta wyszły bardzo zadowolone ( narzekały tylko, że tak krótko grały i chciałyby jeszcze). Przystąpiły w przerwach między meczami do konkursów, w których udało się zdobyć nagrody:

  I miejsce ( odbicia piłki sposobem oburącz górnym) Natalia Nowak .

  II miejsce ( odbicia piłki sposobem oburącz dolnym ) - Natalia Milewska

  Nagrodę dla najbardziej doświadczonego zawodnika – Karolinka Kręcisz.

   

  Dziewczęta i opiekun otrzymały drobne upominki z rąk organizatorów i mimo przegranej znów zmierzą się w poniedziałek 11 maja na kolejnych zawodach w Skarżysku. Dziękujemy dziewczynkom za wolę walki i dobrą zabawę.

 • Chrońmy naszą Ziemię

  Uczniowie klasy II przez kilka dni omawiali  zagadnienia uświadamiające im,  jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka - pożary lasów, zatrucie wody i powietrza, zaśmiecanie . Dzieci  dowiedziały się co to jest recykling i jak się odbywa, układały hasła zachęcające do  dbania o własne środowisko. Poprzez rozwiązywanie zadań i łamigłówek ekologicznych  nabywały opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt. Podsumowując cykl zajęć uczniowie  zaprezentowali  inscenizację  pod tytułem ” Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny”, w którym  nawiązali do ochrony środowiska naturalnego i zagrożeń dla przyrody. Uczniowie wcielając się w  postacie leśnych zwierząt i roślin przybliżyli życie w lesie, w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody. Przedstawienie uświetniła piosenka o tematyce ekologicznej pt. „ Ziemia – zielona wyspa” . Inscenizację obejrzeli uczniowie z klasy O, I, i III.

 • Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo

  Miło nam poinformować, że uczniowie klas IV - VI, biorący udział w zajęciach wyrównawczych z matematyki prowadzonych przez panią Agatę Fokt-Danielską, uzyskali pozytywną ocenę Komisji opiniującej działalność zajęć i uzyskali Certyfikat Przyjaciela Matematycznego ZOO w roku szkolnym 2014/2015. Portal edukacyjny Matzoo.pl przyznał certyfikat w ramach IV edycji projektu Certyfikat Przyjaciela Matematycznego ZOO dla ponad 80 szkół w Polsce, które w sposób szczególny uczestniczą w procesie rozwijania umiejętności matematycznych uczniów.

  http://matzoo.pl/przyjaciele2015

 • Uroczysty apel z okazji Rocznicy Konstytucji 3 Maja

  Apel z okazji 224 rocznicy Konstytucji 3 Maja odbył się 30.04.2015r. pod hasłem "Witaj, majowa jutrzenko". Słowo wstępne wygłosiła pani dyrektor Barbara Gajewska, nawiązując do święta obchodzonego przez wszystkich Polaków, którym drogie są ideały wolności i sprawiedliwości społecznej. Myśląc o tym i innych ważnych świętach narodowych Polaków, wiemy, że nasi przodkowie nie szczędzili wysiłku, abyśmy teraz mogli żyć w wolnym kraju.

  W dniu 3 Maja wypada także powiesić flagę na murach każdego domu, aby podkreślić wagę

  i znaczenie jednego z najważniejszych polskich świąt narodowych.

  Następnie odśpiewano Hymn Polski przy wtórze gry na flecie w wykonaniu uczennicy Natalii Nowak.

  Teraz głos oddano uczniom klasy IV, V i VI, którzy wprowadzili wszystkich w nastrój sprzed 224 lat, kiedy to zatroskani o losy Ojczyzny patrioci myśleli nad poprawą losu obywateli.

  Wykonawcy wygłosili w osobach narratorów i recytatorów wierszy patriotycznych treści bliskie nam jako Polakom – o umiłowaniu wolności, nadziei na wzmocnienie państwa, władzy królewskiej i wojska, nadanie praw mieszczanom oraz poprawę sytuacji chłopów. Uchwalając Konstytucję 3 Maja, posłowie Sejmu Czteroletniego na czele z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim (w tej roli Kamil Miernik) podjęli próbę ratowania Rzeczpospolitej.

  W rok po uchwaleniu, Konstytucja została obalona i Polacy o swoją wolność i prawa musieli walczyć jeszcze przez wiele lat. Jednak my jesteśmy wdzięczni za dziedzictwo kulturowe, które pozostawili po sobie nasi przodkowie. Możemy się dołożyć do tego wielkiego dziedzictwa swoją pracą i nauką na rzecz dobra Polski.

   

   

   

 • Wiem co jem – zasady zdrowego odżywiania

  W ramach realizacji programu „ Zdrowie w naszych rękach” 29.04.2015  odbyła się kolejna akcja edukacyjna  pod hasłem „ Wiem co jem ”, mająca na celu podnoszenie świadomości i wiedzy wśród uczniów i rodziców na temat  zasad zdrowego odżywiania i zachęcać społeczność lokalną do spożywania owoców i warzyw oraz codziennego ruchu na świeżym powietrzu. Akcja rozpoczął się od obejrzenia prezentacji pt. :  „ Czas na zdrowie”, którą przygotowali  i przedstawili uczniowie z klas IV-VI

  Tematyka  prezentacji obejmowała:

  • zasady piramidy zdrowego odżywiania
  • sport to zdrowie
  • przepisy na zdrowe jedzenie
  • komiks
  • krzyżówkę
  • talerz zdrowego żywienia
  • quiz o zdrowym odżywianiu

  Kolejnym punktem imprezy był przemarsz barwnego korowodu dzieci  z  klas I, II i III, który przeszedł ulicami Parszowa. Uczniowie nieśli  transparenty głoszące hasła nawołujące do zdrowego trybu życia,  rozdawali  społeczności lokalnej   ulotki promujące zdrowe odżywianie, częstowali jabłkami zachęcając do spożywania warzyw i owoców 5 razy w ciągu dnia.

 • W zdrowym ciele zdrowy duch – nabierz kondycji po zimie

  W zdrowym ciele zdrowy duch – nabierz kondycji po zimie - pod takim hasłem przeprowadzone zostały zajęcia w klasie IV.

  Uczniowie wypowiadali się na temat ogólnej kondycji po zimie: nadwaga, łamliwe włosy, słabe paznokcie, osłabienie organizmu, blada cera, mało ruchu. Stwierdzili jednogłośnie, że brak ruchu jest ważnym elementem dla zdrowia, ale spożywanie odpowiednich produktów również.

  W sezonie wiosennym często zdarzają się niedobory witamin: D3 – brak słońca, wit. C – niskie spożycie warzyw i owoców, A – małe spożycie warzyw zielono – żółtych i czerwono – żółtych owoców, wit.B9 – kwas foliowy.

  Występują także niedobory minerałów: żelaza, wapnia, magnezu. Uczniowie dowiedzieli się jakie warzywa i owoce należy spożywać wiosną, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość potrzebnych witamin i minerałów.

  Na tablicy wypisali warzywa i owoce, które chętnie i najczęściej spożywają oraz wykonali plakat , który zachęca wszystkich do spożywania większej ilości warzyw i owoców dla poprawy własnej kondycji i zdrowia.

   
 • Mam apetyt na ... - zajęcia z profilaktyki zdrowotnej w klasie III

  W  miesiącu kwietniu klasa III realizowała tygodniowy blok tematyczny - Obycie umila życie, w którym dzieci uczyły się między innymi zasad dobrego zachowania w różnych sytuacjach życia codziennego. Na zakończenie  tego bloku przeprowadzone zostały całodniowe zajęcia zintegrowane pod hasłem: Mam apetyt na..., które łączyły w sobie oprócz edukacji polonistycznej, matematycznej treści z profilaktyki zdrowotnej. Ich celem głównym było przypomnienie dzieciom zasad zdrowego odżywiania w różnych porach roku ze szczególnym uwzględnieniem wartości odżywczych warzyw.

  Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubionych i zdrowych potraw, czytały przepisy z podręcznika, książek kulinarnych, tworzyły jadłospisy na wiosenne śniadanie, rozpoznawały i opisywały przyniesione warzywa.

  Zwieńczeniem zajęć była praca w grupach poprzedzona rozmową na temat zdrowego odżywiania się z uwzględnieniem piramidy zdrowia i pór roku. Każda grupa opracowała listę wartościowych produktów i potraw ze zwróceniem uwagi na dostępność owoców i warzyw w danej porze roku( wiosna- nowalijki, rzeżucha, szczypior, sałata , rzodkiewka; zima- kiszone ogórki, kapusta, buraki ćwikłowe itp.) Grupy przygotowały także opaski na głowę ze swoim ulubionym warzywem oraz rymowanki i hasła reklamujące zdrowe odżywianie.

  Po przypomnieniu zasad higieny podczas przygotowywania posiłków oraz zasad związanych z zachowaniem ostrożności w posługiwaniu się nożem, rozpoczęto przygotowywanie w grupach wesołych kanapek i sałatek według podanych przepisów i ilustracji. Wspólna degustacja była okazją do podsumowania zajęć oraz do skomponowania własnego zestawu śniadaniowego, które dzieci chciałyby spożyć następnego dnia.  

 • IX Festiwal Szachów im. Marii Kaczyńskiej w Starachowicach Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów

  W sobotę 18.04.2015 r. uczniowie klasy III: Lena Bobkiewicz, Ola Bujnowska, Konrad Kowalski, Krystian Miernik i Jakub Spilski reprezentowali naszą szkołę w IX Festiwalu Szachów im. Marii Kaczyńskiej w Starachowicach. Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów, który miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 6 im. Obrońców Westerplatte; Starachowice, ul. Moniuszki 117.

  Celem festiwalu była popularyzacja gry w szachy, integracja lokalnego środowiska szachowego oraz rozwój pozytywnych zainteresowań będący ideą Programu „Dajmy Dzieciom szansę”

  ORGANIZATORZY:
  • Katolicki Ludowy Integracyjny Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy „GAMBIT”
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Starachowicach

  Patronat honorowy objęli:
  - Poseł na Sejm RP – Krzysztof Lipiec
  - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas
  - Prezydent Miasta Starachowice – Marek Materek
  - Starosta Powiatu Starachowickiego – Dariusz Dąbrowski
  - Wojewoda Świętokrzyski - Bożentyna Pałka-Koruba
  - Świętokrzyski Kurator Oświaty – Małgorzata Muzoł
  - Prezes Zarząd Oddziału ZNP Starachowice – Mariola Gałka
  - Przewodniczący MOZ Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Starachowicach – Paweł Rdzanek
   

  Uczniowie rozegrali  7 rund systemem szwajcarskim kontrolowanym – tempo gry 10 minut na partię dla zawodnika. O kolejności zajętych miejsc decydowała suma zdobytych punktów. Punktacja pomocnicza to: średni Bucholtz; pełny Bucholtz; progres.
   

 • Bawimy się w teatr

  „Zabawa w teatr to magiczna rozrywka. Wciąga jak żadna. Pozwala na wygłupy, ale i na prawdziwą zespołową pracę. Ujawnia talenty, niekoniecznie aktorskie. Daje niezapomniane przeżycia po obu stronach kurtyny.”

  Uczniowie klasy pierwszej przygotowali inscenizację pt. „Witamy  wiosnę” . W postać Wiosny wcieliły się Martynka Łoboda i Zuzia Ruzik, Zajączki to Oliwia Szybska, Oskar Skiba. Uroczymi Żabkami były Ania Piwko i Ola Sitek, Konik Polny to Maciek Spadło, Sroki – Oliwia Drążek i Asia Kowalska,  Wróble – Radek Kubicz, Bartek Piasecki, Kosy – Ola Sieroń i Kamil Utrata, Bocian – Dominika Gębska.

  Mali aktorzy mieli okazję zaprezentować się kolegom i koleżankom z przedszkola, klasy 0, klasy II i III, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 • Ogólnopolski Sprawdzian Trzecioklasisty z OPERONEM

  Dnia 16 kwietnia 2015r. dzieci z klasy III przystąpiły do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Punktualnie o godz. 9.00 uczniowie obejrzeli film terapeutyczny- integralny element sprawdzianu, a od godz. 9.15 rozpoczęli rozwiązywanie testów. Tegoroczny sprawdzian składał się z testu z języka polskiego i matematyki. Arkusz z języka polskiego zawierał 12 zadań ( 8 zamkniętych i 4 otwarte). Część matematyczna składała się z 14 zadań: 10 z nich to zadania zamknięte, a 4 otwarte.  Za poprawne wykonanie wszystkich zadań można było uzyskać 40 pkt, z czego 20 pkt.  z  jęz. polskiego i 20 pkt. z matematyki.

  Sprawdzian miał na celu poznanie stopnia opanowania przez dzieci umiejętności przewidzianych w podstawie programowej dla kl. I - III. Punktacja uzyskana przez trzecioklasistów zostanie wpisana do  elektronicznego systemu zbierania wyników, a sporządzony przez wydawnictwo OPERON raport będzie przekazany uczniom i rodzicom.  

 • Zbiórka karmy dla bezdomnych psów!

  Pod hasłem „Nakarm puste brzuszki” w naszej szkole prowadzona jest zbiórka karmy dla bezdomnych psów. Akcję koordynują uczniowie klasy szóstej pod opieką wychowawczyni, Izabeli Kutyła – Paduch. Starają się zachęcić wszystkich uczniów do udziału w zbiórce i podarowania chociaż maleńkiej puszki karmy.

  Akcja potrwa do 30 kwietnia bieżącego roku. Do chwili obecnej zebrano około 30 kg suchej karmy, 14 małych puszek, 11 dużych i różne smakołyki.

  Uczniowie z wielkimi serduszkami, którzy już podarowali posiłek zwierzakom to: Julka Jaźwiec, Zosia Rymarczyk, Mateusz Głowacz, Kamila Borowiec, Dominika Nowak, Dawid Drążek, Sandra Włodarczyk, Patryk Wojciechowski, Asia Kowalska, Oliwia Drążek, Oliwia Szybska, Dominika Gębska, Piotr Krogulec, Konrad Kowalski, Wiktoria Gębska, Karolina Kręcisz, Damian Kręcisz, Filip Głowacz, Zuzia Kowalska, Kacper Trzeciakowski, Karol Tusznio, Dawid Gębski, Darek Kosmala oraz pani Iza Kutyła Paduch.

  Wszystkich serdecznie dziękujemy! Zachęcamy do przenoszenia darów dla potrzebujących zwierzaków.

  Wszystkie jedzonka zostaną przekazane do najbliższego, najbardziej potrzebującego schroniska.

 • Bezpieczny Internet - spotkanie z przedstawicielem POLICJI

  W marcu 2015 roku nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2015”. Jest on organizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Biuro Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach przy wsparciu finansowym z projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – Województwo Świętokrzyskie”.

  Głównym celem konkursu jest upowszechnienie wśród młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zwiększenie poziomu wiedzy uczniów i ich rodziców na temat możliwości wykorzystania Internetu do pełnego uczestniczenia w życiu publicznym, społecznym i gospodarczym.

  W dniu 17.04.2015r zorganizowane zostało spotkanie przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji - sierżant Agnieszki Kamińskiej z uczniami naszej szkoły, która przybliżyła tematykę cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Uświadomiła wszystkim, że Internet jest olbrzymim dobrodziejstwem naszych czasów, daje wiele możliwości, ale niesie również ze sobą liczne zagrożenia. Spotkanie wzbogaciła projekcja filmu profilaktyczno - edukacyjnego "3…2…1…Internet”.

 • UWAGA!!!

  W związku z prowadzonymi robotami ziemnymi nie korzystamy z placu zabaw.

 • Dni otwarte dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Parszowie w roku szkolnym 2014/2015

  Lp.

  Imię i nazwisko nauczyciela

  Klasa

  Data

  Godzina

  Temat zajęć

  1.  

  Izabela Kutyła - Paduch

  IV

  06.05.2015r

  9.05

  2 godz. lekcyjna

  Utrwalamy wiadomości o częściach mowy

  1.  

  Izabela Kutyła - Paduch

  VI

  07.05.2015r.

  9.55

   3 godz. lekcyjna

  Formy użytkowe - list

  1.  

  Edyta Mizura

  I

  6.05.2015

  8.20

  1 godz. lekcyjna

  Utrwalenie wiadomości

  1.  

  Edyta Mizura

  IV

  8.05.2015r

  11.10

  4 godz. lekcyjna

  Utrwalenie wiadomości

  1.  

  Bożena Kamińska

  II

  27.04.2015r.

  10.05

  3 godz. lekcyjna

  Rozwiązywanie zadań tekstowych

  1.  

  Bożena Kamińska

  II

  18.05.2015r.

  10.05

  3 godz. lekcyjna

  Pisownia wyrazów ze spółgłoskami miękkimi

  1.  

  Małgorzata Szczygieł

  IV

  22.04.2015r.

  12.05

  5 godz. lekcyjna

  Prorok Eliasz wzywa do oddawania czci jedynemu Bogu

  1.  

  Agata Fokt - Danielska

  IV

  20.04.2015r

  12.55

  6 godz. lekcyjna

  Zajęcia wyrównawcze z matematyki – powtórzenie wiadomości

  1.  

  Agata Fokt - Danielska

  VI

  21.04.2015r.

  11:10

  4godz. lekcyjna

  Procenty i ułamki - matematyka

  1.  

  Bożena Zarębska

  „0”

  30.04.2015r.

  8.30

  „Co potrafię”. Sprawdzian umiejętności

  1.  

  Bożena Zarębska

  „0”

  26.05.2015r.

  12.05

  „Spotkanie z mamą i tatą”.

  1.  

  Bzdręga Zofia

  III

  27.04.2015r.

  10.05

  3 godz. lekcyjna

  Obliczenia w zakresie 1000

  1.  

  Bzdręga Zofia

  III

  6.05.2015r.

  10.05

  3 godz. lekcyjna

  Redagujemy opowiadanie

  1.  

  Grażyna Frankiewicz

  IV

  19.05.2015r.

  11.10

  4 godz. lekcyjna

  Na łące

  1.  

  Grażyna Frankiewicz

  IV

  20.05.2015r.

  12.05

  5 godz. lekcyjna

  Badanie właściwości gazów

  1.  

  Edyta Spilska

  „0”

  7.05.2015r.

  8.20-9.05

  Głośne czytanie zbliża pokolenia

  1.  

  Karina Piotrowska - Niewczas

  V

  19.05.2015r.

  12.05

  5 godz. lekcyjna

  Lekcja wychowawcza – zajęcia profilaktyczne

  1.  

  Katarzyna Lipińska

  IV

  27.04.2015r.

  8.20

  1 godz. lekcyjna

  Stosowanie opanowanych elementów techniki i taktyki w grze

  1.  

  Katarzyna Lipińska

  VI

  20.05.2015r.

  12.05

  5 godz. lekcyjna

  Wystawienie piłki w przód, zbicie piłki

  1.  

  Izabela Drabikowska

  I

  26.05.2015r

  9.10 – 9.55

  Edukacja wczesnoszkolna

  1.  

  Izabela Drabikowska

  I

  26.05.2015r

  10.05 – 10.50

  Edukacja wczesnoszkolna

  1.  

  Dariusz Keller

  V

  22.04.2015r

  10.05

  3 godz. lekcyjna

  Technika

  „Szkice techniczne”

 • OGŁOSZENIE!!!

  W dniu 14.04.2015r. Uczniowie Naszej Szkoły Karolina Kręcisz, Wiktoria Gębska, Damian Kręcisz i Kamil Miernik wzieli udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowanym przez Automobilklub Kielecki Oddział w Starachowicach. Jako grupa zajeli II miejsce a indywidualnie: Kamil Miernik IV, Wiktoria Gębska VI. Opiekunem uczniów był Pan Dariusz Keller.

 • UWAGA-zbiórka karmy dla psów

  W naszej szkole trwa zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt mieszkających w schronisku. Do końca miesiąca zbieramy jedzonko dla piesków i kotków, które mieszkają w schronisku w najbliższej okolicy. Chcemy by ich brzuszki były pełne.

  Nie bądź obojetny, pomóź i ty. Przynieś: saszetkę, puszkę, pudełko, worekeczek lub worek karmy. Nakarmimy jeszcze jedno biedactwo.

  Zbiórką zajmuje się klasa szósta z wychowawczynią. W akcję już czynnie włączyli się uczniowie klasy piątej. Wkrótce pokażemy wam listę uczniów z dobrym serduszkiem.

 • XV Rajd wiosenny -21.03

  Trasa: Rejów – Mostki – 11 km

  Uczestnicy: Martyna Łoboda, Wiktoria Nowak, Kamila Borowiec, Karol Tusznio, Paula Fabijańska, Zuzia Kowalska, Aleksandra Martys, Natalia Milewska,Natalia Nowak.

  Opiekun: Grażyna Frankiewicz

  Celem rajdu było propagowanie czynnego wypoczynku, popularyzacja piękna ziemi świętokrzyskiej

  i kontynuowanie tradycji pożegnania zimy zwyczajowym topieniem Marzanny.

  Wzięli w nim udział uczniowie skarżyskich szkół różnego stopnia oraz grupa uczniów z Parszowa.

  Turyści wyruszyli w stronę dzielnicy Rejów i minęli po drodze Osiedle Staffa. Tutaj głos zabrał przewodnik pan Witold Zajączkowski, który opowiedział historię powstania osiedla. Wybudowano go w latach dwudziestych ubiegłego wieku z przeznaczeniem dla robotników pracujących w powstałych w Skarżysku zakładach zbrojeniowych Mesko. 44 domy ośmiomieszkaniowe zbudowano z bloków kamiennych i w tej samej stylistyce dla zachowania harmonii zbudowano pobliską szkołę podstawową. Nazwa osiedla pochodzi od nazwiska poety polskiego krajobrazu – Leopolda Staffa, który na plebanii parafii św. Józefa spędził ostatnie lata swojego życia i tu zmarł w 1957r.

  Idąc dalej grupa minęła po prawej ręce zalew Rejów i następnie weszła w las na teren Sieradowickiego Parku Krajobrazowego.

  Zielony szlak prowadzący do Mostek to odcinek urokliwego lasu. Dominuje tu drzewostan brzozy, olchy, modrzewia, rosną tu dęby, świerki , buki i graby. Dzieci szukały w lesie pierwszych śladów wiosny i znalazły – pąki na drzewach. Słońce też świeciło bardzo wiosennie – coraz wyżej nad horyzontem i dawało dużo ciepła.

  Po dojściu nad Zalew w Mostkach nastąpiło uroczyste pożegnanie zimy poprzez wrzucenie jej symbolu – Marzanny do wody.

  Przy ognisku można było smażyć kiełbaski i wypić kawę. Potem wszystkie turystki powitały wiosnę w osobie jedynego turysty  - Karola.

  Z okazji jubileuszowego – XV Rajdu Wiosennego opiekunowie grup otrzymali z rąk prezesa PTTK – u – pana Jana Włodarczyka Pamiątkowe Puchary oraz dyplomy, a wszyscy turyści – pamiątkowe znaczki.

  Była to miła niespodzianka dla uczestników i zachęta do dalszego angażowania się w działalność turystyczną. Dziękujemy kierownictwu PTTK – u i wiernym członkom szkolnego Klubu SKKT za udział w rajdzie.

 • Lista dzieci przyjętych do poszczególnych oddziałów na rok szkolny 2015/2016

                             Kl. I

  Lp.

  Nazwisko i imię

  1.  

  Błąd Filip

  1.  

  Bobkiewicz Wiktoria

  1.  

  Dziewięcka Julia

  1.  

  Głowacz Wojciech

  1.  

  Gołebiewski Wiktor

  1.  

  Grdeń Julia

  1.  

  Jaźwiec Jakub

  1.  

  Kowalik Łucja

  1.  

  Marczewski Mikołaj

  1.  

  Mendak Damian

  1.  

  Mijas Maja

  1.  

  Musiał Klaudia

  1.  

  Pacek Wojciech

  1.  

  Pochwała Karina

  1.  

  Połeć Julia

  1.  

  Sala Bartłomiej

  1.  

  Obara Kamil

  1.  

  Szlęzak Dominik

  1.  

  Utrata Katarzyna

   

   

                           Kl. „0”

  Lp.             Nazwisko i imię

  1.         Borowiec Wiktor

  2.         Bzinkowski Igor

  3.         Cholewińska Natalia

  4.         Dudek Joanna

  5.         El-Dursi Nadia

  6.         Firkowski Stanisław

  7.         Herman Paweł

  8.         Jałowska Julia

  9.         Krzepkowska Lena Alina

  10.      Lendzion Jakub

  11.      Majewski Michał

  12.      Połeć Gabriela

  13.      Spadło Ksawery

  14.      Włodarczyk Filip Mikołaj

   

   

   

              Przedszkole

  Lp.

  Nazwisko i imię

  1.  

  Baćko Mateusz

  1.  

  Drabczyk Maksymilian

  1.  

  Drużdż Nadia

  1.  

  El – Dursi Karina

  1.  

  Kowalska Gabriela

  1.  

  Michta Jan

  1.  

  Młynarczyk Cyprian

  1.  

  Obarski Kacper

  1.  

  Rybicka Oliwia

  1.  

  Sitek Bartosz

  1.  

  Szczygieł Cezary

  1.  

  Szwed Alicja

  1.  

  Włodarczyk Stanisław

  1.  

  Zdzymira Igor

   

 • Wielkanocne świętowanie

  W dniu 31.03.15 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, nosząca tytuł „Wielkanocne świętowanie”. Program  artystyczny miał na celu przybliżenie tradycji wielkanocnych jak:  odwiedzanie grobu Pana Jezusa, święcenie pokarmów, śmigus- dyngus. Na scenie wystąpili uczniowie klasy 0, II,III. Nad całością czuwały panie: B.Zarębska, B.Kamińska oraz Z.Drabikowska.

  Występ uświetnił pokaz tańca ludowego i śpiewu w wykonaniu zespołu Przepióreczki. Dzieci z klasy „zero” pokazały talenty, grając na instrumentach.

  Na zakończenie spotkania głos zabrała pani dyrektor Barbara Gajewska oraz zaproszeni goście, którzy składali życzenia świąteczne dla całej społeczności szkolnej. 

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Parszowie
  Parszów, ul.Szkolna 28, 27-215 Wąchock
 • (041)27-12-176

Galeria zdjęć

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane