Nawigacja

 • Dzieciństwo bez próchnicy

  W bieżącym roku szkolnym dzieci z przedszkola i Obowiązkowego Oddziału Przedszkolnego uczestniczą w ogólnopolskim projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Bardzo cieszymy się, że  udało nam się zakwalifikować do grona przedszkoli objętych programem „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej".

  "Dzieciństwo bez próchnicy" to program realizowany przez Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu wraz z innymi uczelniami medycznymi. Program jest inicjatywą współfinansowaną w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu oraz ze środków Ministerstwa Zdrowia.

  Głównym celem  projektu jest ograniczenie występowania i nasilania choroby próchnicowej oraz poprawa stanu jamy ustnej oraz ogólnego stanu zdrowia populacji dzieci.

  Rozumiejąc konieczność wzrostu świadomości prawidłowych nawyków higienicznych w zakresie higieny jamy ustnej działania edukacyjne skierowano nie tylko do dzieci, ale także do wychowawców i rodziców.

  Pierwszym etapem powyższego programu było spotkanie z panią stomatolog Joanną Zemlik, które odbyło się 24.03.2015r. Pani stomatolog przeprowadziła zajęcia dla dzieci biorących udział w projekcie, a także zorganizowała szkolenie dla rodziców i wychowawców. Przeprowadzone zajęcia z dziećmi miały na celu przede wszystkim wdrożenie zasad prawidłowego szczotkowania zębów, dlatego każdy przedszkolak został poinstruowany w jaki sposób szczotkować ząbki. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie produkty i posiłki są zdrowe dla naszych ząbków. Wszystkie dzieci otrzymały zestawy do higieny jamy ustnej.

  W trakcie spotkania z rodzicami pani stomatolog omówiła najważniejsze zasady higieny jamy ustnej, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali materiały promocyjne.

  W ramach projektu nasze przedszkole wzbogaci się o  pomoce dydaktyczne przydatne do wprowadzania tematyki związanej z higieną jamy ustnej.

  Mamy nadzieję, że nasze działania zaowocują w przyszłości ładnym uzębieniem u dzieci.

 • Korowód Wiosenny

  Czwartek 19 marca był dla wszystkich przedszkolaków dniem szczególnym. Już od początku tygodnia przygotowywaliśmy się do niego. Wszystkie dzieci, zarówno z przedszkola, jak i Obowiązkowego Oddziału Przedszkolnego na zajęciach poznawały pierwsze oznaki wiosny.
  Zaraz po pierwszym daniu rozpoczęły się przygotowania do Wiosennego Korowodu. Przedszkolaki ubrane w wiosenne stroje biedronek i pszczółek, starszaki jako kolorowe motylki, dumnie kroczyły ulicami Parszowa idąc do lasu w poszukiwaniu oznak wiosny. Na przodzie korowodu nieśliśmy Marzannę symbolizującą Panią Zimę. Mieliśmy jej już dość i chcieliśmy się z nią jak najszybciej pożegnać. Wszyscy przechodnie, mieszkańcy reagowali uśmiechem na widok tak wesołej gromady dzieci. W lesie usłyszeliśmy śpiew ptaków, na drzewie zobaczyliśmy bazie kotki, a na leśnej ścieżce widać już było zieloną trawkę. Aby na dobre pożegnać już zimę, wszystkie przedszkolaki głośno wypowiedziały magiczne zaklęcie, po którym słonko mocno zaświeciło, a Marzannę porwał wiatr. Teraz pozostaje czekać, aż wiosna zagości u nas na dobre.
   

 • Przedstawienie "Pan Andersen"

  Dnia 16 marca 2015r. uczniowie klas 0 - III obejrzeli w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej przedstawienie pt. " Pan Andersen" wystawione przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Dzieci mogły przypomnieć sobie najbardziej znane baśnie H. Ch. Andersena oraz zawarte w nich uniwersalne wartości , jak: PRZYJAŹŃ, TOLERANCJA, DOBRO, PRAWDA. Dodatkowym atutem spektaklu było promowanie wśród dzieci czytania na dobranoc, które najlepiej służy budowaniu więzi rodzinnych i rozwija wyobraźnię młodych odbiorców.

 • Sukces PRZEPIÓRECZEK

  Dnia 15 marca 2015r. dzieci należące do Zespołu Pieśni i Tańca " Przepióreczki" wzięły udział w Dziecięcej Estradzie Folkloru, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wystąpiło na niej 27 wykonawców folkloru: soliści ,zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, instrumentaliści i kapele z całego województwa świętokrzyskiego.

  " Przepióreczki" wspaniale zaprezentowały się w wiązance tańców i melodii świętokrzyskich wykonywanych językiem gwarowym: " U nos wedle młyna", " Ćwirkoj przepiórecko", " Cemu ty Maniu" oraz " Oj siano, siano".

  Zdobyliśmy II miejsce!

  Występ dzieci oceniała Rada Artystyczna powołana przez organizatorów, która brała pod uwagę dobór repertuaru, jego autentyzm, zgodność etnograficzną, gwarę, troje ludowe oraz artystyczny poziom prezentacji( czystość śpiewu, dykcję, technikę wykonania interpretację.

  Mali artyści otrzymali nagrodę rzeczową  postaci radiomagnetofonu, nagrodę pieniężną dla zespołu( 150 zł) oraz dyplom.

 • Kiermasz wielkanocny

  W dniu 22 kwietnia 2015r. odbył się kiermasz wielkanocny przy Kościele
  w Parszowie. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Emmanuela Kolatorowicza po raz kolejny mogliśmy przeprowadzić kiermasz ozdób i stroików świątecznych, dzięki czemu zebraliśmy fundusze na dofinansowanie uczniów do wyjazdu na „Zieloną Szkołę” – tym razem do Darłówka nad morze.

    W tym roku na kiermaszu dominowały stroiki wiklinowe przyozdobione gotowymi elementami typu: kolorowe brokatowe pisanki i piórka, sztuczne gałązki wierzby, sztuczne zielone gałązki borówek, żółte kurczaczki itp. Wypełniane były kolorowym sizalem (część sizalu przekazała nam Pani Izabela Kutyła – Paduch) a następnie dekorowane były gotowymi świątecznymi ozdobami.

    Część stroików była przynoszona do szkoły przez uczniów, którzy wykonywali je
  w domu z pomocą rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Pani Agnieszce Krogulec – przewodniczącej Rady Rodziców za podarowanie kolorowych doniczek z prymulkami na kiermasz, za pomoc w technicznej organizacji kiermaszu     i wsparcie finansowe.

    Łącznie zebraliśmy na kiermaszu 1083,03 zł. Środki te zostaną przekazane Radzie Rodziców.

    Dyrekcja naszej szkoły wraz z Samorządem Uczniowskim i opiekunami serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym nauczycielom, rodzicom i dzieciom a także nabywającym stroiki mieszkańcom Parszowa, Mostek i okolic za pomyślne przeprowadzenie akcji. Dzięki prowadzonej od kilku lat tej akcji i życzliwości tutejszych parafian nasi uczniowie mogą realizować swoje marzenia, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

   

  Dyrektor Szkoły         Opiekunowie S.U.  

  Barbara Gajewska      Edyta Mizura i Edyta Spilska

        

 • Gabriel Fleszar - koncert profilaktyczny

  23.03.2015

  W dniu 23 marca uczniowie klasy szóstej wzięli udział w spotkaniu  z ekscentrycznym muzykiem, Gabrielem Fleszarem.

  Pochodzący z utalentowanej, artystycznej rodziny młodzieniec od najmłodszych lat zachwycał cudownym głosem. Już w szkole podstawowej doskonale grał na fortepianie i gitarze. W 1999 roku wygrał Ogólnopolskie Przesłuchania Wokalistów organizowane przez koncern fonograficzny UNIVERSAL oraz Agencję Artystyczną AS PLUS, w wyniku czego podpisał kilkuletni kontrakt fonograficzny. 15 listopada 1999 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Gabriela Fleszara pt. "Niespokojny". Zdobył nagrodę Złoty Mikrofon POPCORNU i tytuł najlepszego polskiego wokalisty 1999 roku. W 2011 wziął udział w programie The Voice of Poland emitowanym na antenie stacji telewizyjnej TVP2. W czasie spotkania muzyk opowiadał o:  o uzależnieniu od tytoniu,  alkoholu,  narkotyków  i miłości bez happy endu. 
  Historie przeplatane były pięknymi piosenkami o życiu, jego blaskach i smutkach, tragediach. 

  Półtoragodzinne spotkanie podsumowała opowieść o kruchości życia i potrzebie cieszenia się każdą chwilą przez ludzi sławnych, pochodzących ze świata show businessu.  Opowieści były wiarygodne, bo prezentował je człowiek mający wiele różnych życiowych doświadczeń. 

  Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

 • UWAGA!!!

  Dyrektor Szkoły, nauczyciele i uczniowie wszystkich rodziców, sympatyków naszej placówki na uroczystą akademię wielkanocną, która odbędzie się 31 marca 2015r. (wtorek) o godz. 12.00.

 • OGŁOSZENIE!!!

  Dni od 2.04. (czwartek) do 7.04.2015r. (wtorek) są wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I – VI.

   

  Oddziały przedszkolne w dniach 2.04. – 7.04.2015r. są czynne.

 • OGŁOSZENIE!!!

  Dzień 1 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych dla uczniów szkoły podstawowej.

  W tym dniu uczniowie kl. VI piszą ogólnopolski sprawdzian kompetencji.

  Zajęcia w przedszkolu i obowiązkowym oddziale przedszkolnym odbywają się bez zmian.

  Autobus szkolny kursuje bez zmian.

  Uczniowie kl. VI są już na terenie szkoły od godz.  8.00

 • Finały Konkursu Humanistycznego

  Nasza uczennica, Wiktoria Gębska, jest finalistką XII Kuratoryjnego Konkursu Humanistycznego. 14 marca wzięła udział w III etapie zmagań, w trakcie którego wyłoniono laureatów województwa swiętokrzyskiego. W tym etapie zadania rozwiazywało 80 uczniów z całego województwa. Test był bardzo trudny, wymagał znajomość zagadnień wykraczających poza materiał szkoły podstawowej. Wiktoria zdobyła 84,5pkt. Mimo, że nie znalazła się w gronie laureatów, serdecznie jej gratulujemy wiedzy i umiejętności!

 • Rekolekcje Wielkopostne

  Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach 23, 24, 25 marca 2015r., 

  nauka rekolekcyjna dla dzieci godz. 10:00.
   
  Uczniowie rozpoczynają zajęcia w szkole zgodnie z planem lekcji. o godz. 10:00 wspólnie z nauczycielami uczestniczą

  w rekolekcjach. Po zakończeniu mszy świętej dzieci wracają do szkoły pod upieką nauczycieli i kontynuowane są zajęcia wynikające z planu.

 • Wiosenny Bal

  12 marca w naszej szkole odbył się "Wiosenny Bal". Uczestnikami tego balu były dzieci z przedszkola, obowiązkowego oddziału przedszkolnego oraz klasy I. I choć za oknem wiosny jeszcze nie było widać to dzięki radosnemu błaznowi, który był wodzirejem na naszym balu, było wesoło i wiosennie. Dzieci rozwiązywały wiosenne zagadki oraz uczestniczyły w konkursach i zabawach ruchowych. Na koniec wodzirej zaprosił wszystkich do wiosennego tańca. Wspólna zabawa była świetną okazją do zintegrowania dzieci z różnych grup wiekowych oraz promowania treści ekologicznych poprzez taniec, śpiew i zabawę. Bal prowadzony był przez profesjonalnego animatora zabaw z Firmy Edukacyjnej "Piano".

 • DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

  8 marca to wyjątkowy dzień szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych.  Z okazji tego święta w przedszkolu już od rana 9 marca panowała wyjątkowa atmosfera. Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się wyjątkowo - byli mili i uczynni. Wspólnie z rodzicami przygotowali również miłą niespodziankę dla swoich koleżanek i pań, były piękne życzenia, miłe upominki i słodki poczęstunek.
  Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

 • Finalistka Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego

  Uczennica klasy VI – Wiktoria Gębska uzyskała tytuł finalistki XII Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Z rąk v-ce kuratora Grzegorza Bienia dziewczynka odebrała dyplom finalistki.  

  Finałowy (wojewódzki) etap tego konkursu odbył się w sobotę 7 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 25 w Kielcach. Udział w nim wzięło 94 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych w województwie świętokrzyskim w zakresie przedmiotów matematyka i przyroda, wyłonionych w etapie powiatowym.

 • Dzień Kobiet - świątecznie w klasie II

  08.03.2015

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Marzec pięknie się wystroił,
  W kole między dziećmi stoi
  I gromadkę uśmiechniętą
  Pyta: jakie dzisiaj święto?...

  Zapamiętaj sobie - dzisiaj jest DZIEŃ KOBIET!

   

   

  Klasa II w tym roku uroczyście obchodziła Święto Kobiet.  Elegancko ubrani chłopcy złożyli życzenia swoim małym koleżankom oraz wychowawczyni. Przygotowali i wręczyli drobne upominki. Mali dżentelmeni zdbali, by kobietki czuły się w tym dniu szczególnie. Uzupełnieniem życzeń były wspólne zdjęcia. 

 • Ruszamy z realizacją zadania na semestr letni "Wsparcie dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej”

  Witamy !

  Realizację zadania rozpoczęliśmy lekcją wychowania fizycznego dla klasy III.

  Była to lekcja przygotowana przez nauczyciela  w-f – u oraz uczniów klasy VI.  To właśnie oni zaprosili młodszych kolegów na swoje zajęcia lekcyjne, aby razem z nimi uczestniczyć w grach i zabawach z elementami  koszykówki.

  Po zabawie ożywiającej i dobraniu się w pary ( uczeń klasy VI w parze z uczniem klasy III) wykonywali rozgrzewkę.

  Następnie w dwóch zespołach (pierwszy zespół po obwodzie koła podając piłkę zbijał ostatnią osobę w zespole w środku koła tworzącym węża). Krzykom i śmiechom nie było końca. Odbyły  się również wyścigi rzędów, doskonalenie podań i chwytów oraz kozłowanie piłki.

  Na zakończenie lekcji – zabawa uspokajająca- uczniowie wykonywali ćwiczenia zgodne z treścią wiersza czytanego przez  nauczyciela.

  Wychowawca i dzieci klasy III  podziękowali uczniom i p. Kasi za zaproszenie  i poprowadzenie wspólnie lekcji.

   

  Zachęcamy do zaglądania na nasz blog http://blogiceo.nq.pl/sportwparszowie/

 • Wyjazd do teatru

  Uczniowie klasy IV i V , dnia 13 lutego 2015r. odbyli wycieczkę do Starachowickiego Centrum Kultury na spektakl teatralny "Chłopcy z placu broni” wystawiony przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Mieli możliwość poznać chłopca Erna Nemeczka i jego kolegów walczących nie tylko o miejsce zabaw, symbolizujące "małą ojczyznę”, ale i o wyznawane wartości – przyjaźń, honor czy lojalność wobec przyjaciół. To historia o magii dzieciństwa, sile marzeń i drodze ku dorosłości.

  Reżyser stworzył wizję świata widzianego oczami dziecka, w którym króluje nie tylko fantazja i beztroska, ale powiewają również flagi rodem ze świata dorosłych: zdrada i kłamstwo .

  Przedstawienie bardzo podobało się uczniom, którzy wraz z aktorami wznosili okrzyki zachwytu i radości ze zwycięstwa.

  Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Edyta Mizura i Katarzyna Lipińska.

 • "Młodzież Zapobiega Pożarom”

  W  MGOK w Wąchocku, dnia 10 marca 2015r. odbyły się  XXXVIII  gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom”.

  Nad sprawną organizacją jego przebiegu czuwał mgr inż. Jerzy Serdeczny, natomiast  test wiedzy pożarniczej składający się z 30 pytań przeprowadził  i dokładnie omówił przedstawiciel PSP Starachowice kapitan Piotr Kosiela.

  W turnieju brali udział uczniowie ze szkół podstawowych z Wielkiej Wsi, Wąchocka i Parszowa.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

  Wiktoria Gębska – uczennica klasy VI

  Kamil Miernik – ucz. Klasy VI

  Wiktor Miernik – ucz. Klasy V

  Za poprawną odpowiedź uczestnik otrzymywał 1 pkt. Wiktoria i Kamil otrzymali największą liczbę punktów – po 24 i spotkali się w dogrywce, walcząc o I lokatę. Wiktor Miernik uzyskał 19 pkt. i wraz z 4 osobami z pozostałych szkół walczył o III miejsce.

  Wszyscy uczniowie otrzymali 2 pytania otwarte dotyczące pożarów i stopni w korpusach. Najlepiej poradziła sobie z pytaniami Wiktoria Gębska, która zajęła I miejsce.  Tuż za nią Kamil Miernik – II miejsce, III miejsce udało się wywalczyć również naszemu uczniowi Wiktorowi Miernik.

  Cała nasza  ,,trójka” będzie reprezentować Gminę Wąchock w turnieju powiatowym w Starachowicach dnia 10 kwietnia 2015r.

  Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne gadżety, a laureaci  pierwszych trzech miejsc kamery, słuchawki i myszki komputerowe oraz słodki poczęstunek.

  Gratulujemy uczniom wygranej i życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych!

  Uczniów przygotowała: p. Katarzyna Lipińska.

 • Konkurs Matematyczny Pangea

  3 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Pangea. Głównym celem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży.

  Konkurs Matematyczny Pangea przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W latach 2013-2014 łączna ilość uczniów biorących udziałw Konkursie wynosiła 369 591.

  Reprezentanci naszej szkoły to:

  Klasa IV: Giancarlo Greco, Julia Jaźwiec, Wiktoria Włodarczyk

  Klasa V: Kornel Banaś, Dawid Gębski, Dariusz Kosmala, Damian Kręcisz, Wiktoria Marczewska, Wiktor Miernik, Klaudia Szafrańska, Kacper Trzeciakowski, Karol Tusznio

  Klasa VI: Paula Fabijańska, Wiktoria Gębska, Karolina Kręcisz, Aleksandra Martys, Kacper Synowiec

 • OGŁOSZENIE!!!

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Parszowie ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2015/2016 do Przedszkola, Obowiązkowego Oddziału Przedszkolnego i klasy I.

  Zapisy trwają do 27.03.2015r. Karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce "Dla rodziców", w sekretariacie szkoły i u wychowawcy.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Parszowie
  Parszów, ul.Szkolna 28, 27-215 Wąchock
 • (041)27-12-176

Galeria zdjęć

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane