Nawigacja

 • Ogłoszenie!!!

  W dniu 24.10.2014r. (piątek) o godz. 11.00 odbędzie się pokaz chemiczny Dr Zbigniewa Szydło.

  Serdecznie zapraszamy uczniów szkoły Podstawowei, Gimnazjum oraz rodziców.

 • Ogłoszenie!!!

  W dniu 23.10. 2014r. dzień otwarty dla rodziców kl. I- VI od godz. 16.30 – 17.30 – konsultacje z nauczycielami uczącymi i wychowawcą.

  W Obowiązkowym Oddziale Przedszkolnym i Przedszkolu spotkanie z wychowawcą (całe zespoły klasowe).

 • " Przepióreczki"- zajęcia z tańca ludowego

     W tym roku szkolnym 11 uczniów z klasy III uczestniczy w zajęciach, które przybliżają im  wartości, jakie niesie ze sobą folklor, obrzędowość i taniec regionu świętokrzyskiego. Jest to kontynuacja innowacji pedagogicznej" Przepióreczki - taniec ludowy kochają i świętokrzyskie obrzędy poznają"  prowadzonej jako rozszerzenie treści z zakresu edukacji regionalnej ze szczególnym uwzględnieniem tańca ludowego.  Zajęcia odbywają sie w wymiarze jednej godziny w tygodniu w ramach art. 42.

   Jednym z  założonych celów na ten rok szkolny jest włączenie uczniów w wydarzenia folklorystyczne organizowane w środowisku lokalnym.  W związku z tym od początku września rozpoczęły się przygotowania do udziału w Festiwalu Piosenki Ludowej organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Parszowa.  Festiwal odbył się 27 września 2014r. w Świetlicy Wiejskiej w Parszowie. Dziewczęta z zespołu " Przepióreczki" : Maja Łabuda i Wiktoria Martys zaprezentowały się w dwóch piosenkach z repertuaru ludowego. Wystąpiły także uczennice z klasy VI : Paula Fabijańska i Ola Martys( duet) oraz Natalia Nowak( solo), którym akompaniowała na skrzypcach Daria Marczewska.

  Za występ dziewczęta otrzymały podziękowania, okazałe puchary, dyplomy i słodycze. Udział w festiwalu był także okazją do spotkania z członkami zespołów ludowych " Parszowianie " z Parszowa i  " Skokotliwi " z Mostek , na których  śpiew naszych uczennic językiem gwarowym zrobił duże wrażenie. Dzieci miały poczucie, że wspólnie z dorosłymi uczestniczą w czymś barwnym, ważnym, co warto ocalić od zapomnienia

 • II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły w Parszowie

        Dnia 16 września 2014r. na szkolnym boisku  odbył II  Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły w Parszowie. W zawodach wzięły udział drużyny z Wielkiej Wsi, Wąchocka i gospodarze z Parszowa. Przybyłych zawodników wraz z opiekunami: p. Ewą Sadrak i p. Tomaszem Dąbrowskim powitała dyrektor szkoły Barbara Gajewska, życząc wszystkim wspaniałej gry i zwycięstwa najlepszej drużynie. Mecze rozpoczęto w atmosferze sportowej rywalizacji, przy dopingu szkolnych cheerleaderek i  pozostałych uczniów.  Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym, 2x 10 mi, które sędziował nauczyciel wychowania fizycznego p. Michał Lefek.

  Wszystkie drużyny włożyły w grę dużo serca i zaangażowania. Byliśmy świadkami pięknie strzelonych bramek, skutecznej gry w obronie, ataku i na bramce. Nasza reprezentacja spisała się wspaniale, okazała się najlepsza pokonując Wielką Wieś 4:0 i Wąchock 4:1. Miejsce II przypadło drużynie z Wąchocka, a  III ekipie z Wielkiej Wsi. Na zakończenie kapitanowie drużyn otrzymali ufundowane przez p. dyrektor Barbarę Gajewską puchary, dyplomy wraz z gratulacjami i uściskiem dłoni. Rada Rodziców natomiast przygotowała dla dzieci napoje i słodycze.

  Nasza zwycięska drużyna to:

  Kamil Miernik, Wiktor Miernik, Wojtek Pomocnik, Daniel Szwed, Radek Szwed, Hubert Pająk, Karol Tusznio, Darek Kosmala, Mikołaj Mijas

  Gratulacje!!!  

 • Pokaz historyczny czyli lekcja historii

  W dniu 17.10.2014r. w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja historii - pokaz historyczny "Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka" w wykonaniu grupy artystycznej "Rekonstrukto", która powstała z myślą propagowania historii eksperymentalnej.

   

   Zaprosiła ona społeczność szkolną  w podróż w czasie do wieków, kiedy zaprzęgano konie do karoc, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku by bronić honoru i ojczyzny, kiedy kobiety przyodziane były w piękne suknie podkreślające kobiece kształty, a ich głowy zdobiły bogato zdobione toczki, diamenty i chusty. Kiedy to każdy rycerz spieszył służyć pomocą i bronić damy swego serca.

  Udaliśmy się w podróż do krainy, którą obecnie pokrył już kurz minionych wieków, zostały jedynie legendy i gorliwi rzemieślnicy odtwarzający dawną kulturę, aby przybliżyć wszystkim co dziać się wówczas mogło.

  Uczniowie na żywo zobaczyli tradycyjny strój sarmaty, zbroję, a także narzędzia tortur oraz broń. Szczególne zainteresowanie wzbudziło "krzesło czarownic", na które zaproszona została uczennica, Asia Herman. Uczniowie chętnie  brali udział w rekonstrukcjach historycznych, walcząc z aktorami. Mieli możliwość osobistego kontaktu z rekwizytami i szlacheckim strojem.

 • Rajd Jesienny - Grzybowa Góra 11.10.2014

  Uczestnicy:  kl.IV – Borowiec Kamila, Rymarczyk Zofia, Serafin Szymon, Utrata Mateusz.

                           kl.V – Szafrańska Klaudia, Tusznio Karol.

                           kl.VI – Fabijańska Paula, Gembska Katarzyna, Kowalska Zuzanna, Martys Aleksandra, Milewska Natalia,

                                        Nowak Natalia.

  Trasa: Oddział PTTK - Bernatka – Skarbowa Góra – szlakiem żółtym – 10 km

  Opiekunowie: Grażyna Frankiewicz, Agata Fokt – Danielska.

  „Niech nas te Krzyże – Pomniki, Żołnierzy Cmentarze – naszej ziemi blizny, tak, jak z kartek książek – uczą historii Ojczyzny”.

  W/w motto jest zamieszczone na Skarbowej Górze. Znajduje się tam założony w sierpniu 1943r. wojenny cmentarz partyzancki żółnierzy Armii Krajowej.

  Dotarcie tu było celem XIII Rajdu Jesiennego. Spacer o tej porze roku przysparza dużo wrażeń wzrokowych, kolory jesieni są piękne. Duża grupa turystów przemierzała trasę szlakiem żółtym idąc lasem jodłowo – bukowym. Brązowe liście buka ścieliły się u stóp, jak dywan, a nad głowami w koronach drzew połyskiwały kolorowe – żółto – zielone.

  Idąc lasem ubranym w barwy jesieni można było obserwować zmiany w przyrodzie o tej porze roku, zbierać okazy liści, rozpoznawać drzewa i krzewy oraz słuchać odgłosów lasu.

  W pewnym miejscu na drzewach zauważono porosty, będące oznaką czystości powietrza. Turystów zachwycały majestatyczne buki o szarej, gładkiej korze, które niczym kolumny stoją pośród lasu. Brązowy dywan z liści buka nie pozwala jednak na wzrost roślin, dlatego w tym typie lasu słabo jest rozwinięta warstwa runa.

  W trakcie wędrówki obok ścieżki pojawiła się żmija zygzakowata, przestraszona bardziej od dzieci. Dlatego odpowiednie obuwie i czujność jest zawsze wskazana w lesie.

  Po dojściu na cmentarz oddano hołd poległym za ojczyznę żołnierzom i odmówiono modlitwę. Chwila zadumy pozwoliła na uświadomienie, czego dokonali dla przyszłych pokoleń żołnierze, często młodzi chłopcy, którzy oddali swoje życie za ojczyznę, abyśmy mogli cieszyć się pokojem i wolnością.

  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAC PANIE!

  Przy ognisku pieczono kiełbaski. Z rąk prezesa PTTK w Skarżysku – Kam. – Jana Włodarczyka  turyści z Parszowa otrzymali dyplom uczestnictwa i pamiątkowe znaczki.

  W oczekiwaniu na autobus dzieci wraz z opiekunami organizowali zabawy.

  Miło było spędzić czas na łonie natury, delektując się złotą polską jesienią w miejscu tak pięknym, jak las jodłowo – bukowy.

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Obchody Światowego Dnia Zwierząt

  Odbyły się dnia 7.10.2014r. Celem jest podkreślenie roli zwierząt w naszym życiu, ich pozytywne na nas działanie, ale też zwrócenie uwagi na los zwierząt porzucanych przez ich opiekunów. Data obchodów wiąże się z dniem śmierci patrona zwierząt i przyrody – Św. Franciszka z Asyżu.

   

  W tym dniu grupa przyjaciół zwierząt zaprezentowała swoje hodowle takich zwierząt, jak – chomiki, kanarki, psy, koty, świnka morska i gołąb.

  Wystawa zwierząt w szkole stała się już tradycją, wcześniej były też żółwie, a nawet zaskroniec. W tym roku nowością był gołąb, którego przyniosła Zosia i trzeba przyznać, że uczniowie potrafią zaskoczyć oryginalnością przynoszonych na wystawę zwierząt.

  Dyplomy przyjaciela zwierząt otrzymali:

  kl.III – Piotr Krogulec,

  kl.IV – Kamila Borowiec, Julia Jażwiec, Zofia Rymarczyk, Mateusz Utrata, Mateusz Linkiewicz.    

  kl.V – Joanna Herman, Marczewska Wiktoria, Klaudia Szafrańska, Karol Tusznio.

  kl. VI - Paula Fabijańska, Lena Firkowska, Natalia Milewska, Kacper Błaszczykowski.

  Na zakończenie odbył się quiz na temat zwierząt i ciekawostek o nich, w którym wzięła udział klasa III.

  Największą wiedzą wykazała się Wiktoria Martys, a następne miejsca zajęła Ola Bujnowska i Gabriela Szwed. Wszyscy otrzymali nagrody.

  Natomiast gazetkę o ulubionych zwierzętach leśnych wykonali uczniowie klasy V.

 • Grzybobranie

  Pod tym hasłem 25września odbyła się zabawa w świetlicy. Wychowankowie wykonywali prace plastyczne, których tematem był las i grzybobranie.

  W trakcie zabawy odbył się słodki poczęstunek, a na koniec konkurs wiedzy o grzybach, i ich rozpoznawanie.

  Największą wiedzą o grzybach wykazali się uczniowie:

  W klasach I – III: I miejsce – Gabriela Szwed, II – Ola Bujnowska, III – Barbara Pietruszka.

  Klasa IV- Nela Szwed, Julia Jażwiec, Wiktoria Włodarczyk i Kamila Borowiec.

  Klasa V – Klaudia Szafrańska.

  Wszyscy otrzymali upominki.

 • Dzień Nauczyciela

  Dnia 13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Samorząd Uczniowski przygotował krótką inscenizację teatralną. W rolę babci – emerytowanej nauczycielki wcieliła się Ola Martys z kl. VI, wnuczka babci – Adasia, zagrała Karolina Kręcisz z kl. VI. Dawni uczniowie babci, którzy przyszli ją odwiedzić w Dniu Nauczyciela to lekarka, którą zagrała Wiktoria Musiał z kl. V, dziennikarką była Kasia Gębska z kl. VI, naukowcem – Zosia Rymarczyk z kl. IV, policjantką – Paula Fabijańska z kl. VI.

  Uczennice przygotowały się nie tylko pod względem opanowania swoich ról pamięciowo, ale również były świetnie ucharakteryzowane na postacie, które grały. Po krótkiej inscenizacji dziewczynki zaśpiewały wspólnie piosenkę w j. angielskim „Wonderful world” wykonawcy Sam Cooke’a. Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Paula Fabijańska złożyła kadrze nauczycielskiej życzenia z okazji ich święta i dziewczynki występujące w sztuce wręczyły nauczycielkom zabawne kartki z życzeniami, które wypisywała dla wszystkich nauczycieli Wiktoria Marczewska z kl. V.

  Nauczyciele dziękują również za pamięć i słodki poczęstunek  Radzie Rodziców oraz za kwiaty: Sołtysowi Parszowa, Prezesowi Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Parszowa i Radnym Parszowa.  

 • Wspomnienia : Dzień Chłopaka

  Dnia 30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień chłopaka. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla chłopców zawody sportowe, które miały wyłonić Super Sportsmena.

  Zawody odbyły się na sali gimnastycznej pod okiem Pani Katarzyny Lipińskiej. Wśród dyscyplin sportowych odbyły się najpierw krótkie mecze między drużynami w piłkę nożną, następnie zwycięska drużyna wzięła udział w biegu z przeszkodami na czas oraz w slalomie z piłką między pachołkami. Końcowa gra w klasach O-III to zabawa „Simon mówi…” (np: kucnij, okrąż bramkę, zrób 10 przysiadów itp.). W kategorii klas młodszych zwycięzcą został Daniel Bzdręga z klasy III. Natomiast w kategorii klas IV – VI ostatnią konkurencją był rzut woreczkami do celu i zwycięzcą został Kamil Miernik z kl. VI.  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i Panią Kasią gratuluje zdobywcom tytułu Super Sportsmena.

 • Edukacja przez szachy w szkole

  Gra w szachy pozostaje w zgodzie z potrzebami rozwojowymi uczniów, z ich zainteresowaniami oraz predyspozycjami. Pozwala w innowacyjny sposób realizować różne zamierzenia pedagogiczne i wychowawcze cele, umożliwia uczniom rozwijanie przydatnych i wartościowych umiejętności. uczniów zainteresowanych taką formą spędzania wolnego czasu.

  Już drugi rok uczniowie klasy trzeciej uczestniczą w ogólnopolskim projekcie Edukacja przez szachy w szkole. W bieżącym roku szkolnym będą utrwalać zdobyte umiejętności oraz poznawać kolejne tajniki gry w szachy: prawidłowe rozgrywanie debiutu i obrona  przed podstawowymi pułapkami debiutowymi, matowanie wieżą i hetmanem lub hetmanem nie dopuszczając do pata,  prawidłowe rozgrywanie podstawowych końcówek  pionkowych. Uczniowie będą uczyć się również rozwiązywać zadania szachowe z wykorzystaniem podstawowych kombinacji (związanie, widełki, atak z odsłony), a  także motywy te wykorzystać w partii.

 • Owocowo w klasie pierwszej

  Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach na temat „O jak owoce”. Celem zajęć było kształtowanie wśród dzieci właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu owoców.

  Podczas zajęć przeprowadzono pogadankę , której  tematem przewodnim był zdrowy styl życia i odżywiania; odbył się konkurs plastyczny pt. Mój ulubiony owoc;  zorganizowano wystawkę owoców przyniesionych przez uczniów. Dzieci brały także udział w zabawach edukacyjnych polegających na rozpoznawaniu owoców poprzez dotyk i smak a następnie  układali hasła zachęcające do spożywania owoców.

   Na zakończenie zajęć uczniowie  klasy I samodzielnie przygotowywali sałatkę owocową, po czym  przystąpili do wspólnej degustacji. 

 • Sztuka latania- zajęcia praktyczne z edukacji przyrodniczej w klasie III

  W klasie III odbyły się zajęcia badawczo - praktyczne , których celem było przeprowadzenie prostych doświadczeń, wyciąganie wniosków, opisywanie zjawisk pogodowych oraz poznanie zagrożeń ze strony wiatru. Metodą burzy mózgów uczniowie ustalali , co jest potrzebne do latania, gromadzili informacje o wietrze, rozmawiali na temat jego pozytywnego wykorzystania przez człowieka. W części praktycznej dzieci samodzielnie wykonywały papierowe samoloty i wiatraczki, które wykorzystane były w zabawie w klasie i na powietrzu. Dużym wyzwaniem było konstruowanie w grupach latawców z materiałów przygotowanych dzieciom przez rodziców. Po ustaleniu, czym jest latawiec, czytaniu ze zrozumieniem instrukcji słowno - obrazkowej dzieci przystąpiły do wykonania zadania. Efektem zajęć był konkurs puszczania latawców przeprowadzony na boisku szkolnym. Uczniowie w praktyce obserwowali lot latawców oraz zależność między siłą i kierunkiem wiatru, a ruchem latawca.  

 • Po co jemy warzywa i owoce?

  W klasie III odbył sie cykl zajęć profilaktycznych z edukacji zdrowotnej, których celem było poznanie wartości odżywczych warzyw i owoców oraz zasad zdrowego odżywiania się. Uczniowie gromadzili warzywa i owoce w kąciku przyrodniczym, przygotowywali z różnych źródeł wiadomości na temat witamin w nich zawartych, opisywali wygląd, rozpoznawali smak, planowali zdrowy posiłek, wypowiadali się na temat sposobów przechowywania smakołyków z sadu i ogrodu. Zwieńczeniem zajęć było wykonywanie w grupach sałatek i surówek owocowych według podanych przepisów połączone z przypomnieniem zasad nakrywania do stołu i zachowania sie podczas spożywania posiłków.

 • Zajęcia z badmintona

  Nasza szkoła przystąpiła do Programu Światowej Federacji Badmintona - Shuttle Time, który jest przeznaczony do nauki badmintona w szkołach i ma na celu rozpowszechnienie go tak, aby stał sie jednym z bardziej popularnych sportów wśród dzieci. Badminton jest grą odpowiednią dla dzieci w różnym wieku, niezależnie od poziomu ich zdolności i umiejętności, zabawową i bezpieczną. Rozwija ogólną sprawność fizyczną wliczając: koordynację oka i ręki, chwytanie i rzucanie, zachowanie stabilności i równowagi, szybkość i zwinność, zdolność szybkiej zmiany kierunku, umiejętność wykonywania wyskoku i lądowania, podejmowanie decyzji.

           W tym roku szkolnym swoją przygodę z tą dyscypliną sportu rozpoczęli uczniowie klasy III. Zajęcia odbywają sie wymiarze 1 godz. w tygodniu . Głównym celem jest: zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej  oraz rozbudzenie zainteresowania grą , którą większość  kojarzy z popularną " kometką". Dlatego początkowe zajęcia prowadzone są w formie zabaw i gier oswajających z rakietą i lotką, połączonych z ćwiczeniami skocznościowymi, zwinnościowymi, biegowymi. Na kolejnych treningach zaplanowana jest       nauka podstawowych umiejętności: uchwyt forhandowy, backhandowy, naskok ,technika uderzeń i praca nóg, uderzenia przy siatce, uderzenia nad głową, z tyłu kortu, zbicia, serwy oraz zapoznanie z głównymi zasadami gry na korcie. Dzieci chętnie uczestniczą w treningach, na których korzystają z profesjonalnych, lekkich rakietek zakupionych  przez Radę Rodziców.          Zajęcia prowadzi p. Zofia Bzdręga, która  ukończyła Kurs  Trener badmintona -  I poziom (Akademia Trenerska Badminton FZ FORZA)    

 • Program "Mleko w szkole"

  Celem pro­gramu „Mleko w szkole” jest kształ­to­wa­nie wśród dzieci i mło­dzieży dobrych nawy­ków żywie­nio­wych poprzez pro­mo­wa­nie spo­ży­cia mleka i prze­two­rów mlecz­nych.

  Mleko jest niezbędnym składnikiem codziennej diety człowieka, najlepszym i najtańszym źródłem wapnia. Jeśli nie ma przeciwwskazań, takich jak alergia czy brak tolerancji na mleko, spożywanie mleka powinno stać się nieodłączną częścią codziennej diety każdego człowieka.

  Szkoła jako miejsce, w którym dziecko spędza dużo swojego czasu, odgrywa bardzo istotną rolę w kształtowaniu i propagowaniu tak ważnych idei jak właściwe odżywianie czy prowadzenie zdrowego trybu życia. Uczestnicząc w programie, nasza szkoła daje świadectwo swojego zaangażowania w proces prawidłowego rozwoju uczniów i wykształcania dobrych nawyków żywieniowych, które będą procentowały w ich dorosłym życiu.

 • Program „Owoce i warzywa w szkole”

  Nasza szkoła przystąpiła do programu „Owoce i warzywa w szkole” który jest kontynuacją programu „Owoce w szkole” realizowanego w latach szkolnych 2009/2010 – 2013/2014.Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2,3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

  Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca lub zatwierdzona szkoła, w przypadku gdy samodzielnie przygotowuje i udostępnia owoce i warzywa dzieciom.

 • Potrafimy robić smaczne sałatki!

  W klasie II odbyły się zajęcia kulinarne poświęcone „wyczarowywaniu” z  owoców smacznych sałatek.   Głównym celem zajęć  było przybliżenie uczniom  korzyści, jakie mamy dzięki spożywaniu warzyw i owoców różnych barw. W pierwszej  część zajęć uczniowie rozpoznawali owoce i warzywa, rozdzielali na grupy i  rozmawiali   na temat  właściwości pięciu podstawowych grup warzyw i owoców  oraz ich wpływie na nasz organizm. W drugiej  części odbył się zajęcia praktyczne z wykorzystaniem zgromadzonych  okazów .  Podsumowaniem zajęć było zaproszenie kolegów i koleżanek z klasy III na  degustację  wykonanych sałatek i zachęcanie do tworzenia znakomitych dań z darów naszych sadów i ogrodów. 

 • W-f z klasą - rusza kolejna edycja w naszej szkole

  W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła ponownie przystąpiła do programu "W-f z klasą". Jest to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej. Program "W-f z klasą wspiera nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczynia się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje.

  Do tej pory do II edycji zgłoszonych zostało 1200 szkół.

  Koordynatorem programu w naszej szkole jest pani Katarzyna Lipińska, nauczyciele wspomagający to pani Zofia Bzdręga i pani Agata Fokt-Danielska.

  Pierwszym zadaniem szkoły jest założenie bloga, na którym opisywać będziemy szkolne akcje sportowe.

  Link do bloga: http://blogiceo.nq.pl/sportwparszowie/

 • Dzień chłopaka przedszkolaka

  30 wrzesień to doprawdy wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy - starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto!

  Nie inaczej było też w naszym przedszkolu! Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę. A po obiedzie zaczęło się wielkie świętowanie. Na chłopców czekały upominki, ale żeby je dostać musieli wykazać się znajomością Kodeksu Przedszkolaka oraz wykonać kilka ćwiczeń fizycznych. Każdy chłopiec złożył też przysięgę, że jak na prawdziwego przedszkolaka przystało zasad przedszkolnych będzie przestrzegać. Wszyscy wypili magiczny eliksir uśmiechu, a na głowach chłopców pojawiły się piękne korony. Nie zabrakło także wspólnych tańców i zabaw. To był naprawdę udany dzień J

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Parszowie
  Parszów, ul.Szkolna 28, 27-215 Wąchock
 • (041)27-12-176

Galeria zdjęć

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane