Nawigacja

 • Plan lekcji 2014/2015 semestr 2

 • Pomagamy Gai Janczyk!

  Uczniowie, nauczyciele i rodzice naszej szkoły przyłączyli się  do akcji "Pomóżmy Gai Janczyk".  Na terenie szkoły prowadziliśmy zbiórkę pieniędzy koniecznych do leczenia ciężko chorej dziewczynki w specjalistycznej klinice w Niemczech. Dnia 15 lutego 2015r.       (niedziela) przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Małgorzaty Szczygieł zbierali datki od mieszkańców Parszowa.

  W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować księdzu proboszczowi E. Kolatorowiczowi za wyrażenie zgody na zbiórkę na terenie przykościelnym.

  Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać kwotę 1644. 96 zł, która została przekazana do koordynatorów akcji w Starachowicach.

  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za okazane wsparcie i serce.     

 • Badminton

  Uczniowie naszej szkoły zainteresowani  dyscypliną sporu, jaką jest badminton mogą mieć powody do zadowolenia. Przed feriami odwiedził nas Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona p. Zbigniew Wojciechowski. Otrzymaliśmy  10 profesjonalnych rakietek, lotki oraz siatkę do gry .  Dziękujemy !

 • Bal karnawałowo - walentynkowy

  W sobotę, 14 lutego uczniowie, rodzice, nauczyciele  bawili się na balu karnawałowo – walentynkowym zorganizowanym w naszej szkole. Zabawę poprowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego. Gości powitała p. Edyta Mizura, która zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.

  Radosne tańce przedzielone były konkursami, w których uczniowie chętnie brali udział. Szczególną uwagę przykuły tzw. „gorące krzesła”, „taniec z balonem” oraz jedzenie na czas pierników. Nagrody dla wszystkich uczestników zabawy ufundowane zostały przez Radę Rodziców, za co bardzo dziękujemy. Długie węże, kółka i pociągi w takt muzyki wędrowały po sali gimnastycznej. Podczas przerwy dzieci miały poczęstunek zorganizowany przez rodziców poszczególnych klas.

  Mamy nadzieję, ze zarówno dzieci, jak i rodzice doskonale się bawili, bardzo  dziękujemy im za przybycie i za wspólną zabawę.

  Zabawa choinkowa zakończyła pierwszy semestr i była miłym rozpoczęciem ferii zimowych.

 • „PrzygodyFejsmena”

  W dniach 10 – 12 lutego 2015r. w klasach V – VI odbyły się zajęcia pt. „Przygody Fejsmena” poświęcone wizerunkowi i prywatności w sieci ze szczególnym uwzględnieniem portali społecznościowych. Uczniowie obejrzeli  animowane filmiki przedstawiające przygody Fejsmena – superbohatera, który niesie pomoc wszystkim tym, którym grozi utrata twarzy w Internecie.

  Celem zajęć  było uwrażliwienie młodych internautów na kwestie ochrony prywatności online. Przedstawione i omówione  zostały również podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z portali społecznościowych.

  Poruszone kwestie dotyczyły konsekwencji ryzykownych zachowań w sieci, konieczności konfiguracji ustawień konta oraz wylogowywania się z konta po zakończonej pracy przy komputerze. Nauczyciel zwrócił również uwagę, że informacje wrzucone do sieci nie przepadają i trzeba zastanowić się dwa razy, zanim coś zostanie opublikowane. Uczniowie powinni poza tym pamiętać, że jeśli dzieje się coś niepokojącego, albo potrzebują pomocy, zawsze mogą poprosić o nią konsultantów Helpline.org.pl.

 • „Zuźka i Tunio poznają Internet”

  W dniach 9 – 10 lutego 2015r. w klasach II – IV odbyły się zajęcia pt. „Zuźka i Tunio poznają Internet”. Ideą zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi mechanizmami funkcjonowania sieci oraz propagowanie bezpiecznego i efektywnego korzystania z Internetu. W tym celu odwołano się do metody edukacji przez zabawę, wykorzystując m.in. lubiane przez dzieci kreskówki i łamigłówki.
  Podczas zajęć prezentowana była problematyka internetowych zagrożeń: szkodliwych treści, niebezpiecznych kontaktów oraz zagadnienia związane z ochroną danych osobowych i wizerunku, a także zasady kulturalnego zachowania w Internecie (netykieta).

  Uczniowie dowiedzieli się również: czym jest Internet i do czego służy, jak korzystać z wyszukiwarek internetowych, jak korzystać z poczty elektronicznej, w jaki sposób używać czatów i komunikatorów, jak działa internetowe forum.

  Program „Zuzia i Tunio poznają Internet” powstał z inicjatywy Fundacji Orange we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje i Fundacją Nauka i Wiedza w celu zapoznania uczniów młodszych klas szkół podstawowych z zasadami działania Internetu i edukacji w zakresie bezpieczeństwa online.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu 2015

  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.  

  W roku 2015 DBI obchodzony był 10 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas obchodów DBI podkreślono, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Zwrócono też szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

  Podsumowaniem DBI w naszej szkole była wystawa prac plastycznych o tematyce bezpieczeństwa w sieci wykonanych przez uczniów klas III – VI.

 • Ruch na przerwach zauważony

  Nasz szkolny blog prowadzony w ramach programu "Wf z klasą" został zauważony przez administratorów w/w programu. Opis jednego z działań naszej szkoły - "Ruch na przerwach"  został umieszczony na stronie głównej programu.

  Link do wyróżnionego opisu: http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/ruch-na-przerwach

 • Ogłoszenie!!!

  W okresie ferii zimowych Przedszkole Pluszowego Misia i Obowiązkowy Oddział Przedszkolny pracuje bez zmian.

  Przyprowadzanie dzieci do godz. 9.00 w związku z przygotowaniem posiłku.

 • Konkurs Humanistyczny

  Nasza uczennica, Wiktoria Gębska, zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Kuratoryjnego Konkursu Humanistycznego. W etapie powiatowym uzyskała 80% punktów, co jest bardzo wysokim wynikiem.

  Konkurs jest bardzo trudny, gdyż trzeba posiadać wiadomości z historii, języka polskiego, historii sztuki. Pytania są ułożone tak, że trzeba nie lada sprytu, by na nie odpowiedzieć: posegregować dopowiedzi, wybrać właściwą, uzupełnić zdanie, rozpoznać rysunek.

  Wiktorii gratulujemy i trzymamy kciuki za jej „występ” w etapie wojewódzkim.

   

 • Bezpieczne ferie - policyjne rady.

  05.02.2015

  Dnia 5 lutego, na kilka  dni przed feriami,  odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami policji. Uświadamianie uczniom potrzeby zachowania rozsądku i zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania zimowych sportów i organizowania zabaw na świeżym powietrzu, a także podczas poruszania się po ulicach i drogach publicznych jest bardzo ważne.

   

  Pani policjant w ciekawy, obrazowy sposób opowiadała o niebezpieczeństwach czyhających na użytkowników drogi, uczniów korzystających z Internetu, zostających bez opiekunów w domu. Uczulała na właściwe poruszanie się po mieście, galerii handlowej. Podkreślała, że brawurowa jazda na nartach, korzystanie z lodowisk na zmarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych, poruszanie się po poboczach ruchliwych szos bez należytego oznaczenia się odblaskami lub światłem niesie ze sobą ryzyko nieszczęśliwego wypadku.

  Mamy nadzieję, iż nasi uczniowie wezmą sobie do serca policyjne rady!

   

 • OGŁOSZENIE!!!

  Bal karnawałowo – walentynkowy dla uczniów Naszej szkoły odbędzie się 14.02.2015r (sobota) godz. 13.00 do 16.00

  (Przedszkole, Obowiązkowy Oddział Przedszkolny i kl. I-VI).

  Samorząd Szkolny wraz z opiekunami i wychowawcami przygotowuje konkursy i zabawy (nagrody ufundowane przez Radę Rodziców)

  Trójki klasowe po uzgodnieniu z wychowawcami przygotowują słodki poczęstunek dla dzieci.

  Zapraszamy wszystkich rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi.

  Obowiązują stroje karnawałowe.

  Opiekun grupy przedszkolnej w czasie zabawy Pani Karina Piotrowska – Niewczas

  Odpowiedzialni z ramienia samorządu Pani Edyta Mizura i Edyta Spilska

 • "W krainie bajtów" - spektakl profilaktyczny

  03.02.2015

  W dniu 3 lutego, w naszej szkole odbył się spektakl o tematyce profilaktycznej pt.” W krainie bajtów”. Przygotowali go aktorzy krakowskiego teatru Artystyczna Inspiracja. Uczniowie w niezwykle ciekawy i zabawny sposób dowiedzieli się , jakie zagrożenia mogą wyniknąć z niewłaściwego używania komputera,  Internetu, telewizji.

  Głównym bohaterem spektaklu była dziewczynka, który praktycznie „nie odrywała się” od komputera. Pewnego dnia urządzenie przestało działać, a w jej pokoju zjawił się tajemniczy jegomość, który przedstawił się jako Wielki Mistrz. Zabrał  bohaterkę do świata gier, gdzie poczuła się zagrożona.  Odkryła bowiem, ile niebezpieczeństw czyha na nią w internetowym świecie. Czując się coraz bardziej samotna i zdezorientowana  zapragnęła znowu wrócić do swojego pokoju, do realnego świata. Jednak, aby  się tam przenieść musi na nowo nauczyć się wykorzystywać nowe media.

  Przygotowany dla młodszych i starszych dzieci  program stanowił jedno z ogniw w łańcuchu działań edukacyjnych na rzecz kształtowania odpowiedzialności u młodego człowieka. Profilaktyka owinięta w artystyczną, przystępną dla uczniów formę, to cel, jaki teatr zrealizował. Widowisko prezentowało głownie problem: gier komputerowych, poczty internetowej, portali społecznościowych, cyberprzestępstw.

 • W-f z klasą - nasze plany do realizacji w semestrze letnim

  29 stycznia 2015r. uczniowie klas IV – VI, na lekcji wychowania fizycznego, spośród wybranych zadań na semestr letni jednogłośnie wybrali realizację działania: ,,Wsparcie dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej”. Nauczyciel wcześniej przypomniał uczniom, jakie mają zadania do wyboru. Wszystkie zostały poddane pod dyskusję. Niektórzy uczniowie zaproponowali, że pomogą nauczycielowi wychowania fizycznego w prowadzeniu ćwiczeń na rozgrzewce w klasach „O” – III. Uczniowie młodszych klas będą mogli oglądać zajęcia prowadzone w klasach starszych oraz uczestniczyć w nich, dziewczęta poprowadzą zajęcia taneczne w klasach oraz gry i zabawy dla młodszych kolegów.

  W ramach Lokalnej Akcji Sportowej w letnim semestrze, na naszym boisku zostaną przeprowadzone turnieje w piłkę nożną: O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock oraz O Puchar Sołtysa Parszowa. Na turnieje zostaną zaproszone szkoły z naszej gminy. Nasi reprezentanci szkoły wezmą udział w turnieju  piłki nożnej O Puchar Sołtysa Wielkiej Wsi.

  Wszystkie działania będą na bieżąco umieszczane na blogu http://blogiceo.nq.pl/sportwparszowie/
   

 • INFORMACJE

  W dniu 3.02.2015r. dla uczniów szkoły podstawowej o godz. 9.30 odbędzie się prelekcja pt. „W krainie Bajtów” o szkodliwości palenia tytoniu oraz picia alkoholu.

  W dniu 4. 02.2015r.  dla uczniów szkoły podstawowej o godz. 9.00 odbędzie się prelekcja przedstawicieli Parków Krajobrazowych Gór Świętokrzyskich nt. form ochrony przyrody w województwie świętokrzyskim.

  W dniu 5. 02.2015r.  dla uczniów szkoły podstawowej o godz. 8.30 odbędzie się spotkanie z Policja nt. Bezpiecznych ferii.

  W dniu 11. 02.2015r.  dla dziewcząt z kl. V i VI o godz. 13.00 odbędzie się prelekcja pt. „Między Nami Kobietkami”

 • eTwinning - moduł III i IV

  Nasi uczniowie z klasy II i III niestrudzenie realizują projekt eTwinning „The no name country”.

  W trzecim module (Design a flag) projektowali flagę do wybranej nazwy kraju. Każdy uczeń samodzielnie wykonał swoją propozycję, z których następnie każda klasa wybrała najlepszą. Do wybranych flag zostały nagrane wyjaśnienia w języku angielskim, co się znajduje na fladze i dlaczego. Następnie została wykonana prezentacja z użyciem programu utellstory i umieszczona na platformie TwinSpace.

  link do prezentacji: http://www.utellstory.com/viewstory/view/7d0e7fc05d1cb40f95ea597e8aecfa57

  Dodatkowo z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie robili kartki świąteczne i wysłali je do szkoły greckiej uczestniczącej w projekcie. Uczniowie tejże szkoły również nam przysłali swoje kartki z życzeniami świątecznymi.

  Aktualnie rozpoczęliśmy realizację modułu IV (Choose a national animal). Dzieci stworzyły rysunek zwierzęcia, następnie zostały nagrane opisy do obrazków (oczywiście wszystko w języku angielskim).

  Klasa II: http://blabberize.com/view/id/1234448

  Klasa III: http://blabberize.com/view/id/1234459

 • Dzień Babci i Dziadka w Rocznym Obowiązkowym Przygotowaniu Przedszkolnym i Przedszkolu

  21.01.2015

  „Są ojcowie, którzy nie kochają swoich dzieci, ale nie ma dziadków, którzy nie uwielbialiby swojego wnuka", Victor Hugo

  21 stycznia uczniowie Rocznego Obowiązkowego Przygotowania przedszkolnego oraz przedszkolaki przygotowały uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

  Nad przygotowaniami czuwały panie: Bożena Zarębska i Katarzyna Michta. Odświętnie ubrane dzieciaki od rana niecierpliwie czekały na przybycie pierwszych gości.

  Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.30. Przybyłych „Dziadków” powitała pani dyrektor, Barbara Gajewska. Przedstawienie nosiło tytuł „Powróćmy, jak za dawnych lat”. Była to inscenizacja znanych piosenek z młodości babć i dziadków. Goście usłyszeli przeboje takie jak: „Kiedy babcia była mała”, „Dwudziestolatki” czy „Brunetki, blondynki…” Dzieciaki zagrały również na instrumentach perkusyjnych.

  Kolejnym punktem programu było uroczyste odśpiewanie „Sto lat” i złożenie życzeń Seniorom, a potem włączenie ich do tańców i zabaw. Tańczono przy dźwiękach piosenek dziecięcych, jak: „Pociąg”, „My jesteśmy krasnoludki”, „Kaczuchy”

  Odbył się quiz : „Czy rozpoznam wnuczka” – dziadkowie z zasłoniętymi oczami odszukiwali swoje maluchy.

  Wielką radość sprawiła babciom i dziadkom prezentacja wypowiedzi dzieci, odpowiadających na pytanie: „Za co kocham Babcię i Dziadka?”. Seniorzy natomiast pisali na karteczkach odpowiedzi na pytanie: „Co lubię robić ze swoimi wnukami?”

  Po zakończeniu części oficjalnej, zabaw i quizów wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Szczególne podziękowania, za włożoną pracę, należą się paniom: Agnieszce Mijas, Karolinie Głowacz, Ilonie Musiał i Ewie Połeć.

  Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie za rok!

  Filmik1    Filmik2

 • PRZEPIÓRECZKI - warsztaty taneczne.

   

      

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Uczniowie należący do Dziecięcego Zespołu Ludowego " Przepióreczki " biorą udział w warsztatach z tańca regionalnego. Zajęcia prowadzone są w naszej szkole przez przedstawicieli Działu Dziedzictwa Kulturowego  WDK w Kielcach - p. Jerzego Gumułę i p. Annę Syskę. Dzieci poznały nowe elementy choreograficzne świętokrzyskich tańców: chodzony i polka, nauczyły się również piosenek śpiewanych językiem gwarowym przy akompaniamencie akordeonu  -  "U nos wedle młyna" oraz  "Oj siano, siano". Spotkanie z profesjonalistami, animatorami kultury ludowej jest dla małych tancerzy nowym doświadczeniem i z pewnością pogłębi zainteresowanie tańcem ludowym.

 • POMÓŻMY GAI JANCZYK!!!

  Ponadroczna Gaja Janczyk ze Starachowic cierpi na neuroblastomę, bardzo złośliwy nowotwór atakujący dzieci do 2. roku życia. Dziewczynka przeszła już operację a teraz jest w trakcie chemii, ale choroba ma sojusznika, w postaci mutacji genetycznej n-MYC+, która pomaga komórkom nowotworowym rozsiewać się szybciej po organizmie. Szansą może być dla niej terapia przeciwciałami. W Polsce niedostępna, a w niemieckiej klinice kosztuje około 600 tysięcy złotych.

  Pomóżmy rodzicom zebrać pieniądze. Wpłaćmy choćby złotówkę na konto Gai. Dajmy jej szansę dorosnąć i żyć.

  Liczy się każda złotówka. Nr konta w fundacji Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii IP CZD
  76124011091111001011637630

  Można dokonywać także odpisów 1 procenta, podając w PIT nr KRS 0000249753 koniecznie z dopiskiem Gaja Janczyk. Wszystkie zgromadzone w ten sposób pieniądze trafią na leczenie dziewczynki.

  W NAJBLIŻSZYCH DNIACH W NASZEJ SZKOLE  ORAZ PODCZAS ZEBRANIA Z RODZICAMI  23.01.2015 ZBIERANE BĘDĄ PIENIĄDZE, KTÓRE PRZEKAZANE ZOSTANĄ NA KONTO DZIEWCZYNKI. PROSIMY O WSPARCIE.
   

 • XI Złaz Turystyczny – Lipie Podłaziska - 16.01.2015r.

  Uczestnicy:

  Kl. I - Sieroń Aleksandra,

  Kl. IV - Borowiec Kamila, Jażwiec Julia, Nowak Wiktoria, Pająk Hubert, Sieroń Piotr, Włodarczyk Wiktoria

  Kl.V - Kręcisz Damian, Madej Natalia, Miernik Wiktor, Moskalczyk Natalia, Pomocnik Wojciech, Tusznio Karol

  Kl.VI - Fabijańska Paula, Martys Aleksandra, Milewska Natalia, Nowak Natalia,

  Błaszczykowski Kacper.

   

  Opiekunowie: Grażyna Frankiewicz i Agata Fokt-Danielska.

   

  Już po raz kolejny grupa uczniów – członków SKKT wyruszyła na szlak, aby uczcić poległych za Ojczyznę Powstańców Styczniowych.

  W tym roku odbył się już XI Złaz Turystyczny i obchodzono 150 rocznicę egzekucji i śmierci ks. Generała Stanisława Brzóski (1865 – 2015), jak również 152 rocznicę Czynu Powstańczego.

  Uczniowie wraz z opiekunami i kierownikiem trasy – Robertem Pióro wyruszyli ze Starachowic lasem w stronę Polany Karola Kality Rębajły. Przedtem jednak uczcili pamięć  mieszkańców Starachowic i okolicznych miejscowości - ofiar krwawej pacyfikacji   w dniach 14-15 sierpnia 1944r. w miejscu, gdzie umieszczono Krzyż i tablicę pamiątkową.

  Dalej grupa szła wzdłuż linii kolejki wąskotorowej, czynnej dla turystów od maja do września.

  W lesie można było pooddychać świeżym powietrzem i wyobrazić sobie sceny walk i trwania na służbie powstańców, nieraz wycieńczonych z przemęczenia i głodu, gdyż mieszkańcy okolicznych wsi sami głodni - mieli im  do zaoferowania niejednokrotnie tylko chleb i ziemniaki.

  Ginęli w tych lasach Polacy i patrioci za naszą teraz wolność.

  Po krótkim odpoczynku nastąpił ostatni etap trasy. Pogoda dopisała, świeciło słońce, było ciepło. W poprzednich latach o tej porze śnieg  na polach tworzył tak grubą warstwę, że dzieci rzucały się w niego, jak w pierzynkę. Tym razem aura była wiosenna.

  Na miejscu wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki z wizerunkiem ks. Stanisława Brzóski.

  Kuchnia polowa zaś przygotowała gorący posiłek. Przy ognisku zlotowym historię bohaterskiego księdza generała przybliżył kolega Robert Adamczyk.

  Następnie odbyła się inscenizacja z udziałem uczniów starachowickich liceów. Wcielili się w role powstańców, w tym m. in. gen. Mariana Langiewicza i Jadwigi Prendowskiej z Mirca, która przed samym powstaniem dawała schronienie Langiewiczowi.

  Złaz zakończył się zapaleniem zniczy i modlitwą oraz odśpiewaniem hymnu przy Krzyżu Pańskim.

  Opiekunowie dziękują uczniom za udział w uczczeniu pamięci polskich patriotów.

  Mogą się od nich uczyć, jak bronić honoru Ojczyzny i walczyć o jej wolność.

  Dziękują także organizatorom za podtrzymywanie historii Powstania Styczniowego poprzez udział w corocznym Zlocie.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Parszowie
  Parszów, ul.Szkolna 28, 27-215 Wąchock
 • (041)27-12-176

Galeria zdjęć

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane