• 40 lat minęło...

• Dnia 18 czerwca 2022r.  mury naszej szkoły odwiedzili absolwenci, którzy w roku 1982 kończyli klasę ósmą.

Spotkanie po czterdziestu latach stało się okazją do wspomnień i rozmów o chwilach i miejscach, które utkwiły w pamięci z czasów szkolnych.

Losy absolwentów na przestrzeni tych lat potoczyły się różnie. Dla niektórych z czternastoosobowej grupy był to pierwszy powrót do szkoły od czasu jej ukończenia.

Dlatego z tym większym zainteresowaniem zwiedzili pomieszczenia, klasy po których oprowadziła dyrektor szkoły p. Barbara Gajewska.

„Szkoła zmieniła się nie do poznania. Pięknie wyremontowana, wyposażona i kolorowa stwarza obecnym uczniom możliwości do nauki i rozwoju”– zgodnie stwierdzali zwiedzający.

Sentymentalne stało zajęcie miejsc w ławkach  „swojej” klasy, gdzie odczytano listę obecności – rocznik 1982, oglądano zdjęcia i notatki z kronik szkolnych.

Nie mogło zabraknąć wspomnień o  niezapomnianych osobach – nauczycielach, wychowawczyniach, dyrektorach szkoły, których każdy z absolwentów ma w pamięci.

Absolwenci serdecznie  dziękują dyrektor szkoły p. Barbarze Gajewskiej za poświęcony im czas i możliwość obejrzenia po latach swojej byłej szkoły.

• Szkolny Festiwal Piosenki Angielskiej

• Szkolny Festiwal Piosenki Angielskiej w naszej szkole odbył się 21 czerwca 2022r. W festiwalu uczestniczyły klasy 4 – 8, które zaśpiewały wybraną przez siebie piosenkę angielską. Pierwsze miejsce zajęła kl. 5 w piosence „Lemon tree”, drugie miejsce klasa 8 w piosence „Holidays” a trzecie klasa 4 w piosence „Get lucky”. Wyróżnienie zdobył Michał Majewski z kl. 6 za zdolności wokalne.

Drugim punktem festiwalu był Quizz na temat kultury i znajomości państw anglojęzycznych. Zwycięzcą Quizu były wybrane trójki klasowe uczniów z klas 4 i 7.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody wydawnictwa Macmillan.

Nad całością czuwały Panie: Edyta Mizura i Katarzyna Wysocka, a prowadzącymi Festiwal byli uczniowie klasy siódmej: Mikołaj Szumielewicz i Wojciech Pacek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zaangażowanie.