Mikołajki w klasie II
W tym roku szkolnym uczniowie klasy II postanowili spędzić 6 grudnia w wyjątkowy sposób. Inspiracją stał się wiersz ułożony przez ucznia Konrada Kowalskiego wspólnie z jego z mamą p. Iwoną Kowalską.
„Święta dla Mikołaja”
Zmówiła się klasa nasza cała:
Zrobimy Święta dla Mikołaja!
Wizyta Mikołaja w klasie „0”
Do tego niecodziennego spotkania dzieci przygotowywały się przez kilka dni. Postanowiły, że swojego gościa przywitają wierszami i piosenkami, a także wręczą mu własnoręcznie wykonane serduszka ze swoim imieniem. Już od rana 6 grudnia z niecierpliwością czekały na jego przybycie. Mikołaj zjawił się z wielkim workiem prezentów. Wysłuchał pięknie zaśpiewanych i zagranych na instrumentach perkusyjnych piosenek i wyrecytowanych wierszy , a następnie każdemu dziecku wręczył upominek. Niektóre dzieci w raz z prezentem otrzymały także „rózgę „, która miała przypominać o poprawnym zachowaniu, rózgę otrzymała także wychowawczyni grupy. Wszyscy oczywiście przyjęli ten prezent z uśmiechem. Spotkanie z tym niezwykły gościem zakończyło się wspólnym tańcem oraz pamiątkowymi zdjęciami.
Andrzejki w klasie „0”
29 listopada, to dla dzieci z klasy „0” dzień pod znakiem wesołej zabawy, konkursów i wróżb. Przecież, to ostatni moment na tańce przy muzyce w „andrzejkowy” dzień. Dekoracja sali w kolorowe, bibułkowe wstęgi oraz własnoręcznie wykonane przez dzieci maski stworzyły nastrój do tajemniczej i pełnej niespodzianek zabawy . Specjalnie przygotowane na tę okazje utwory muzyczne, zachęcały wszystkich do wspólnego tańca, który przeplatany był konkursami oraz wróżbami. „ Studnia życzeń”- miała spełnić marzenia, „latający bucik”- potwierdzić, czy one się ziszczą , a czekoladowe pieniążki miały zapewnić słodkie i beztroskie dni. Wszystkie te wróżby traktowane były z „ przymrużeniem oka”. Uwieńczeniem tego dnia był deser przy ciasteczkach i soku.
Podsumowanie programu "Klub Bezpiecznego Puchatka"
Na początku grudnia w ramach realizacji programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”, w klasie I odbyły się kolejne zajęcia, na których pierwszaki dowiedziały się jak być bezpiecznym w szkole, domu i na podwórku. Celem zajęć było pokazanie uczniom, jakich sytuacji należy unikać w szkole i w domu oraz poznanie podstawowych zasad postępowania w niebezpiecznych sytuacjach.
Mikołajki u Pierwszaków
W piątek, 6 grudnia Pierwszoklasistów odwiedził św. Mikołaj. Uczniowie od rana z niecierpliwością oczekiwali wizyty specjalnego gościa. W oczekiwaniu na jego przyjazd dzieci uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez wychowawczynię. Święty Mikołaj rozdawał paczki pełne niespodzianek i łakocie. Do domów wróciły zadowolone i pełne wrażeń.
Andrzejki w klasie I i II
Dnia 29 listopada 2013r. uczniowie klasy I i II urządzili razem spotkanie andrzejkowe. Celem było poznanie polskich zwyczajów i obrzędów andrzejkowych, zaangażowanie dzieci w zabawy i wróżby z zachowaniem odpowiedniego do nich dystansu oraz zintegrowanie się we wspólnej zabawie. Andrzejki poprzedziło opowiadanie nauczycieli dotyczące zwyczajów andrzejkowych, najpopularniejszych wróżb, które należy traktować jako żarty, przysłów związanych z tym dniem. Dzieci pracowały z tekstem w podręczniku, opisywały strój czarodzieja, rysowały swoją wymarzoną postać realizując treści programowe zgodne z tematem dnia- Andrzejki. Następnie rozpoczęły się rozmaite wróżby, zabawa przy muzyce i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Spotkanie podsumowujące dzialania szkoły w ramach programu "Raz, dwa, trzy - bądź bezpieczny i Ty!"
W dniu 4 grudnia 2013 roku odbyło się spotkanie podsumowujące działania, jakie podjęła szkoła w ramach realizacji programu "Raz, dwa, trzy - bądź bezpieczny i Ty!". W spotkaniu udział wzięli rodzice uczniów klas I - VI: pani Agnieszka Mijas, pani Henryka Mameła, pani Małgorzata Serafin, pani Agnieszka Krogulec, pani Szafrańska, pani Firkowska, pani Izabela Spadło, pani Drążek oraz pani Marzena Łabuda.
Bezpieczeństwo uczniów - spotkanie uczniów klas I - VI
W dniu 4 grudnia 2013 roku odbyło się spotkanie uczniów klas I - VI dotyczące bezpieczeństwa. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, a następnie dyskutowały z nauczycielami na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole i poza nią. Poruszono temat bezpieczeństwa uczniów na przerwach w szkole, w drodze do i ze szkoły, omówiono niekorzystny wpływ hałasu na zdrowie dzieci. Wspólnie zastanawiano się nad tym, czy komputer i Internet są korzystne, czy groźne oraz jakie negatywne skutki może mieć zbyt długie korzystanie z komputera.
Certyfikat Bezpieczeństwa
Przypominamy, że nasza szkoła w roku szkolnym 2012/2013 rozpoczęła starania o uzyskanie "Certyfikatu Bezpieczeństwa". Certyfikat jest elementem składowym programu prewencyjno–profilaktycznego pod nazwą „Raz, dwa, trzy – bądź bezpieczny i TY”, realizowanego pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach, Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Celem Certyfikatu jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w szkole i jej okolicach, bezpieczeństwa osobistego uczniów, jak również promowanie wśród dzieci pozytywnych postaw społecznych.
Konkurs "Bezpieczni na drogach - razem dla 112"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Bezpieczni na drogach – razem dla 112”. Patronat nad konkursem objął Starosta Starachowicki. W ramach konkursu uczniowie wykonali prace plastyczne o tematyce dotyczącej udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W chwili obecnej z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.
Program edukacyjny "Klub Bezpiecznego Puchatka"
W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klasy pierwszej przystąpili do realizacji programu edukacyjnego "Klub Bezpiecznego Puchatka", którego celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w domu, w szkole, na drodze i w czasie zabaw. W trakcie zajęć uczniowie otrzymali książeczki pt. „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka”, dzięki którym mogą utrwalać zdobyte umiejętności. Rodzicom na zebraniu klasowym zostały przekazane broszury informacyjne z poradami, które powinni przekazać swoim pociechom.
Andrzejkowe wróżby w klasie 3
29 listopada uczniowie klasy 3 realizując temat dnia Czy warto być przesądnym? poznawali wróżby andrzejkowe. Zabawa została poprzedzona gawędą nauczyciela na temat ludowej tradycji wróżb katarzynkowych i andrzejkowych. Dzieci zerkały w przyszłość wróżąc sobie z serca, losując kolory, wybierając znaki. Nie zabrakło andrzejkowej numerologii oraz wychodzenia butów za próg. Okazało się, że wielu spotka szczęście, sława i powodzenie. Było przy tym dużo śmiechu i radości.
Spotkanie uczniów klas IV - VI z przedstawicielami policji
W dniu 3 grudnia 2013r. naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach st. asp. Janusz Kowalewski oraz sierż. Sebastian Śpiewak. Spotkanie dla uczniów klas IV – VI odbyło się w ramach realizacji III edycji konkursu "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2013".
WARSZTATY LOGOPEDYCZNE DLA RODZICÓW UCZNIÓW Z KLASY „O”
2 grudnia odbyły się w naszej szkole pierwsze warsztaty logopedyczne dla rodziców. Na zaproszenie Pani Bożeny Zarębskiej przybyli na nie rodzice uczniów obowiązkowego wychowania przedszkolnego. Zajęcia prowadziła Pani Izabela Kutyła Paduch.
Celem spotkania, było wskazanie:
-w jaki sposób rozwój mowy wpływa na kształtowanie się osobowości dziecka,
- czy zaburzenia w rozwoju mowy mają wpływ na przyszłą naukę w szkole,
- jak dbać o prawidłową mowę, jak zapobiegać zaburzeniom,
Bezpieczeństwo uczniów w Internecie - zajęcia w klasie VI
Uczniowie klasy VI wzięli udział w zajęciach związanych z bezpiecznym korzystaniem z sieci Internet. Obejrzeli film pt. „Gdzie jest Mimi?”. Główna bohaterka filmu jest podejrzewana o prowadzenie obraźliwego bloga. Staje się ona przedmiotem agresji rówieśniczej zarówno na terenie szkoły jak i w sieci. Nie wytrzymuje presji i ucieka z domu. Uczniowie poznali różne aspekty cyberprzemocy z perspektywy ofiary, świadków oraz sprawcy, dowiedzieli się też jak radzić sobie w takich sytuacjach. Następna część zajęć to dyskusja oraz wspólne wypracowywanie zasad związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.
KONKURS HUMANISTYCZNY
Uczniowie naszej szkoły brali udział w Humanistycznym Konkursie, organizowanym corocznie przez Kuratorium Oświaty. Naszą szkołę w I etapie reprezentowali: Kamila Błaszczyk, Daria Spadło, Patryk Sala z kl.VI oraz Aleksandra Martys, Karolina Kręcisz i Wiktoria Gębska z kl.V.
Miło nam poinformować, iż dwie uczennice, Wiktoria Gębska i Daria Spadło, przeszły do II powiatowego etapu konkursu. Gratulujemy i życzymy szczęścia w powiatowych zmaganiach.
Turniej badmintona w Wielkiej Wsi
27 listopada 2013r. w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi nasza szkolna reprezentacja rozgrywała turniej badmintona. Turniej organizowany był w ramach projektu „ Jestem sportowcem i nałogi są mi obce". Niestety nie jest to nasza wiodąca dyscyplina i zajęliśmy III miejsce, mimo tego uczniowie bardzo dobrze się bawili, spotkali się ze swoimi rówieśnikami z innych szkół, z którymi bardzo dobrze się znają i lubią. Najwyższą lokatę udało się wywalczyć uczniowi klasy V Kamilowi Miernik - IV miejsce indywidualnie oraz Dawidowi Miernik - V miejsce. Wśród dziewcząt najlepiej wypadła gra: Oli Martys i Natalii Nowak - obie z klasy V. Uczniowie otrzymali dyplom i puchar. Wrócili nieco zmęczeni, ale zadowoleni ze swojej gry. Oprócz w/w zawodników, w zawodach uczestniczyli jeszcze uczniowie: Natalia Milewska i Karolina Kręcisz oraz Radek Szwed i Wiktor Milewski.
Tworzymy regulamin konkursu i ankiety dotyczące problemów i potrzeb uczniów w naszej szkole
W dniach 25-26 listopada odbyły się kolejne lekcje dotyczące projektu „Na tropie potrzeb i problemów”. Pierwsza część zajęć dotyczyła tworzenia regulaminu konkursu, który został ogłoszony na forum społeczności szkolnej. Tematyka konkursu wiąże się z potrzebami i problemami uczniów.
Aby ustalić jasne kryteria, należało utworzyć regulamin. Uczniowie pracując grupach ułożyli cztery zapisy, które regulują zasady przeprowadzenia konkursu na terenie szkoły. Wszystkie regulaminy zostały zawieszone na tablicy Samorządu Uczniowskiego.
„Przepióreczki” na III Zlocie Czarownic w Wąchocku
Dnia 22 listopada 2013r. dzieci należące do Dziecięcego Zespołu Ludowego „Przepióreczki” wystąpiły w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku. Zostały zaproszone przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry z siedzibą w Bielinach do zaprezentowania swojego repertuaru w związku z zorganizowanym tam III Zlotem Czarownic połączonym z konkursem wiedzy o LGD. Mali artyści zatańczyli dwa tańce związane z tradycją ziemi świętokrzyskiej: „Chodzony”, „Polka świętokrzyska’ oraz zaśpiewali piosenki ludowe: „Parszowianka jestem” i „Piekła baba chlyb”.
Dzień otwarty i zebranie
Dzień otwarty dla rodziców uczniów kl. 0 – VI – powiadomienie o ocenach niedostatecznych - środa 18.12.2013r. w godzinach od 16:30 do 17:30
Zebranie z rodzicami dzieci z przedszkola odbędzie się w dniu 18.12.2013 o godz. 16:00
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 01.05.2025Galeria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe
Partnerzy