Szkolny Konkurs Profilaktyczno - Literacki „Mój sposób na zdrowie”
4Uczniowie naszej szkoły z klas I – VIII wzięli udział w Konkursie Profilaktyczno – Literackim „Mój sposób na zdrowie” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock Jarosława Sameli.
Głównym celem konkursu było:
- Propagowanie idei zdrowego stylu życia.
- Pobudzanie w uczniach chęci tworzenia w
„Bezpieczne ferie” - spotkanie z policją
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych, 13 stycznia odbyło się spotkanie z przedstawicielami z Powiatowej Komendy Policji w Starachowicach. W spotkaniu wzięli uczniowie grup przedszkolnych oraz klasy I – VIII. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Przypomnieli również zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: ”Nie rozmawiaj….”, „Nie ufaj….”, „Nie wpuszczaj do domu…”, ale również uświadomili dzieciom do kogo mogą się zwrócić o pomoc w przypadku zagubienia się w obcym miejscu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami wypadku, w którym zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Policjanci zakończyli spotkanie życząc nam bezp
Podsumowanie konkursów literackich
15Na przełomie listopada i grudnia 2021 roku polonistka - pani Małgorzata Banaś przeprowadziła dwa konkursy literackie, które miały rozbudzić wyobraźnię i pokazać kunszt pisarski naszych uczniów.
Temat pierwszego – listopadowego konkursu brzmiał „Jesień z dreszczykiem (opowiadanie)”. Zadaniem uczniów było napisanie opowiadania zawierającego elementy fantastyczne, związane w okresem jesiennym oraz jego okolicznymi świętami i tradycjami. Wyobraźnia uczniów bardzo się uruchomiła i powstało kilka ciekawych prac.
Grażyna Frankiewicz - wspomnienie
NAUCZYCIEL TO KTOŚ WYJĄTKOWY…
Grażyna Frankiewicz - wspomnienie
„Ludzie przychodzą, ludzie odchodzą. Wiemy o tym, ale za każdym razem, gdy się to zdarza, jesteśmy zaskoczeni. To jedyna rzecz w naszej egzystencji, której możemy być pewni, ale często łamie nam serce.
Projekt Uniwersytet Dzieci, klasa 4
Klasa 4 realizuje na lekcjach wychowawczych projekt Uniwersytet Dzieci w Klasie, w ramach którego przeprowadzone zostały dotychczas dwie lekcje: "Czy każdy może być wrażliwy?" i "Jak wpaść na świetny pomysł?"
Na pierwszej lekcji dzieci dowiedziały się czym jest wrażliwość, obejrzały krótki filmik o tym jak wrażliwość pomaga w pracy lekarza, aktora, pielęgniarki, nauczyciela. Stworzyły w czasie burzy mózgów mapę myśli, czyli wymyśliły słowa skojarzone z wrażliwością. Wspólnie w grupie zabawiły się w zabawę "Kto, tak jak ja lubi..." np: jakąś potrawę, zwierzę, dyscyplinę sportu itp. po to aby utożsamić się z innymi dziećmi mającymi podobne upodobania. Dowiedziały się o sobie, że każdy z nas inaczej odbiera świat i różne doświadczenia, które nas spotykają. Na koniec odpowiedzieliśmy sobie na pytanie czy dobrze być wrażliwym i czy to cecha, która pomaga czy przeszkadza w codziennym życiu.
Mini - projekt "Unusual jobs" klasa 6
Klasa 6 na lekcji angielskiego realizowała mini - projekt "Unusual jobs" - "Niezwykłe zawody". Uczniowie mieli za zadanie wymyśleć i opisać oraz zilustrować jakieś nietypowe zawody. Pomysły uczniów były rozmaite. Wiktor wymyslił zawód Mistrza czekolady, który projektowałby czekolady. Lena wymyśliła Profesjonalnego przytulacza i Testera karmy dla zwierząt domowych. Nadia napisała o Mimie drogowym, który zatrzymywałby samochody, które nieprawidłowo jeżdżą. Natalia wymyśliła Testera czekolady i Psychologa dla zwierząt. Kuba opisał zawód Testera mebli i Testera wodnych zjedżalni, Paweł opisał zawód Nurka piłeczek golfowych, Damian Testera napojów, Michał opisał zawód Kulinarnego ambasadora i Twórcę lodów. Pojawił się tez bardzo nietypowy zawód Julii, która wymyśliła Koordynatora żałoby. Wszystkie pracy zostały ocenione pozytywnie.
Mini - projekt z angielskiego, klasa 2
W I semestrze na lekcji angielskiego klasa 2 przystąpiła do realizacji Mini- projektu "Poznajmy się". Polegać on będzie na stworzeniu przez uczniów naszej szkoły - uczniów klasy 2, folderu, który będzie zawierał informacje o uczniach klasy 2 np: jak mają na imię, ile mają lat, w co są ubrane, czy mają brata lub siostrę, czy maja rower, być może deskorolkę i jaką i tym podobne informacje. Projekt jest realizowany wspólnie z kl.2 Szkoły Podstawowej w Wąchocku. Zaraz po feriach dojdzie do wymiany tych folderów między uczniami klasy 2 naszej szkoły i szkoły w Wąchocku. Nad projektem czuwają Pani Katarzyna Wysocka i Edyta Mizura.
Ogłoszenie
13 stycznia 2022r. (czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami.
Informacja
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Parszowie informuje, że składka na Komitet Rodzicielski w roku szkolnym 2021/2022 wynosi:
pierwsze dziecko - 40,00 zł,
drugie dziecko - 30,00 zł
kolejne dzieci- wg uznania rodzica.
Wpłaty prosimy dokonywać na rachunek bankowy: 90 8523 0004 0000 0299 2000 0002.
Akcja wolontariatu – zbiórka dla królików i gryzoni.
2Na przełomie listopada i grudnia aktywni działacze z kółka wolontariatu zbierali ręczniki papierowe, maty i podkłady higieniczne, rękawiczki, worki na śmieci, środki czystości dla królików i gryzoni. Mali podopieczni znajdują się w Okienku Życia w Lublińcu, w województwie śląskim.
Okienko życia powstało w lipcu 2014 roku. Co miesiąc pod ich opiekę trafiają niechciane, porzucane zwierzęta. Zapewniają im tam ciepłe, czyste miejsce, opiekę, żywienie odpowiednie dla gatunku i opiekę weterynaryjną na najwyższym poziomie. Znajdują nowe domy, edukują.
Ogłoszenie!
Od dnia 2.01.2022r. do 31.01.2022r. będą odprawiane msze gregoriańskie za ś.p. Grażynę Frankiewicz w klasztorze O. Cystersów w Wąchocku. W niedziele o godz. 17.00 w dni powszednie o godz. 18.00
Ogłoszenie
W dniach 3,4,5.01.2022r. obowiązuje nauczanie zdalne. Dzień 6.01.2022r. jest to święto. Dzień 7.01.2022r. (piątek) jest dniem wolnym dyrektorskim dla uczniów klas I-VIII. Oddziały przedszkolne pracują bez zmian.Od dnia 10.01.2022r. wracamy do nauki stacjonarnej.
Świąteczny nastrój w świetlicy szkolnej
W okresie poprzedzającym Święta, wychowankowie świetlicy uczestniczyli w zajęciach, których celem było wprowadzenie ich w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.Dzieci wykonały wiele prac związanych z najbardziej radosnym, ciepłym i rodzinnym czasem w roku. Powstały piękne kartki świąteczne, ozdoby choinkowe oraz różne dekoracje naszej sali.
W trakcie zajęć edukacyjnych dzieci zapoznały się z tradycjami związanymi z Bożym Narodzeniem, śpiewały piosenki świąteczne i najpiękniejsze polskie kolędy.
Wszystkie te zajęcia oraz świąteczne dekoracje, które stanowiły bogactwo twórczych pomysłów dzieci, wprowadziły wychowanków świetlicy w świąteczny nastrój i przypomniały o tym, że długo wyczekiwane Święta Bożego Narodzenia już wkrótce nadejdą oraz sprawią nam wiele radości.
Wszystkim Uczniom oraz ich Rodzicom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Noweg
Rodzinna zabawa plastyczno-techniczna "Świąteczny stroik" w gr. "0"
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w grupie „0” została zorganizowana rodzinna zabawa plastyczno-techniczna „Stroik świąteczny”. Dzieci wraz z rodzicami stworzyły wspaniałe stroiki, które zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Następnie wykonane stroiki ozdabiały nasz wigilijny stół.
"Święta tuż, tuż..."
17.12.2021r. odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez gr. „0”- wych. p. Katarzyna Krasowska i grupę przedszkolną – wych. p. Karina Niewczas. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Przedszkolaki w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Małym aktorom należą się poch
Ostatnie pożegnanie śp. Grażyny Frankiewicz
17 grudnia o godzinie 14:00 w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Skarżysku-Kamiennej odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Grażyny Frankiewicz.
W ostatniej drodze Pani Grażynie towarzyszyli rodzina, bliscy, a także pracownicy Szkoły Podstawowej w Parszowie, emerytowani pracownicy, uczniowie, absolwenci szkoły wraz z Rodzicami.
„Są chwile i ludzie, których się nie zapomina”.
W piątek, 17 grudnia 2021r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja przygotowana przez uczniów i nauczycieli ku czci pamięci śp. Grażyny Frankiewicz.
Akademia miała charakter refleksyjny i połączona została z chwilą zadumy nad życiem i śmiercią w czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.
Całość spotkania rozpoczęła p. Małgorzata Banaś, która odczytała „Pastorałkę dla nieobecnych”. Dalszą część poprowadził Krzysztof Pikor, uczeń klasy VII, który zagrał na gitarze kolędę „Lulajże Jezuniu”. Wiersze deklamowane przez dzieci i młodzież wyrażały emocje związane z przygotowaniem do świąt.
"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci" - W. Szymborska
Z żalem informujemy, iż w wieku 95 lat zmarła Pani Teodora Klimkowska, nauczycielka ucząca w starej szkole na górce w latach 50. Od 1 marca 1969r. do 31. 08. 1969r. pełniła funkcję kierownika naszej szkoły.
Teodora Klimkowska i Jej małżonek Tadeusz Klimkowski spędzili swoje młode lata w Parszowie. Byli wspaniałymi nauczycielami, wychowawcami oraz zwierzchnikami cieszącymi się szacunkiem i uznaniem wśród nauczycieli i społeczeństwa Parszowa. Oni to zainicjowali budowę nowej szkoły i doprowadzili do jej wybudowania.
Logowanie
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Galeria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe
Partnerzy