Konkurs plastyczny "Moja ulubiona postać z bajki"
Szkolny konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki” adresowany jest do przedszkolaków.
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
- 3 – 4 lat
- 5 – 6 lat
- Konkurs polega na wykonaniu bohatera / bohaterów dowolnej bajki dla dzieci.
- Technika plastyczna dowolna – płaska lub przestrze
Konkurs polonistyczny
Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnym konkursie literackim - pt. „Zimowa opowieść z świętami w tle. Konkurs na bajkę”. Zachęcam uczniów klas I-VIII
Zbliżają się święta, a wraz z nimi wspaniały okres spotykań rodzinnych, prezentów, dobrych uczynków, cudów, niespodzianek, niezwykłych, magicznych zdarzeń. Może ktoś z Was zechce napisać opowieść świąteczną, zimową, a do tego niezwykłą, która oczaruje czytelników. Bohaterami, jak to w bajce bywa wcale nie muszą być ludzie, ale zwierzęta czy postacie zupełnie zmyślone. Inwencja i wyobraźnia nie ma granic. Długość pracy nie jest najważniejsza. Ważne, aby była bogata w treść i zawierała świąteczno - zimowe opisy. Na najlepsze prace czekają upominki i dobre oceny. Czas zgłaszania prac do 17 grudnia. Dla chętnych przewidziane są nagrody, publikacja w Gazetce "Kujonek".
Ślubowanie uczniów klasy I
9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarzu imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie dla pierwszoklasistów, ale również dla ich rodziców. Wszystkich zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, uczniów serdecznie przywitała Pani Dyrektor Barbara Gajewska. Akademię poprowadziła przewodnicząca samorządu uczniowskiego Anna Piwko. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić Pani sowie, uczennicy klasy trzeciej Idze Stefańskiej to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy, namalowanie rysunku dla pani sowy, odgadywanie zagadek oraz udzielanie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Pani sowa potwierdziła, iż wszystkie dz
Kartka dla Bohatera gr. "0"
Grupa "0" wzięła udział w akcji BohaterON – Kartka do Powstańca.
Ta ogólnopolska kampania o tematyce historycznej ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Dzieci zrobiły piękne kartki, które zostaną przekazane żyjącym jeszcze Powstańcom. Wyraziły w nich swoją pamięć i wdzięczność za bohaterską walkę o wolność.
Tydzień Patriotyczny w gr. "0"
3Wydarzeniem, które ma znaczące miejsce w pracy dydaktyczno-wychowawczej naszej gr. „0” są obchody Narodowego Święta Niepodległości. Dlatego też w ramach autorskiego projektu „Tydzień Patriotyczny”, dzieci przez cały tydzień uczestniczyły w zajęciach dotyczących historii naszego kraju.
Podjęliśmy wiele działań, które skupione były wokół wychowania patriotycznego. Starałam się „małymi kroczkami” przybliżać dzieciom obraz kraju rozbudzając w nich „iskierkę” patriotyzmu. Szczególnie dużo uwagi poświęciliśmy symbolom narodowym (godło, flaga, hymn Polski), które odgrywają bardzo ważną rolę w procesie kształtowania u dzieci obrazu Ojczyzny. W sali pojawiły się więc biało-czerwone flagi, godła, które również powstały przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych. Dzieci poznały historię Święta Niepodległości. W sali powstał także Kącik Patriotyczny. Ponadto przedszkolaki uczyły się Hymnu
Narodowe Święto Niepodległości
Spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi – niepodległość.
Marcin Wolski - "Niepodległość"
10 listopada uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się niezwykła akademia, której przewodnim hasłem były słowa „Droga do wolności”. Inscenizację wraz z prezentacją multimedialną przygotowali uczniowie klasy 8 pod opieką pań: Urszuli Magdziarz i Izabeli Kutyła Paduch.
Pamiętamy o zmarłych
W ostatnim tygodniu października uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą wybrali się na cmentarz parafialny w Parszowie.
Wyjście poprzedziła rozmowa dotycząca odpowiedniego zachowania się na cmentarzu.
Głównym celem wizyty było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych.
Zaszyfrowane pudełka
W obecnym roku szkolnym klasa VIII przystąpiła do akcji Europejski Tydzień Kodowania 2021.
EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. W obecnym roku szkolnym akcja odbywała się w dniach 9 – 24 października 2021.
Dzień Postaci z Bajek w gr. "0"
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia dzieci z grupy "0" wzięły udział w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dużo radości sprawiła dzieciom fotobudka "księżniczki i księcia". Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa w Dniu Postaci z Bajek.
Kółko Wolontariatu
29 października 2021r. aktywni uczniowie naszej szkoły powołali do działania Kółko Wolontariatu. Koordynatorem działań będzie kierowała p. Małgorzata Banaś przy współpracy z pedagog szkoły – p. Marzeną Łabuda. Na spotkaniu pojawili się uczniowie z klas IV-VIII, którzy są zainteresowani bezinteresowną pomocą drugiemu człowiekowi, bezbronnym zwierzątkom czy akcjom ekologicznym.
Spotkanie z olimpijczykami
Dzień, w którym naszą szkołę odwiedzili znani polscy olimpijczycy Sandra Drabik i Wojciech Bartnik na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Wojciech Bartnik to brązowy medalista z 1992 r. z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. 10-krotny mistrze Polski w kat. ciężkiej (1990, 1992-2000) i 9-krotny reprezentant Polski w meczach międzypaństwowych 1990-1998 (6 zwycięstw, 3 porażki). W 2001 przeszedł na zawodowstwo. Stoczył do stycznia 2003r. 11 walk zawodowych (8 zwycięstw - 1 remis – 2 porażki.). Mistrz Sportu, odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi (1993).
Sandra „Adrenalina” Drabik w 2011 została srebrną medalistką mistrzostw Europy w wadze do 54 kg oraz mistrzostw Unii Europejskiej w tej samej wadze, brązową - mistrzostw Unii Europejskiej. Pięciokrotna medalistka memoriału Feliksa Stamma. W 2019 została brązową medalistką igrzysk europejskich. Sandra Drabik to jedna z trzech Polek, która
Wizyta na cmentarzu w Parszowie
29 października 2021r. uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią Małgorzatą Banaś postanowili oddać hołd zmarłym, których prochy spoczywają na cmentarzu parafialnym w Parszowie. Dołączyli do nich również uczniowie kl. 3 wraz z paniami: M. Łabudą i E. Spilską.
Cel wyjścia wiązał się z nadchodzącym Wszystkich Świętych - Dniem Zmarłych przypadający corocznie 1 listopada. Dzieci zabrały ze sobą znicze, po czym udały się na grób nieznanego i radzieckiego żołnierza. Chwila zadumy nad grobami, zmówienie modlitwy i refleksji nad kruchym życiem człowieka potrzebne jest każdemu z nas.
"Dzień Dyni" w gr. "0"
W piątek 29 października dzieci z gr. "0" obchodziły "Dzień Dyni".
Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.
Poznajemy zawód piekarza w gr. "0" - realizacja projektu edukacyjno-wychowawczego
2Codziennie zajadamy się smacznym chlebem, bułeczkami czy drożdżówkami z marmoladą. Jednak mało kto wie, jak długa droga dzieli ziarenko od bochenka. Dlatego też, przedszkolaki z gr. „0” obejrzały film edukacyjny „W piekarni” z którego poznały narzędzia pracy piekarza i tajniki wypieku chleba. Następnie odbyła się degustacja różnego rodzaju pieczywa. Na zakończenie została wyrobiona masa solna, z której dzieci same formowały „chlebki i bułeczki”, które pomalowały farbami.
Dzień Św. Marcina oraz realizacja Innowacji Pedagogicznej "Przedszkolak w świecie matematyki" w gr. "0"
3Dnia 26 października w gr. „0” odbyły się zajęcia pt. „Dzień Św. Marcina”, które zostały połączone z Innowacją pedagogiczną „Przedszkolak w świecie matematyki – Matematyka w kuchni”. Dzień św. Marcina jest to niewątpliwie święto Wielkopolan, jednak o tradycji tej coraz głośniej słychać także w innych regionach kraju.
W grupie było wielkie poruszenie, bowiem perspektywa wypiekania słodkich ciasteczek była nie lada wyzwaniem. Świętowanie rozpoczęto opowiadaniem o św. Marcinie, jego życiu i hojności serca względem biednych, ubogich i potrzebujących. Następnie przystąpiliśmy do robienia ciasteczek, które wypiekaliśmy w szkolnej kuchni. Czas oczekiwania na ciasteczka, wypełniony był wykonaniem przez dzieci kolorowych lampionów. W ramach innowacji dzieci zapoznały się z wagą kuchenną. Odmierzały ilość składników. Porównywały ciężar oraz ilość. Utrwalały kształty. Był to bardzo mile spędzony
Wycieczka edukacyjno - profilaktyczna do Zakopanego
W dniach 20 – 23 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Parszowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjno - profilaktycznej do Zakopanego. Brała w niej udział grupa 26 uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali najwyższą średnią ocen oraz uczniowie wyróżnieni i nagrodzeni za wyniki w nauce.
Przedszkolaki kiszą kapustę
W ramach realizacji tematu „Zapasy na zimę” przedszkolaki uczestniczyły w zajęciu kulinarnym – kiszenie kapusty. Dzieci miały okazję poznać kapustę wszystkimi zmysłami (wzrok, smak, zapach, dotyk) i dowiedzieć się, jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę. Dzieci przygotowując kapustę do kiszenia, najpierw ją poszatkowały. Można zrobić to nożem lub użyć w tym celu szatkownicy. Następnie poszatkowaną kapustę wrzuciły do przygotowanej w tym celu kamiennej beczki i każdą warstwę posypywały solą. Należy wspomnieć, że nie zapominały o jej dokładnym ugnieceniu w słoiku tak, aż kapusta puściła sok. Dzieci wytrwale pracowały pod czujnym okiem swoich pań. Następnie słój z kapustą został umieszony w kąciku przyrody, gdzie przedszkolaki będą mogły obserwować proces fermentacji. Za około 2 tygodnie sprawdzimy, jak smakuje nasza kiszona kapusta, pełna cennych dla zdrowia witamin.
Smacznie i zdrowo w klasie I
20 października uczniowie klasy 1 przygotowali zdrowe i uśmiechnięte kanapki z produktów przyniesionych z domu. Dzieci poznały z czego powinna składać się zdrowa kanapka, jak dobrze się odżywiać oraz jak ważnym posiłkiem jest drugie śniadanie. Wyobraźnia dzieci była wielka! Powstawały uśmiechnięte kotki, króliczki, chomiki oraz stworki. Kanapki były kolorowe, zdrowe i pyszne. Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków.
Logowanie
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Galeria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe
Partnerzy