• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
        • Dzień Postaci z bajek
          • Dzień Postaci z bajek

            Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

            06.11.2023r. dzieci z grupy "0" wzięły udział w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Ponadto dzieci wykonały prace plastyczne „Klatka filmowa mojej ulubionej bajki” . Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa w Dniu Postaci z Bajek.

          • "Zemsta"- spektakl dla mieszkańców Parszowa

            3 listopada 2023 r. Kółko Teatralne "Czerwona Róża" wystawiło sztukę opartą na komedii Aleksandra Fredry "Zemsta". Inscenizację mogli obejrzeć wszyscy mieszkańcy Parszowa, zaproszeni goście, dzieci, rodzice, dziadkowie naszych aktorów. Wśród przybłych gości znajdował sie również zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock - Sebastian Staniszewski, radny- Mirosław Jaźwiec oraz Przewodnicząca Rady rodziców - Marzena Zdzymira. Występ został uświetniony porzez piękną dekorację, odpowiednią muzykę oraz wspaniałą grę aktorską naszych uczniów. Całość przedstawienia utrzymana w klimacie XVIII- wiecznej komedii przyniosła gromkie brawa i wspaniałe recenzje widzów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i gratulujemy uczniom klas VI-VIII niesamowitej gry aktorskiej.

          • Dzień Postaci z bajek

            W poniedziałek, 6 listopada, przedszkolaki przenosząc się w magiczny świat bajek, opowiedziały o swoich ulubionych bajkach oraz ich bohaterach. A wszystko to z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek! To nietypowe święto stanowi doskonałą okazję do zabawy i spotkania z ulubionymi bajkowymi bohaterami, a nawet wcielenia się w ulubione postaci poprzez kreatywne przebrania.

          • Dzień Dyni w przedszkolu

            Dzień Dyni w przedszkolu to wspaniała okazja do rozwijajęcej zabawy. Przedszkolaki dowiedziały się jak zdrowe i urodziwe jest to warzywo oraz jakie pyszne dania można zrobić z wykorzystaniem dyni.Układały puzzle dyniowe oraz oglądały film edukacyjny "Kazio i dzień dyni". Dynia zainspirowała maluchów do wykonania pięknych prac plastycznych oraz różnych zabaw muzyczno - ruchowych. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

        • III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka
          • III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

            W czwartek 19 października 2023 r. odbyły się gminne eliminacje III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka, której Gospodarzami były Oddziały Przedszkolne przy Zespole Placówek Oświatowych w Wąchocku. Olimpiada odbyła się na hali sportowej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach i z udziałem gości: z-ca Burmistrza Pana Sebastiana Staniszewskiego i dyr. SP w Parszowie p. Barbary Gajewskiej. W zawodach wzięły udział przedszkolaki z Wąchocka i Parszowa.

          • Ślubowanie klasy I

            W środę 25 października 2023 roku odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy pierwszej, połączone z Pasowaniem na pełnoprawnego ucznia naszej szkoły.

            Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły Barbara Gajewska, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock, Sebastian Staniszewski, radny z Parszowa, Grzegorz Retkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Zdzymira, grono pedagogiczne, rodzice i dziadkowie pierwszaków oraz cała społeczność szkolna.

          • Konkurs "Mistrz Ortografii"

            Dyktando jest kluczowym ćwiczeniem systematyzującym wiedzę na temat zasad ortograficznych. Warto poświęcić czas podczas zajęć z jezyka polskiego i wspólnie z uczniami rozwijać poprawną polszczyznę.

            Pomysłem polonistki Małgorzaty Banaś na uporządkowanie wiedzy w tym zakresie, ćwiczeniom dodatkowym oraz docenieniem uczniów, którzy reguły ortograficzne opanowali bardzo dobrze, są comiesięczne dytanda klasowe.

          • 340. rocznica "Bitwy pod Wiedniem"

            12 września 2023r. mija 340 lat od momentu stoczenia Bitwy pod Wiedniem (inaczej zwanej Odsieczą Wiedeńską), która rozegrała się między wojskami polsko-cesarskimi pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego, a armią Imperium Osmańskiego pod wodzą wezyra Kara Mustafy.

            Bitwa była przełomowym wydarzeniem w wojnie – zakończyła się klęską Osmanów, którzy od tej pory przeszli do defensywy i przestali stanowić zagrożenie dla chrześcijańskiej części Europy.

          • Ogłoszenie

            Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej po raz kolejny zwraca się do Państwa z prośbą o wpłaty na rzecz Rady Rodziców naszej szkoły.

            Kwoty sugerowane to 60 zł na pierwsze dziecko, 40zł na drugie i 10zl na każde kolejne. Wpłaty są oczywiście dobrowolne i każda złotówka się liczy. Pieniądze te pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych dzieci, bo one są dla nas najważniejsze!

          • Projekt historyczny "Renesans"

            Uczniowie klasy VI wraz z p. Małgorzatą Banaś podjęli się realizacji projektu historycznego "Renesans". Zadaniem uczniów było zapoznanie się z tematyką, wyszukanie najcenniejszych informacji, wskazanie czołowych przedstawicieli epoki, wynalazków, powiązania międzyprzedmiotowego z literaturą polską i światową. Dzieci wykonały piękne plakaty i lapbooki, które zaprezenowały podczas lekcji historii. Wzajemna wymiana najważniejszych informacji z pewnością przyczyniła się do lepszego zrozumienia tematu. Prace uczniów można było obejrzeć na korytarzu szkolnym.

          • Ścieżka sensoryczna w grupie „0”

            W ramach projektu „Jestem małym przyjacielem przyrody” zrobiliśmy ścieżkę sensoryczną, do wykonania której wykorzystaliśmy wszystkie zgromadzone w sali dary jesieni – kasztany, liście, żołędzie, szyszki. Taka ścieżka sensoryczna ma bardzo duże znaczenie dla dziecięcych stópek – usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę i koordynację ruchową i przede wszystkim stymuluje receptory. Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, która jest niezbędna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Spacer po wyznaczonej trasie i zabawy z chustą animacyjną sprawiły dzieciom mnóstwo radości.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 29.04.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Herb Polski
    • Nasze media społecznościowe