Ciekawe strony w internecie, nie tylko dla uczniów!
EduKanał
https://www.youtube.com/channel/UC7FmltMi6BQx8-yIchwoH2w/videos
Kanał w serwisie YouTube zawierający streszczenia i opracowania lektur omawianych na wszystkich etapach edukacyjnych.
Akademia lektur
https://www.youtube.com/user/akademialektur/playlists
Kanał w serwisie YouTube zawierający omówienia lektur szkolnych, które pozwolą przypomnieć uczniom najistotniejsze wątki, postaci i zagadnienia.
Darmowy dostęp do książek w internecie!
Drodzy uczniowie!
W związku z tym, że nie macie dostępu do szkolnej biblioteki, zapraszam Was do zapoznania się z ofertą stron z darmowymi lekturami.
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.
Dzieci uczą rodziców w domu!
Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.
Dzieci uczą rodziców w domu!
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Jak wytłumaczyć kilkulatkowi, że nie może spotykać się z babcią i dziadkiem, bo to niebezpieczne?
Porozmawiajmy o tym, wyjaśnijmy mu tę sytuację, ale skoncentrujmy się na tych komunikatach, które są zgodne z prawdą, ale jednocześnie są wspierające. Jeżeli dziecko słyszy, że coraz więcej osób choruje, to nie zaprzeczajmy temu, powiedzmy mu, że tak bywa z chorobą zakaźną i dlatego tym ważniejsze jest to, żebyśmy przestrzegali reguł i starali się nie wychodzić z domu. I jeżeli będziemy tego przestrzegać, to ryzyko, że zachorujemy, jest mniejsze, a nawet, jeżeli zachorujemy, to wiemy, co robić. Wytłumaczmy, że o starsze osoby musimy dbać szczególnie, ponieważ ich zdrowie jest delikatniejsze, dlatego nie widzimy się z babcią i dziadkiem.
Jak zabezpieczyć dziecko przed koronawirusem?
-
Najważniejsza jest wnikliwa obserwacja dzieci, która pozwoli dostrzec symptomy zakażenia. Najczęściej jest to: kaszel, katar, biegunka, a także przekrwienie błony śluzowej nosa i bóle głowy.
-
Ponieważ COVID-19 rozprzestrzenia się drogą kropelkową, istotne jest przestrzeganie zasad higieny. Jeśli dziecko kaszle lub kicha, należy uczyć go zakrywać twarz chusteczką i przypilnować, by umyło dłonie.
-
Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?
Obserwujmy – siebie i nasze dzieci. Nie tylko pod kątem infekcji, ale i tego, jak emocjonalnie radzimy sobie z zastaną rzeczywistością. Jakie jest nasze dziecko? Jak reaguje na tę sytuację, jak reaguje na nas? Czy dopytuje? Czy unika rozmów? Czy sądzi, że musi nas chronić i robi dobrą minę do złej gry? Czy może (przynajmniej na razie) wygląda na to, że sytuacja go nie przeciążą? A jak my się zachowujemy? Czy epidemia, zagrożenie jest stale obecne w naszych rozmowach? Czy nieustannie sprawdzam wiadomości? Czy może unikamy tematu i nie chcemy o tym rozmawiać? Jak nasza postawa działa na syna czy córkę?
Nauka w domu
Drodzy Uczniowie!
W związku z odwołaniem zajęć w szkole, prosimy o systematyczną pracę w domu.
Pamiętajcie, że możecie korzystać z ćwiczeń i testów zamieszczonych na platformie WsiPnet.
Polecamy również platformy wskazane przez portal juniorowo.pl. Zamieszczamy link do wskazówek:
UWAGA!!!
Ogromny i gorący apel do wszystkich, którzy będą przez 14 dni nie chodzili do szkoły, na uczelnie. To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół, wychodziła do klubów. To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Apeluję o odpowiedzialność - mówi Łukasz Szumowski.
Uwaga Rodzice!!!
W związku z decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego od poniedziałku 16.03.2020r. wszystkie placówki oświatowe w całej Polsce zostają zamknięte na dwa tygodnie. W dniach 12 - 13.03.2020r. szkoły zapewniają opiekę, ale nie będzie zajęć dydaktycznych. Jeżeli rodzic jest w stanie zapewnić opiekę dziecku w tych dwóch dniach prosimy o pozostawienie dziecka w domu.
Ogłoszenie!!!
Trwa e-nabór na stronie http://nabor.pcss.pl do przedszkola dzieci które pierwszy raz będą zapisywane na rok szkolny 2020/2021 Prosimy o dokonywanie zapisu drogą elektroniczna i przesłanie gotowego wniosku na adres e - milowy szkoły szparszow@wp.pl. Jest to niezbędne do dalszej rekrutacji. Termin zapisu 9.03.2020 – 20.03.2020r. Wydrukowany wniosek proszę o dostarczenie do szkoły po 30.03.2020r.
Lista dzieci przyjętych do I klasy w roku szkolnym 2020/2021
- Anioł Wiktoria
- Bartosik Krystian
- Błąd Oliwia
- Borowiec Nikola
- Bzinkowska Sylwia
- Drabczyk Maksymilian
- Dudek Alan
- Grdeń Maria
- Kopeć Amelia
- Kowalczyk Jakub
- Kowalczyk Paulina
- Pacek Joanna
Zerówkowicze biorą udział w V Edycji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”
Dzieci z Rocznego Obowiązkowego Wychowania Przedszkolnego będą w II półroczu realizować zadania z Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować” dotyczące kompetencji kluczowych. Chcemy pokazać, że nauka programowania nie musi być ani trudna, ani nieciekawa, ani przeprowadzana wyłącznie w pracowni komputerowej. Podstaw programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści, ani posiadanego w placówce wyposażenia. Korzyści w odniesieniu do dzieci to stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie ich w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii, kształtowanie umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań.
XV edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „W świat z niemieckim”.
29 lutego 2020r. odbyła się XV edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „W świat z niemieckim”. Konkurs ten organizowany jest przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Starachowicach pod patronatem Starosty Powiatu Starachowickiego oraz pod Honorowym Patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. W bieżącym roku szkolnym konkurs skierowany był wyłącznie do uczniów szkół podstawowych.
UWAGA!!!
Od marca proszę o dokonywanie wpłat za obiady na konto bankowe Szkoła Podstawowa Parszów, ul. Szkolna 28
nr konta 92852300040000093820000005.
W tytule proszę wpisać imię i nazwisko dziecka. Każde dziecko otrzyma karteczkę z kwotą jaką należy wpłacić za dany miesiąc.
Wpłat należy dokonać do 10 – go dnia każdego miesiąca.
UWAGA!!!
Dzieci, które miały kontakt z członkami rodzin, którzy wrócili bądź wrócą z krajów objętych epidemią pozostają w domach na okres przynajmniej dwóch tygodni. Są to zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. Będzie to przestrzegane przez władze szkoły.
Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa
Dyrektorze,
- porozmawiaj z uczniami na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
- wywieś w widocznym miejscu w szkole instrukcję dotyczącą mycia rąk oraz inne zasady dotyczące higieny osobist
OGŁOSZENIE!!!
Prosimy o zgłaszanie się dzieci z rodzicami na pierwsze wizyty (kontrola stanu uzębienia z diagramem) w następujące dni: Ośrodek Zdrowia w Parszowie ul. Złotoglin 91 Wtorek 14.00 – 18.00 Środa 08.00 – 11.00
Bal Karnawałowy
20 lutego 2020 roku odbyła się zabawa choinkowa dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Bal zorganizował Samorząd Uczniowski z opiekunami (M. Banaś i M. Łabuda) wraz z wychowawcami. Tego dnia na sali gimnastycznej można było spotkać księżniczki, motylki, wróżki, kowbojów, żołnierzy a nawet księży. Wszyscy doskonale się bawili w rytm najnowszych przebojów. Dzieci zabawiał Clown i Myszka Miki, tworząc kółka i pociągi.
Logowanie
Godziny dzwonków
Wtorek 29.04.2025Galeria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe
Partnerzy