Pierwsza pomoc na schodach
Uczniowie Naszej szkoły od kilku dni mają do czynienia z oryginalnym kursem pierwszej pomocy. Dzięki edukacyjnym naklejkom wykonanym z folii samoprzylepnej, które pojawiły się na schodach, idąc do sal lekcyjnych uczą się podstaw ratowania ludzkiego życia.
Jeden stopień, to jeden punkt z informacją jak ratować ludzkie życie. Całość tworzy streszczony instruktaż pierwszej pomocy. Na pomysł ten wpadły Panie Marzena Łabuda i Katarzyna Michta, które prowadzą w szkole Klub Profilaktyczny. Pomysł ten z wielkim entuzjazmem przyjęła Pani Dyrektor oraz Pani Agnieszka Krogulec – Przewodnicząca Rady Rodziców działającej przy szkole i to właśnie Rada Rodziców zasponsorowała naklejki z kursem pierwszej pomocy. Przy pracach związanych z naklejaniem ich na schody, niezastąpieni okazali się uczniowie klasy 8. Pomysł zyskał aprobatę wśród wszystkich uczniów, którzy nie tylko zatrzymują się i czytają nap
Kreatywne warsztaty z florystyką
11 grudnia uczniowie klas I – III gościli panią Monikę Smolińską - florystykę, właścicielkę Pracowni Papier Klej Nożyczki. Pani Monika z pasją opowiadała o swojej pracy, zaprezentowała też kilka swoich wytworów, były to m.in. ręcznie robione kartki, albumy, wieńce świąteczne, a nawet lasy w szkle. Wszyscy słuchali jej z uwagą i zaciekawieniem, a prace które prezentowała wzbudziły we wszystkich wielki zachwyt. Kolejnym punktem spotkania były warsztaty kreatywne prowadzone przez Panią Monikę. Wszyscy uczniowie wykonali kartki świąteczne. Zajęcia te były bardzo atrakcyjne, a efekty w postaci pięknych kartek świątecznych wszystkich bardzo ucieszyły. Uczniowie na zajęciach zrozumieli, że trud włożony w samodzielne wykonanie kartki jest dodatkowym walorem dla obdarowanego i daje dużo satysfakcji wykonawcy. Dzieci podczas tworzenia, miały do dyspozycji dużo różnorodnych materiałów, mogły zapoz
Dyplom dla szkoły za udział w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. IX edycja akcji odbyła się 4 października 2019. W tegorocznej edycji wzięły udział aż 5862 szkoły z 33 krajów z całego świata (5400 szkół z Polski).
Poznajemy na zajęciach wychowania fizycznego gry spoza Europy – Indiaca.
Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z nową grą drużynową. Wykonują już serw i proste odbicia.
INDIACA – gra zespołowa
Piłka do gry składa się z trzech części: miękkiej poduszki, w którą uderza się otwartą dłonią, z plastikowego trzonu oraz z czterech piór.
Zasady gry
Dwie drużyny rozgrywają mecz piłką – lotką na boisku przedzielonym siatką. Założeniem gry jest odbijanie piłki indiaca nad siatką tak, by dotknęła podłoża na boisku przeciwnika i tym samym ochrona swojego pola przed podobnym uderzeniem. Każdej drużynie przysługują trzy odbicia piłki zanim zostanie przekazana drużynie przeciwnej. Piłkę indiaca do gry wprowadza się poprzez wykonanie serwu na pole przeciwnika. Po zdobyciu punktu przez drużynę następuje rotacja graczy na pozycjach zgodnie ze wskazówkami zegara. Drużyna liczy pięciu graczy.
„Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny
Uczniowie klas I – III przystąpili w roku szkolnym 2019/2020 do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród dzieci „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”
Celem projektu jest: rozbudzenie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego.
Poznajemy zawód trenera akrobatyki
Dnia 12 grudnia 2019r. uczniowie klas I - III gościli duet trenerski: p. Anna Chruścielewska i p. Valentyn Harkovyi ze Szkoły Akrobatyki AKRO STAR ze Starachowic.
Celem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy trenerskiej oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch i rozwijanie swoich pasji. Zaproszeni goście ciekawie opowiadali o swoim zawodzie włączając do rozmowy uczniów, którzy aktywnie słuchali i zadawali pytania. Dzieci miały okazje obejrzeć przygotowaną przez trenerów prezentację multimedialną – „Mój zawód - moja pasja, czyli jak to jest być trenerem”. Dowiedzieli się, jakimi cechami powinien się wyróżniać dobry trener, poznali nazewnictwo elementów gimnastycznych w akrobatyce. Zobaczyli, że ich rówieśnicy, którzy trenują mogą rozwijać np. dynamikę i skoczność (robienie salt, gwiazd), równowagę (kroki, skoki, przerzuty), umiejętność pracy w grupie (piramidy), cierpl
Mikołajkowy wyjazd do kina
Dnia 5 grudnia 2019r. uczniowie klasy II, III i IV pojechali do kina „Kuźnica” w Suchedniowie, gdzie obejrzeli film pt. „Śnieżna paczka”. Dodatkowo każdy z uczniów otrzymał mikołajkową paczkę. Jej zawartość w postaci popcornu znikała w czasie oglądania filmu, który opowiadał o polarnym lisie Swifty pracującym na arktycznej poczcie, marzącym o karierze psa – kuriera, którą wykonywały tylko psy husky. Pewnego dnia, by udowodnić swe niezwykłe umiejętności lis postanawia osobiście dostarczyć przesyłkę do odległego adresata. U celu Swifty odkrył, że odbiorcą przesyłki jest ekscentryczny mors, który planuje roztopienie arktycznych lodów, by zatopić świat i zyskać nad nim absolutną władzę. Swifty musiał skrzyknąć swych najdzielniejszych przyjaciół, by pokrzyżować te podstępne plany i pokazać światu, że nie warto zadzierać z lis-tonoszem i jego ekipą lodowcową, co jak zwykle wszystko dobrze si
Uwaga!!!
Dnia 17.12.2019r. odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas I - VIII. Podczas spotkania rodzice zostaną zapoznani z proponowanymi ocenami za I półrocze.
Zaproszenie
Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie zapraszają rodziców i sympatyków szkoły na Jasełka Bożonarodzeniowe 18.12.2019r. o godz.11.30
„Shuttle Time – teraz badminton” – innowacja pedagogiczna
Shuttle Time jest Programem Światowej Federacji Badmintona przeznaczonym do nauki badmintona w szkołach.
W tym roku szkolnym programem objęci są uczniowie klasy III, którzy uczęszczają na innowacyjne zajęcia z badmintona w każdy piątek (na 5 – tej godz. lekcyjnej).
Celem zajęć jest: zapoznanie uczniów z nową dyscypliną sportową, rozwijanie ogólnych zdolności fizycznych – istotnych w młodszym wieku szkolnym: koordynacja oka i ręki, umiejętność zachowania stabilizacji i równowagi, szybkość i zwinność, zdolność szybkiej zmiany kierunku, umiejętność wykonywania wyskoku i lądowania, nauka podstawowych chwytów i serwów – forhand, backhand, nauka zabaw z wykorzystaniem rakietek, lotek, próby współzawodnictwa i przygotowanie go gry zespołowej, umiejętność podejmowania decyzji (taktyka).
„Przepióreczki taniec ludowy kochają i świętokrzyskie obrzędy poznają” – innowacja pedagogiczna
W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas młodszych uczestniczą w kontynuacji innowacyjnych zajęć z tańca ludowego, które odbywają się w wymiarze 1 godz. w tygodniu (w każdą środę na 5 –tej godz. lekcyjnej). Celem pracy z dziećmi jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań tanecznych dzieci, rozbudzanie poczucia rytmu, muzykalności, poznanie tańców i piosenek z regionu świętokrzyskiego śpiewanych językiem gwarowym, przybliżenie obrzędów i tradycji związanych z naszym regionem. Ponadto ważne jest, aby dzieci utożsamiały się z dziedzictwem kulturowym swojej „małej ojczyzny”, przełamywały nieśmiałość i tremę podczas prezentacji efektów swojej pracy przed publicznością, orientowały się w schemacie własnego ciała i przestrzeni.
Przegląd Piosenek Mikołajkowych
Mikołajki to tradycyjne święto ku czci świętego Mikołaja, który był biskupem Miry. Obchodzony 6 grudnia dzień, stanowi moment długo wyczekiwanych przez dzieci prezentów.
Tego dnia uczniowie klasy 8 zamienili się w Mikołaja, śnieżynki, elfy, renifery i choinki, po czym przemierzali szkolne korytarze i sale lekcyjne, by dotrzeć do wszystkich dzieci i obdarować je drobnymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Uwaga!!!
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z psychologiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Starachowicach Panią Anną Sionek dnia 11.12.2019r. od godz. 9:00.
Zajęcia otwarte w klasie I - LEGO WeDo 2.0
5 grudnia w klasie I odbyła się nietypowa lekcja, rodzice zamienili się na niej w uczniów, a dzieci stały się nauczycielami i ekspertami. Głównym celem prowadzonych zajęć otwartych było zapoznanie rodziców z podstawami programowania i konstruowania robotów z klocków LEGO WeDo 2.0, zaprezentowanie metod pracy z wykorzystaniem klocków, oraz pokazanie zdobytych już przez dzieci wiadomości i umiejętności. Współpraca i wspólna nauka przebiegała w miłej atmosferze, a wszystkim uczestnikom zajęć towarzyszyło wielkie skupienie i mnóstwo pozytywnych emocji. Ponieważ zajęcia odbywały się w przeddzień mikołajek, wszystkie drużyny budowały zaprzęgi Świętego Mikołaja, a następnie tworząc odpowiedni program wprawili je w ruch. Uczestniczący w zajęciach rodzice mieli okazję przekonać się, iż zajęcia z LEGO WeDo 2.0 to nie tylko zabawa. Zajęcia z programowania dają możliwość logicznego rozwiązywania pro
Spotkanie z zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej w Wąchocku Panem Sylwestrem Rudzkim
28 listopada 2019r. uczniowie klasy VII i VIII gościli na lekcji wiedzy o społeczeństwie Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wąchocku Pana Sylwestra Rudzkiego.
Dyrektor szkoły Barbara Gajewska powitała pana radnego i przedstawiła jego sylwetkę. Zaznaczyła, że Pan Rudzki pełni funkcję radnego od 25 lat. Wiąże się to z zaufaniem, jakim darzą go mieszkańcy, skoro powierzają mu sprawy swojej małej ojczyzny od tylu lat.
Przedszkolaki biorą udział w Ogólnopolskiej akcji "Zdrowo i sportowo"
Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci. Chcemy pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe.
Sztandar Szkoły na uroczystościach w Wąchocku z okazji Narodowego Dnia Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości w Wąchocku rozpoczęło się uroczystą mszą świętą za Ojczyznę w kościele Opactwa Ojców Cystersów. W tym dniu (10 listopada) nasi uczniowie (Wiktoria Martys, Gabrysia Szwed i Bartek Majewski) wraz ze Sztandarem reprezentowali naszą szkołę. Uczestniczyli we mszy świętej, a po nabożeństwie uczestnicy uroczystości spotkali się przy pomniku upamiętniającym poległych mieszkańców gminy Wąchock w wojnie 1920 roku. Jak co roku przy wtórze werbli odczytany został apel poległych. Wymieniono 20 nazwisk ówczesnych mieszkańców gminy, które znajdują się na tablicy umieszczonej na kamiennym obelisku. Na zakończenie uroczystości zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów.
Ogłoszenie !!!
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w zbiórce świątecznej dla dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej.
Prosimy o przynoszenie nowych kosmetyków takich jak: szampony, żele pod prysznic, mydła, maszynki do golenia, dezodoranty antyperspiracyjne, szczoteczki i pasty do zębów itp.
Logowanie
Godziny dzwonków
Wtorek 29.04.2025Galeria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe
Partnerzy