OGŁOSZENIE!
W dniu 16.06.2017r. (piątek) dla uczniów kl. I-VI Szkoły Podstawowej nie ma zajęć dydaktycznych – dzień wolny dyrektorski. Mogą być zorganizowane zajęcia opiekuńcze dla uczniów. Wcześniejsze uzgodnienie z wychowawcą.
„Umiem pływać – Bezpiecznie wypoczywam nad wodą”
Plaża, kąpieliska, jeziora i rzeki to miejsca, gdzie w okresie wakacyjnym większość dzieci spędza z opiekunami czas wolny. Niestety brak wyobraźni, lekkomyślność w wodzie mogą stać się powodem tragedii i nieszczęśliwych wypadków. Woda, nawet ta z pozoru spokojna i płytka kryje w sobie wiele pułapek.
Dzień Dziecka na sportowo
Dnia 1 czerwca uczniowie naszej szkoły obchodzili swoje święto na wesoło i aktywnie.
Dzieci z klas 0- III zgromadziły się w sali gimnastycznej, w której odbyły się zabawy sportowo – rekreacyjne. Sześcioosobowe drużyny rywalizowały w różnych konkurencjach: szybkościowych, zręcznościowych, skocznościowych i innych. Było też pokonywanie toru przeszkód, zabawy z woreczkami, piłeczkami oraz wspólny taniec poprowadzony przez p. Bożenę Zarębską. Dzieci świetnie się bawiły wykazując się swoimi umiejętnościami ruchowymi. Na zakończenie sportowych zmagań wszyscy otrzymali słodkie upominki.
Wycieczka do Magicznych Ogrodów
Uczniowie klas 0, I i II wraz z wychowawcami i rodzicami w dniu 19 maja 2017r. wyruszyli na niezwykłe spotkanie z Baśniową Krainą położoną pośród przepięknej roślinności, pełną magicznych postaci i zagadek. Po przekroczeniu bramy Magicznych Ogrodów ze wszystkich stron otaczały nas rzeczy niezwykłe, przykuwające uwagę i pobudzające wyobraźnię. Spacerując malowniczymi alejkami docieraliśmy do kolejnych atrakcji – krain tematycznych, zamieszkałych przez tajemniczych mieszkańców. Odwiedziliśmy Dom Czarodzieja, zobaczyliśmy gigantyczne marchewki na Marchewkowym Polu, spotkaliśmy dziwaczne stwory, jak Robanki, Bulwiaki czy Mordole, poznaliśmy Smocze Gniazdo i Gród Krasnoludów. W każdej krainie czekały na nas ciekawe zabawy lub gry ruchowe.
PRZEDSZKOLE TALENTÓW
Nasze oddziały przedszkolne w okresie od 29 września 2016 r. do 30 marca 2017r. brały udział w Ogólnopolskim konkursie „Przedszkole talentów” w ramach którego wykonywały zadania przewidziane regulaminem konkursu i otrzymały Certyfikat Przedszkola Talentów . Do zrealizowania było 10 zadań, w tym jedno związane z uczestnictwem nauczyciela w kursie e-learningowym, który potwierdzony był certyfikatem zaliczenia testów i ukończeniem szkolenia. Pozostałe zadania polegały na uczestnictwie dzieci w poszczególnych zajęciach i konkursach:
Dzień Mamy i Taty w Obowiązkowym Oddziale Przedszkolnym
Małe rączki potrafią
ulepić kwiatek z plasteliny
Narysują słońce roześmiane
Zbudują domek z klocków
Małe rączki potrafią napisać mama,
i przynoszą jabłko czerwone
ocierają łzy i splatają się tuż nad szyją.
W małych rączkach mieści się cała miłość.Taką właśnie miłość w dniu 26 maja 2017r. dzieci z Rocznego Obowiązkowego Oddziału Przedszkolnego wyśpiewały i wypowiedziały w swoich wierszach, piosenkach i inscenizacjach.
Wykaz lektur obowiązujący w roku szkolnym 2017/2018
Wykaz lektur obowiązujący w roku szkolnym 2017/2018
KLASA I
Justyna Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Jan Brzechwa: „Brzechwa dzieciom” Waldemar Cicho: „Cukierku, ty łobuzie!” Agnieszka Frączek: „Rany Julek! O tym, jak Julia
NASZ "MINI OGRÓD"
Uczniowie rocznego obowiązkowego oddziału przedszkolnego wraz z panią pedagog Kariną Piotrowską – Niewczas założyli szkolny mini ogród. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie mają zioła i do czego są wykorzystywane. Uczniowie zapoznani zostali z wymaganiami ziół co do środowiska, gleby i uprawy – prezentacja fotografii ziół i świeżych ziół posadzonych w doniczkach. Na koniec każde dziecko miało możliwość założenia swojego kącika zielarskiego, które zostało dokładnie opisane. Zadaniem dzieci było dbanie o swoje roślinki poprzez podlewanie ich. A teraz czekamy na plony J
Wspomnienia z Zielonej Szkoły!
Niestety zostały nam już tylko piękne wspomnienia z naszego wyjazdu…
Uczniowie klas: IV,V,VI wraz z opiekunami – Barbarą Gajewską, Izabelą Kutyłą – Paduch, Grażyną Frankiewicz i Kariną Piotrowską – Niewczas przebywali na Zielonej Szkole w malowniczej Ustce.
W dniu 7 maja, po porannej mszy świętej wyruszyliśmy w długą trasę, by kolejne dni spędzić na praktycznej nauce przyrody, historii, matematyki, języka polskiego, plastyki. Do Ustki dotarliśmy w godzinach popołudniowych. Po posiłku udaliśmy się nad morze, by przywitać się z rozszalałymi falami morskimi. Mimo wietrznej pogody i chłodu, humory nam dopisywały.
Porozmawiajmy o pszczołach
W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „PoczytajMY”, uczennice ze szkolnego koła czytelniczego wraz z opiekunem zorganizowały akcję czytelniczą „Poczytajmy o…pszczołach”. Zajęcia przeprowadzone zostały w Obowiązkowym Oddziale Przedszkolnym. W pierwszej części zajęć przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę dotyczącą tych pracowitych owadów na podstawie książki Piotra Sochy ,,Pszczoły".
Dzień otwarty
17 maja (środa) o godz. 16:00 odbędzie się dzień otwarty dla rodziców uczniów klas I - VI.
Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W piątek, 28 kwietnia 2017r,. w naszej szkole odbył się apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV i VI przygotowali część artystyczną pod kierunkiem p.Izabeli Kutyły – Paduch i p.Edyty Mizury. Wychowankowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem „Roty”.
Wielka Liga Czytelników
21 kwietnia 2017r. w całej Polsce miał miejsce półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”.
III edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Wyrusz z nami w podróż i rozpocznij wspaniałą czytelniczą przygodę”. Honorowy patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym celem projektu jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.
Pasowanie na czytelnika
4 maja 2017r. uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Zanim złożyli przyrzeczenie, obejrzeli krótkie przedstawienie w wykonaniu uczennic ze szkolnego klubu czytelniczego. Pierwszakom przypomniano zasady prawidłowego zachowania się w bibliotece i dbania o książki. Odgadywali również bajkowe zagadki. Na zakończenie „królowa biblioteki”- książka, dokonała uroczystego pasowania.
Leśne Ludki - zajęcia wiosenne
Dzieci należące do Szkolnego Klubu Leśnego Ludka bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia. Piękna, wiosenna aura sprawia, że część lekcji odbywa się na świeżym powietrzu. Uczniowie obserwują zmiany w przyrodzie, a potem swoje refleksje i zapamiętane obrazy przenoszą na papier. Zajęcia na świeżym powietrzu to również ruch, ćwiczenia i świetna zabawa, której towarzyszy śpiew i recytacja poznanych wierszy.
Sprawozdanie z Okręgowego Konkursu Wiedzy o Prawie
Konkurs odbył się 25 kwietnia w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Kielcach przy ulicy Przecznica 6. Wśród uczestników było 31dzieci z województwa świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Liwia Bobkiewicz i Giancarlo Greco z kl.VI oraz Maja Łabuda z kl. V.
Liwia i Giancarlo zdobyli po 32 pkt., zaś Maja 27 pkt. Konkurs składał się z części pisemnej, która trwała 60 min. oraz z części ustnej, w której uczniowie losowali pytania. Na przygotowanie mieli 10 min., a na prezentację – 5min.
Spotkanie z przedstawicielem Koła Łowieckiego
Dnia 20.04.2017r. miało miejsce spotkanie z przedstawicielem Koła Łowieckiego – p. Jerzym Kuszewskim.
Odbyło się ono w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.
Na wstępie gość przedstawił krótką historię łowiectwa w Polsce. Zaznaczył, że myślistwo było podstawą własnego bytu już u plemion słowiańskich. Głównym celem działalności kół łowieckich jest hodowla i ochrona zwierzyny: dokarmianie, przesiedlanie z odwodów mocniejszych do słabszych, ochrona łowisk przed kłusownikami, działania na rzecz prawidłowej gospodarki łowieckiej. Po nastaniu w Polsce ustroju feudalnego swobody w zakresie uprawiania myślistwa zostały ograniczone. Prawo polowania na zwierzynę grubą, to jest na: tury, żubry, niedźwiedzie, łosie, jelenie, dziki, rysie i dzikie konie przysługiwało panującym. Natomiast na zwierzynę drobną i dzikie ptactwo mógł polować każdy.
Zasady savoir - vivre w naszej szkole
Dnia 27 kwietnia odbył się apel na temat kulturalnego zachowania. Apel przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy I i III. Uroczystość rozpoczęto piosenką pt.: „Kwoka” z filmu „Akademia pana Kleksa”, na podstawie której uczniowie – widzowie mogli ocenić zachowanie tytułowej kwoki, która postanawia nauczyć dobrych manier i grzeczności swoich znajomych, tymczasem sama powinna się dokształcić w tej dziedzinie. W trakcie apelu uczniowie promowali zasady savoir - vivre w różnych sytuacjach, w szkole, w domu i w środkach lokomocji publicznej.
Zielona Szkoła - Ustka
Przypominamy, iż w dniach 7-12 maja uczniowie klas IV-VI jadą na Zieloną Szkołę do Ustki.
Kierownik wyjazdu: Izabela Kutyła- Paduch
Opiekunowie: Barbara Gajewska, Grażyna Frankiewicz, Karina Piotrowska – Niewczas.
Wyjazd w niedzielę 7.05
godz.7.00 – msza święta
godz.7.30 – odjazd sprzed Kościoła w Parszowie
Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 30.04.2025Galeria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe
Partnerzy