Listopadowe zabawy i zwyczaje
Ostatni dzień listopada był dla dzieci z klas młodszych czasem poznawania historii andrzejkowych wróżb i tradycji. Nie obyło się bez tańców ze śpiewem, układania rymowanek- zaklęć oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Dzieci świetnie się bawiły wiedząc, że poznawane zabawy i wróżby należy traktować jako żarty z „ przymrużeniem oka”.
Dzień życzliwości na świetlicy szkolnej
Wraz z końcem listopada na świetlicy szkolnej odbyła się zabawa pod hasłem „Dzień życzliwości”. Dzieci uczestniczyły w grach, quizie tematycznym, wspólnych pląsach oraz słodkim poczęstunku. Na koniec zajęć zostały zaś uhonorowane "Medalem życzliwości" w dowód swoich poczynań na co dzień, oraz zaangażowaniu się w pracę na rzecz świetlicy. Dzieci cały tydzień przygotowywały się do zabawy, słuchały pogadanek, czytały teksty literackie oraz tworzyły prace plastyczne związane z tematyką życzliwości. Osobą najbardziej życzliwą, wyłonioną w ramach konkursu została Oliwia Drążek – uczennica klasy III, która czynnie uczestniczy w zajęciach świetlicowych, należy do szeregu kółek tematycznych, a co najważniejsze jest zawsze uśmiechnięta i koleżeńska w stosunku do innych. II miejsce w konkursie zajęła Natalia Cholewińska, a trzecie Lena Krzepkowska - obie dziewczynki reprezentowały klasę I.
Spotkanie profilaktyczne z Policją
Naszą szkołę w środę 07.12.2016r. odwiedzili policjanci z Wydziału Prewencji st. sierż. Agnieszka Staryczenkow, st. asp. Rafał Krężel oraz Pani Agnieszka Pastuszka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach. Spotkali się z uczniami kl. V i VI, aby rozmawiać o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz o bezpieczeństwie w sieci, a także o zachowaniach które sprzyjają zdrowiu. Głównym tematem prelekcji była odpowiedzialność prawna nieletnich. Funkcjonariusze mówili czym jest wykroczenie i przestępstwo oraz na jakich zasadach odpowiadają za te czyny osoby nieletnie. Policjanci omówili również najczęstsze niebezpieczne zachowania, które wiążą się z korzystaniem z Internetu. Przestrzegali także przed umieszczaniem swoich zdjęć i zbyt dużej ilości danych w sieci. Ponadto uczniowie obejrzeli bajkę pt. "Owce w sieci" wyjaśniającą wiele aspektów bezpieczeństwa podczas korzy
Sukces naszej uczennicy
Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kubuś Puchatek i inne misie”. Oliwia Szybska z klasy III wykonała pacynkę „Miś Fantazy”.
Organizatorem konkursu była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu. W konkursie wzięło 690 uczestników w wieku od 3 do 22 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz Rzeszowa, Lublina, Chełma, Konina, Szumowa, Wadowic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Gostynina, Gilowi, Lęborka, Włocławka, Stalowej Woli, Sosnowca, Gryfowa Śląskiego, Krotoszyna, Krosna i Parszowa.
Konkurs „Matematyka – Lubię to!”
Zachęcamy uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie „Matematyka – Lubię to!”.
Zadaniem uczestników konkursu jest zilustrowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyka - Lubię to!”
Każdy uczestnik konkursu wykonuje własnoręcznie (bez pomocy osób trzecich) pracę na płaszczyźnie w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej), w formacie A4 lub A3.Następnie nadaje tytuł swojej pracy, dodatkowo może dodać krótki opis.
I Wojewódzki Konkurs Matematyczny - wyniki
Dnia 17 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
Do etapu powiatowego, który odbędzie się 12 stycznia 2017 roku w Starachowicach, zakwalifikował się uczeń Giancarlo Greco, któremu serdecznie gratulujemy. Będziemy trzymać kciuki za naszego przedstawiciela.
Andrzejki w Rocznym Obowiązkowym Przygotowaniu Przedszkolnym
„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”.
Dziś imprezy andrzejkowe to ostatnia okazja do hucznej zabawy przed adwentem. Andrzejki to świetna okazja do zorganizowania ciekawych gier i zabaw dla najmłodszych, zawiera pewną nutkę tajemniczości, sprawia im wiele frajdy i przy okazji pobudza wyobraźnię.
OGŁOSZENIE
Coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy odbędzie się w niedzielę 18 grudnia 2016r. przy kościele w Parszowie.
W tym roku kiermasz odbywać się będzie pod hasłem: „Święta pachnące piernikiem”.
Zachęcamy rodziców wraz z dziećmi do włączenia się w przygotowania, w tym do pieczenia i dekorowania pierników bożonarodzeniowych oraz do przygotowywania innych ozdób świątecznych.
Halina Herman - wieczór autorski
W dniu 24 listopada w naszej szkole odbył się wieczór autorski Pani Haliny Herman. Autorka promowała swoją książkę pt. „Szlakiem kultury sakralnej parafii Parszów”.
Wśród gości znaleźli się: Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock – Jarosław Samela, zastępca burmistrza – Sebastian Staniszewski, proboszcz parafii - Emanuel Kolatorowicz, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej – Grzegorz Retkowski, radni Rady Miasta – Mirosław Jaźwiec, Kazimierz Winiarczyk, Zdzisław Przygoda i wiele innych zaszczytnych gości. Na uroczystość również tłumnie przybyli mieszkańcy Parszowa i okolicznych wiosek.
Przedszkolaki poznają „Świat toruńskich pierników”
W czwartek 10 listopada dwie przedszkolne grupy z naszej szkoły odwiedziły Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku Kamiennej, w którym obejrzały wystawę pt. „Świat toruńskiego piernika”. Ekspozycja zaprezentowana w niezwykłej scenerii pozwoliła zwiedzającym odbyć niecodzienną podróż w przeszłość nasączoną egzotycznymi aromatami. We wnętrzu stylizowanej kogi - inspirowanej żaglowcami handlowymi – została zaprezentowana rekonstrukcja średniowiecznego piekarskiego kramu oraz sklepiku z przełomu XIX i XX wieku. Manekiny sklepikarki, piekarza i kupca „ prezentowały” zabytkowe naczynia, formy do pierników, dzbany i cynowe kufle cechowe. Ważnym i ciekawym elementem wystawy były archiwalne plakaty, opakowania pierników i zdjęcia. W tej wyjątkowej scenerii unosił się zapach aromatycznych przypraw, które każdy ze zwiedzających mógł powąchać i zapoznać się z ich nazwą. Jednocześnie każdy mógł zobaczyć,
I Wojewódzki Konkurs Matematyczny - etap szkolny
Dnia 17 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy to: Liwia Bobkiewicz, Giancarlo Greco i Wiktoria Włodarczyk (z klasy VI). Przez 90 minut uczniowie rozwiązywali zadania przygotowane przez Wojewódzką Komisję Konkursową.
Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa
W październiku ruszyła piąta edycja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month - ECSM), której celem jest przestrzeganie użytkowników cyberprzestrzeni przed potencjalnymi zagrożeniami oraz promowanie modelu świadomego i odpowiedzialnego korzystania z sieci.
Uczniowie klas IV – VI naszej szkoły również w tym roku aktywnie włączyli się w obchody Miesiąca Cyberbezpieczeństwa, przypominając w czasie zajęć podstawowe zagadnienia dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci.
Mapa skarbu „Leśnego Ludka”
Od początku roku szkolnego w naszej szkole prężnie działa Klub Leśnego Ludka. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, gdzie jednocześnie bawią się i poznają zasady małego zucha. Od kilku tygodni nasi klubowicze podążają Mapą Skarbu Zucha, która na każdym poziomie przewiduje poznanie nowych umiejętności – m.in. majsterki (wykonywanie prac plastyczno - technicznych; gawędy – opowieść z morałem oraz utrwalenie dotąd poznanych piosenek i zabaw.
Zaproszenie
Serdecznie zapraszamy na wieczór autorski
połączony z promocją książki
Szlakiem kultury sakralnej parafii Parszów
gościem specjalnym będzie
autorka Halina Herman
Spotkanie odbędzie się24 listopada 2016r. o godz. 17:00
w Szkole Podstawowej w Parszowie
ul. Szkolna 28
Dzień otwarty i zebranie z rodzicami
W dniu 16.11. (środa) dla rodziców uczniów klas I – VI odbędzie się Dzień Otwarty w godzinach od 16:00 do 17:30.
Dla rodziców Obowiązkowego Rocznego Oddziału Przedszkolnego i grupy przedszkolnej odbędzie się zebranie
o godz. 16:30.Zebranie dla trójek klasowych o godz. 16:00.
Występ zespołu Wiarusy
W dniu 10 listopada gościliśmy w szkole zespół Wiarusy. Koncert był poświącony Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Jest to jedyny w kraju zespół estradowy, działający pod patronatem Zarządu Głównego Ligi Obrony Kraju w Warszawie, ale funkcjonujący w powiatowej strukturze LOK w Starachowicach
"Wiarusy" urodziły się latem 2000 roku. Rodzicami zostali – nietypowo – sami panowie: kpt Włodzimierz Werys (obecnie major), Stanisław Foremniakowski, Adam Fryziel, Bogdan Kolbus i Jan Wierzbicki. Nazwę zespołu wymyślił Jan Wierzbicki zostając tym samym Ojcem Chrzestnym. Wszyscy ci panowie /oprócz W. Werysa/ stworzyli bazę przyszłego zespołu.Zespół "Wiarusów" współpracował i współwystępował z "Teatrem Muzycznym na Kamienną", zespołem tanecznym "Plejada", młodzieżowym zespołem "Patrol" i Studium Piosenki Młodzieżowej Starachowickiego Centrum Kultury. Stan osobowy zespołu wahał się od 11 do nawe
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
Dnia 28 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Dyrektor szkoły, Barbara Gajewska, w serdecznych słowach powitała pierwszaków, rodziców i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: radny z terenu Parszowa - Grzegorz Retkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców – Agnieszka Krogulec, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Parszowa- Mirosław Kowalik, sołtys Parszowa- Artur Bzdręga.
Rajd: Stąporków - Czarna – 5.11.2016r.
Uczestnicy:
Kl.I. Dziewięcka Julia, El-Dursi Nadia, Krzepkowska Lena,
Kl.II - Grdeń Julia, Kowalik Łucja, Utrata Katarzyna,
Kl.III – Drążek Oliwia, Łoboda Martyna, Kowalska Joanna, Szybska Oliwia,
Kl.IV - Dudek Weronika, Nowak Dominika, Pietruszka Barbara,
Kl.VI - Bobkiewicz Liwia, Rymarczyk Zofia.
Wycieczka - Św. Katarzyna – Św. Krzyż – 4.10.2016r.
Uczestnicy:
Kl.I
Cholewińska Julia, El-Dursi Nadia, Jałowska Julia,
Kl.II
Grdeń Julia
Kl.III
Drążek Oliwia, Gębska Dominika, Kowalska Joanna, Kubicz Radek,Łoboda Martyna, Piasecki Bartek, Piwko Anna, Ruzik Zuzanna, Sieroń Aleksandra, Sitek Aleksandra, Spadło Maciej, Szybska Oliwia, Utrata Kamil
Logowanie
Godziny dzwonków
Poniedziałek 03.02.2025Galeria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe
Partnerzy