Dzień warzyw i owoców z grupy czerwonej
Dzisiejszy dzień (tj. 09.04.2013r.) upłynął pod hasłem „Dzień warzyw i owoców z grupy czerwonej”. Już od rana można było ujrzeć dzieci ubrane na czerwono, które przychodziły na stołówkę szkolną wraz z małym ekwipunkiem. Były to warzywa i produkty, które posłużyły do wykonania kolorowych i przepysznych kanapeczek. Pani Małgosia Banaś wraz z rodzicami naszych uczniów dwoiła się i troiła, by wszystko wyszło smacznie i zdrowo.
Szał przy tablicy
Szkoła nasza została wyróżniona przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach w związku z wzorową realizacją projektów unijnych a w szczególności za innowacyjny projekt „ Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów ze szkół wiejskich z terenu gminy Wąchock” – zajęcia dla uczniów zdolnych. Relacja z naszej szkoły została umieszczona w biuletynie informacyjnym Świętokrzyskiego biura Rozwoju regionalnego z Kielc jako „dobra praktyka”. Zapraszamy do przeczytania ciekawego artykułu i obejrzenia galerii zdjęć.
Kiermasz wielkanocny
W niedzielę palmową przy Kościele parafialnym odbył się kiermasz wielkanocny, podczas którego uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oferowali mieszkańcom Parszowa stroiki wielkanocne. Wśród nich były również pieczone z ciasta babkowego baranki i pisanki. Za wypieki dziękujemy pani Izie Kutyle-Paduch, Pani Helenie Nowak z Parszowa oraz Pani Karinie Piotrowskiej- Niewczas.
DZIECI Z PARSZOWA PODBIJAJĄ ŚWIĘTOKRZYSKIE
Uczniowie klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej z Parszowa pod opieką pani Izabeli Kutyła Paduch biorą udział w konkursie na świętokrzyskich projekt edukacyjny.
Konkurs zorganizowany został przez Ośrodek Myśli Regionalnej i Patriotycznej w Kielcach, a patronat objął Marszałek Wojewodztwa Świętokrzyskiego. W zmaganiach bierze udział 28 placówek z terenu województwa. Celem jest Wzbogacenie wiedzy o kulturze, tradycjach własnego regionu, jego związkach z kulturą ogólnopolską.
Wielkanoc w Parszowie
„Panie Jezu, Ty nas wybrałeś. Ty zmartwychwstałeś! Ty obiecałeś nam, będziemy wiecznie żyć…” pod takim hasłem odbyła się w dn. 25 marca ,uroczysta akademia wielkanocna w Szkole Podstawowej w Parszowie.
Uczniowie klasy czwartej pod opieką pani Edyty Mizury i Izabeli Kutyła Paduch przygotowali piękny program artystyczny z wykorzystaniem niezwykłych piosenek Arki Noego. Zaaranżowali sceny sprzed grobu Pana Jezusa, pokazali Jego zmartwychwstanie. W prosty sposób zinterpretowali zwyczaje wielkanocne. Dopełnieniem stała się starannie dobrana dekoracja.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej,, Młodzież zapobiega pożarom"
Celem turnieju jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa pożarowego i postępowania na wypadek pożaru. Uczniowie zapoznają się z przepisami przeciwpożarowymi, historią pożarnictwa, ochroną przeciwpożarową, podstawowym sprzętem ratowniczo - gaśniczym oraz uczą się udzielania pierwszej pomocy. Eliminacje gminne odbyły się w MGOK w Wąchocku dnia 19.03.2013r. Test przygotował i przeprowadził st.kpt. Marcin Nyga z KP PSP w Starachowicach. Składał się on z 30 pytań i nie należał do testów łatwych. Po ich sprawdzeniu kpt. Nyga odpowiadał na pytania dotyczące poszczególnych zagadnień, z którymi uczestnicy turniej mieli kłopoty.
W wyniku przeprowadzonych eliminacji do etapu powiatowego zakwalifikowali się uczniowie z naszej szkoły: Wiktor Milewski ( kl. V) - I miejsce, Patryk Czubak ( kl. VI) i Kamil Miernik(kl. IV) ex eqvo II miejsce. Odbędzie się on 12.04.2013r w PSP w Sta
Przygody Koziołka Matołka
Adaptacja i reżyseria – Lucyna Sypniewska Scenografia – Ewa Pietrzyk Muzyka – Krystyna Fuczik
Obsada: Jolanta Kęćko – Koziołek Matołek, Beata Orłowska, Małgorzata Sielska, Agata Sobota, Andrzej Matysiak, Andrzej Kuba Sielski.
Uczestnicy: Sandra Włodarczyk, Lena Bobkiewicz, Wiktor Sieczka, Jakub Spilski, Julia Buda, Zosia Rymarczyk, Wiktoria Włodarczyk, Piotr Sieroń, Joanna Herman, Damian Kręcisz, Kornel Banaś, Klaudia Szafrańska, Klaudia Adamska.
OGŁOSZENIE!
Przerwa świateczna od dnia 28.03.2013 do 2.04.2013r.
Dzień 4.04.2013r. jes dniem wolnym od zajęć edukacyjnych dla uczniów szkoły podstawowej
W tym dniu uczniowie kl. VI piszą sprawdzian kompetencji.
W Przedszkolu i oddziale "0" w tym dniu odbywaja sie zajęcia.
Dowóz 4 kwietnia do szkoły i ze szkoły bez zmian.
Lekcja otwarta na zajęciach wyrównawczych z języka polskiego
25 marca 2013 roku odbyła się pierwsza z otwartych lekcji na zajęciach wyrównawczych z języka polskiego dla klas V-VI prowadzonych przez panią Małgorzatę Banaś.
Uczniowie wraz z nauczycielem analizowali ubiegłoroczny test szóstoklasistów, tworzyli krótkie i dłuższe formy wypowiedzi. Lekcja ta kierowana była pod kątem sprawdzianu, który ma się odbyć za kilka dni. Tym bardziej warto było przypomnieć sobie wymagane treści, utrwalić te zapomniane oraz troszkę poćwiczyć w miłej atmosferze.
Pierwszy dzień wiosny – topienie Marzanny
Kalendarzowa (astronomiczna) wiosna co roku rozpoczyna się 21 marca. Właśnie tego dnia dzień i noc są równej długości. W naszej szerokości geograficznej o tej porze roku przyroda budzi się z zimowego snu. Zielenią się trawniki, kiełkują kwiaty i pąki na gałęziach drzew, jest coraz cieplej. To także czas zasiewów i oczekiwania na plony. Ludzie wierzyli, że obrzęd topienia Marzanny może to przyśpieszyć, ma też symbolizować dostatek w nadchodzącym roku.
Jesteśmy Szkołą Ekspercką!!
Miło jest nam poinformować, że w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0 spotkało nas duże wyróżnienie – otrzymaliśmy tytuł „Szkoły Eksperckiej” i zostaliśmy umieszczeni na tablicy Pinterest „Dobre praktyki 2.0”. Uzyskanie takiego tytułu możliwe jest, gdy minimum 3 materiały tworzone przez uczestników z danej szkoły zostaną oznaczone przez Organizatorów Szkoły z klasą 2.0 jako dobre praktyki. Dobre praktyki wyróżniane są pod kątem atrakcyjności i pomysłowości realizacji danego zadania.
Dzień Liczby Pi 2013
Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Tegoroczna impreza została przygotowana przez zespół matematyczno-przyrodniczy, czyli panie Agatę Fokt-Danielską i Grażynę Frankiewicz.
Pierwsza część spotkania to quiz o tytuł OMNIBUSA szkoły. Wzięło w nim udział 9 uczniów z klas IV – VI: Wiktoria Gębska, Aleksandra Martys, Karolina Kręcisz (kl. IV), Iwona Kubicz, Kamila Błaszczyk, Daria Spadło (kl. V), Eliza Bzinkowska, Patryk Czubak, Krzysztof Roszkowski (kl. VI). Pytania dotyczyły rożnych dziedzin wiedzy – języka polskiego, matematyki, przyrody, historii, muzyki, plastyki. Po trzech rundach wyłoniono zwycięzcę. Tytuł OMNIBUSA szkoły w roku szkolnym 2012/2013 zdobył Krzysztof Roszkowski (podobnie jak w roku ubiegłym). Gratulujemy wiedzy!! II miejsce zajął Patryk Czubak, a na III pozycji uplasowała się Kamila Błaszczyk.
Wyjazd do Teatru Kubuś do Kielc - 17.02.2013r.
Tytuł przedstawienia: „Baśnie cygańskie”
Autor: Jan Mirga
Reżyseria: Irena Dragan
Obsada: Dorota Anyż, Jolanta Kusztal, Ewa Lubacz, Małgorzata Oracz, Maria Skorodzień, Ryszard Barański, Michał Olszewski, Andrzej Skorodzień, Błażej Wawszczyk.
Uczestnicy: Lena Bobkiewicz, Julia Jażwiec, Julia Buda, Wiktoria Lendzion, Zosia Rymarczyk, Wiktoria Włodarczyk, Wiktoria Musiał, Joanna Herman, Damian Kręcisz, Oliwia Bzdręga, Kornel Banaś, Klaudia Szafrańska, Beata Bzdręga.
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 02.05.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Partnerzy