Lekcja na temat "Mój przyjaciel jest inwalidą"
7 marca 2013 roku w klasie VI odbyła się lekcja na temat „Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować podstawy akceptujące niepełnosprawność” (lekcja odbyła się w ramach projektu „Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń”, w którym szkoła bierze udział).
Pierwsza część zajęć to praca uczniów metodą burzy mózgów. Młodzi ludzie wspólnie zastanawiali się nad definicją niepełnosprawności, jakie rodzaje niepełnosprawności znają oraz co o nich wiedzą.
„Dzień marchewki”
Od pewnego czasu w naszej szkole trwają działania promujące zdrowe odżywianie się. W ubiegły wtorek rozpoczęliśmy akcję, poprzez przedstawienie ogólnej prezentacji o warzywach i owocach oraz wyjaśnieniu, na czym będzie opierał się nasz „mini- projekt”.
Uczniowie zostali wówczas poproszeni o przygotowanie informacji i ilustracji o owocach i warzywach z grupy pomarańczowo- żółtej.
TVP Kielce na terenie szkoły
W związku z dużym zaangażowaniem szkoły w realizowaniu projektów unijnych, szkoła nasza została wyróżniona przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego podczas konferencji poświęconej wsparciu dla świętokrzyskich szkół w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w 2013 r.
Zapraszamy do obejrzenia realizacji filmowych dotyczących działalności naszej szkoły na stronie Telewizji Kielce, oraz do przeczytania promujących artykułów.
Wyprawki szkolne dla przedszkolaków
W środę 27 lutego 2013 roku gościliśmy w Przedszkolu Pluszowego Misia Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock Jarosława Samelę, który spotkał się z rodzicami i dziećmi. Pan burmistrz podsumował projekt „Kompleksowa edukacja przedszkolna w gminie Wąchock” a także zapewnił rodziców, że przedszkole nadal będzie funkcjonowało na terenie Parszowa. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały z rąk burmistrza plecaki z pełnym wyposażeniem szkolnym.
Ogłoszenie!!!
Od wtorku 26.02.2013 roku realizujemy w szkole mini-projekt dotyczący zdrowego odżywiania. Akcja ta będzie prowadzona we klasach 0-6 przy współpracy Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli zaangażowanych w działanie programu profilaktycznego szkoły. Hasłem przewodnim działań będą warzywa i owoce.
Lekcja otwarta w klasie „0” i wizyta na lekcji w klasie I
Dnia 20.02.2013r. odbyło się kolejne zajęcie otwarte dla rodziców. Tym razem dzieci popisywały się swoimi umiejętnościami wypowiadania się na temat obrazka i odpowiadania pełnymi zdaniami na pytania nauczyciela. Zadaniem przedszkolaków było również ułożenie w odpowiedniej kolejności obrazków historyjki pt. „Bałwanek”, a następnie opowiedzenie jej. Rodzice mieli możliwość obserwowania umiejętności własnego dziecka w zakresie budowania zdań, spostrzegawczości, wyciągania wniosków, logicznego myślenia, aktywności i samodzielności w wykonywaniu poleceń i zadań.
OGŁOSZENIE!
Dnia 22.02.2013r. o godz. 12:00 odbędą się konsultacje z psychologiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej z panią Anną Sionek.Serdecznie zapraszamy.
To już półmetek!
Od września 2012 roku w naszej szkole prowadzone są zajęcia w ramach projektu unijnego „Wyrównywanie szans uczniów szkół wiejskich gminy Wąchock”.
Ponieważ od momentu rozpoczęcia zajęć dodatkowych z języka polskiego dla uczniów zdolnych minął już jakiś czas, należało zweryfikować zdobyte umiejętności. Uczniowie klas III- IV oraz V-VI napisali egzamin śródroczny, obejmujący przerobiony dotąd materiał. Całość sprawdziła pani Małgorzata Banaś, która z wielką chęcią prowadzi zajęcia z języka ojczystego dla obu grup. Jak się okazało test nie sprawił uczniom wielkich trudności i doskonale sobie z nim poradzili.
Koncert "Muzykę klasyczną znamy i kochamy"
W dniu 20.02.2013r odbył się drugi koncert muzyczny dla uczniów klas 0-VI i przedszkola „Muzykę klasyczną znamy i kochamy”. Koncert prowadziła Eliza Bzinkowska i Iwona Kubicz. Wykonawcami Byli: Wiktoria Marczewska kl. III – pianino wykonała utwory „Bal u lalek” i „Dzwoneczek”, Daria Marczewska kl. V – skrzypce wykonała „Etiuda”, koncert skrzypcowy „Amol” A. Vivaldi, Dawid Kowalik kl. VI – klarnet wykonał „zegar dziadunia, „Maleńki walc” I. Gałkin
Wystawa - Osada w Biskupinie
Uczniowie klasy IV poznali historię najstarszej osady jaką jest Biskupin. Wykonali makiety które można było oglądać na wystawie zorganizowanej w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia makiet w albumie fotograficznym.
Spotkanie z kompozytorem
W dniu 15 lutego 2013r. na terenie naszej szkoły miało miejsce spotkanie warsztatowe z kompozytorem, pianistą, autorem miusicali na stałe mieszkającym w Szwecji Panem Wojciechem Głuchem. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne i taneczne. Nasz gość udzielił nam kilku cennych rad scenicznych i przeprowadził ćwiczenia z emisji głosu.
OGŁOSZENIE!
Dyrektor szkoły zawiadamia że od 1.03.2013r. do 29.03.2013r. trwają zapisy do przedszkola Pluszowego Misia, obowiązkowego oddziału przedszkolnego i kl. I. Bliższe informacje i karty zgłoszeń w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej szkoły.
Dzień otwarty!!!
W dniu 18.03.2013r. o godz. 16.30 będzie miał miejsce dzień otwarty dla rodziców przedszkola Pluszowego Misia, Obowiązkowego Oddziału Przedszkolnego – kl. „0” i klas I – VI.
Rodzice będą mogli zapisywać dzieci do przedszkola, obowiązkowego oddziału przedszkolnego i kl. I. Odbędzie się spotkanie z dyrektorem, rozmowy z nauczycielami. Rodzice zapoznają się z podstawą programową, będą mogli zwiedzić bazę dydaktyczną szkoły.
INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW - REKOLEKCJE
Rekolekcje Wielkopostne odbędą się 11, 12, 13 marca 2013r. o godz. 11.00 msza święta z nauką rekolekcyjną.
Przebieg zajęć zgodnie z obowiązującym stałym planem, zajęcia od 8.20. Nauczyciele zapewniają opiekę uczniom w drodze do kościoła i z powrotem do szkoły. Dowozy i odwozy uczniów gimbusem bez zmian. Wyjście na mszę świętą ze szkoły o godz. 10.40.
ZAJĘCIA OTWARTE Z PEDAGOGIEM W KLASIE IV
18 lutego 2013 roku pedagog szkolny przeprowadził lekcje otwartą w klasie IV na temat „Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel”. Było to zadanie 1 z projektu „Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń”, w którym szkoła bierze udział. Zajęcia miały charakter debaty uczniowskiej, gdzie uczniowie mieli odpowiedzieć na pytanie „Jakimi obywatelami jesteśmy?” oraz co rozumiemy przez pojęcia: państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel.
Czytanie w II semestrze czas zacząć...
Rozpoczął się drugi semestr roku szkolnego 2012/13 i wolontariusze programu „Poczytaj mi przyjacielu” (Eliza Bzinkowska, Natalia Pomocnik, Julia Ubysz, Patrycja Głowacz i Filip Gembski) rozpoczęli swoją działalność.
Po zimowych feriach przygotowali oni dla swoich „Milusińskich” prezentację w programie SMART Notebook baśni J. Ch. Andersena „ Królowa Śniegu”. Chcieli przedstawić tą piękną baśń w innej formie niż dotychczas. Ponieważ jest to długa opowieść, starsi uczniowie postanowili przeczytać ją przedszkolakom podczas dwóch spotkań. Pierwsze odbyło się 14.02.2013r. na którym dzieci poznały historie powstania „ Czarodziejskiego lustra” oraz głównych bohaterów baśni. Wspólne czytanie zakończyło się krótkim quizem dotyczącym treści przeczytanego fragmentu baśni oraz wesołą zabawą ruchową pt. „Odbicie lustrzane” i „Zimowa sanna”. Dzieci z zaciekawieniem słuchał
Drugie zajęcia otwarte w kllasie "0"
Dnia 14.02.2013r. odbyła się w kl. „0” druga lekcja otwarta dla rodziców. Tematem były „ Zabawy z wyrazami, sylabami i głoskami”. Celem zajęcia było kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania poprzez : globalne czytanie wyrazów, układanie i dobieranie rymów do wyrazów, dzielenie wyrazu na sylaby i głoski, wyróżnianie głosek w wyrazach. Poprzez ćwiczenia interaktywne uczniowie mieli możliwość indywidualnie poćwiczyć swoje umiejętności z zakresu analizy i syntezy słuchowej. Zaprezentowali swoim rodzicom, wiadomości zdobyte podczas poprzednich zajęć. Różnorodność zadań miała na celu pokazanie obserwatorom, sposobów i form jakie sami mogą stosować w pracy z dzieckiem w domu, aby pomóc mu jeszcze lepiej przygotować się do następnego etapu nauki czytania i pisania. Podczas tego zajęcia dzieci były bardzo aktywne i chętnie rozwiązywały kolejne zadania.
Walentynki 2013
14 luty to niezwykły dzień. Jest to bowiem coroczne święto zakochanych. Nazwa pochodzi od św. Walentego, który żył w III wieku. Jest to postać niezwykła, która potajemnie udzielała ślubów ukochanym, mimo wyraźnego zakazu cesarza. Za karę został skazany na śmierć. Jego imię jednakże się rozsławiło i do dziś dnia występuje zwłaszcza w tym szczególnym dniu. Zwyczajem Walentynek jest wysyłanie listów miłosnych oraz obdarowywanie „drugiej połówki” różnymi drobnymi podarkami.
Gratulacje!!!
Dyrektor Szkoły składa serdeczne gratulacje Pani Edycie Spilskiej naszej wolontariuszce, a zarazem nauczycielowi bibliotekarzowi, która podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanego w naszej szkole, zebrała 2255 zł zajmując II miejsce w województwie świętokrzyskim. Pani Edyta otrzymała zaproszenie do Brukseli od europosłanki Róży Thun. Życzymy udanego wyjazdu. Dyrektor jeszcze raz składa serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom.
Spotkanie z przedstawicielem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych
Dnia 7.02.2013r. szkołę odwiedzili przedstawiciele Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych z siedzibą w Kielcach. W prelekcji połączonej z prezentacją, którą poprowadziła pani Eliza Hłasko wzięli udział kolejno uczniowie klas IV – VI, I –III, kl. „O i przedszkole.
Temat prezentacji dotyczył flory, fauny, zabytków regionu świętokrzyskiego, a wzbogacony był ilustracjami roślin i zwierząt żyjących w poszczególnych Parkach. Dzieci zapoznawały się z definicją parku narodowego i krajobrazowego i czym się różnią poszczególne pojęcia. Rozpoznawały też gatunki roślin i zwierząt prezentowanych na ekranie. Odpowiadały na pytania zadawane przez prelegenta, np. czym się różni żmija od zaskrońca, itp. Obejrzały też film animowany pt. „Las i jego mieszkańcy’, w którym poruszony był problem zanieczyszczenia lasów. Na koniec odbył się quiz przyrodniczy jako podsumowanie zdobytych w
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 02.05.2025Galeria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe
Partnerzy