• O bibliotece

• „Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,
          albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana."

J. Lelewel

Biblioteka szkolna powstała wraz z utworzeniem Szkoły Podstawowej w Parszowie. Pierwszy wpis do księgi inwentarzowej dotyczy książki „Od Apeninów do Andów” E.Amicis z 1962 roku. Już od ponad pięćdziesięciu lat służy uczniom i pracownikom szkoły.

Obecnie, biblioteka szkolna składa się z jednego pomieszczenia, w kórym znajduje się:

- wypożyczalnia, z wolnym dostępem do półek, dzięki czemu uczniowie mogą swobodnie wybierać książki

- czytelnia, gdzie uczniowie mogą korzystać z wielu pomocy dydaktycznych.

Oprócz pracy biblioteczno-technicznej w bibliotece prowadzonych jest szereg innych działań. Organizowane są konkursy, apele, wystawki. Przez cały rok szkolny prowadzony jest kiermasz książek, dzięki któremu możemy pozyskać nowości książkowe. Prowadzone są zajęcia w ramach bezpiecznej przerwy. W bibliotece czytamy oraz bawimy się.