• Rzecznik Praw Ucznia

• SZKOLNY RZECZNIK PRAW UCZNIA

Do  zadań Rzecznika Praw Ucznia należy m.in. :

♦kwestionowanie niewłaściwych decyzji prawnych dotyczących ucznia,

♦gromadzenia dokumentacji o przypadkach łamania jego praw,

♦uświadomienie poszanowania praw i godności innych uczniów oraz pracowników szkoły.

Stoję na straży praw ucznia określonych w Statucie Szkoły, WSO, Konwencji o prawach dziecka. Rzecznik nie ustanawia praw, ale może sugerować, iż istnieje potrzeba zmiany lub ustanowienie nowych praw.

Skoro stoję na straży praw ucznia możecie zwracać się z każdą sprawą związaną z naruszeniem prawa ucznia, dziecka. Chcę zaznaczyć, że ja nie wyręczam żadnych instytucji w ich działalności, jedynie uwrażliwiam by funkcjonowały w sposób przyjazny uczniowi.

Chciałabym zachęcić i włączyć uczniów naszej szkoły do rozstrzygania "dużych" i codziennych problemów szkolnych.

Zapraszam do współpracy.

Kiedy tylko jestem w szkole znajdę dla Was czas.