• 45 - lecie szkoły

• Było sentymentalnie, poważnie i z humorem…

W dniu 29 października Szkoła Podstawowa w Parszowie obchodziła 45-lecie.  Z tej to okazji na terenie placówki odbyło się szereg imprez.

Święto szkoły obchodziliśmy sentymentalnie, poważnie i z humorem.

Na uroczystość zaproszeni zostali: Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock – Jarosław Samela, Radni z terenu gminy, emerytowani pracownicy szkoły, absolwenci, ludzie uczuciowo związani ze szkołą, rodzice i uczniowie.

Obchody 45-lecia rozpoczęły się o godzinie 10.00 od uroczystego przemówienia Dyrektor szkoły, Barbary Gajewskiej. Przywitała Ona serdecznie wszystkich przybyłych gości, przybliżyła historię powstania placówki, opowiedziała o współczesnym życiu szkoły. Następnie głos zabrali: Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock – Jarosław Samela, była dyrektor placówki – Barbara Mączyńska, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Parszowa – Mirosław Kowalik. Wszyscy z sentymentem wspominali szkołę. Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Agnieszka Krogulec wraz z uczniami złożyła kwiaty pod tablicami pamiątkowymi.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, na którą składały się: koncert muzyki poważnej, pokazy tańca ludowego, tańca współczesnego oraz skecz z życia szkoły. Nad przebiegiem koncertu czuwał nauczyciel muzyki, Pan Dariusz Keller. Wystąpiły uczennice: Daria Marczewska I Natalia Nowak. Układy taneczne i skecz przygotowały Panie: Zofia Bzdręga, Edyta Spilska i Grażyna Frankiewicz. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej zachwycili oglądających tańcami takimi jak: chodzony i polka.

Wesoły nastrój zrodził się u widzów podczas oglądania skeczu przygotowanego przez uczniów klasy piątej. Zaprezentowali on z przymrużeniem oka, jak ciężkie jest życie nauczyciela i ucznia w szkole. Na koniec części artystycznej, uczennice klasy piątej zatańczyły taniec współczesny: tango szkolne.

Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenie przez Proboszcza, Emanuela Kolatorowicza, nowo otwartej siłowni zewnętrznej. Będzie ona służyć zarówno uczniom jak i ich rodzicom oraz innym mieszkańcom Parszowa, chcącym wzmocnić swoją tężyznę fizyczną.

Goście, rodzice i uczniowie mogli obejrzeć piękną prezentację multimedialną, obrazującą historię szkoły na tle wydarzeń historycznych, przygotowaną przez panią Agatę Fokt Danielską.

Po części oficjalnej, obejrzeniu prezentacji, zwiedzaniu szkoły nadszedł czas na poczęstunek i indywidualne spotkania władz miasta, byłych dyrektorów szkoły, byłych nauczycieli szkoły, ludzi związanych ze szkołą, absolwentów. Przy gorącym żurku, bigosie i  słodkościach można było powspominać ciekawe historie z życia szkoły. Takim wspomnieniom służyła ekspozycja kronik szkolnych zlokalizowana na holu szkoły.

Atrakcją dla uczniów i rodziców były specjalne zawody sportowe, zorganizowane przez Panią Katarzynę Lipińską. Stworzyła ona trzy drużyny, a w każdej z nich byli przedstawiciele uczniów, rodziców, nauczycieli. Zabawy   i śmiechu było co nie miara. Wszyscy w doskonałych nastrojach brali udział  w slalomach, biegach z piłeczkami czy rzucaniu do celu woreczkami z grochem.

Przygotowaniem poczęstunku w pięknie udekorowanej stołówce i na holu szkoły zajęli się rodzice.

Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym rodzicom, a w szczególności: Agnieszce Krogulec, Marzenia Łabuda, Izabeli Spadło, Jolancie Borowiec, Ewie Nowak, Magdalenie Nowak, Agacie Dudek, Edycie Piwko, Karolinie Włodraczyk, Ewie Gołębiowskiej, Pauli Skiba, Paulinie Szlęzak, Barbarze Kubicz, Edycie Laseckiej, Ilonie Musiał, Agnieszce Miernik, Elizie Lendzion.

Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie.