• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024

          • 6 lutego 2024 r. obchodzimy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło przewodnie brzmi: "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.  
            DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci
            i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

            Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”.

            Głównym partnerem DBI 2024 jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objąło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Partnerami akcji zostały firmy: SAMSUNGMetaGoogleLibrus oraz Cyfrowa Polska.

            W ramach DBI w naszej szkole są podejmowane różne inicjatywy promujące bezpieczne korzystanie uczniów z internetu, m.in.: udział uczniów w lekcjach online przygotowanych przez organizatorów akcji, konkursach i pogadankach, w Konferencji Asów Internetu organizowanej praz Fundację Szkoła z Klasą.

          • Rekolekcje Wielkopostne

          •  

            Aktualizacja!!

            W związku z decyzją księdza proboszcza Rekolekcje Wielkopostne zostały skrócone do 27.02.2024r. (wtorek).

            W dniach 26, 27.02.2024r. o godz. 10.00 odbędą się Rekolekcje Wielkopostne, msza św. w kościele z nauką rekolekcyjną. Wyjście do kościoła o 9.40. Po mszy powrót do szkoły i zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

          • Walentynki w przedszkolu

          • Dzieci miały okazję zapoznać się z tradycjami Dnia 14 lutego, bo to przecież nie tylko dzień zakochanych, ale to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi.W czerwonych strojach i wspaniałych humorach dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych. Nie zabrakło spontanicznych emocji i dobrej zabawy.

        • Ogłoszenie!!!
          • Ogłoszenie!!!

          • Ferie zimowe dla uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej trwają od 12.02.2024r. do 23.0.2024r. Oddziały przedszkolne w czasie ferii pracują bez zmian.

          • Złaz Turystyczny Szlakiem Powstańców Styczniowych do Lipia

          • 02 lutego 2024 roku grupa turystów z Parszowa wzięła udział w jubileuszowym XX Złazie Powstańców Styczniowych do Lipia, organizowanym przez Staropolskie Towarzystwo Przrodniczo-Leśne „Kotyzka” ze Starachowic. Głównym celem wyprawy było uczczenie 161 rocznicy Czynu Powstańczego oraz przywołanie działalności trzech wybitnych przywódców powstańczych - Mariana Langiewicza, Dionizego Czachowskiego i Karola Kality, którzy walczyli i toczyli zwycięskie potyczki w okolicach Starachowic.

            Uczestnicy złazu:

            Klasa III – Alicja Błąd

            Klasa IV – Maria Grdeń

            Klasa V – Iga Stefańska, Piotr Strzelec, Igor Zdzymira

            Klasa VI – Julia Chylak, Karina El-Dursi, Maja Jorż, Gabriela Kowalska, Oliwia Rybicka, Bartosz Sitek

            Klasa VII – Kacper Obarski, Ksawery Spadło

            Klasa VIII – Nadia El-Dursi

            Opiekunowie: Agata Fokt-Danielska, Edyta Spilska

             

            Rajd rozpoczął się przy Rondzie Kality-Rębajły w Starachowicach. Grupę trasą „starachowicką międzypokoleniową” poprowadziła Pani Bożena Cyran.

            Uczestnicy złazu nie mogli narzekać tego dnia na pogodę, wędrówka mijała sprawnie i bez problemów. Część trasy przebiegała wzdłuż kolejki wąskotorowej prowadzącej ze Starachowic do Lipia.

            Tuż przed polaną Rębajły znajduje się krzyż powstańczy i tablica pamiątkowa pamięci Dionizego Czachowskiego i Karola Kality „Rębajły”, gdzie turyści z Parszowa oddali hołd Powstańcom Styczniowym.

            Na polanie Rębajły, gdzie odbyły się główne uroczystości, pojawiło się blisko 400 osób. Uczestnicy rajdu docierali na polanę w Lipiu z różnych stron i gmin powiatu starachowickiego. Złaz miał charakter gwiaździsty i prowadził pięcioma trasami po pięknych zakątkach powiatu starachowickiego i ziemi iłżeckiej.

            Na uczestników czekało ognisko, gawęda i ciepły poczęstunek. Można było też zobaczyć i posłuchać o możliwościach broni, jaką posługiwali się powstańcy, jak również wziąć udział w konkursach organizowanych przez Nadleśnictwo ze Starachowic. Na wędrowców czekało również zrekonstruowane „obozowisko powstańcze” Stowarzyszenia „Grot” oraz prezentacja powstańczej broni ze zbiorów Izby Tradycji i Dziedzictwa z  Brodów wraz z salutem z broni czarnoprochowej.

            Opiekunowie SKKT dziękują wszystkim uczniom za udział w złazie. Dziękują również Rodzicom, którzy wiedzą, jak ważna jest aktywność fizyczna u młodych ludzi oraz ich kontakt z przyrodą.

            Do zobaczenia na kolejnym rajdzie.