Jutrzejsze 23.09.2022 (piątek) konsultacje z psychologiem zostają odwołane. Termin kolejnego spotkania zostanie podany w najbliżym czasie.
Ogłoszenie
Nasza szkoła bierze udział w akcji „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW” Lidl.
Możesz pomóc nam zbierać Talenciaki, które odbierzesz w sklepie Lidl – za każde wydane 50zł (w tym jedno warzywo lub owoc) dostaniesz 1 Talenciaka.
Talenciaki można aktywować na dwa sposoby:
-
Aktywować poprzez kod numeryczny lub skanując z nich kod QR na stronie lidl.pl/Szkoly
-
Wrzucić TALENCIAKA do specjalnego, żółtego pudełka, umieszczonego przy wejściu szkoły.
Szkoła będzie rejestrować te kupony, a za nie będzie można otrzymać dla szkoły ciekawe pomoce dydaktyczne. Bardzo prosimy o zaangażowanie w w/w projekt.
Akcja trwa do 13.11.2022r. wszystkie szczegóły na stronie organizatora https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469
ZAPRASZAMY :))
-
Festyn Historyczny "Mnisi i Hutnicy".
16 września uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w wycieczce do Wąchocka - konkternie do Opactwa Cystersów, gdzie po raz dziewiąty odbywał się Festyn Historyczny "Mnisi i Hutnicy". Uczniowie mięli okazję wysłuchać kilku ciekawostek historycznych z ust Opata o. Eugienieusza Augustyna i dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki ze Starachowic, po czym udali się na zwiedzanie krużganków. Można było tu zobaczyć obrzęd obłuczyn - kiedy to młody człowiek chce wstąpić do kalszoru. Dzieci były żywo zaineresowane również kramami z różnego rodzaju akcesoriami. Stoisko z ręcznie robionymi mydełkami, wystawy krawieckie, szeptunka i jej napój miłosny, tradycyjna kuchnia polska, wypieki ciasta na blasze oraz ciekawe osoby, które ubrane były w tradycyjne stroje dla danej epoki. Na ogrodach czekali na dzieci rekonstruktorzy i wystawcy, kowal i odlewnia ołowiu (pociski i naboje – Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu) czy grupa Rydno z pokazami życia ludzi w pradziejach.
4
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
- 2
W dniu dzisiejszym odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wśród kandydatów znalazło się dwudziestu uczniów z klas IV-VIII. Każdy pretendent na Przewodniczącego wygłosił przemowę, podczas której zachęcał społeczność uczniowską do głosowania na swoją osobę. Ostatecznie, w wyniku demokratycznych wyborów największą ilość głosów zebrała uczennica klasy VII- Natalia Cholewińska i to właśnie ona stanie na czele Samorządu Uczniowskiego. Drugie miejsce i rolę zastępcy zajął Krzysztof Pikor z klasy VIII. Pozostali członkowie: Julia Grdeń, Wiktoria Bobkiewicz, Maja Mijas, Wojciech Pacek, Julia Połeć- klasa VIII, Nadia El- Dursi, Julia Jałowska - klasa VII, Bartłomiej Puchalski i Ksawery Spadło- klasa VI, Karina El- Dursi, Maja Jorż - klasa V. Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy dużo wytrwałości i ciekawych pomysłów. Opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostały panie: Małgorzata Banaś i Marzena Łabuda.
#LaboratoriaPrzyszłości
Dyżur psychologa
Wrzesień:
21.09.2022r. (środa) 9.00 – 13.00
22.09.2022r. (czwartek) 8.00 – 10.00
23.09.2022r. (piątek) 16.00 – 18.00
26.09.2022r. (poniedziałek) 8.00 – 10.00
29.09.2022r. (czwartek) 8.00 – 10.00
30.09.2022r. (piątek) 14.00 – 18.00
Październik:
03.10.2022r. (poniedziałek) 9.00 – 13.00
06.10.2022r. (czwartek) 13.00 – 17.00
10.10.2022r. (poniedziałek) 9.00 – 13.00
13.10.2022r. (czwartek) 13.00 – 17.00
17.10.2022r. (poniedziałek) 9.00 – 13.00
20.10.2022r. (czwartek) 13.00 – 17.00
24.10.2022r. (poniedziałek) 9.00 – 13.00
27.10.2022r. (czwartek) 13.00 – 17.00
31.10.2022r. (poniedziałek) 9.00 – 13.00
03.11.2022r. (czwartek) 13.00 – 17.00
Psycholog Monika Dulęba tel. 606722118
Wakacje z MatZoo 2022
Uczennica klasy VIII – Katarzyna Utrata – w lipcu i sierpniu 2022 roku wzięła udział w internetowym projekcie „Wakacje z MatZoo 2022”, który powstał z inicjatywy Fundacji Rozwoju Edukacji Matematycznej. Głównym celem projektu to przede wszystkim wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę oraz wyrobienie nawyku systematycznej nauki. Projekt odbywał się online, w serwisie internetowym Matematyczne Zoo i miał charakter otwarty. Aby wziąć udział w projekcie należało zarejestrować się na stronie projektu, wybierając klasę od 1 do 7. Każdego dnia wakacji na stronie dla danego przedziału wiekowego umieszczone było zadanie, które było dostępne tylko przez jeden dzień.
Miło nam poinformować, że Katarzyna za uczestnictwo w projekcie Wakacje z MatZoo 2022 i podjęcie wyzwania systematycznego rozwiązywania zadań matematycznych w trakcie wakacji otrzymała dyplom. Serdecznie gratulujemy uczennicy systematyczności. Życzymy dalszych sukcesów! Jednocześnie zachęcamy innych uczniów do udziału w projekcie w przyszłe wakacje.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
- 4
Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zajęć i zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
W naszej szkole nie było inaczej. Tego dnia uczniowie, w ramach solidarności z Dniem Kropki, przyszli na zajecia ubrani w symboliczny znak. Do akcji włączyła się cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele. Na zajęciach pojawiły się elementy kropki, karty pracy i zabawy, a całość wydarzenia została uwieczniona na zdjęciach. To pierwszy z nietypowych dni, które bedą obchodzone w naszej szkole. Nad całością czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego- panie M. Banaś i M.Łabuda.
Szlachetny gest Naszej uczennicy
Fundacja Rak’n’Roll od 2009 roku działa na rzecz poprawy jakości życia osób chorych na raka i zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej. Do organizowanej przez fundację akcji „Daj włos!” przyłączyła się ostatnio uczennica klasy IV - Iga Stefańska, która zdecydowała się ściąć włosy i oddać je na rzecz kobiet dotkniętych chorobą nowotworową. Ten gest świadczy o dużej wrażliwości i wielkim sercu Igi.
Jesteśmy bardzo dumni!
"Kochane pierwszaki"
Dnia 6 września 2022 roku uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły wzięli udział w XIII edycji przedsięwzięcia profilaktyczno-edukacyjnego „Kochane Pierwszaki”, zorganizowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.
Spotkanie uczniów klas pierwszych miało na celu zapoznanie dzieci, które rozpoczynają naukę w I klasie szkoły podstawowej z najważniejszymi, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uświadomienie uczniom zagrożeń i skutków wypadków drogowych.
W czasie spotkania Biskup Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk poświęcił dzieciom plecaki i przybory szkolne oraz pobłogosławił na progu nauki szkolnej.
W Hali Legionów, gdzie została zorganizowana impreza, pierwszoklasiści wspólnie się bawili, tańczyli i śpiewali. Mogli także wsiąść do policyjnego pojazdu, zobaczyć z jakiego sprzętu korzystają strażacy i obejrzeć wojskowy wóz bojowy.
Pierwszaki uczyły się, jak zachowywać się na drodze – Radio Kielce
"Kochane Pierwszaki" spotkały się w Hali Legionów. Inicjatorem biskup Marian Florczyk (emkielce.pl)
Dokumenty świetlicy szkolnej
Żywienie - informacje
Stawka żywieniowa w roku szkolnym wynosi:
1. Obiad dwudaniowy - 5,50zł
2. Śniadanie, obiad dwudaniowy - 7,50zł
3. Śniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek - 9,00zł
Żywienie w przedszkolu i obowiązkowym oddziale przedszkolnym rusza 2.09.2022r., a w klasach I-VIII od 5.09.2022r.
karta-zapisu-na-obiady_przedszkole.docx
karta-zapisu-na-obiady-1583265681-1612354068.docx
KARTA_REZYGNACJI_DZIECKA_Z_OBIADOW.docx
Informacje dotyczące treści i tematyki zajęć „Wychowania do życia w rodzinie” w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Parszowie
1. Podstawa prawna:
- ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej. /Dziennik Ustaw 2017, poz. 356/
- Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 czerwca 2017 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie sposobu nauczania szkolnego oraz zakresu treści dotyczących wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego /Dziennik Ustaw 2017, poz. 117 poz. 117/
2. Założenia programu:
Zajęcia wychowania do życia w rodzinie realizowane są w klasach IV – VIII na podstawie programu „Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie”, red Teresa Król, wydawnictwo Rubikon.
Program zakłada:
- integralne ujęcie seksualności, uwzględniając rozwój ucznia zarówno w aspekcie fizycznym, jak też psychicznym, emocjonalnym, społecznym i duchowym.- możliwość indywidualizacji procesu kształcenia. Dlatego w zestawie proponowanych zadań i ćwiczeń znajdą się propozycje o różnym stopniu trudności oraz bardziej i mniej czasochłonne.
- większość treści wpisuje się w spiralny układ programu, co oznacza, że w starszych klasach powraca się do wcześniej poznanych zagadnień, poszerzając i uzupełniając wiedzę na dany temat.
- program realizuje treści zawarte w sześciu działach tematycznych:
- Rodzina.
- Dojrzewanie.
- Seksualność człowieka.
- Życie jako fundamentalna wartość.
- Płodność.
- Postawy.
- zgodnie z zaleceniami, część zajęć (po 5 godzin w każdej klasie) została zaplanowana z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców. Podział na grupy jednopłciowe stwarza możliwość otwarcia się na problemy i swobodne rozmowy na tematy bardziej intymne. Propozycji tematów do realizacji w grupach nie są jednak obligatoryjnej. Nauczyciel, znając uczniów i ich oczekiwania, może zdecydować o doborze zagadnień omawianych osobno z dziewczętami i z chłopcami.
3. TEMATYKA ZAJĘĆ WDŻ
Klasa 4
Lekcja 1 Wspólnota domu, serca i myśli – funkcje rodziny
Lekcja 2 Witaj w domu –funkcje prokreacyjna i opiekuńcza
Lekcja 3 Zasady i normy – funkcje wychowawcza i socjalizacyjna
Lekcja 4 Miłość, która scala, czyli funkcje psychiczno-uczuciowa i kontrolna
Lekcja 5 Jesteśmy razem – funkcje rekreacyjno-towarzyska, kulturowa i ekonomiczna
Lekcja 6 Człowiek istota płciowa
Lekcja 7/8 Przekazywanie życia (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 9/10 U progu dojrzewania (dla grupy dziewcząt) / (dla grupy chłopców)
Lekcja 11/12 Rodzi się dziecko (dla grupy dziewcząt)/ (dla grupy chłopców)
Lekcja 13/14 Intymność (dla grupy dziewcząt)/ (dla grupy chłopców)
Lekcja 15/16 Obrona własnej intymności (dla grupy dziewcząt)/ (dla grupy chłopców)
Lekcja 17 Koleżeństwo
Lekcja 18 Dobre wychowanie
Lekcja 19 Internet świat prawdziwy czy nieprawdziwy?Klasa 5
Lekcja 1 Gdzie dom, tam serce twoje
Lekcja 2 Rodzina – moje okno na świat
Lekcja 3 Emocje i uczucia
Lekcja 4 Porozmawiajmy
Lekcja 5 Święta coraz bliżej
Lekcja 6 Zaplanuj odpoczynek
Lekcja 7 Mądry wybór w świecie gier
Lekcja 8 Uprzejmość i uczynność
Lekcja 9 Poszukiwany: przyjaciel
Lekcja 10/11 Moje ciało (dla grupy dziewcząt)/ (dla grupy chłopców)Lekcja 12/13 Dojrzewam (dla grupy dziewcząt)/ (dla grupy chłopców)
Lekcja 14/15 Dbam o higienę (dla grupy dziewcząt)/ (dla grupy chłopców)
Lekcja 16/17 Zdrowy styl życia (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 18/19 Zrozumieć siebie i innych (dla grupy dziewcząt)/ (dla grupy chłopców)Klasa 6
Lekcja 1 Z rodziny się nie wyrasta
Lekcja 2 Rodzinne wychowanie
Lekcja 3 Rozwój ku dojrzałości i odpowiedzialności
Lekcja 4 Sztuka rozmowy
Lekcja 5 Gdy trudno się porozumieć
Lekcja 6 O presji rówieśniczej
Lekcja 7 /8 Zarządzanie sobą (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 9/10 Mój styl to zdrowie (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 11/12 Dojrzewam do kobiecości (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 13/14 Mam swoją godność (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 15 Media – wybieram świadomie, korzystam bezpiecznie
Lekcja 16/17 Stalking, hejting, cyberprzemoc (dla grupy dziewcząt)/ (dla grupy chłopców)
Lekcja 18 Jak mogę ci pomóc?
Lekcja 19 Czasami pod górkę. Trudności w okresie dojrzewaniaKlasa 7
Lekcja 1 Rozwój człowieka
Lekcja 2 Dojrzałość, to znaczy...
Lekcja 3/4 Dojrzewanie – rozwój fizyczny (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 5/6 Zmiany psychiczne w okresie dojrzewania (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 7 Pierwsze uczucia
Lekcja 8/9 Przekazywanie życia (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 10/11 Mężczyzna i kobieta. Układ rozrodczy (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 12 Czas oczekiwania
Lekcja 13/14 Pierwsze kroki w szczęśliwe dzieciństwo (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 15 Komunikacja w rodzinie
Lekcja 16 Savoir vivre, czyli zasady dobrego wychowania
Lekcja 17 Utrata wolności. Zagrożenia. Uzależnienia chemiczne
Lekcja 18 Uzależnienia behawioralne
Lekcja 19 Ludzie drogowskazyKlasa 8
Lekcja 1 Budowanie relacji międzyosobowych
Lekcja 2 Na początek: zakochanie
Lekcja 3 O etapach i rodzajach miłości
Lekcja 4/5 Rozwój psychoseksualny człowieka (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 6/7 Seksualność człowieka (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 8/9 Przedwczesna inicjacja seksualna (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 10 Choroby przenoszone drogą płciową
Lekcja 11 AIDS
Lekcja 12/13 Metody rozpoznawania płodności (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 14/15 Antykoncepcja i środki wczesnoporonne (dla grupy dziewcząt) /(dla grupy chłopców)
Lekcja 16 Niepłodność i wielkie pragnienie dziecka
Lekcja 17 Inicjacja seksualna. Czy warto czekać?
Lekcja 18 Dojrzałość do małżeństwa
Lekcja 19 Wobec choroby, cierpienia i śmierciDruk - rezygnacja z zajęć wdż Oswiadczenie_rezygnacji_z_WDZ.docx
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
1 września nauczyciele i pracownicy obsługi na czele z Dyrektor Szkoły Barbarą Gajewską uczniowie oraz rodzice przywitali nowy rok szkolny 2022/2023.
Najpierw wszyscy udali się do kościoła parafialnego na uroczystą mszę świętą, którą odprawił ksiądz proboszcz Emanuel Kolatorowicz.
Po nabożeństwie w budynku szkoły nastąpiła inauguracja kolejnego roku nauki. Dyrektor Szkoły Barbara Gajewska serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz przekazała ważne informacje dotyczące funkcjonowania naszej placówki w roku szkolnym 2022/2023.
Na zakończenie Dyrektor Szkoły oraz Pan Grzegorz Retkowski życzyli uczniom wielu sukcesów w nowym roku, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.
Rozpoczęcie roku szkolnego!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września o godz. 9.00.
Msza św. w kościele parafialnym o godz. 8.00.
Serdecznie zapraszamy.
#LaboratoriaPrzyszłości
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie może być przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.
Nasza szkoła otrzymała na ten cel 30 000 zł, w ramach tej kwoty wyposażenie szkoły wzbogaciło się
w nowoczesne pomoce:- Stacja lutownicza.
Wykorzystywana będzie na zajęciach technicznych. Umiejętności jej obsługi przyda się szczególnie osobom, które chcą samodzielnie konstruować, naprawiać i majsterkować.
- Klocki do samodzielnej konstrukcji i programowania LEGO Education
Wykorzystywane będą na zajęciach matematycznych, informatycznych, robotyki. Uczniowie będą mieli okazję samodzielnie odkrywać prawa fizyki i matematyki. Klocki kształtują i rozwijają wyobraźnię przestrzenną dziecka oraz logiczne myślenie.
- Sprzęt foto - video, aparat fotograficzny, statyw, mikroport, mikroport, gimbał, zestaw oświetleniowy, mikrofon kierunkowy.
Nagłośnienie to nowoczesny sprzęt, który będzie wykorzystywany na zajęciach teatralnych, sportowych, wokalnych, polonistycznych. Będzie wykorzystywany do imprez i uroczystości szkolnych, wycieczek klasowych, kiermaszów, pokazu talentów, dokumentowania życia Szkoły.
Obecnie przygotowywana jest pracownia, aby od września realizować zajęcia, które pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. Będziemy więc eksperymentować, wykonywać praktyczne zadania, ćwiczyć i uczyć się przez zabawę!
Film promocyjny https://www.youtube.com/watch?v=bY7JTuDc6D0
Wyprawka w Oddziale Przedszkolnym
- Teczka na prace plastyczne.
- Kredki ołówkowe Bambino (grube drewniane).
- Temperówka.
- Nożyczki.
- Klej w sztyfcie- 4szt.
- Klej w tubce – Magic – 2 szt.
- Blok rysunkowy z kolorowymi kartkami – 2 szt.
- Blok techniczny z kolorowymi kartkami – 2szt.
- Blok techniczny biały – 1 szt.
- Plastelina – 1 szt.
- Farby plakatowe – 1 szt.
- Farby akwarelowe – 1 szt.
- Pędzelek– 1 szt.
- Fartuszek do zajęć plastycznych
- Kolorowy brystol – 2 szt.
- Papier ksero – 1 ryza
- Szary papier – 1 szt.
- Bibuła kolorowa – 2 szt.
- Ręczniki papierowe – 4 szt.
- Chusteczki higieniczne w pudełku 100 szt. -1op.
- Serwetki – 1 op.
Wyprawka w Obowiązkowym Oddziale Przedszkolnym w roku szkolnym 2022/2023
Blok techniczny biały A4 -3szt.
Blok techniczny kolorowy A4 -3szt.
Blok rysunkowy kolorowy A4 – 2 szt.
Serwetki 1 op.
Papier ksero 1 ryza
Kredki Bambino 2 szt.
Farby plakatowe 12 kolorów + pędzel + fartuszek ochronny
Kredki ołówkowe 1szt.
Bibuła kolorowa 1szt.
Papier kolorowy 2 szt.
W piórniku: 2 ołówki, gumka, strugaczka, nożyczki
Teczka A4 na gumce na prace plastyczne
Plastelina 12 kolorów 2 szt.
Brystol arkusz: kolorowy + biały po 1szt
Papier szary 1 arkusz
Klej w sztyfcie 4 szt.
Klej Magic w sztyfcie 3 szt.
Chusteczki higieniczne w pudełku 100szt. – 1op
Duże ręczniki papierowe (4szt. w I półroczu i 4 w II półroczu) – 8szt.
Zeszyt 16k. w linie – 1 szt.
Zeszyt 16k. w kratkę – 1 szt.
Patyczki do liczenia 1 op.
Koperty 5szt.
Kostium gimnastyczny podpisany w woreczku
Koraliki samoprzylepne 1szt.
Wstążeczka kolorowa 1 szt.
Wszystkie zeszyty, przybory szkolne, materiały plastyczne należy podpisać.
40 lat minęło...
Dnia 18 czerwca 2022r. mury naszej szkoły odwiedzili absolwenci, którzy w roku 1982 kończyli klasę ósmą.
Spotkanie po czterdziestu latach stało się okazją do wspomnień i rozmów o chwilach i miejscach, które utkwiły w pamięci z czasów szkolnych.
Losy absolwentów na przestrzeni tych lat potoczyły się różnie. Dla niektórych z czternastoosobowej grupy był to pierwszy powrót do szkoły od czasu jej ukończenia.
Dlatego z tym większym zainteresowaniem zwiedzili pomieszczenia, klasy po których oprowadziła dyrektor szkoły p. Barbara Gajewska.
„Szkoła zmieniła się nie do poznania. Pięknie wyremontowana, wyposażona i kolorowa stwarza obecnym uczniom możliwości do nauki i rozwoju”– zgodnie stwierdzali zwiedzający.
Sentymentalne stało zajęcie miejsc w ławkach „swojej” klasy, gdzie odczytano listę obecności – rocznik 1982, oglądano zdjęcia i notatki z kronik szkolnych.
Nie mogło zabraknąć wspomnień o niezapomnianych osobach – nauczycielach, wychowawczyniach, dyrektorach szkoły, których każdy z absolwentów ma w pamięci.
Absolwenci serdecznie dziękują dyrektor szkoły p. Barbarze Gajewskiej za poświęcony im czas i możliwość obejrzenia po latach swojej byłej szkoły.
Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022
- 25
"Tyle było dni...."
Archiwum Aktualności