- 1 wrzesień 2014r. Rozpoczęcie Roku Szkolnego
- Zimowa przerwa świąteczna - 22 - 31 grudnia 2014 r.
- Ferie zimowe 16 lutego - 1 marca 2015 r
- Wiosenna przerwa świąteczna - 2 - 7 kwietnia 2015 r.
- 1 kwietnia 2015r. Sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej
- Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 26 czerwca 2015 r.
Kalendarz Roku Szkolnego 2014/2015
Dni wolne od zajęć dydaktycznych zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej 5 października 2010 – w tych dniach odbywają się zajęcia opiekuńcze (dni przydzielone przez Dyrektora Szkoły)
31 październik 2014
10 listopad 2014
2 styczeń 2015
5 styczeń 2015
1 kwiecień 2015 – sprawdzian
I część j. polski, matematyka godz. 9.00
II część język nowożytny 11.45
5 czerwiec 2015
Dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych, święta państwowe, kościelne
11 listopad 2014
1 stycznia 2015
6 stycznia 2015
1 maja 2015
4 czerwca 2015 – Boże Ciało
"Sprzątanie Świata"
„Sprzątanie Świata ” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, dlatego też 19 września dzieci z Rocznego Obowiązkowego Wychowania Przedszkolnego przyłączyły się do tej ogólnopolskiej akcji. Podczas zajęć wychowawca przeprowadził z nimi rozmowę, która miała na celu uświadomienie uczniom, że wszyscy korzystamy ze środowiska i wszyscy za nie odpowiadamy. Sprzątający otrzymali worki do selektywnej zbiórki i rękawiczki. Ochoczo więc zabrali się do porządkowania terenu wokół własnej szkoły. Uczestnicząc w takich akcjach ważne jest, aby zmieniać świadomość ekologiczną i zachęcić do propagowania ograniczania powstawania odpadów.
PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZASADY RUCHU DROGOWEGO
Dzieci z Rocznego Obowiązkowego Wychowania Przedszkolnego na początku każdego roku szkolnego na zajęciach poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.
Przedszkolaki udały się więc na wycieczkę, podczas której uczyły się bezpiecznego poruszania się po drodze. Ubrane w kamizelki odblaskowe ćwiczyły zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Obserwowały ruch uliczny i poznawały znaczenie niektórych znaków drogowych.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W czwartek 18 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas 0-VI. Kandydaci – chętni uczniowie klas IV – VI, którzy zgłosili swoje kandydatury sami, musieli zaprezentować się na apelu, przedstawiając się a jednocześnie dając innym uczniom pogląd na to co chcieliby robić
w Samorządzie Uczniowskim. Wybory były w pełni demokratyczne. Wyborcy wkładali swoje głosy do urny wyborczej, które następnie zostały przeliczone przez opiekunów S.U: Panie Edytę Spilską i Edytę Mizurę. Natomiast w piątek 19 września na krótkim apelu przedstawione zostały wyniki wyborów.Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Paula Fabijańska – uczennica klasy VI, zastępcą został Damian Kręcisz – uczeń klasy V, skarbnikiem – Ola Martys z klasy VI.
Do sekcji organizacyjnej weszli następujący uczniowie: Kasia Gembska z klasy VI, Wiktoria Musiał z klasy V, Klaudia Adamska z klasy IV, Zosia Rymarczyk z klasy IV i Piotr Sieroń z klasy IV.
Do sekcji sprawdzania czystości weszły: Natalia Milewska i Agata Czechowicz - uczennice klasy VI.
Na zakończenie Kasia Gembska odczytała Regulamin Samorządu Uczniowskiego,
który stworzony został przez uczniów naszej szkoły w ramach projektu „Młodzież ma wpływ”.
eTwinning w naszej szkole
eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami.
W obecnym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołami zagranicznymi, angażując się w projekt eTwinning „THE NO NAME COUNTRY”. Uczestniczy w nim 21 szkół z Europy (z Grecji, Mołdawii, Włoch, Rumunii, Chorwacji, Turcji i Polski).
Nasi uczniowie z klasy II i III podczas realizacji projektu będą mieli okazję wykazać się kreatywnością i pomysłowością, a także rozwijać umiejętność czytania i pisania w języku angielskim.
Opiekunkami projektu w naszej szkole są: nauczycielka języka angielskiego – pani Edyta Mizura i nauczycielka matematyki – pani Agata Fokt-Danielska.
Plan lekcji - ważny od 16 września 2014r.
OGŁOSZENIE
W dniu 09.10.2014r. odbędą się konsultacje z psychologiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.
Chętnych rodziców zapraszamy!
Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku – Kam. –13.09.2014r.
Uczestnicy: kl. I - Aleksandra Sieroń.
kl. IV - Kamila Borowiec, Julia Jażwiec, Wiktoria Nowak, Zofia Rymarczyk,
Nela Szwed, Mateusz Utrata, Wiktoria Włodarczyk.
kl. V - Joanna Herman, Natalia Moskalczyk, Wiktoria Musiał, Damian Kręcisz,
Klaudia Szafrańska, Karol Tusznio.
kl. VI - Katarzyna Gembska, Zuzanna Kowalska, Karolina Kręcisz, Aleksandra
Martys, Natalia Nowak.
Opiekunowie: Agata Fokt – Danielska, Grażyna Frankiewicz i Maria Pożoga.
Działalność Szkolnego Klubu Turystycznego działającego przy Szkole Podstawowej w Parszowie opiekunowie wraz z członkami Klubu rozpoczynają zawsze tradycyjnie u stóp Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku – Kam.
Tak też się stało i w tym roku szkolnym, kiedy to uczniowie wraz z opiekunami przybyli do Najlepszej Matki, aby dziękować za otrzymane łaski i prosić o wstawiennictwo dla najbliższych, dla pracowników szkoły i szkolnych „Super Trampów” przemierzających w ciągu roku leśne dróżki.
Po dojściu do głównej alei, powitano Matkę Bożą w jej Cudownym Wizerunku poprzez krótką modlitwę. Następnie opiekunowie przypomnieli stałym bywalcom najważniejsze informacje na temat genezy powstania Sanktuarium, budowy, konsekracji Kościoła, datę koronacji Obrazu Matki Bożej Miłosierdzia – 2.07.2005r.
Wiele pojęć dzieci pamiętały z lat ubiegłych, jak vota, relikwie, witraże, piuska, itp.
Natomiast spora grupa uczniów była tu po raz pierwszy, dlatego przekazane treści były dla nich nowe i na pewno pouczające.
Przed udaniem się na najważniejszą uroczystość dnia – Mszę Świętą – pielgrzymi zostali
przygotowani do właściwego przeżywania świętych tajemnic i tego, co się będzie działo
na ołtarzu, aby móc godnie uczestniczyć w Najświętszej Eucharystii.
Bardzo ważne jest wzbudzenie intencji, skupienie i wyciszenie, aby w niczym nie obrazić Boga obecnego na ołtarzu. Można powiedzieć, że udało się to znakomicie i dzieci dały przykład pięknej postawy, byli rozmodleni i w większości przystąpili do Komunii Świętej.
Po Mszy Świętej z racji godz.15.00 wszyscy odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Przy relikwiach św. Rafała Kalinowskiego wykonano pamiątkowe zdjęcie, a następnie
podziwiano piękne witraże z wizerunkami świętych, którzy w większości za życia poświęcali się biednym, chorym i samotnym, jak św. Brat Albert czy bł. Aniela Salawa.
Natomiast przy wyjściu z Sanktuarium znajduje się piękny witraż z wizerunkiem Ojca Św. Jana Pawła II na tle Klasztoru Jasnogórskiego i słowa z Inwokacji Pana Tadeusza – „Panno Święta. co Jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie”. W momencie wyboru na Stolicę Piotrową Ojciec Święty udał się przed Obraz Ostrobramski do podziemi Bazyliki Watykańskiej, a po zamachu dziękował: „(...)Jak mnie(...) do zdrowia powróciłaś cudem!” –
i głos mu się załamał. Bardzo silne są związki św. Jana Pawła II z Ostrą Bramą, a ten piękny witraż o tym przypomina.
Po wyjściu z Sanktuarium skierowano się przed obraz Matki Bożej Miłosierdzia.
Dzieci poznały symbolikę obrazu i nazwisko jej autorki – rodowitej wilnianki – Izabeli Borowskiej.
Darczyńcą obrazu był śp. ks. bp Edward Materski – też wilnianin i pomysłodawca budowy Sanktuarium, które zbudowane wysiłkiem mieszkańców Skarżyska i Poloni Amerykańskiej w latach 1989 – 1995 powstało z tęsknoty ludzi przesiedlonych z kresów wschodnich.
Bo Cudowny Obraz jest kopią Obrazu w Wilnie. Jest już ponad 3 tys. świadectw ludzi w tym miejscu uzdrowionych.
Natomiast w Domu Miłosierdzia z posiłków i świetlicy środowiskowej korzysta wiele osób przeżywających trudności materialne.
To przyczyniło się do tego, że 7.01. 2014r. Sanktuarium otrzymało tytuł Bazyliki Mniejszej.
Główne uroczystości z udziałem wiernych i Kapłanów na czele z kustoszem ks. prałatem Jerzym Karbownikiem odbędą się 26.10. 2014r.
Pod Cudownym Obrazem znajduje się Księga, do której można wpisywać prośby do Matki
Bożej, a po drugiej stronie - zapalić świecę zmarłym. Na ścianach – vota dziękczynne
i m.in. piuska św. Jana Pawła II.
Po wyjściu z Kaplicy, wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej i inne od ks. kustosza i opiekunów SKKT.
Ostatnim punktem pielgrzymki było odwiedzenie sklepu z dewocjonaliami i kawiarenki.
Można było zakupić pamiątki, a potem zjeść coś słodkiego.
Grupa pielgrzymów ze Szkoły Podstawowej w Parszowie miała okazję nawiedzić Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku – Kam. po raz ostatni pod tym wezwaniem, bowiem już wkrótce będzie podniesiona do rangi Bazyliki Mniejszej.
Wiadomości z przedszkola - PIERWSZY SPACER
Pierwsze dwa tygodnie nowego roku szkolnego roku szkolnego w Przedszkolu Pluszowego Misia minęły bardzo szybko i intensywnie. Był to szczególny czas dla wszystkich maluszków i ich rodziców. To moment, w którym niektóre z nich po raz pierwszy rozstają się z rodzicami na dłużej i ciężko im się z tym pogodzić. Wszyscy przeżywali swoje lepsze i gorsze chwile. Było dużo chwil radości, pojawiło się też kilka łez smutku.
Wszystkie przedszkolaki dzielnie pokonywały wszelkie trudności, uczyły się opanowywać swoje emocje. Dzięki szybkiej adaptacji przedszkolaków w szkolnym świecie, już na początku drugiego tygodnia września dzieci wyszły na swój pierwszy spacer w okolice przedszkola. Na spacerze towarzyszyła im zaprzyjaźniona gąsiennica, która pomaga chodzić w parach i daje poczucie bezpieczeństwa, że nikt się nigdzie nie zgubi. Podczas spaceru nie opuszczało nas słonko, a uśmiechy malowały się na wszystkich buziach przedszkolaków.
Plan lekcji 2014/2015
1 września - początek roku szkolnego 2014/15
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej w Parszowie miało miejsce w poniedziałek, 1 września 2014r. o godzinie 9.00. Poprzedziła je msza święta, odprawiona przez ks. Emanulela Kolatorowicza.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, Barbara Gajewska. Ciepło powitała nauczycieli, uczniów, władze miasta oraz wszystkich zgromadzonych rodziców. Rangę uroczystości podniosła obecność Sztandaru Szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru wszyscy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
Pani dyrektor podkreśliła, że wakacje się skończyły, a tegoroczne lato okazało się szczególnie sprzyjające odpoczynkowi. Było miło, pogodnie, i beztrosko. Oczywiście nadal może być miło i pogodnie, ale już nie beztrosko, a pracowicie. Powitała na terenie szkoły przedszkolaki oraz uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej. Zaprezentowała wychowawców, krótko zrelacjonowała, jakie prace w szkole odbyły się podczas letniej przerwy. Głos zabrał również Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock – Jarosław Samela, Przewodniczący Rady – Robert Janus, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Parszowa – Mirosław Kowalik oraz Radni – Halina Herman i Włodzimierz Sobala.
Pan burmistrz wręczył akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego, pani pedagog, Karinie Piotrowskiej Niewczas, życząc sukcesów w dalszej pracy.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo. 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/15
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15 o godzinie 9.00. Msza święta godzina 7.45. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców.
W dniu 01.09.2014 (poniedziałek) dowóz uczniów odbywać się będzie wg poniższego harmonogramu:
Parszów, ul. Grabowa 7:20
Parszów, ul. Staszica 7:25
Mostki, pętla 7:30
Dowóz do kościoła w Parszowie
Odwóz ze szkoły godz. 10:00
Wędrówka na Święty Krzyż
Trasa: Parszów – Nowa Słupia – Święty Krzyż
Uczestnicy: Julia Jaźwiec, Liwia Bobkiewicz, Kamila Borowiec (kl. III), Natalia Moskalczyk, Wiktoria Musiał, Karol Tusznio (kl. IV) , Paula Fabijańska, Wiktoria Gębska, Zuzanna Kowalska (kl. V), Daria Spadło, Iwona Kubicz (kl. VI).
Opiekunowie: Agata Fokt - Danielska i Grażyna Frankiewicz.
23 czerwca 2014 roku o godzinie 8:30 grupa członków SKKT udała się na wycieczkę przyrodniczo – krajoznawczą. Po krótkiej jeździe bus zatrzymał się w miejscowości Nowa Słupia, gdzie przed wejściem do Świętokrzyskiego Parku Narodowego chętni uczniowie przedstawili inscenizację legendy o Emeryku. Aby uatrakcyjnić pokaz, wykorzystano akcesoria zakupione na tutejszych straganach.
A oto wspomniana legenda
Emeryk, syn króla Węgier, udając się do Polski do swego wuja Bolesława Chrobrego otrzymał na drogę od ojca relikwie krzyża świętego. W czasie powitalnego polowania młody królewicz dostrzegł w lesie jelenia i ruszył za nim w pogoń. Gdy wyciągnął z kołczana strzałę, aby zabić zwierzę, dostrzegł między rogami świetlisty krzyż. Chwilę później tajemnicze zwierzę rozmyło się jak kamfora, a królewicz węgierski zorientował się, że zabłądził w ciemnym obcym lesie.... Młodemu Emerykowi ukazał się Anioł, który kazał królewiczowi podążać za nim, a w miejscu, gdzie go doprowadzi, pozostawić to, co Emeryk ma najcenniejszego. Miejscem przeznaczenia okazała się drewniana kaplica na szczycie Łysej Góry, a królewicz zrozumiał, że tu właśnie powinien złożyć relikwiarz Świętego Krzyża, który otrzymał od ojca.
Następnie grupa turystów udała się szlakiem do klasztoru na Świętym Krzyżu, które uważane jest za jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich. Klasztor ten, ufundowany w XII wieku m.in. z inicjatywy księcia Bolesława III Krzywoustego znajduje się w pięknym otoczeniu lasów świętokrzyskich, na szczycie Łysej Góry (595 m n.p.m). Szlak prowadzący z Nowej Słupi na Święty Krzyż jest bardzo malowniczy, na wędrowców czekało kilka atrakcyjnych przystanków - wśród zielonych drzew, na drewnianym mostku, czy przy niskiej ławeczce.
Kościół klasztorny na Świętym Krzyżu, a dokładniej Kaplica Krzyża Świętego jest miejscem, gdzie wedle przekazów historycznych, przechowywane są ułomki Krzyża Świętego.
Następnym punktem wycieczki było gołoborze, skąd rozciągał się wspaniały widok na Starachowice, Bodzentyn oraz Ostrowiec Świętokrzyski. Dalej turystów czekała piesza droga do autokaru.
Do szkoły uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni z bardzo udanej wyprawy.
Nad morzem nauka wchodziła im szybciej
Nie ma to jak zielona szkoła
Szczęśliwi, zmęczeni i opaleni wrócili z Ustki uczniowie Szkoły Podstawowej w Parszowie, którzy przez blisko tydzień gościli nad polskim morzem. Był to już ósmy wyjazd w ramach tzw. zielonej szkoły.
W grupie ponad 30 osób, które wyjechały do Ustki, znalazła się czwórka nauczycieli: Karina Piotrowska - Niewczas (kierownik zielonej szkoły), dyrektor Barbara Gajewska, Grażyna Frankiewicz oraz Izabela Kutyła - Paduch. Mieszkali w ośrodku o nazwie "Skaut".
Przywitali się z polskim morzem, pospacerowali po plaży i rano spotkali się z przewodnikiem, który miał im przybliżyć historię Ustki i okolicy. Zrobił to znakomicie, angażując dzieciaki w różnego rodzaju zabawy, dzięki czemu doskonale zapamiętały, w jaki sposób budowano rybackie chatki i dlaczego symbolem miasta jest syrenka. Podczas spaceru bulwarem nadmorskim uczniowie mieli okazję zrobić zakupy, albo odpocząć na kamiennej ławeczce, tuż obok Ireny Kwiatkowskiej, by nabrać sił do czekających ich lekcji. Każdy musiał opisać w liście do mamy lub taty, co do tej pory zobaczył w Ustce, a ponieważ w ośrodku była też grupa uczniów z Zespołu Placówek we Włoszczowie, wieczorem odbyła się dyskoteka.
Wrażeń nie brakowało w następnych dniach. Rankiem wyruszyli do Kluk i na wydmy. Miała to być lekcja historii, a przy okazji także przyrody, choć równie dobrze mógł to być wu-ef. Doskonale sprawdzała bowiem kondycję. Odwiedzone przez dzieci Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach powstało z myślą o ratowaniu kultury materialnej dawnej ludności kaszubskiej, zwanej Słowińcami, a jeszcze większej autentyczności dodaje umiejscowienie go w parku. Uczniowie obejrzeli prawdziwą kaszubską wieś, dzięki czemu przenieśli się do świata swoich dziadów oraz pradziadów, skąd wyruszyli na podbój wydm, które są chyba największa atrakcją Słowińskiego Parku Narodowego.
- Nasza kondycja została sprawdzona, wszystkie piaszczyste górki udało się zdobyć - relacjonowały GAZECIE nauczycielki. - I chociaż każdy z nas chyba trochę narzekał na bolące wciąż nogi, widok pięknego polskiego morza był dla nas najlepszą rekompensatą.
Kolejny dzień przywitał ich pięknym słońcem. Zaczęli więc od wycieczki do Słupska, gdzie zwiedzili m.in. ratusz, wzniesiony i użytkowany od roku 1901, pochodzący z drugiej połowy XIV wieku Kościół Mariacki.czy wreszcie Zamek Książąt Pomorskich, łącznie z Młynem Zamkowym, Bramą Rybacką, Spichlerzem Richtera oraz kościołem św. Jacka, które w przeszłości należały do książąt z dynastii Gryfitów. Po tak absorbującej lekcji w terenie udali się chętnie na basen do Parku Wodnego Redzikowo, gdzie wypoczęli przed lekcją historii oraz plastyki, jakie odbyły się już po powrocie, w ośrodku. Potem posiłek, spacer po plaży i niespodzianka w postaci ogniska. Smaczna kiełbaska, miła atmosfera oraz zabawy i śpiewy sprawiły, że żadnemu nie chciało się wracać.
Odwiedzili jeszcze strażaków, słynących z ratownictwa wodnego, a przed południem udali się w rejs statkiem pirackim Unicus, gdzie czwórka z nich - Agata Czechowicz, Mateusz Głowacz, Zuzia Kowalska i Paula Fabijańska, zdobyła certyfikat sternika. Po wyjściu na ląd, zwiedzali bunkry. W okolicy znajduje się bowiem kompleks obiektów z zeszłego stulecia, w oparciu o który powstał szlak historyczno-militarny, czyli "Park Historii Twierdzy Ustka". Uczniowie wzięli więc udział w niezwykłej lekcji historii, oprowadzani przez przewodnika, który był jednym z twórców muzeum w bunkrach. Mogli zobaczyć, jak wyglądało życie stacjonującego tutaj żołnierza. Spore wrażenie zrobiły na nich manekiny wojaków, ale też pomieszczenia (jadalnia oraz latryna ze wszystkimi "udogodnieniami"), wzorowane na autentycznych. Wieczór poświecili na pakowanie i po raz ostatni wybrali się nad Bałtyk. Nie powiedzieli mu jednak: "żegnaj" a tylko "do zobaczenia za rok"!
Zdaniem nauczycieli, była to jedna z najciekawszych zielonych szkół, co potwierdzają uczniowie. Wyjazd nie byłby jednak możliwy, gdyby nie wparcie finansowe Urzędu Miasta i Gminy Wąchock, prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Parszowa, sołtys Parszowa Artura Bzdręgi, radnych z tego sołectwa: Haliny Herman, Włodzimierza Sobali i Ewy Szczepańskiej, a także Banku Spółdzielczego w Wąchocku, Dariusza Krogulca (przedsiębiorcy z Parszowa) i Rady Rodziców przy szkole, za co należą się im podziękowania.
OGŁOSZENIE
W związku z dużą ilością zniszczonych siedzisk na trybunach boiska ze sztuczną nawierzchnią Dyrektor szkoły przypomina o poszanowaniu mienia publicznego. Odpowiadający za grupę zdaje klucz o ustalonej godzinie odpowiedzialnemu pracownikowi i ponosi koszty za zniszczenia w związku z dużą ilością zniszczonych ławek.
Przypomnienie o Regulaminie korzystania z boiska ze sztuczną nawierzchnią.
Osoby chętne do korzystania z boiska w dni powszednie
w godzinach pracy szkoły pobierają klucz od pracownika szkoły. Klucz wydawany jest tylko osobom pełnoletnim ( grupy młodsze z dorosłym opiekunem).Istnieje możliwość rezerwacji boiska na godziny popołudniowe lub weekendy po wcześniejszej rezerwacji
z minimum dziennym wyprzedzeniem. Jest to związane
z dyżurem pracownika szkoły.Z placu zabaw korzystają dzieci uprawnione zgodnie
z Regulaminem placu zabaw tylko pod opieką osób dorosłych.
WYPRAWKA DO KLASY „0”
Papier toaletowy
4 szt.
Serwetki
1 op.
Klej w sztyfcie
5 szt.
Plastelina
3 szt.
Farby plakatowe
1 kpl.
Kredki ołówkowe
1 kpl.
Kredki świecowe
1 kpl.
Pędzel duży
1 szt.
Blok techniczny
3 szt.
Blok rysunkowy
1 szt.
Papier kolorowy
3 szt.
Teczka wiązana
1 szt.
Piórnik
1 szt.
Ołówek
2 szt.
Temperówka
1 szt.
Nożyczki
1 szt.
Papier szary
3 ark.
Fartuszek foliowy
1 szt.
Kostium gimnastyczny (w woreczku z materiału)
Blok techniczny kolorowy
2 szt.
Duże ręczniki papierowe
6 szt.
Chusteczki higieniczne 100 szt.
2 op.
Koperty
10szt
Papier ksero
1 op.
WYPRAWKA DLA 3, 4 – LATKA
- BLOK TECHNICZNY MAŁY 2 SZT.
- BLOK TECHNICZNY MAŁY Z KOLOROWYMI KARTKAMI 2 SZT.
- BLOK TECHNICZNY DUŻY 1 SZT.
- BLOK TECHNICZNY DUŻY Z KOLOROWYMI KARTKAMI 1 SZT.
- TECZKA TEKTUROWA NA PRACE PLASTYCZNE, NA GUMKĘ 1 SZT.
- PAPIER TOALETOWY 4 SZT (NA I PÓŁROCZNE)
- SERWETKI GASTRONOMICZNE 1 OP.
- SERWETKI KOLOROWE 1 OP.
- MYDŁO W PŁYNIE + WKŁAD 1 SZT. +1
- KREDKI „BAMBINO” 1 OP.
- KREDKI OŁÓWKOWE 1 OP.
- KREDKI ŚWIECOWE 1 OP.
- PLASTELINA 1 OP.
- NOŻYCZKI METALOWE (ZAOKRĄGLONE) 1 SZT.
- FARBY AKWARELE 1 SZT.
- CHUSTECZKI HIGIENICZNE W PUDEŁKU 2 OP.
- KLEJ BIUROWY W SZTYFCIE – DUŻY PO 2 SZT. NA PÓŁROCZE
- KLEJ BIUROWY W TUBIE 3 SZT.
- PĘDZEL DUŻY 1 SZT.
- BIBUŁA: NIEBIESKA, BIAŁA LUB ZIELONA 1 SZT.
- PAPIER KSERO ½ RYZY
- PAPIER SZARY 1 ARKUSZ
- KREDA KOLOROWA 1 OP.
- FOLIA SAMOPRZYLEPNA DUŻA (ŻÓŁTA LUB ZIELONA LUB CZERWONA) 1 SZT.
- FARTUSZEK OCHRONNY – PODPISANY 1 SZT.
- OBUWIE ZMIENNE NA RZEPY 1 PARA
- 5 ZŁ NA DWA DUŻE BRYSTOLE
- ŚCIERECZKA 1 SZT.
- STRUGACZKA 1 SZT.
- CIASTOLINA 1 OP.
Archiwum Aktualności