W dniu 25.10.2010 r. o godz. 12:00 w Przedszkolu Pluszowego Misia w Parszowie odbędzie się spotkanie dzieci wraz z rodzicami z okazji 108 urodzin Pluszowego Misia. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców. Poniżej zamieszczamy dokładny scenariusz imprezy.
SCENARIUSZ IMPREZY PRZEDSZKOLNEJ
Dzień Pluszowego misia
CELE OGÓLNE:
-poznanie historii powstania pluszowego misia,
-kształtowanie poczucia konieczności poszanowania zabawek,
-rozwijanie umiejętności manualnych.
-integrowanie społeczności przedszkolnej,
CELE OPERACYJNE: Dziecko
-zna historię pluszowego misia,
-interesuje się literaturą dziecięcą,
-wie o konieczności poszanowania zabawek,
-aktywnie uczestniczy w zajęciach,
-zna wybrane piosenki i wierszyki o misiach .
PRZEBIEG SPOTKANIA:
1.Schodzenie się gości, zajmowanie miejsc siedzących.
2.Powitanie dzieci i gości.
3.Zapoznanie dzieci z celem spotkania – Światowy dzień Pluszowego Misia
-Wy dzieci macie swoje święto 1 czerwca w Dzień Dziecka , a wszystkie pluszowe misie świętują 25 listopada.
HISTORIA PLUSZOWEGO MISIA ZACZYNA SIĘ W 1902 ROKU.PEWNEGO DNIA PREZYDENT STANÓW ZJEDN.THEODORE ROOSEVELT WYBRAŁ SIĘ NA POLOWANIE.MYŚLIWI ZOBACZYLI MAŁEGO NIEDŻWIADKA I CHCIELI GO ZABIĆ.ALE PREZYDENT SPRZECIWIŁ SIĘ TEMU RATUJĄC TYM SAMYM ŻYCIE MALEŃSTWU.ŚWIADKIEM TEGO WYDARZENIA BYŁ PEWIEN PAN CLIFFORD BERRYMAN.ON TO WŁAŚNIE UWIECZNIŁ CAŁE ZDARZENIE NA RYSUNKU.RYSUNEK OPUBLIKOWAŁA GAZETA.PEWNEGO DNIA ZAPEWNE PRZY PORANNEJ KAWIEPRZECZYTAŁ TĘ HISTORIĘ MORROS MICHTON-WŁAŚCICIEL SKLEPU Z ZABAWKAMI.NIE ZWLEKAJĄC ANI CHWILI WYKONAŁ KILKA ZABAWEK-PLUSZOWYCH MISIÓW.SPRZEDAWAŁY SIĘ ZNAKOMICIE.
ZA ZGODĄ PREZYDENTA PIERWSZY PLUSZOWY MIŚ DOSTAŁ IMIĘ TEDDY-OD IMIENIA PREZYDENTA.
4.Prezentacja własnych misiów przez dzieci podczas zabawy tanecznej z misiami podczas piosenki „Pokochaj pluszowego misia”.
5.Zagadki „Kubusia Puchatka”
Ma bardzo mały rozumek , jego najulubieńszym przysmakiem jest miodek. Jego najlepszym przyjacielem jest Prosiaczek( Kubuś Puchatek)
Jest najlepszym przyjacielem Kubusia Puchatka, Ma wielkie serce , jest bardzo strachliwy, najbardziej na świecie lubi żołędzie( Prosiaczek)
Ta tajemnicza postać wszystkim udziela dobrych rad. Jest symbolem mądrości w Stumilowym Lesie.( Sowa Przemądrzała)
Jest miłym zwierzątkiem , któremu nic się nie chce robić .Lubi jeść oset i przyjmować prezenty.(Kłapouchy)
To bardzo pracowita postać Ciężko pracuje w swoim ogródku. Ma bardzo liczną wielu krewnych i znajomych. (Królik)
Jest synkiem mamy Kangurzycy , uwielbia płatać figle. (Maleństwo)
Najbardziej na świecie lubi brykać i tran łykać. ( Tygrysek)
6.Konkursy „Kubuś Puchatek i przyjaciele”
-konkursy sprawnościowe:
„ Krzyś ciągnie misia”- ciągnięcie za nogi partnera zabawy,
„ Baryłka miodu” - jedno dziecko czworakuje , drugie zwisa przez jego plecy poprzecznie , zwisające dziecko zbiera rozrzucone woreczki(baryłki miodu),
„Skoki tygryska” - mierzenie najdłuższych 3 skoków zawodników.
„Wyjadanie miodku”
Zlizywanie w jak najkrótszym czasie miodu z talerzyka bez pomocy rąk.
.„Misiowe figle”- zabawa w parach.
Dzieci odwrócone do siebie tyłem przepychają się plecami.
Zabawa
„ Rysuję misia”
W zabawie bierze udział kilkoro dzieci.
Przybory: kartka papieru, flamastry.
Zawodnik ma za zadanie narysować misia.
Zabawa kołowa
„Stary niedźwiedź mocno śpi”
Dzieci z poszczególnych grup tworzą koła i bawią się wraz ze swoimi paniami i rodzicami.
Zabawa
„Jadą, jadą misie”
Robimy duże koło. Śpiewamy piosenkę o misiach, pokazujemy ruchem jej treść, pląsamy, tańczymy...
Jadą, jada misie tra la, la, la, la
Śmieją im się pysie cha, cha, cha, cha, cha
Przyjechały do lasu, narobiły hałasu
Przyjechały do boru, narobiły rumoru.
Jadą, jadą misie tra la, la, la, la
Śmieją im się pysie cha, cha, cha, cha, cha
A misiowa jak może prędko szuka w komorze,
Plaster miodu wynosi, pieknie gości swych prosi.
Jadą, jada misie tra la, la, la, la
Śmieją im się pysie cha, cha, cha, cha, cha
Zjadły misie plastrów sześć i wołają jeszcze jeść
Zjadły misie plastrów sześć i wołają jeszcze jeść.
Jadą , jadą misie tra la, la, la, la
Śmieją im się pysie cha, cha, cha, cha, cha
Przyjechały do lasu, narobiły hałasu
Przyjechały do boru, narobiły rumoru.
7. Zabawa z misiem wg instruktażu nauczycielki - „ Misiowy masaż”
do słów rymowanki:
Przyszła jesień z deszczowymi chmurami'
a po parku chodzą dzieci parami ( po misia plecach maszerują paluszki)
na alejkach ścielą się liści dywany( głaskają całą dłonią)
i brązowe spadają kasztany( ukłucia palcem)
my zbierzmy te dary jesieni( chwyt pięcioma palcami)
układamy je w rządkach na ziemi( rysowanie grzbietem dłoni linii)
W domu tato wywierci w nich dziurki( wiercenie opuszkiem palców)
nawleczemy je wtedy na sznurki ( dwie faliste linie wykonane na plecach).
8. Galeria misiowych postaci
-wykonanie rysunków pluszowego misia różnymi technikami
(wyklejanie papierem kolorowym, kulkami bibuły, kawałkami włóczki, listkami, ścinkami materiału).
9. Poczęstunek – czas na małe co nie co