Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września 2017r. o godz. 9:00
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego poprzedzone jest mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 7:45
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września 2017r. o godz. 9:00
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego poprzedzone jest mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 7:45
Serdecznie zapraszamy dzieci, które od 1 września uczęszczać będą do oddziału przedszkolnego razem z rodzicami na spotkania adaptacyjne w dniach:
28 sierpnia 2017 godz. 10:00 (poniedziałek)
30 sierpień 2017 godz. 10:00 (środa)
Przyjazna atmosfera, ciepły i radosny klimat zabaw integracyjnych, muzycznych pląsów i zabaw przy udziale Rodziców i rówieśników ułatwi przyszłym przedszkolakom przyjazną adaptację, poznanie towarzyszy zabaw oraz zaprzyjaźnienie się z Paniami. Dla Rodziców będzie to cenna okazja do lepszego poznania oferty naszej placówki i konsultacji z nauczycielem.
Do zobaczenia!
W związku z otrzymaniem kolejnej paczki dla przedszkolaków od Firmy St. Majewski z artykułami plastycznymi, z listy wyprawkowej znika kilka pozycji. Bardzo dziękujemy za wsparcie.
1. Blok techniczny mały z białymi kartkami-2 szt. i duży 1 szt.
2. Blok techniczny z kolorowymi kartkami mały-2szt. i duży – 1 szt.
3. Kredki ołówkowe grube „Bambino” – 1op.
4.*Ołówek (miękki ) - 2 szt. i gumka – 1 szt.
5.*Temperówka metalowa
6. Klej w tubce - 3 szt. (najlepiej się sprawdza firmy Astra)
7.* Klej w sztyfcie duży 1 szt.
8.* Farby akwarelowe
9. Pędzle – 2szt
10. *Nożyczki
11. Chusteczki higieniczne (wyciągane) – 2 pudełka
12. Serwetki śniadaniowe
13.Ręczniki papierowe – 4 duże rolki
14. Ryza papieru ksero
15.*Fartuszek foliowy
Rzeczy oznaczone gwiazdką należy podpisać.
Choć wakacje w pełni i dzieci pewnie cieszą się urokami latami, to w szkole trwają przygotowania do nowego roku szkolnego.
W oczekiwaniu na przyjście do przedszkola najmłodszych dzieci staramy się przygotować salę tak, żeby stała się dla dzieci drugim domem. Realizacja naszych planów jest możliwa miedzy innymi dzięki wsparciu sponsorów, do których zwróciła się Pani Katarzyna Michta.
Jako pierwsza Firma Curver Poland Sp. z o.o. zaskoczyła nas ogromną paczką przekazaną dla grupy przedszkolnej, w której znalazły się pudła oraz regaliki plastikowe (szacowana wartość 2,5 tys zł).
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Parszowie Barbara Gajewska oraz Pani Katarzyna Michta - nauczyciel grupy przedszkolnej, składają serdeczne podziękowania za życzliwość i przekazane nam wsparcie. Dzięki Państwa uprzejmości sala dzieci przedszkolnych stała się bardziej kolorowa i bezpieczna.
„Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…
wtedy proste- dziękujemy- zawiera wszystko co chcemy wyrazić”.
Uczniowie klasy II i III zakończyli w roku szkolnym 2016/2017 realizację Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” prowadzonego przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. Z zajęć na pływalni w Starachowicach, które trwały w okresie od 3-go kwietnia do 19-go czerwca 2017r skorzystało 31 uczniów. Podczas 20 godzin zajęć dzieci pod kierunkiem instruktorów p. Cypriana Wilka i Rafała Bebelskiego poznawały podstawowe tajniki pływania. Opiekę w czasie wyjazdów sprawowały panie: Zofia Bzdręga, Izabela Drabikowska, pomocą służyły także p. Małgorzata Banaś, Grażyna Frankiewicz oraz rodzice.Realizacja projektu odbyła się bez zastrzeżeń pod względem organizacyjnym i merytorycznym. Widocznym efektem zajęć była radość i zadowolenie dzieci, które ze smutkiem kończyły przygodę z wodą. Ważny był także udział rodziców, którzy uczestniczyli we wspólnych wyjazdach, obserwowali postępy dzieci. Na podkreślenie zasługuje też wysoka frekwencja uczniów podczas nauki pływania. Realizacja zajęć na basenie była podzielona na 4 fazy:
- faza 1 obejmowała opanowanie takich czynności jak zanurzanie głowy do wody, otwieranie oczu pod wodą, wydech do wody, ćwiczenia wypornościowe
- faza 2 to nauka leżenia na piersiach i grzbiecie, proste skoki do wody
- faza 3 obejmowała opanowanie ruchów napędowych kończyn dolnych do kraula na grzbiecie i do kraula na piersiach z wydechem oraz elementy nurkowania w głąb
- faza 4 obejmowała opanowanie pracy kończyn górnych do kraula na grzbiecie, elementy nurkowania w dal i w głąb oraz wykonywanie skoków do wody głębokiej
Ostatnie zajęcia na basenie zostały zorganizowane w formie zabaw w wodzie z wykorzystaniem poznanych elementów pływania i przyborów.Dzieci otrzymały z rąk instruktora Certyfikaty Ukończenia Podstawowego Kursu Nauki Pływania oraz pamiątkowe naklejkiz logo programu.
Zajęcia z pewnością były potrzebne nie tylko ze względu na swoje walory zdrowotne i ruchowe. Zachęciły dzieci do spędzania wolnego czasu z rodziną nad wodą, systematycznego korzystana z basenu.
14 czerwca 2017r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Festiwalu piosenki angielskiej. Wśród gości Jury gościliśmy Johna Hnatiw – rodzimego Anglika, który już po raz drugi gościł na naszym Festiwalu. Według niego na wyróżnienie zasługiwało 6 – ciu wykonawców piosenek: Martyna Łoboda z kl. III, Dominika Nowak i Julia Firkowska z kl.IV, Maja Łabuda i Jakub Spilski z kl.V oraz Oliwia Drążek z kl. III. Według native speaker’a – rodzimego użytkownika języka angielskiego to właśnie ci uczniowie płynnie i poprawnie wymawiają słowa angielskie w piosenkach. Dziękujemy Johnowi za przybycie do naszej szkoły i zapraszamy go już na następną edycję w przyszłym roku szkolnym. Poniżej przedstawiamy repertuar festiwalu wraz z wykonawcami.
25 maja 2017r. odbył się w naszej szkole gminny konkurs języka angielskiego. Testy zostały przygotowane przez nauczycieli j. angielskiego: Edytę Mizurę, Urszulę Serwicką-Mierzwa oraz Magdalenę Woskowicz. Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu. Dziękujemy za nagrody pozyskane przez wydawnictwo Macmillan. Gratulujemy zwycięzcom!!!.
Kl. IV
I miejsce – Karol Wieczorek – Wąchock
II miejsce – Maja Mączyńska – Wielka Wieś i Kacper Adamczyk – Wąchock
III miejsce – Jan Grabda – Wąchock
Kl. V
I miejsce – Konrad Kowalski – Parszów 17/29 pkt
II miejsce – Weronika Podeszwa – Wąchock – 15/29 pkt
III miejsce –Lena Bobkiewicz – Parszów – 14/29 pkt
IV miejsce –Marta Szczykutowicz – Wąchock – 13/29 pkt i Julia Kułaga–Wąchock 13/29 pkt
V miejsce – Jakub Spilski – Parszów 11/29 pkt
VI miejsce – Damian Karykowski – Wielka Wieś 10/29 pkt i Krzysztof Połeć 10/29 pkt
Kl.VI
I miejsce – Tymon Margowniczy – Wąchock 48/50 pkt
II miejsce – Julia Piasecka – Wąchock 44/50 pkt i Gabriela Winiarska – Wąchock 44/50 pkt
III miejsce – Giancarlo Greco – Parszów 42/50 pkt
IV miejsce – Marek Kuźdub – Wielka Wieś – 41/50 pkt
V miejsce – Hubert Pająk – Parszów – 40/50 pkt
VI miejsce – Julia Jaźwiec – Parszów 38/50 pkt
Uroczyste zakończenie
roku szkolnego 2016/2017
godz. 9:00
Msza Święta godz. 7:45
Rozkład jazdy autobusu szkolnego
w dniu 23.06. (piątek)
Parszów, ul Grabowa 7:15
Parszów, ul. Staszica 7:20
Mostki Pętla 7:25
Majków 7:35
Odwóz ze szkoły – godz. 10:15
Uczestnicy:
Kl.”0” – 1.Dudek Joanna, 2. El – Dursi Karina, 3. Kowalska Gabriela, 4.Spadło Ksawery.
Kl. 1 - 1. El – Dursi Nadia, 2. Jałowska Julia.
Kl. 2 - 1.Kowalik Łucja, 2.Musiał Klaudia, 3.Pochwała Karina.
Kl. 3 - 1.Drążek Oliwia, 2.Gębska Dominika, 3.Kowalska Joanna, 4.Kubicz Radek, 5.Łoboda Martyna, 6.Piasecki Bartek, 7.Piwko Anna, 8.Ruzik Zuzanna, 9.Sieroń Aleksandra, 10.Sitek Aleksandra, 11.Szybska Oliwia, 12.Spadło Maciej.
Kl. 4 - 1. Drążek Dawid, 2. Pietruszka Barbara, 3. Wojciechowski Patryk, 4. Dudek Weronika.
Kl.6 - 1.Bobkiewicz Liwia, 2.Jażwiec Julia, 3.Lendzion Wiktoria.
Opiekunowie: Grażyna Frankiewicz i Izabela Drabikowska.
Jak co roku, tak też i tym razem podsumowanie działalności Kółka Turystycznego odbywa się poprzez wędrówkę na Św. Krzyż.
Silna grupa 28 turystów rozpoczęła wycieczkę od wizyty u przemiłej pani Agaty, gdzie w miłym otoczeniu można było zjeść pyszne lody.
Tak ochłodzeni przyszli wędrowcy mogli udać się w drogę, jaką było wejście Drogą Królewską na Łysą Górę.
Wcześniej jednak nastąpił zakup pamiątek i tu największym powodzeniem cieszyły się czarownice i pamiątki związane z Dniem Ojca.
Następnie przed pomnikiem Św. Emeryka przypomniano legendę związaną z pozostawieniem na Św. Krzyżu relikwii Krzyża Świętego, a przy okazji, skąd się wzięła nazwa tego miejsca.
Po wejściu na teren Puszczy Jodłowej obserwowano pierwotny las, rozpoznawano gatunki drzew i modlono się przy stacjach Drogi Krzyżowej. Grupa zatrzymała się przy starym Buku Jagiełły, zwanym tak od tego, że miał tu wypoczywać król pielgrzymując na Św. Krzyż.
Stąpając wyżej po skałach, aż trudno uświadomić sobie ich wiek – prawie 500 mln lat liczą tu najstarsze skały kambryjskie – piaskowce kwarcytowe, bowiem Góry Świętokrzyskie to jedne z najstarszych gór nie tylko w Polsce, ale i w Europie.
Przy Grocie Matki Bożej nastąpiła krótka modlitwa i wykonano jedno z wielu na trasie pamiątkowych zdjęć.
Na szczycie Łysej Góry zwiedzano zabudowania klasztorne, m. in. Kaplicę z relikwiami Krzyża Świętego. Dzieci zeszły też do Krypty, gdzie jest pochowany książę Jeremi Wiśniowiecki.
Zwiedzano jeszcze wieżę telewizyjną, gołoborze, na które prowadzą schody kończące się platformą widokową. Szczyt Łysej Góry stanowi jedno z najpiękniejszych punktów widokowych w naszym województwie.
Ze szczytu Łysogór grupa zjechała sezonową kolejką, co było dodatkową atrakcją. Po drodze można było, patrząc na urokliwy las, pożegnać się z Puszczą Jodłową, która wzrusza jej widzów za każdym razem i nigdy jej dość.
Nasi turyści z Parszowa wpisali się w grupę czterystu tysięcy ludzi odwiedzających to święte miejsce co roku. Opiekunowie dziękują szczególnie najmłodszym zerówkowiczom, którzy dzielnie pokonali drogę pod górę, nie narzekając na trudy wspinaczki, a było bardzo upalnie.
WYPRAWKA DO KLASY „0” |
||
|
Serwetki |
1 op. |
|
Klej |
5 szt. |
|
Plastelina |
3 szt. |
|
Farby plakatowe |
1 kpl. |
|
Kredki ołówkowe |
1 kpl. |
|
Kredki świecowe |
1 kpl. |
|
Pędzel duży |
1 szt. |
|
Blok techniczny |
3 szt. |
|
Blok rysunkowy |
5 szt. |
|
Papier kolorowy |
3 szt. |
|
Teczka wiązana |
1 szt. |
|
Piórnik |
1 szt. |
|
Ołówek |
2 szt. |
|
Temperówka |
1 szt. |
|
Nożyczki |
1 szt. |
|
Papier szary |
3 ark. |
|
Fartuszek foliowy |
1 szt. |
|
Kostium gimnastyczny (w woreczku z materiału) |
|
|
Blok techniczny kolorowy |
2 szt. |
|
Duże ręczniki papierowe |
8 szt. |
|
Chusteczki higieniczne 100 szt. |
1 op. |
|
Koperty |
10 szt. |
|
Bibuła kolorowa |
2 szt. |
|
Tacka plastikowa |
1 szt. |
XVIII Rajd Lizakowy – 3.06.2017r.
Trasa: PTTK - Skarżysko – Kam. – Bernatka – Narożnik – Biała Góra – Brzeście - 9 km
Uczestnicy: Kl. 0 - El – Dursi Karina, Majewski Michał.
Kl. I - Cholewińska Natalia, El – Dursi Nadia, Jałowska Julia.
Kl. II - Grdeń Julia, Sala Bartek.
Kl. III - Drążek Oliwia, Szybska Oliwia, Sitek Ola.
Kl. IV - Drążek Dawid, Pietruszka Barbara, Wojciechowski Patryk.
Kl. V - Bobkiewicz Lena, Majewski Bartek, Szwed Gabriela.
Opiekunowie: Grażyna Frankiewicz i Edyta Mizura.
To już XVIII Rajd Lizakowy, organizowany przez Oddział Miejski PTTK w Skarżysku – Kam.
Przyroda o tej porze roku jest w pełnej krasie, dlatego piesza wędrówka wśród bujnej zieleni i wiosennych kwiatów - u progu lata - sprawiła wszystkim niemałą przyjemność, zwłaszcza, że dopisywała pogoda.
Grupa wyruszyła sprzed siedziby PTTK – u przez Osiedle Milica w stronę rzeki Bernatki.
Następnie szli w stronę dzielnicy Brzask, po drodze mijając kapliczkę Matki Bożej Częstochowskiej na przydrożnym dębie. W lesie można było podziwiać różne gatunki paproci, czy kwiatów, jak jaskier polny, czy firletka poszarpana. Na rzece Bernatce natomiast grupa zaobserwowała żeremie – siedlisko bobrów, konstruowane z gałęzi, trawy, łodyg trzciny i liści drzew, łączone za pomocą błota.
Wycieczkę po lesie dzieci urozmaicały sobie śpiewem piosenek turystycznych i harcerskich.
W lesie na Brzasku turyści zatrzymali się przy tablicy upamiętniającej pomordowanych w czasie wojny mieszkańców okolicznych miejscowości – 760 osób straciło tu życie. Rosną tu piękne kwiaty – niezapominajki, jakby symbolicznie w tym miejscu wskazując, że Polacy nie zapominają o swojej historii. Tuż za tablicą znajduje się zbiorowy grób uczestników walki przeciwko faszystom niemieckim, ludzi różnych zawodów – wszyscy zginęli w dniach 25 – 29 czerwca 1940r.
Wieczny Odpoczynek racz im dać, Panie!
Po dotarciu do wiaty przy ulicy Ponurego, odbyło się spotkanie przy ognisku i wszyscy piekli kiełbaski.
Rajd Lizakowy odbywa się z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, dlatego organizatorzy fundują dzieciom słodkie lizaki, tak też było i tym razem.
Przed wyjściem w trasę turystom wręczono pamiątkowe znaczki rajdowe, a na koniec opiekunowie dla szkół otrzymali dyplomy uczestnictwa.
W tym miejscu opiekunowie dziękują prezesowi PTTK – u p. Janowi Włodarczykowi, przewodnikowi – p. Jackowi Mrozickiemu i pozostałym organizatorom rajdu za przygotowanie i całoroczną pracę w propagowaniu zdrowego stylu życia.
Szczególne podziękowania opiekunowie kierują w stronę dzieci, które pokonały długą trasę nie tylko na rajdzie, ale i po mieście. Ale czas dojścia do celu, jakim była Lodziarnia, dzieci umiliły sobie poprzez recytację prawie całego tekstu „Woła do karety”, bowiem wędrowała również silna grupa Kółka Teatralnego – głównie radośni - Basia i Patryk.
Dlatego w nagrodę spędzono mile czas w lodziarni, co dzieci wspominały najbardziej.
Reprezentacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystościach poświęconych pamięci „Ponurego”, „Nurta” i ich żołnierzy. O godz. 10.30 w klasztorze Cystersów odbyła się uroczysta msza w intencji pułkownika. Po jej zakończeniu na wąchockim rynku odbyła się defilada pod pomnikiem „Ponurego”, a także apel poległych i składanie kwiatów.
W dniu 14.06.2017 odbyło się w naszej szkole spotkanie z Policją. Policjanci przekazali podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego podczas wakacji. Zwrócili uwagę na właściwe zachowanie dzieci, gdy zostaną same w domu oraz na noszenie elementy odblaskowych podczas wycieczek na świeżym powietrzu, szczególnie wieczorową porą. Tematyką spotkania były także zagrożenia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych - dopalaczy. Policjanci opowiadali jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, oraz jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie jazdy na rowerze.
Świętokrzyski Dzień Siatkówki
Obchody Świętokrzyskiego Dnia Siatkówki rozpoczęto powitaniem i zapoznaniem uczniów z programem dnia. Następnie uczniowie klasy V (wspólnie z nauczycielem wych. fizycznego) przeprowadzili zajęcia z klasą III, przygotowujące do gry w piłkę siatkową. Była zabawa ożywiająca, rozgrzewka, ćwiczenia oswajające z piłką siatkową, próby odbicia piłki sposobem górnym i dolnym. Nauczyciel przygotował również kącik w sali gimnastycznej, gdzie na drabinkach umieścił podstawowe pojęcia i nazwy związane z grą w siatkówkę. Dzieci mogły zadawać pytania związane z tą właśnie dyscypliną.
Następnie przeprowadzono Szkolny Turniej Piłki Siatkowej klas IV - VI. Uczniowie zostali podzieleni na trzy zespoły ( po 8 dzieci), losowali numerki. w której drużynie będą występować i kto będzie ich kapitanem. Przy głośnym dopingu pozostałych uczniów zwyciężyła drużyna ucznia Cezarego z klasy VI. Na zakończenie imprezy nauczyciel zaprosił uczniów do wspólnego zdjęcia.
31 maja odbył się kolejny Turniej Sołtysa Wielkiej Wsi w Piłkę Nożną. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV - VI. W turnieju wzięły udział 4 drużyny: 2 ekipy z Wielkiej Wsi, 1 z Wąchocka oraz nasza szkoła. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Uczniowie naszej szkoły po zaciętych bojach zajęli I MIEJSCE, wygrywając wszystkie mecze. Do szkoły wrócili z okazałym pucharem i dyplomem. Bardzo dziękujemy zawodnikom za bardzo dobrą grę.
Zawody jak co roku są super przygotowane. Można było poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach, zjeść watę cukrową oraz zakupić gadżety i zabawki na stoiskach. Pan Dariusz - sołtys Wielkiej Wsi nie zapomniał o pieczonych przy ognisku kiełbaskach dla wszystkich uczestników turnieju. Dziękujemy za miłe przyjęcie!
Zajęcia z programowania dla dzieci to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim inwestycja w przyszłość naszych uczniów. Teraz nie liczy się już tylko znajomość języków obcych czy sama znajomość obsługi komputera - jeszcze ważniejsza staje się specjalizacja w konkretnej dziedzinie.
Uczniowie klasy I naszej szkoły pod kierunkiem Pani Katarzyny Michty, już od początku roku szkolnego zdobywają specjalizację z programowania. Odważnie wkraczając w świat techniki, potrafią już m.in. sami stworzyć prostą animację z wykorzystaniem programu Scratch, czy też zaprogramować robota.
W ramach zajęć KOdołamczy 13 czerwca uczniowie klasy I mieli możliwość odkryć niesamowity świat robotów. Na naszych zajęciach gościliśmy Firmę 3R Karolina Baradziej, która zorganizowała warsztaty z robotyki. Dzieci miały możliwość samodzielnego skonstruowania prawdziwych robotów z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych Lego WeDo 2.0. Była to dla wszystkich świetna zabawa, a jednocześnie ciekawa lekcja pobudzająca wyobraźnię i kreatywność.
W dniu 16.06.2017r. (piątek) dla uczniów kl. I-VI Szkoły Podstawowej nie ma zajęć dydaktycznych – dzień wolny dyrektorski. Mogą być zorganizowane zajęcia opiekuńcze dla uczniów. Wcześniejsze uzgodnienie z wychowawcą.
Plaża, kąpieliska, jeziora i rzeki to miejsca, gdzie w okresie wakacyjnym większość dzieci spędza z opiekunami czas wolny. Niestety brak wyobraźni, lekkomyślność w wodzie mogą stać się powodem tragedii i nieszczęśliwych wypadków. Woda, nawet ta z pozoru spokojna i płytka kryje w sobie wiele pułapek.
Zagrożenia i bezpieczeństwo nad wodą było tematem zajęć przeprowadzonych w naszej szkole (6 czerwca 2017r.) przez przedstawicieli Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas 0- VI, którzy z dużym zaciekawieniem słuchali prelekcji połączonej z pokazem multimedialnym. Poznali najważniejsze zasady , jakich należy przestrzegać, aby uniknąć niebezpieczeństwa nad wodą.
Przedstawione przez ratownika p. M. Falkiewicza sytuacje, które doprowadziły do nieszczęść i kalectwa z pewnością podziałały na wyobraźnię dzieci. Zrozumiały, że nad wodą zawsze należy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek zgodnie z zasadą: Zanim cokolwiek zrobisz, pomyśl!
Dnia 1 czerwca uczniowie naszej szkoły obchodzili swoje święto na wesoło i aktywnie.
Dzieci z klas 0- III zgromadziły się w sali gimnastycznej, w której odbyły się zabawy sportowo – rekreacyjne. Sześcioosobowe drużyny rywalizowały w różnych konkurencjach: szybkościowych, zręcznościowych, skocznościowych i innych. Było też pokonywanie toru przeszkód, zabawy z woreczkami, piłeczkami oraz wspólny taniec poprowadzony przez p. Bożenę Zarębską. Dzieci świetnie się bawiły wykazując się swoimi umiejętnościami ruchowymi. Na zakończenie sportowych zmagań wszyscy otrzymali słodkie upominki.
Na boisku szkolnym uczniowie klas 4 - 6 brali udział w zwinnościowo - szybkościowym torze przeszkód (na czas). Przystąpiło do niego 20 uczniów. Wśród chłopców najlepszy czas uzyskał Piotr Sieroń z klasy VI .
Z dziewcząt najsprawniejsza okazała się Dominika Nowak z klasy IV. W sali gimnastycznej odbył się konkurs w skokach na skakance. Mistrzynią Szkoły w skokach została Wiktoria Martys z klasy V. Chętni uczniowie po indywidualnych konkursach (podzieleni na 3 zespoły) rozegrali mecze w piłkę nożną. Na zakończenie wszyscy uczniowie doskonale bawili się przeciągając linę.
Powered by aSc EduPage