Dnia 20.11.2008 o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas I - VI.
Zebranie z rodzicami
Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy
- Dnia 13 listopada 2008 w naszej szkole odbył się etap gminny Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego. Wzięło w nim udział 10 uczniów z gminy Wąchock, w tym 3 przedstawicieli naszej szkoły.
Mamy się czym pochwalić:
I miejsce zajął uczeń z Wielkiej Wsi, zdobywając 26 pkt
II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły _ Dominika Rogala, zdobywając 23 pkt
III miejsce przypadło Bartoszowi Wojciechowskiemu - również przedstawicielowi naszej placówki (21 pkt)
IV miejsce - Konrad Nowak.
Wszystkim uczesnikom gratulujemy!!
Święto Niepodległości
- Narodowe Świeto Niepodległosci obchodzone jest co roku 11 listopada, na pamiatkę odzyskania przez Polskę niepodległosci w 1918 roku.Po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję Polska stała się znów wolnym krajem.Jest to najwazniejsze świeto panstwowe. W związku z tym uczniowie z klasy drugiej i piątej pod opieką : Bożeny Kamińskiej, Grazyny Frankiwiecz i Izabeli Opozdy przygotowali uroczystą akademię będącą wspaniałą "lekcją historii" dla młodych pokoleń. Uczniowie pięknie deklamowali wiersze,śpiewali patriotyczne piosenki, wśród których nie zabrakło "Roty", "Warszawianki","Piechoty", "Pierwszej brygady"...Młodzi ludzie powinni pamietac, o tym szczególnym dniu, który nas-Polaków skłania do refleksji na temat patriotyzmu.
„Szukalem was, teraz wy przyszliście do mnie”
- „16.10.1978r. Nad Kaplicą Sykstyńską ukazał się biały dym. 111-osobowe konklawe wybrało na papieża zwierzchnika Kościoła katolickiego – arcybiskupa i metropolitę Krakowa - Karola Wojtyłę, który przyjął imię Jan Paweł II. Tak rozpoczął się najdłuższy w dziejach Kościoła pontyfikat – pełen wiary i miłości...”
Tymi słowami rozpoczął się apel poświęcony Janowi Pawłowi II. Co roku uczniowie z naszej szkoły przygotowują akademię i programy artystyczne o Ojcu Świętym, w których przypominają najważniejsze wydarzenia Jego pontyfikatu, mówią o tym, jaki był i czego dokonał. Papież w swoim nauczaniu wiele miejsca poświęcał zagadnieniu miłości i prawdy, dlatego uczniowie pięknie deklamowali utwory poetyckie, w których tematem głównym była „idea miłości”. Najmłodsi dziękowali papieżowi za pomoc, miłość i nadzieje. Oglądający występ mieli również okazję wysłuchać pięknej piosenki w wykonaniu uczennicy klasy III Natalki Mazurkiewicz. Na koniec polonista wręczył specjalną nagrodę Pauli Skowron, która ułożyła wiersz poświecony naszemu kochanemu Papieżowi.
Każda chwila „spędzona” z Ojcem Świętym jest wyjątkowa, bo dzięki niej „znikną troski, uśmiech wróci i pachną w sercu złote neony”.
Dzień Edukacji Narodowej
- Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Parszowie stała się w poniedziałkowe popołudnie 13 października 2008r. Miejscem spotkania ludzi realizujących życiowe pasje w zawodzie nauczyciela.
Okazją były uroczyste obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz gminnych, dyrektorzy szkół, czynni i emerytowani nauczyciele oraz pracownicy obsługi. Inicjatorem tegorocznych obchodów w parszowskiej szkole był Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock – Jarosław Samela.
Część oficjalną rozpoczęła gospodarz uroczystości dyrektor szkoły Barbara Gajewska, która przypomniała zebranym trudną do przecenienia w historii Polski działalność Komisji Edukacji Narodowej. „Zawód nauczyciela – mówiła – to posłannictwo i wielka odpowiedzialność za drugiego człowieka, dlatego życzę wszystkim pracownikom oświaty, aby otaczał ich szacunek ze strony wszystkich, którzy czerpali i czerpać będą ze źródła wiedzy jakim jest szkoła”.
Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy zostali uhonorowani przez Burmistrza nagrodami za dotychczasowy wkład pracy i osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze.
Nagrodę wraz z życzeniami dalszych sukcesów otrzymała m.in. nasza dyrektor szkoły Barbara Gajewska.
Nagrody z rąk dyrektorów swoich placówek przyjęli także nauczyciele i pracownicy obsługi. W naszej szkole były to: Bożena Kamińska, Izabela Drabikowska, Zofia Bzdręga, Grażyna Sieczka, Katarzyna Grzelka i Henryka Utrata – Mameła.
Wszyscy pracownicy oświaty otrzymali z rąk Burmistrza Jarosława Sameli i przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Wąchock Zdzisława Przygody róże.
Po części oficjalnej uczniowie umilali czas swoim gościom przygotowując zabawne scenki przedstawiające humorystyczny obraz pedagogów i uczniów. Odbył się m.in. pokaz mody, na którym młodzi artyści zaprezentowali kolekcje niecodziennych strojów przeznaczonych dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Świetnie spisał się chór szkolny. Śpiewane przez niego piosenki – sądząc po minach gości – bardzo się podobały. Duże oklaski zebrały też dziewczęta z zespołu „Aplauz”, które wspaniale zatańczyły do piosenki pt. ”O mnie się nie martw” oraz taniec nowoczesny z pomponami. Szansę na prezentację osiągnięć artystycznych miał „Dziecięcy Zespół Ludowy” działający w parszowskiej szkole. Mali tancerze z klas I-III w kolorowych regionalnych strojach zrobili duże wrażenie na gościach.
Prawie godzinny program artystyczny kierowany przez Bożenę Zarębską i Zofię Bzdręgę został entuzjastycznie przyjęty przez obecnych.
Po skończonym występie, dzieci otrzymały słodkie upominki ufundowane przez opiekunkę sklepiku szkolnego Katarzynę Lipińską.
Tegoroczne obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Parszowie były doskonałą okazją do wyrażenia podziękowań za pracę i twórczy wysiłek nauczycieli i pracowników szkoły, uczestniczących w ambitnym dziele kształtowania szlachetnych serc i umysłów swoich wychowanków.
Pasowanie pierwszoklasistów
- Dnia 9 września w obecności dyrektor szkoły, grona pedagogicznego, zaproszonych gości, rodziców i uczniów naszej szkoły odbyło się pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści przygotowani przez wychowawczynię Izabelę Drabikowską zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne deklamując wiersze i śpiewając piosenki.
Następnie do sali maszerował poczet sztandarowy szkoły, przy którym pierwszaki złożyli przysięgę.
Po tym podniosłym akcie nastąpiło pasowanie na ucznia , którego dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela oraz dyrektor szkoły Barbara Gajewska.
Na zakończenie tejże uroczystości uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez dyrektor szkoły oraz słodkości zakupione przez Jacka Kowalika.
W drugiej części tego spotkania odbyło się ślubowanie uczniów z gimnazjum i szkoły podstawowej na członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Wśród nich byli m.in.: Radosław Stankowski, Wojciech Wójcik, Bartek Wojciechowski, Patryk Bujnowski, Michał Bukowski, Jarosław Włodarczyk, Patryk Berus, Grzegorz Linkiewicz.
Wszystkim bohaterom tego dnia życzymy wytrwałości do celu.
Młodzi aktorzy
- Dużą popularnością na lekcjach języka polskiego cieszą się scenki i inscenizacje najpopularniejszych lektur szkolnych.
W tamtym roku uczniowie przygotowali m.in. „Przygody Tomka Sawyera” – M. Twaina, „Anię z Zielonego Wzgórza” – L. M. Montgomery, „Pinokio” – C.Collodi, „Sposób na Alcybiadesa” – E. Niziurskiego.
Już we wrześniu uczniowie z klasy V zmierzyli się z „Opowieściami z Narnii” – S.C. Lewisa.
W roli „Białej Czarownicy” wystąpiła Patrycja Bzinkowska, która swą „magiczną różdżką” zamieniała w posągi leśne istoty.
Humorystyczną scenkę zaprezentowały dziewczynki: Martyna Dolęga, Sylwia Głowacz, Ania Żak i Beata Dudek, które swoimi kostiumami i maskami rozśmieszyły całą klasę. Uczennice przestawiły w oryginalny sposób scenkę, w której Łukcja trafia do magicznej Narnii, a tam przeżywa wiele ciekawych przygód. Dziewczynki swój występ zakończyły „hip-hopową” piosenką, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Z kolei chłopcy przenieśli nas do leśnej krainy, gdzie królował „potężny Aslan”.
Klasa IV również wykazała się swoimi zdolnościami aktorskimi. Na jednej z lekcji sala humanistyczna zamieniła się w sąd, gdzie Sędzia Najwyższy (w tej roli Albert Ludew) wysłuchiwał mów obrońców i oskarżycieli Pinokia, a na koniec wydał wyrok – „Pajacyk zasłużył na to, aby zostać chłopcem”.
W ramach lekcji ze sposobów komunikowania się klasa VI przygotowała scenki ukazujące różne programy telewizyjne: informacyjne, muzyczne, przyrodnicze, kabaretowe. Pozostali uczniowie mieli za zadanie odgadnąć, o jaki program chodzi, do kogo jest adresowany i jakim językiem przekazywany – werbalnym czy niewerbalnym.
Chłopcy przygotowali parodię „Familiady”, a w rolę Karola Strasburgera wcielił się Konrad Nowak.
Karolina Błaszczyk i Wiola Woźniak przygotowały ciekawy program informacyny – relację z Dożynek w Wąchocku.
Natomiast Daria Wojtachnio wręczała „złote kaczki” uczestnikom teleturnieju.
Cieszymy się, że uczniowie biorą aktywnie udział w tego typu zajęciach, bo dzięki nim nie tylko wykazują się swoimi zdolnościami aktorskimi, ale przede wszystkim poznają i rozszerzają swoje wiadomości z języka polskiego.
Młodzi ratownicy
- 27.09 na terenie Harcerskiego Ośrodka Wypoczynkowego „Lubianka” odbyły się Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o Puchar Starosty Starachowickiego – Starachowice 2008.
Wzięło w nich udział ponad 120 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu, w nich także drużyna z naszej szkoły. W jej skład weszli: Konrad Nowak, Radosław Stankowski, Wojciech Wójcik i Patryk Berus z klasy VI. Do tych zawodów nasi chłopcy zostali przygotowani przez Katarzynę Grzelkę i Katarzynę Lipińską.
Musieli się wykazać znajomością wiedzy teoretycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zastosowaniem jej w praktyce.
W kategorii szkół podstawowych nasz zespół zajął I miejsce zdobywając 91 na 120 punktów, a także uzyskał najwięcej punktów z testu.
W nagrodę otrzymali dyplom, puchar oraz plecak medyczny z rąk Starosty Starachowic Andrzeja Matyni.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych ratowników i cieszymy się wraz z nimi z tak dużego sukcesu życząc dalszych.
Nasi harcerze na Wykusie
- 26.09 na Wykusie odbyły się VII Wrześniowe Spotkania Dzieci i Młodzieży – Wykus 2008. Wzięła w nich udział również część naszej drużyny harcerskiej m.in. Adrianna Nowa, Izabela Firkowska, Karolina Błaszczyk, Wioleta Woźniak, Karolina Stouracova, Jowita Bujnowska, Patrycja Bzinkowska, Klaudia i Beata Matla wraz z opiekunami Agatą Fokt i Edytą Spilską.
Najpierw wspólnie z opatem Eugeniuszem Augustynem omówiliśmy modlitwę za poległych żołnierzy Polski Podziemnej i zapoznaliśmy się z życiorysem Jana Piwnika Ponurego. Następnie wysłuchaliśmy gawędy wygłoszonej przez druhnę Annę Skibińską i piosenek partyzanckich w wykonaniu uczniów szkoły z Wielkiej Wsi.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy skosztowali przepysznej grochówki.
Dnia następnego, czyli 27.09 harcerski poczet sztandarowy w składzie Angelika Miernik, Milena Filipiak i Albert Ludew pod czujnym okiem opiekunek Zofii Bzdręgi i Izabeli Drabikowskiej reprezentował naszą szkołę w uroczystościach powstania Polskiego Państwa Podziemnego w Wąchocku.
Rozpoczęcie roku szkolnego
- Uroczyste rozopczęcie roku szkolnego 2008/2009 w naszej szkole odbędzie się w poniedziałek - 1 września o godzinie 9:00. Wczesniej zapraszamy wszystkich na mszę św. na godz. 8:00.
Zakończenie roku szkolnego
- Zakończenie roku szkolnego w naszej szkole odbędzie się jak zwykle o godzinie 9:00, msza św. w kościele o godzinie 8:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w uroczystej akademii.
Dzień Wiosny w Europie 2008
- 6 czerwca 2008 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Wiosny w Europie.
Pierwsza część to pokaz tegorocznej działalności Szkolnego Kółka Europejskiego – prezentacja slajdów ukazujących naszą współpracę ze szkołą włoską. Pani Anna Witkowska oraz Agata Fokt zaprezentowały prezentację multimedialną w języku angielskim pt. "Władysławowo 2008", którą wykonały dziewczynki z klasy V i VI, jak również przedstawiły prezentację, którą wykonali młodzi Włosi.
Druga część to Bieg Asterixa, czyli zawody sportowo-europejskie. Trzy drużyny z klas IV – VI musiały wykazać się nie tylko doskonałą sprawnością fizyczną (m.in. skacząc w worku, przechodząc przez szarfę), ale również pokazać, że ich wiedza o Unii Europejskiej jest na najwyższym poziomie. Kolorowanie flag zgodnie z działaniami matematycznymi dostarczyło nie lada emocji. Jednak największym powodzeniem cieszyła się konkurencja „Jaka to melodia?”, gdzie uczniowie mieli napisać z jakiego państwa europejskiego pochodzi dany utwór muzyczny.
Niezawodnym przerywnikiem był występ zespołu tanecznego Aplauz oraz Szczurka;)
Zwycięzcy Biegu Asterixa to: Patrycja Miernik, Natalia Miernik i Bartosz Wojciechowski. Zwycięzcom gratulujemy!!
Pozostali uczestnicy to: Wioletta Żak, Kamil Mazurkiewicz, Damian Wojtachnio, Radosław Stankowski (vel Szczurek), Konrad Nowak oraz Paweł Żołądek.
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.
Dzień Wiosny w Europie obchodzony w naszej szkole dostarczył uczniom mnóstwo wrażeń i emocji.
Szkolny Konkurs Informatyczny
- Dnia 2.06.2008 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Informatyczny przygotowany przez panią Agatę Fokt. Uczniowie przez 90 minut rozwiązywali zestaw składający się z 7 zadań (niełatwe zagadnienia dotyczyły edytora tekstu, grafiki, arkusza kalkulacyjnego oraz prezentacji multimedialnych).
Laureatami konkursu, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez nauczyciela informatyki, zostali:
I miejsce – Konrad Nowak z klasy V
II miejsce – Mateusz Płusa z klasy VI
III miejsce – Karolina Błaszczyk z klasy V
Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!
Konkurs Matematyczny SUPER LOGIK
- Dnia 30.05.2008 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny SUPER LOGIK przygotowany przez panią Agatę Fokt. Uczniowie przez 60 minut rozwiązywali test składający się z 24 zadań (12 zamkniętych oraz 12 otwartych).
Laureatami konkursu, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, zostali:
I miejsce – Aleksandra Jasińska z klasy VI
II miejsce – Lena Glijer z klasy VI
III miejsce – Artur Niziołek z klasy VI
Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że więcej uczniów w przyszłości potraktuje matematykę jako przyjemność, a nie jako mus.
Analiza sprawdzianu szóstoklasistów
- 8 kwietnia 2008 roku 25 uczniów naszej szkoły przystąpiło do napisania sprawdzianu kompetencji. Na rozwiązanie wszystkich zadań przewidziano 60 minut, a w wypadku uczniów z dysfunkcjami czas ten był przedłużony o 30 minut.
Zestaw zadań „Jasne jak słońce” w wersji standardowej składał się z 20 zadań zamkniętych oraz 5 otwartych. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczeń mógł otrzymać 40 punktów – po połowie za część zamkniętą i otwartą.
Podczas sprawdzianu zbadano umiejętności:
- czytania
- pisania
- rozumowania
- korzystania z informacji
- wykorzystania wiedzy w praktyce
Oto wyniki, jakie uzyskała nasza szkoła :
Średnia (pkt): 25,64
Średnia (%): 64
Wynik najwyższy: 37 pkt
Wynik najniższy: 13 pkt
Uzyskane wyniki pozwalają określić tegoroczny test jako umiarkowanie trudny, jego łatwość
wynosi 0,64. Najwięcej problemów uczniowie mieli z umiejętnością pisania (52,4%).
Musimy jednak dodać, że nasza szkoła okazała się być tym razem najlepszą w gminie Wąchock:) Oby tak dalej!!
Gazetka szkolna Nr 6
- Po raz ostatni w tym roku redakcja w składzie: Edta Spilska i Agata Fokt przygotowuje dla Was gazetkę szkolną. Znajdziecie w niej jak zawsze ciekawostki z życia szkoły, konkurs z nagrodami, łamigłówki do samodzielnego roziwązywania. A z racji, że koniec roku zbliża się nieuchronnie, ostatni numer gazetki "Co w budzie piszczy?" poświęcony będzie wakacjom. Będziecie mogli przyczytać jakie śmieszne miejscowości są w Polsce, gdzie polecamy wybrać się na letnie miesiące, co można robić w czasie wakacji, aby się nie nudzić, co należy ze sobą zabrać, wyjeżdżając z domu. Na koniec dowiecie się, jaką przyszłość szykują wam gwiazdy (horoskop).
Serdecznie zapraszamy do lektury!!
Nasze wrażenia z wyjazdu na Zieloną Szkołę do Władysławowa
- Zielona Szkoła, o której marzyliśmy cały rok - wreszcie została zrealizowana. W dniach 5-11 maja odbyliśmy bardzo atrakcyjny wyjazd nad morze - kierunek Władysławowo.
Na gorąco mamy następujące wrażenia:
- pogoda— dopisała- słoneczko towarzyszyło nam od pierwszego do ostatniego dnia
- morze- piękne, szumiące, idealnie zaznaczona linia horyzontu, piękne zachody
- plaża- dużo piasku, o tej porze niezbyt suchego, ale przyjemnego
- bryza- w dzień wiatr z morza na ląd
- wybrzeże- we Władysławowie jest niskie i wysokie, niskie- buduje ląd, wysokie-niszczy
- zwiedzanie- Władystawowa – Przylądka Rozewie( latarnia morska. Wąwóz Chłapowski)- kąpiel w basenie, półwysep Helski (fokarium) - Łeba i Słowiński Park Narodowy (ruchome wydmy) — Trójmiasto - oceanarium i rejs statkiem po morzu w Gdyni, molo w Sopocie, Stare Miasto w Gdańsku (Długi Targ, Żuraw, Dwór Artusa, ulica Mariacka, promenada, Park Oliwski, Ciuciu
- zdjęcia- mnóstwo, pozwalające utrwalić niezapomniane wrażenia i wspomnienia
- pamiątki- latarnie, okręty, muszelki, bursztyny, widokówki, przewodnik, klepsydry, kapelusze, torby, biżuteria, poduszki, maskotki, figurki, buty, bluzki itp.
- Polo Market- chipsy, wody (różne), tigery (skonfiskowane przez panią dyrektor), żelki, żujki Nim-2, batony, ciastka, 7-daysy itp.
- karty pracy- były jako podsumowanie dnia,
- dyskoteki- dwie, z udziałem głównie dziewcząt
- kreacje- letnie, kolorowe ramiączka, kostiumy kąpielowe, dodatki (biżuteria, paski), makijaż
- jedzenie- pyszne, dużo, urozmaicone, przemiła obsługa
- Pan Irek szef firmy przewozowej-uprzejmy, bez nerwów, sympatyczny i z poczuciem humoru
- Pani dyrektor jest jak najlepszy inspektor, dziękujemy za „Zieloną Szkołę" i prosimy o to samo za rok
- pani Kasia- pomogła pisać papiery, dziękujemy
- opiekunowie- też wypoczęli, ale głównie pracowali, duża odpowiedzialność
- choroby- lokomocyjna (p. Kamińska i p. Lipińska pamiętały o lekach)
- dzieci- zadowolone, dużo wrażeń, miłe wspomnienia, podróże kształcą
- sponsorzy, którym dziękujemy – wysłaliśmy widokówki:
Elżbieta Laskowska
Czesław Ubysz - skup surowców wtórnych
Hanna Sermanowicz
Przedsiębiorstwo US-UG Specjalistycznych S.P. Z.0.0.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe DEN-
DRON Działak Małgorzata
Firma handlowo-usługowa MARKUL
Zakład Optyki Okularowej Magdalena Pufal-Sudakiewicz
Duet S.C. Monika Pawlak Paweł Pawlak
Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąchocku
Anita Wodarczyk
Marzena Herman
Iwona Wojciechowska
Lucyna Woźniak
Jadwiga Popecka
I wiele, wiele innych wspomnień tu nie zapisanych.
3 Maja
- Dnia 30 kwietnia w Szkole Podstawowej w Parszowie odbyło się przedstawienie z okazji obchodów kolejnej rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie teatralne pt. „Witaj, majowa jutrzenko" przygotowali uczniowie z klasy I i III pod kierunkiem nauczycieli Izabeli Drabikowskiej i Bożeny Kamieńskiej. Wystąpili: Król Stanisław August Poniatowski-Filip Milewski, Prezydent Warszawy Dekret – Jakub Gembski, posłowie — Adrian Trzeciakowski, Rafał Wydra, Hubert Lipiński, Bartosz Kaczmarzyk, ponad to Paulina Pająk, Karolina Miernik, Dominika Jabłoński, Monika Szlęzak i Beata Szewczyk.
Przedstawienie ukazywało, dążenia Polaków do stworzenia ustaw regulujących podstawowe kwestie społeczno - polityczne, prawa i obowiązki obywateli, oraz zasady organizacji władz państwowych. Ustanowili oni i zatwierdzili pierwszą w Europie konstytucję. Uczniowie byli świadkami uroczystego odczytania orędzia królewskiego, przerywanego okrzykami „tłumu": Wiwat król kochany, wiwat wszystkie stany, oraz przysięgi, podczas której król ślubował „dochować wierności prawom nie dla swej sławy i korzyści, lecz dla pożytku całego państwa". Ówczesne wydarzenia przybliżyły słuchaczom odpowiednio dobrane kostiumy oraz oprawa plastyczna i muzyczna. Przedstawienie to było doskonałą lekcją historii dla młodego pokolenia.
Mini Lista Przebojów
- 25 kwietnia Samorząd Uczniowski wspólnie z nauczycielem muzyki - p. Darkiem Kellerem przygotował „Mini listę przebojów". Zgłosiło się bardzo dużo chętnych w różnych kategoriach wiekowych. Jury w składzie pani dyrektor - Barbara Gajewska, Katarzyna Grzelka i Izabela Opozda (opiekun Samorządu) miało trudny orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy uczestnicy przedstawili „fantazyjny show".
Oceniający występ brali pod uwagę: ogólny wyraz artystyczny, kostiumy, choreografię, ruch sceniczny oraz poczucie rytmu. Młodzi wykonawcy przedstawili następujące piosenki:
Kl. „O" skład: Kamila Błaszczyk, Martyna Kosmata, Daria Spadło utwór Gosi Andrzejewicz „Pozwól żyć"
Kl. I skład I: Natalia Pomocnik, Julia Ubysz, Eliza Bzinkowska, Patrycja Głowacz piosenkę zespołu Iwan i Delfin „Czarne oczy"
Skład II: Weronika Błaszczykowska, Patryk Duda utwór Dody „Znak pokoju"
Kl. II (wystąpiła cała klasa) w piosence „Kanikuły"
Kl. III skład: Filip Milewski, Hubert Firkowski, Hubert Lipiński, Bartek Kaczmarzyk, Albert Ludew w piosence „Jozin z bazin"
Kl. IV skład: Sylwia Głowacz, Martyna Dolega, Ania Żak utwór „Tańczyć chcę"
Kl. V skład: Karolina Stouracova, Daria Wojtachnio, Martyna Sadło piosenka Elektrycznych gitar „Włosy"
Kl. VI skład: Ola Jasińska, Lena Glijer, Małgosia Woźniak, Karolina Ubysz piosenka zespołu Tokio Hotel „Durch den monsun"
A oto nasi zwycięzcy:
I miejsce kl. III „Jozin z bazin"
II miejsce kl. II „Kanikuły"
kl. „O" „Pozwól żyć"
III miejsce kl. I „Znak pokoju"
Pozostali młodzi artyści dostali wyróżnienia. Uwagę jury zwróciły piękne kostiumy uczniów z kl. III - gratulujemy pomysłowości, układ taneczny kl. II , ruch sceniczny kl I oraz dziewczynki z kl. „0”, które mimo, że były najmłodszymi uczestniczkami to podbiły publiczność.
Na koniec wszystkim uczestnikom zostały wręczone nagrody – pyszne słodkości, które ufundował pan Darek Keller. Jak sami uczniowie mówią lista przebojów bardzo im się podobała i już myślą o następnej.
Wystawa zwierząt
- Zwierzęta są składnikiem przyrody ożywionej i co roku w czasie obchodów Dni Ziemi pragniemy zaznaczyć ich obecność w naszym życiu. Zwłaszcza dzieci kochaj ą j e i zakładają
w domach przy pomocy rodziców różne hodowle. Są to świnki morskie, chomiki, rybki akwariowe, Al. Także papugi, żółwie, a nawet zaskrońce.
W tym roku mieliśmy także małe kotki i pieski, gdyż i nimi uczniowie chcieli się pochwalić. I tak na wystawie zaprezentowały się następujące zwierzęta:
KL VI:Patrycja Miernik: chomik Snikers
Ola Jasińska: pies Kajder
Kowalczyk Karolina: chomik Sharpey
Szwed Kinga: chomik Duduś, rybki
Kl: V: Kwiatkowska Agata: kotek Amelia
Nowak Ada: piesek Max
Matla Beata i Klaudia: chomik Pusia
Kl. IV: Żak Ania: chomik Benek
Kl. II: Patrycja Łabuda: chomik
Kl. I: Patrycja Głowacz: chomik Chrupka
Weronika Błaszczykowska: chomik Kubuś Puchatek
Patryk Czubak: chomik Gryzelda
Uczniowie mogli obejrzeć w/w zwierzęta, podziwiać ich urodę oraz zachowania, a właściciele—podzielić się wiedzą na temat hodowanego przez nich zwierzątka: jego zwyczajów, ulubionych przysmaków, zachowania w domu.
W nagrodę za trud włożony w opiekę nad zwierzętami i transport ich do i za szkoły, uczniowie otrzymali dyplom przyjaciela zwierząt i drobne upominki—ołówek i prospekty oraz zostali wyróżnieni na apelu z okazji Dnia Ziemi.
Archiwum Aktualności