Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki przywitały Świętego Mikołaja piosenkami. A Mikołaj wręczył każdemu wspaniałe prezenty. Tego dnia uśmiechy z buzi dzieci nie schodziły na długo.Święty Mikołaju dziękujemy za przybycie i zapraszamy do nas już za rok.
Mikołaj w przedszkolu
Andrzejki w gr. „0”
Koniec listopada, to czas Andrzejek - czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami. Dzieci z gr.”0” również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przedszkolaki poznały tradycje i zwyczaje andrzejkowe. Dowiedzieliśmy się, co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno niewidzianego, kto pierwszy kogoś poślubi, ile prezentów dzieci dostaną od Mikołaja...) i tej bardziej odległej (np. jaki zawód wybiorą przedszkolaki w dorosłym życiu). Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.
Andrzejki w przedszkolu
- 5
W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.
Andrzejkowy Turniej Szachowy
W dniu 30 listopada 2023r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w wyjątkowych zawodach, a mianowicie w Szkolnym Turnieju Szachowym. Turniej zorganizowany został pod opieką Pana Dariusza Kellera, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Większość to jeszcze początkowi gracze, którzy będą dopiero rozwijać swój talent w tym kierunku. Rozegrano 6 rund w tempie 10 minut na zawodnika, w dwóch kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VIII.
Nagrody zostały przyznane w kategori klas I-III
I miejsce Antoni Błąd
w kategori klas IV-VIII
I miejsce Wiktor Kowalik
2
Przedszkolaki dokarmiają ptaszki zimą
- 1
W okresie zimowym bardzo trud.no ptaszkom znaleźć pożywienie, dlatego przedszkolaki postanowiły zadbać o to, aby ptaki miały co jeść. Jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt
XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- 34
Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tegoroczna edycja obchodzona była 17 listopada 2023r (piątek). W tym dniu w czasie lekcji matematyki w klasach III – VIII odbyły się klasowe konkursy, podczas których wyłoniono Ekspertów Tabliczki Mnożenia.
Wyniki klasowych zmagań przedstawiają się następująco:
Klasa III – Emilia Baćko
Klasa IV – Adrian Kłak, Jakub Kowalczyk
Klasa V – Helena Rymarczyk, Iga Stefańska
Klasa VI – Wiktor Kowalik, Bartosz Sitek, Cezary Szczygieł
Klasa VII – Bartłomiej Puchalski
Klasa VIII – Natalia Cholewińska
W ramach obchodów XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Ciekawe rekordy”. Dowiedzieli się m.in. ile wzrostu mierzy najwyższy człowiek świata, ile cm ma największa dłoń świata, jak długo trwał najdłuższy maraton gier komputerowych, a także ilu kart użyto do zbudowania największego domku z kart.
Aby uczcić ten szczególny dzień matematyczny, odbyły się też szkolne rozgrywki ze znajomości tabliczki mnożenia. Chętni uczniowie mogli wykazać się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale też szybkością i sprawnością w obsłudze komputera. Szkolne rozgrywki rozegrane zostały w wykorzystaniem strony WWW.matzoo.pl. Zwycięzcami w tej rywalizacji zostali:
I miejsce – Cezary Szczygieł (klasa VI)
II miejsce – Ksawery Spadło (klasa VII)
III miejsce – Mateusz Baćko (klasa VI)
Gratulujemy wszystkim mistrzom, a tym którym nie udało się w tym roku, zachęcamy do systematycznych powtórek.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się corocznie. Jest to inicjatywa skierowana nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Celem akcji jest odświeżenie znajomości tabliczki mnożenia oraz propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki.
Symetrie na matematyce
- 2
Symetrie nas otaczają. Przejawy symetrii spotykamy w figurach geometrycznych, w świecie roślinnym, zwierzęcym, w budownictwie, w sztuce. Symetria jest koniecznością strukturalną organizmów i urządzeń.
Uczniowie klasy VI w ramach lekcji matematyki realizowali projekt „Symetria wokół nas”, który łączył naukę matematyki, nauk przyrodniczych oraz techniki. Pozwolił zauważyć inne oblicze „Królowej Nauk”, również w sztuce.
Szóstoklasiści szukali symetrii w przyrodzie, architekturze, a także wykonywali symetryczne wycinanki (na wzór ludowych serwetek i wycinanek). W swoich pracach wykorzystali wiadomości dotyczące symetrii osiowej (lustrzanej) zdobyte na lekcjach matematyki.
Zajęcia odbyły się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Z matematyką na co dzień”.
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
- 2
Ostatnio w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wspaniałe święto, w którym brały udział wszystkie dzieci. Tego dnia bawiliśmy się w misiowe zabawy, układaliśmy misiowe puzzle, robiliśmy piękne prace plastyczne, w także poznaliśmy historię Pluszowego Misia. W tym dniu osobiście zawitał do nas sam Pluszowy Miś, który towarzyszył dzieciom w zabawach do końca dnia. Radości dzieci nie było końca. Do zobaczenia za rok Pluszowy Misiu 🐻
Realizacja projektu "BohaterOn"
- 19
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim projekcie historycznym, który nosi tytuł „BohaterOn”.
Twórcy projektu dążą do promocji postaw patriotycznych i podtrzymywania tożsamości narodowej w Polsce i poza jej granicami. Chcą, by obywatele pamiętali o historii swojego kraju i bohaterach, którzy tak wiele poświęcili, by dziś żyć w wolnym państwie.
Stąd też zrodził się pomysł wysyłania życzeń do Powstańców Warszawskich. W poprzednich edycjach kampanii Polacy napisali ponad milion kartek, listów i laurek. Wszystkie prezenty trafiły do bohaterów, którzy żyją i z wielkim wzruszeniem wracają do trudnych, wojennych czasów. Wszystkie dowody uznania za pośrednictwem Fundacji trafiły do Powstańców, w wielu przypadkach stając się początkiem pięknego dialogu pokoleń.
Projekt, którego koordynowania podjęła się pani Małgorzata Banaś, zakładał przeprowadzenie przez wychowawców lekcji według wskazanych scenariuszy, a następnie przygotowanie prac (plakatów, kartek), które wyrażą wdzięczność za dokonania naszych bohaterów.
Wszystkie prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Fotorelacja została wysłana za pośrednictwem elektronicznych wpisów na stronę „Dumni z powstańców”. Szkoła za udział w kampanii wkrótce otrzyma certyfikat uczestnictwa.
Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom za przeprowadzenie projektu. Wykazaliście się postawą patriotyczną i wielką empatią względem Powstańców Warszawskich.
Zajęcia z Robotyka z elementami języka angielskiego.
Uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczą raz w tygodniu w dodatkowych lekcjach z robotyki z elementami języka angielskiego.
Podczas zajęć uczniowie budują roboty z klocków Lego.
Tematyka zajęć Robotyka z językiem angielskim łączy słownictwo, historyjki, piosenki i wierszyki z podręcznika do języka angielskiego Bugs Team 1 i Bugs Team 2.
Książki te uczniowie realizują na lekcjach języka angielskiego. Dzięki lekcjom Robotyka z językiem angielskim uczniowie nie tylko rozwijają umiejętności z zakresu informatyki - budowania i programowania robotów w aplikacji SPIKE 3.0, zaprojektowanej do użytku z klockami LEGO® Education SPIKE™, ale również utrwalają wiedzę poznaną podczas lekcji języka angielskiego.
Lekcje z Robotyki z językiem angielskim mają na celu rozwijanie u dzieci umiejętności pracy zespołowej i współpracy, logicznego myślenia, przygotowania do samodzielnej nauki w przyszłości, rozwijania pasji i chęci zwiększania wiedzy oraz zdolności wizualno-przestrzennych.
Uczniowie poprzez zabawę poznają wiele podstawowych zagadnień z zakresu informatyki, robotyki, elementów programowania, co będzie miało wpływ na ich wszechstronny rozwój.
Co ważne - nauczyciel podczas lekcji mówi głównie do z uczniów w języku angielskim, co pomaga w nauce swobodnego użycia języka angielskiego.
Uczniowie budują roboty, plansze i krajobrazy, następnie programują roboty na tabletach używając aplikacji SPIKE 3.0. Najciekawszym elementem zajęć jest zwykle testowanie wykonanych robotów - ważny element, który pozwala uczniom poczuć satysfakcję z efektów swojej pracy, ucząc wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów.
Informacja
Dzień otwarty
22.11.2023r. od godz. 16.00 do 17.30 jest Dzień Otwarty dla rodziców uczniów z kl. I-VIII. W oddziałach przedszkolnych zebranie z rodzicami o godz. 16.00
11 listopada - Święto Niepodległości
- 31
11 listopada 2023 roku obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami (Dyrektor szkoły - Barbarą Gajewską, Panią Urszulą Magdziarz, Panią Ewą Połeć i Panią Agatą Fokt-Danielską) wzięli udział w uroczystościach w Wąchocku. Obchody rozpoczęto uroczystą mszą świętą za Ojczyznę w kościele Opactwa Ojców Cystersów w Wąchocku, którą celebrował Ksiądz Opat Eugeniusz Augustyn. Uroczystość uświetniały poczty sztandarowe środowisk kombatanckich, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz szkół z terenu gminy Wąchock (w tym również naszej szkoły).
Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości spotkali się przy pomniku upamiętniającym poległych mieszkańców gminy Wąchock w wojnie 1920 roku. Jak co roku przy wtórze werbli odczytany został apel poległych. Wymieniono 20 nazwisk ówczesnych mieszkańców gminy, które znajdują się na tablicy umieszczonej na kamiennym obelisku.
Na zakończenie uroczystości zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów.
Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Cholewińska, Nadia El-Dursi, Karina El-Dursi, Julia Jałowska, Wiktor Borowiec i Igor Bzinkowski.
Jubileusz 55-lecia Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Parszowie
„ Miejcie nadzieję nie tę lichą marną, co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera, lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno, przyszłych poświęceń w duszy bohatera…”
Adam Asnyk
Jubileusz 55-lecia Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Parszowie
Dzień 10 listopada 2023r. z pewnością na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej, grona pedagogicznego, rodziców, pracowników szkoły i zaproszonych gości.
Właśnie wtedy uroczyście obchodziliśmy 55-lecie powstania naszej placówki.
Jubileusz rozpoczęła o godz. 8.00 msza święta celebrowana w parszowskim kościele przez księdza Opata Eugeniusza Augustyna z Opactwa Cystersów w Wąchocku, księdza proboszcza Emanuela Kolatorowicza oraz absolwenta szkoły – księdza Marcina Wojciechowskiego.
Podniosły charakter nabożeństwu nadawały poczty sztandarowe.
Po uroczystej mszy uczniowie wraz z nauczycielami, gośćmi, rodzicami udali się do szkoły, gdzie nastąpiła część oficjalna prowadzona zgodnie z ceremoniałem szkolnym przez p.Katarzynę Michta i p. Katarzynę Lipińską. Rozpoczęli ją ubiegłoroczni absolwenci : Klaudia Życińska i Mikołaj Szumielewicz nostalgicznie zaśpiewanym utworem Zbigniewa Wodeckiego „ Lubię wracać tam, gdzie byłem”
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili:
Ksiądz Opat Eugeniusz Augustyn,
Ksiądz proboszcz Emanuel Kolatorowicz, ksiądz Marcin Wojciechowski,
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Marzena Okła –Drewnowicz,
Dyrektor Biura Posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Wojtyszek – Lidia Dziura, Dyrektor Departamentu IT Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego – Robert Janus,
Wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach – Sławomir Jama,
Prezes Międzygminnego Oddziału ZNP – Mariola Gałka,
Przewodniczący Oddziału NSZZ „Solidarnośc” Pracowników Oświaty i Wychowania – Paweł Rdzanek,
Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock Sebastian Staniszewski,
Skarbnik Miasta i Gminy Wąchock Beata Franczyk,
Zastępca Skarbnika Miasta i Gminy Wąchock Anna Gembska,
Radni: Sylwester Rudzki, Norbert Dudek, Dariusz Dudek, Grzegorz Retkowski oraz Kazimierz Winiarczyk,
Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Parszowie – Marzena Zdzymira,
Zastępca Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Parszowie - Sylwia El - Dursi,
emerytowani dyrektorzy szkoły: Barbara Mączyńska, Daniel Szymański,
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku - Dorota Janas,
Zastępca Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku - Elżbieta Niedziałek, Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Jarosław Michalski,
Dyrektor MGOK w Wąchocku - Marian Susfał,
Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąchocku - Małgorzata Polakowska, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Parszowie - Janusz Głowacz,
sołtysi z terenu gminy Wąchock na czele z Arturem Bzdregą,
emerytowani nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, absolwenci oraz rodzice.
Po powitaniu gości i wprowadzeniu pocztu sztandarowego, sala gimnastyczna rozbrzmiała hymnem państwowym- pięknie odśpiewanym przez uczniów i wszystkich obecnych.
Nie mogło również zabraknąć wspomnienia o dyrektorach, nauczycielach, pracownikach naszej placówki, którzy odeszli już do wieczności. Pamięć o nich uczczono minutą ciszy. Jako wyraz hołdu dla Wojska Polskiego i budowniczych szkoły, delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową.
W tej części jubileuszu p. dyrektor Barbara Gajewska przedstawiła obecnym rys historyczny szkoły , kształtowanie się szkolnictwa i oświaty na terenie Parszowa, które datuje się od roku 1837 i jest ściśle związane z rozwojem przemysłu górniczo- hutniczego w regionie . Były więc wspomnienia o działalności kierowników, dyrektorów, nauczycieli, osób, które na przestrzeni tych lat zostawiły trwały ślad na kartach historii naszej szkoły.
Szkoła Podstawowa w Parszowie ma grono sympatyków, którzy licznie pragnęli zabrać głos w okolicznościowych przemówieniach. Z wystąpień zaproszonych gości płynęły ciepłe słowa podziękowań, gratulacje, życzenia. Były upominki dla szkoły, które posłużą uczniom i staną się jubileuszową pamiątką.
Część artystyczną uroczystości rozpoczął taniec- krakowiak pięknie zaprezentowany przez najmłodszych uczniów z rocznego obowiązkowego oddziału przedszkolnego przygotowanych przez p. Katarzynę Krasowską. Montaż słowno- muzyczny zabrał obecnych w symboliczny rejs wspomnień o ludziach związanych ze szkołą, skłaniał do refleksji o upływającym czasie, a piosenka Michała Bajora „ Twarze, twarze” zaśpiewana przez Klaudię Życińską wywołała u niektórych łzy wzruszenia. W wierszu „ Nie pamiętasz..” emocjonalnie recytowanym przez Nadię El- Dursi i piosence „ Nim wstanie świt” młodzi artyści nawiązali do wartości patriotycznych, miłości Ojczyzny, jak przystało na uczniów, których szkoła nosi zaszczytne imię Wojska Polskiego. Nie zabrakło też radosnych uniesień i uśmiechów, gdy w sali rozległa się piosenka „ Szkolne życzenia”( Zuzia Suwara, Emilia Baćko z kl. III) i głośne „ Sto lat” dla nauczycieli, a pierwszoklasiści z kucharzem( Ksawery Spadło kl. V) żywiołowo wystąpili w tańcu do melodii „ Zupa Romana”. Na ludową nutę , wesoło, skocznie i barwnie wystąpili w piosence i polce drugoklasiści z Dziecięcego Zespołu Ludowego „ Przepióreczki”.
Chłopcy z kl. V,VII ( Ksawery Spadło, Jan Michta, Kamil Strzelec) wspólnie z chórem szkolnym w sposób humorystyczny przypomnieli widzom okres nauczania zdalnego.
Uczniowie zaprezentowali swoje talenty aktorskie we fragmencie „ Zemsty” Aleksandra Fredry( Natalia Cholewińska, Nadia El- Dursi) , wokalno- instrumentalne ( Jan Michta, Mikołaj Szumielewicz, Krzysztof Pikor), sportowo- taneczne ( uczennice kl. VI, V).
Ważnym momentem podczas akademii było przesłanie skierowane do społeczności szkolnej , wyśpiewane przez grono pedagogiczne i absolwentów szkoły w utworze „ Miejcie nadzieję” do wiersza Adama Asnyka. Słowa o nadziei, odwadze, niezłomności, wytrwałości w dążeniu do celu i realizacji swoich marzeń, mimo wielu lat od daty ich napisania są nadal aktualne i prawdziwe.
Symboliczny rejs w przeszłość i teraźniejszość naszej szkoły zakończył taniec do muzyki z filmu „ Piraci z Karaibów” radośnie i z energią zaprezentowany przez dzieci z klasy II i III oraz uczennice z kl. VIII i V.
Część artystyczna w wykonaniu uczniów pod kierunkiem p. Zofii Bzdręga i p. Katarzyny Michta spotkała się z dużym aplauzem oglądających.
Po gromkich brawach wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie, rodzice, goście zostali zaproszeni przez p. dyrektor Barbarę Gajewską do skosztowania jubileuszowego tortu przygotowanego przez absolwentkę szkoły p. Patrycję Kurek. Spotkanie przy słodkim poczęstunku było okazją do rozmów, wspomnień, pamiątkowych zdjęć i dzielenia się wrażeniami po obejrzanym występie.
Następnie zgromadzeni udali się na zwiedzanie szkoły, gdzie można było obejrzeć dawne i obecne kroniki szkolne, ekspozycję zdjęć, dokumentów z lat minionych, wytwory prac uczniów, bogatą kolekcję pucharów.
Na korytarzu szkolnym, w otoczeniu jesiennych dekoracji wykonanych przez panie: Marzenę Łabuda i Kingę Herman zwiedzający podziwiali obrazy naszych absolwentek: Kingi Herman i Patrycji Łabuda.
Goście z zainteresowaniem czytali specjalne wydanie szkolnej gazetki pod redakcją p. dyrektor Barbary Gajewskiej i p. Edyty Spilskiej oraz oglądali prezentację multimedialną o działalności szkoły przygotowaną przez panie: Agatę Fokt- Danielską i Urszulę Magdziarz.
Jubileusz 55- lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Parszowie to już przeszłość. Były to niewątpliwie piękne chwile, które mogliśmy spędzić w gronie przyjaznych naszej placówce ludzi. Dziękujemy wszystkim gościom za towarzyszenie nam w tym święcie.
Dyrektor szkoły, grono pedagogiczne i uczniowie składają najserdeczniejsze podziękowania rodzicom, którzy pomogli w organizacji jubileuszu:
Piwko Marlena
Łakomiec Izabela
Katarzyna Drabczyk
Aleksandra Jorż
Aneta Kopeć
Wioletta Trzeciakowska
Iwona Rybicka
Kinga Błaszczykowska
Kamila Młynarczyk
Karolina Włodarczyk
Monika Borowiec
Izabela Walkowiak
Agata Solewicz
Wiktoria Włodarczyk
Paulina Sitek
Mariola Baćko
Paulina Szlęzak
Patrycja Suwara
Magdalena Nowak
Małgorzata Błąd
Katarzyna Chylak
Bilska Monika
Drużdż Konrad
Kamińska Aldona
Głowacka Izabela
Głowacki Stanisław
Marzena Zdzymira
Sylwia El-Dursi
VIII Konkurs Literacki imienia Ireny Zielińskiej w Suchedniowie.
Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym znanym konkursie i często odnoszą sukcesy. W tym roku szkołę reprezentowały Nadia El-Dursi z klasy VIII i Julia Chylak z klasy VI.
W środę 15 listopada w Samorządowej Szkole Podstawowej numer 3 imienia Stefana Żeromskiego w Suchedniowie odbyła się ósma edycja Konkursu Literackiego imienia Ireny Zielińskiej "Radość pisania, możność utrwalania".
Przed laty dyrektorem szkoły był Ryszard Zieliński, a cenioną polonistką jego żona Irena. To rodzice Sławomira Zielińskiego, znanego dziennikarza, byłego szefa telewizyjnej "Dwójki". By upamiętnić panią Irenę Zielińską w suchedniowskiej podstawówce co roku organizowany jest konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych.
W tym roku w konkursie wzięło udział kilkanaścioro uczniów ze szkół podstawowych z Suchedniowa i okolicznych miejscowości. Do wyboru mieli pięć tematów, zgłoszonych przez jurorów; fotoreporterkę, reportażystkę i pisarkę Annę Musiałównę, poetkę Annę Zielińską - Brudek, prezes kieleckiego oddziału Związku Literatów Polskich, Małgorzatę Wiśniewską, dyrektor biblioteki publicznej w Suchedniowie i Iwonę Wójcik, polonistkę z I Liceum w Skarżysku - Kamiennej. Każda z prac była kodowana, co gwarantowało bezstronność jurorów.
Zwyciężczynią została Nadia El Dursi ze Szkoły Podstawowej w Parszowie.
Jak oceniła Anna Zielińska - Brudek, poziom konkursu był wysoki, a kilka prac oceniła jako wyjątkowo dobre.
Tradycją jest, że w dniu konkursu, Sławomir Zieliński zaprasza do Suchedniowa niezwykłych gości, którzy spotykają się ze szkolnym środowiskiem. Placówkę odwiedzili między innymi profesor Jerzy Bralczyk (dwukrotnie), Daniel Olbrychski, Mateusz Damięcki, Artur Żmijewski czy Andrzej Piaseczny. Tym razem gościem specjalnym był Marek Sierocki, znany z tak popularnych programów telewizyjnych jak Teleekspress czy Szansa na Sukces.
Jubileusz 55-lecia Szkoły (video)
Konkurs Wiedzy Ogólnej - Szkolny Omnibus
- 9
W dniu 6 listopada 2023 roku część zajęć szkolnych w klasach 4 - 8 odbyła się w terenie. Uczniowie wybrali się na spacer ulicami Parszowa, docierając do Mostek. Podczas marszu wykorzystywali w praktyce wiedzę o Sieradowickim Parku Krajobrazowym. Następnie, po dotarciu na plac Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach, odbył się Konkurs Wiedzy Ogólnej „Szkolny Omnibus”. Do konkursu zgłosili się:
- Krystian Bartosik, Alan Dudek i Jakub Kowalczyk z klasy 4,
- Bartosz Kamiński, Piotr Strzelec i Igor Zdzymira z klasy 5,
- Wiktor Kowalik i Mateusz Baćko z klasy 6,
- Bartłomiej Puchalski z klasy 7,
- Jakub Lendzion z klasy 8.
Pytania konkursowe nie były łatwe. Można było wylosować zagadki gramatyczne, matematyczne, językowe, historyczne, a nawet religijne. Po pierwszej części zmagań do finału zakwalifikowali się: Mateusz Baćko, Jakub Kowalczyk oraz Wiktor Kowalik.
Ostatecznie Szkolnym Mistrzem Wiedzy został Wiktor Kowalik, któremu serdecznie gratulujemy. Drugie miejsce przypadło Mateuszowi Baćko, trzecie – Jakubowi Kowalczykowi.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspólną zabawę.
Forma nauki w terenie na pewno spodobała się uczniom i z pewnością zagości ona na stałe w ofercie naszej szkoły.
Jubileusz 55-lecia Szkoły
Nowa galeria Jubileusz 55-lecia Szkoły została dodana do albumu fotograficznego
184
Gazetka jubileuszowa z okazji 55 - lecia szkoły
Z okazji jubileuszu 55 - lecia naszej szkoły została wydana gazetka jubileuszowa. Zapraszamy do lektury!
gazetka_55lecie_poprawiona.pdf
Wyniki konkursu plastycznego i poetyckiego
Dnia 08 listopada 2023r. zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego i poetyckiego, zorganizowanego z okazji 55 - lecia naszej szkoły. Zwycięskie prace zostały umieszczone w gazetce jubileuszowej.
Nagrodzeni uczniowie:
Konkurs plastyczny
miejsce I - Oliwia Rybicka - klasa VI
miejsce II - Paulina Kowalczyk - klasa IV, Jakub Kowalczyk - klasa IV
miejsce III - Gabriela Kowalska - klasa VI, Julia Chylak - klasa VI
Konkurs poetycki
miejsce I - Paulina Kowalczyk - klasa IV, Jakub Kowalczyk - klasa IV
miejsce II - Natalia Cholewińska - klasa VIII, Ksawery Spadło - klasa VII, Kamil Strzelec - klasa VII
miejsce III - Maja Rybicka - klasa I.
GRATULUJEMY!
Archiwum Aktualności