21 marca 2012 roku, dzieci z Przedszkola Pluszowego Misia barwnym korowodem wyruszyły nad rzekę, aby pożegnać zimę, utopić Marzannę, a tym samym powitać wiosnę. W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, pomimo niezbyt ładnej pogody, dzieci wyszły z przedszkola, aby „przepędzić” zimę i symbolicznie „utopić” Marzannę. Podczas spaceru przedszkolaki bacznie obserwowały otoczenie aby dostrzec pierwsze zwiastuny nowej pory roku. Bardzo się ucieszyły kiedy dostrzegły pąki na krzakach i drzewach, bo to znak, że długo wyczekiwana wiosna zbliża się wielkimi krokami. Z naszej wyprawy przynieśliśmy również piękny bukiet bazi, który teraz zdobi naszą salę.
Powitanie wiosny
Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj!
23 marca 2012r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej PKP Polskie Linie Kolejowe Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku – Kamiennej podsumowało VII edycję kampanii Bezpieczny przejazd - „Zatrzymaj się i żyj!” .
W związku z tym, iż nasza szkoła od dwóch lat promuje tę szczytną akcję, zostaliśmy na jej podsumowanie zaproszeni.
Podczas briefingu, w którym udział wzięli m.in. pracownicy PKP PLK, przedstawiciele służb ratowniczych, szkół oraz mediów omówiono działania jakie zostały podjęte w ramach kampanii. Warto przypomnieć, iż nadrzędnym jej celem jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.
Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie podziękowań i upominków wszystkim tym, którzy wspierają akcję Bezpieczny przejazd „Zatrzymaj się i żyj!” .
UWAGA!!!
ZMIANA GODZINY ZEBRANIA Z RODZICAMI.
ZEBRANIE ODBĘDZIE SIĘ 23 MARCA O GODZ. 16.00
Dzień Otwarty
12 kwietnia o godz. 16.30 zapraszamy rodziców i opiekunów na dzień otwarty do Przedszkola Pluszowego Misia, Obowiązkowego Oddziału Przedszkolnego (kl. „0”) i klasy I.
Rodzice będą mieli możliwość zapoznać się z podstawą programową i bazą dydaktyczną szkoły.
Serdecznie zapraszamy
Zajęcia z gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej w przedszkolu
W zajęciach gimnastyki korekcyjnej uczestniczy 25 dzieci. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy, czwartki i piątki.
Głównymi celami zajęć jest korygowanie wad postawy u dzieci, kształtowanie psychomotoryki, uaktywnienie układów krążenia, oddechowego, narządów ruchu oraz kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała.
Po przebadaniu dzieci metodą oglądową oraz odbiciu stóp dzieci zostały one przydzielone do dwóch grup dyspanseryjnych. Pierwsza grupa to osoby z płaskostopiem, koślawością kolan i nadwagą. W drugiej grupie znalazły się dzieci z przykurczem barków, głową wysuniętą do przodu . U niektórych dzieci zaobserwować można występowanie pleców płaskich. Tej wady jednak szczególnie nie korygowano ze względu na młody wiek dziecka. U dzieci w wieku przedszkolnym jest to normalne. Po siódmym roku życia należy zbadać dziecko ponownie.
Na początku zajęć dzieci poznały co to jest prawidłowa postawa ciała i jak ją przyjmować. Przyjmowały prawidłową postawę ciała przy drabinkach, ścianie, w trakcie zabaw i na sygnał. Starsze dzieci potrafią skorygować nieprawidłową postawę u swoich kolegów i koleżanek. Zapoznały się jak przyjmować prawidłową postawę ciała w czasie spożywania posiłków, oglądania telewizji czy wykonywaniu prac w sali lekcyjnej.
Wykonywały ćwiczenia ogólnorozwojowe, skłony, podskoki, biegi, wymachy i inne na torach przeszkód. Następnie nauczyły się nazywać i przyjmować kilka łatwych pozycji wyjściowych do ćwiczeń np.: klęk, przysiad, siad prosty, skrzyżny, leżenie przodem.
Na zajęciach korekcyjnych zapoznały się z prawidłowym oddychaniem. Próbowały oddychać torem piersiowym i brzusznym. Nauczyciel zauważył, iż niektóre dzieci w trakcie wykonywania ćwiczeń wstrzymują oddech. Ważne jest ciągłe przypominanie dzieciom o prawidłowej koordynacji fazy oddechu z wykonywanym ćwiczeniem.
Dzieci potrafią wykonać prawidłowy ślizg na kocykach, chodzić poprawnie na czworakach oraz raczkami w przód. Kilka zajęć poświęconych było ćwiczeniom korekcyjnym z przyborem: woreczki, kółka, szarfa, piłka.
Po zapoznaniu dzieci z podstawowymi pozycjami wyjściowymi wykonywały ćwiczenia ukierunkowane na konkretną wadę: płaskostopie - prawidłowe stawianie stóp w staniu i chodzie, chód po gumowych kółkach, chwytanie palcami stóp woreczka, szarfy. Koślawość kolan – ćwiczenia w siadzie skrzyżnym, z piłeczką między kolanami. Barki wysunięte do przodu: ,,skrzydełka”, zabawa w samoloty, ćwiczenia z woreczkiem na głowie, z szarfą.
Wprowadzone zostały również ćwiczenia równoważne na ławeczkach, wzmacnianie mięśni grzbietu, wzmacnianie mięśni brzucha.
Oprócz ćwiczeń właściwych dzieci bawią się w różne zabawy. Korzystają ze zjeżdżalni , drabinek gimnastycznych, ćwiczą na materacach.
Są zdyscyplinowane i chętne do ćwiczeń.
Turniej Wiedzy Pożarniczej
Bezkonkurencyjni w Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” okazali się uczniowie naszej szkoły: Adrian Kowalski, Patryk Czubak i Emil Mika, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w gminnych eliminacjach. Odbyły się one w MGOK,
w Wąchocku. Chłopcy pokonali uczniów z SP Wąchock i SP Wielka Wieś.
Eliminacje przeprowadził kapitan Marcin Nyga z Komendy Powiatowej PSP w Starachowicach. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał również p. Jerzy Serdeczny.
I miejsce zajęli ex equo: Adrian Kowalski i Patryk Czubak
II miejsce: Emil Mika
Test nie należał do najłatwiejszych, zawierał 30 pytań, ale chłopcy bardzo dobrze poradzili sobie z jego rozwiązaniem. W nagrodę otrzymali dyplomy i nośniki pamięci.
Wszyscy uczestnicy po rozwiązaniu testu otrzymali słodki poczęstunek i nagrody pocieszenia.
Dziękujemy uczniom za chęć udziału w turnieju, poświęcenie swojego czasu na intensywną naukę i życzymy im zdobycia wysokich miejsc w Turnieju Powiatowym, który odbędzie się dn.2.04.2012r. w budynku PSP w Starachowicach.
Uczniów przygotowała p. Katarzyna Lipińska.
Podsumowanie XX finału WOŚP
Podsumowanie XX finału WOŚP odbyło się dnia 15 marca 2012r. w I LO w Starachowicach, gdzie mieścił się sztab miejski. Spotkanie prowadziły ,, szefowe sztabu”: p. Ilona Traczyk, p. Barbara Kurek oraz p. Ilona Nowak.
Naszą szkołę reprezentowały panie: Zofia Bzdręga i Katarzyna Lipińska. Z rąk organizatorów otrzymały pisemne podziękowania dla szkoły i wolontariuszy za wsparcie i pomoc w organizacji tej imprezy.
Szczególne podziękowania skierowane zostały do wolontariuszek naszej szkoły, które zebrały rekordowe kwoty w trakcie przeprowadzonej akcji: p. Ewie Połeć i p. Edycie Spilskiej. Przypomnijmy, że w trakcie kwesty dzięki hojności ludzi dobrej woli zebraliśmy 10 087,16 zł. Kwota ta przyczyniła się do pobicia kolejnego rekordu w powiecie starachowickim. Wyniósł on w bieżącym roku 85 tys.575zł i 94 gr. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów przyłączymy się do kwestujący i pobijemy kolejny rekord.
Ratujemy i uczymy ratować – zajęcia w klasie I i III
W bieżącym semestrze klas I i III pod kierunkiem Izabeli Drabikowskiej i Zofii Bzdręgi zakończyła realizację programu WOŚP Ratujemy i uczymy ratować. W programie brali udział wszyscy uczniowie z wymienionych klas. Cykl zajęć obejmował 7 jednostek lekcyjnych. Tematyka zajęć obejmowała takie zagadnienia jak: Bezpieczeństwo, Sprawdzanie przytomności, Wzywanie pomocy, Sprawdzanie oddechu, Ułożenie w pozycji bocznej, Wdechy ratownicze, Uciskanie klatki piersiowej oraz Łańcuch przeżycia.
Wymienione zajęcia pozwoliły uświadomić uczniom, że aby zacząć ratować muszą zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz zapewnić bezpieczeństwo osobie poszkodowanej. Ponadto dzieci uczyły się, jak sprawdzać stan przytomności, jak prawidłowo przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem pogotowia ratunkowego, a także jak właściwie ocenić, czy u poszkodowanego jest zachowany oddech kierując się zasadą słyszę – czuję – widzę. Ćwiczenia wdechów ratowniczych i uciskania klatki piersiowej prowadzone były z użyciem fantomów Mini Anne. Na ostatnich zajęciach, które były formą sprawdzianu umiejętności, każdy z uczniów otrzymał Dyplom Małego Ratownika. Program będzie także realizowany w klasie 0 i klasie II.
Ogłoszenie - Kiermasz wielkanocny
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zwraca się z prośbą do rodziców uczniów naszej szkoły o pomoc w przygotowaniu ozdób świątecznych (pisanek z masy solnej, baranków, kaczuszek, palm wielkanocnych, kart świątecznych, stroików…).
Wykonane ozdoby będą sprzedawane na kiermaszu wielkanocnym w dniu 1 kwietnia 2012r. przy Kościele w Parszowie.
Zebrane pieniądze przeznaczone będą na wyjazd uczniów klas IV – VI na „zieloną szkołę”. Wykonane ozdoby należy przekazać Samorządowi Szkolnemu do dnia 30 marca.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
Samorząd Uczniowski i opiekunowie:
Bożena Kamińska i Edyta Mizura
OGŁOSZENIE
W dniu 28 marca 2012r. odbędą się konsultacje z psychologiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Starachowicach. Zapraszamy chętnych rodziców i opiekunów.
Zajęcia otwarte
W dniu 20.03.2012r. o godz. 8.20 odbędą się zajęcia otwarte dla rodziców z kl. IV. Zajęcia prowadzone będą przez pedagoga szkolnego. Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów.
Dzień Liczby Pi
Z inicjatywy nauczycieli Pani Grażyny Frankiewicz i Pani Agaty Fokt-Danielskiej dnia 14 marca 2012r. nasza szkoła po raz pierwszy w swojej historii obchodziła Dzień Liczby Pi.
Uczniowie mogli obejrzeć prezentację (przygotowaną przez nauczyciela informatyki) pt. „Pi razy drzwi… czyli krótka historia liczby Pi”. Odbył się również pokaz, w jaki sposób można obliczyć przybliżoną wartość liczby Pi (Zuzia Bilska i Iwona Kubicz dokonały pomiaru obwodów garnka oraz pojemnika w kształcie walca, a następnie zostały one podzielone przez średnice przedmiotów). Okazało się, że jesteśmy blisko 3, a jak wiadomo przybliżona wartość liczby Pi to 3,14.
Kolejny punkt programu to konkurs (w formie quizu) o tytuł OMNIBUSA SZKOŁY. Pytania dotyczyły różnych dziedzin – od języka polskiego, matematyki, historii, języka angielskiego, przyrody, przez muzykę, sport, aż do polityki, ponieważ omnibus musi orientować się w każdej dziedzinie (Pytania zostały przygotowane przez Panie Grażynę Frankiewicz, Agatę Fokt-Danielską, Edytę Mizurę oraz Karinę Piotrkowską-Niewczas). Ostatecznie po dwóch rundach zaciętej walki tytuł OMNIBUSA SZKOŁY uzyskał Krzysztof Roszkowski z klasy V, II miejsce zajęła Zuzanna Bilska z klasy VI, a III – Emil Mika z klasy VI.
Wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie, tj.
z klasy IV: Kamila Błaszczyk, Daria Spadło
z klasy V: Patrycja Głowacz, Patryk Czubak, Krzysztof Roszkowski
z klasy VI: Zuzanna Bilska, Patrycja Łabuda, Julita Skowron, Adrian Kowalski, Emil Mika,
zostały nagrodzone upominkami od Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego (każdy z uczestników otrzymał m.in. miesięczny dostęp do zadań interaktywnych Matlandia 4 oraz Matlandia 5).
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział we wspólnej zabawie, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do obchodów Dnia Liczby Pi w przyszłym roku (mamy nadzieję, że ta impreza już na stałe zagości w naszej szkole).
Dzień Kobiet
8 marca 2012r. w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Kobiet. Samorząd Uczniowski pod opieką p. Edyty Mizury i p. Bożeny Kamińskiej przygotował apel z okazji Dnia Kobiet pod tytułem: „Baby, ach te baby”. Na koniec spotkania chłopcy złożyli dziewczynkom i wszystkim Paniom pracującym w szkole najserdeczniejsze życzenia i wręczyli karty z życzeniami , które samodzielnie przygotowali na te okazję.
Pasowanie na Rycerzy Książki
7 marca 2012 roku miało miejsce pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystości wzięli udział Dyrektor Szkoły Barbara Gajewska, Rodzice, wychowawca klasy I Izabela Drabikowska i oczywiście pierwszoklasiści.
Na ten szczególny dzień została przygotowana pod kierownictwem Pani Grażyny Frankiewicz i Pani Edyty Mizury inscenizacja bajki Marii Kownackiej „Jak wół do karety”. W poszczególne postaci wcieliły się uczennice klasy VI: Grymasela – Patrycja Łabuda, Ochmistrzyni – Ola Głowacz, Trefniś i Łowczy – Klaudia Szwed, Koniuszy – Zuzanna Bilska, Oboźny – Dominika Pająk, Dwórka – Joanna Wojciechowska, Janek – Natalia Mazurkiewicz. Do tego występu uczennice przygotowywały się przez wiele miesięcy, a próby odbywały się raz w tygodniu w ramach zajęć kółka teatralnego.
Po jakże brawurowo wykonanym przedstawieniu młodzi czytelnicy z klasy I wzięli udział w quizie i odpowiadali na pytania dotyczące treści inscenizacji. „Las” rąk w górze był dowodem na to, że uczniowie świetnie zapamiętali sceny z bajki i zawarty w niej morał. W nagrodę wszyscy pilni słuchacze otrzymali od bibliotekarki Edyty Spilskiej cukierki.
Po zdanym egzaminie na szóstkę pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki, korzystać z ich rad oraz przestrzegać obowiązków czytelnika.
Następnie Dyrektor Szkoły Barbara Gajewska wraz z bibliotekarką wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i upominki. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.
Dzień ten, pełen wrażeń i emocji na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo.
Szóstoklasisto - sprawdzian tuż, tuż...
Sprawdzian Kompetencji dla klasy VI odbędzie się 3 kwietnia 2012r.
Ten dzień jest wolny od zajęć lekcyjnych dla klas I - V.
Informacja dla ucznia (słuchacza) dotycząca przebiegu
sprawdzianu/egzaminu
Prawa i obowiązki ucznia (słuchacza) przystępującego do sprawdzianu/egzaminu określa
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania,
klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych
(DzU nr 83, poz. 562, z późn. zm.).
1. Uczeń (słuchacz) zgłasza się na sprawdzian lub każdą część egzaminu w miejscu i czasie wyznaczonym przez przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego, którym jest dyrektor szkoły.
2. O ustalonej godzinie zdający wchodzą do sali pojedynczo, według kolejności na liście i zajmują wyznaczone im miejsca. Każdy uczeń (słuchacz) powinien mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. ważną legitymację szkolną ) i okazać go, jeśli zostanie o to poproszony.
3. Na sprawdzian/egzamin uczeń (słuchacz) przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę ,linijkę , ekierkę , cyrkiel i kątomierz. Nie wolno przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
4. Przewodniczący zespołu nadzorującego w obecności przedstawicieli zdających odbiera pakiety z zestawami egzaminacyjnymi i przenosi je do sali egzaminacyjnej.
5. Sprawdzian lub każda część egzaminu rozpoczyna się od rozdania zestawów egzaminacyjnych punktualnie o godzinie wyznaczonej przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
6. Po otrzymaniu zestawu na polecenie przewodniczącego zespołu nadzorującego zdający ma obowiązek:
a) zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie zestawu egzaminacyjnego; w razie wątpliwości może poprosić o jej wyjaśnienie członków zespołu nadzorującego,
b) sprawdzić, czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny, tzn. czy ma wszystkie strony i czy są one wyraźnie wydrukowane; braki natychmiast zgłasza przewodniczącemu zespołu nadzorującego sprawdzian/egzamin, po czym otrzymuje kompletny zestaw, co potwierdza czytelnym podpisem w odpowiednim miejscu protokołu sprawdzianu/egzaminu,
c) zapisać swój trzyznakowy kod i numer PESEL w wyznaczonych miejscach zestawu egzaminacyjnego; w przypadku uczniów uprawnionych do dostosowania warunków i formy sprawdzianu/egzaminu zestawy egzaminacyjne kodują członkowie zespołu nadzorującego.
7. Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań liczony jest od momentu zakończenia czynności organizacyjnych. Przewodniczący zespołu nadzorującego zapisuje na tablicy (planszy), w miejscu widocznym dla każdego zdającego, czas rozpoczęcia i zakończenia rozwiązywania zadań
8. Zdający rozwiązuje zadania i zaznacza lub zapisuje odpowiedzi w wyznaczonych miejscach wyłącznie długopisem lub piórem z czarnym tuszem/atramentem (tylko rysunki wykonuje ołówkiem).
9. W czasie trwania sprawdzianu/egzaminu zdający pracuje samodzielnie i nie zakłóca przebiegu sprawdzianu/egzaminu, a w szczególności:
a) nie opuszcza sali egzaminacyjnej (tylko w szczególnie uzasadnionej sytuacji może opuścić sale po uzyskaniu pozwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego i przy zachowaniu warunków uniemożliwiających kontaktowanie się zdającego z innymi osobami, z wyjątkiem konieczności skorzystania z pomocy medycznej),
b) nie opuszcza wyznaczonego mu w sali miejsca,
c) w żadnej formie nie porozumiewa się z innymi zdającymi,
d) nie wypowiada uwag i komentarzy,
e) nie zadaje żadnych pytań dotyczących zadań egzaminacyjnych,
f) nie korzysta z żadnych środków łączności.
10. W przypadku
- stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań egzaminacyjnych przez ucznia (słuchacza)
- wniesienia przez ucznia (słuchacza) do sali egzaminacyjnej urządzenia telekomunikacyjnego albo
- korzystania przez ucznia (słuchacza) z urządzenia telekomunikacyjnego w sali egzaminacyjnej,
- zakłócania przez ucznia (słuchacza) prawidłowego przebiegu sprawdzianu lub części egzaminu w sposób utrudniający pracę pozostałym uczniom (słuchaczom) przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego przerywa sprawdzian lub odpowiednią część egzaminu danego ucznia (słuchacza), unieważnia mu sprawdzian lub odpowiednią część egzaminu i nakazuje opuszczenie sali egzaminacyjnej, co odnotowuje w protokole przeprowadzenia sprawdzianu/egzaminu.
11. Zdający, który ukończył pracę przed wyznaczonym czasem, zgłasza to przewodniczącemu zespołu nadzorującego przez podniesienie ręki i zamyka swój zestaw egzaminacyjny. Przewodniczący lub członek zespołu nadzorującego sprawdza poprawność kodowania i odbiera pracę . Po otrzymaniu pozwolenia na opuszczenie sali uczeń (słuchacz) wychodzi, nie zakłócając pracy pozostałym piszącym.
12. Po upływie czasu przeznaczonego na rozwiązywanie zadań uczniowie (słuchacze) kończą prace z zestawem zadań i stosują się do poleceń przewodniczącego zespołu nadzorującego.
13. Uczniowie z ważną opinią /orzeczeniem poradni psychologiczno-pedagogicznej lub zaświadczeniem lekarskim o chorobie lub czasowej niesprawności mają prawo do zdawania sprawdzianu/egzaminu w formie i warunkach dostosowanych do ich dysfunkcji (zgodnie z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 31 marca 2010 r. w sprawie sposobu dostosowania warunków i formy przeprowadzania sprawdzianu egzaminu gimnazjalnego do potrzeb uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi od roku 2010/2011, opublikowanym na stronie internetowej CKE ).
14. Jeżeli zdający uzna, że w trakcie sprawdzianu lub odpowiedniej części egzaminu zostały naruszone przepisy dotyczące jego przeprowadzania, może w terminie 2 dni od daty sprawdzianu lub odpowiedniej części egzaminu zgłosić pisemne zastrzeżenia do dyrektora właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej. Zastrzeżenie musi zawierać dokładny opis zaistniałej sytuacji.
15. Dyrektor właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej rozpatruje zastrzeżenia w terminie 7 dni od daty ich otrzymania. Rozstrzygnięcie dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej jest ostateczne. W razie stwierdzenia naruszenia przepisów dotyczących przeprowadzania sprawdzianu/egzaminu, na skutek zastrzeżeń , o których mowa w pkt 14, lub z urzędu dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, może unieważnić dany sprawdzian/egzamin, jeżeli to naruszenie mogło wpłynąć na wynik danego sprawdzianu/egzaminu.
16. Stwierdzenie podczas sprawdzania prac egzaminacyjnych niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez uczniów (słuchaczy) skutkuje unieważnieniem sprawdzianu albo odpowiedniej części egzaminu tych zdających (unieważnia dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej). Uczeń (słuchacz) przystępuje ponownie do sprawdzianu albo odpowiedniej części egzaminu w terminie ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
17. W przypadku stwierdzenia podczas sprawdzania pracy niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez ucznia (słuchacza), który ponownie przystąpił do sprawdzianu albo odpowiedniej części egzaminu, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, unieważnia sprawdzian albo odpowiednią część egzaminu tego ucznia (słuchacza). W zaświadczeniu o szczegółowych wynikach odpowiednio sprawdzianu/egzaminu dla danego ucznia (słuchacza), w miejscach przeznaczonych na wpisanie wyników uzyskanych ze sprawdzianu albo odpowiedniej części egzaminu, wpisuje się „0”.
Zebranie z rodzicami
W dniu 23.03.2012r. o godz. 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów kl. „0” – VI.
Bez zebrania ogólnego. Spotkanie z wychowawcami i nauczycielami uczącymi.
Rodzice uczniów z kl. VI zostaną zapoznani z procedurami sprawdzianu kompetencji.
Sprawdzian kompetencji dla uczniów kl. VI odbędzie się 3 kwietnia 2012r. o godz. 9.00 – jest to dzień wolny dla uczniów klas I-V. Dowóz do szkoły uczniów kl. „0” i VI pozostaje bez zmian. Uczniowie klasy VI zobowiązani są do przyjścia do szkoły na godz. 8.30, przynoszą ze sobą aktualną legitymację szkolną, czarny długopis i przybory do geometrii. Obowiązuje strój szkolny.
Zajęcia otwarte
Dnia 14.03.2012r. o godzinie 8.20 odbędą się zajęcia otwarte z edukacji matematycznej w klasie III. Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów kl. III.
ZIELONA SZKOŁA - ŁEBA
W dniach 21.05 - 26.05.2012r. grupa uczniów klas IV - VI będzie przebywała na Zielonej Szkole w Łebie. Zwracamy się z prośbą do rodziców i przyjaciół naszej szkoły o wsparcie finansowe naszego projektu. Osoby chętne do przekazania środków na powyższy cel proszone są o kontakt z kierownikiem wyjazdu Panią Grażyną Frankiewicz ewentualnie z sekretariatem szkoły. Tym, którzy nas wesprą z góry serdecznie dziękujemy, ponieważ dzięki nim realizujemy nasze marzenia.
Zdobyliśmy odznakę "Uczymy się z TIK"
Miło jest nam poinformować, że nasz szkolny blog zdobył odznakę „Uczymy się z TIK”.
Odznaka symbolizująca sprawność "Uczymy się z TIK" jest nagrodą dla tych blogerów, którzy systematycznie i rzetelnie opisywali szkolne wydarzenia związane z udziałem w programie Szkołą z klasą 2.0.
W I semestrze na blogu uczniowie Emil Mika, Adrian Kowalski oraz Radosław Woźniak (z pomocą nauczyciela informatyki) zamieścili między innymi:
- przygotowania i przebieg debat klasowych i szkolnych,
- zasady zapisane w Kodeksie 2.0 oraz ich stosowanie w szkole,
- wykorzystanie TIK na lekcjach różnych przedmiotów,
- zajęcia z wykorzystaniem TIK,
- przygotowywanie się do lekcji i odrabianie prac domowych przy pomocy TIK.
Wszyscy bardzo się cieszymy, że praca uczniów z klasy VI została doceniona. Mamy nadzieję, że zmobilizuje to uczniów do jeszcze cięższej pracy.
Aktualnie rozpoczęliśmy działania związane z projektem w ramach programu Szkoła z klasą 2.0. Nasz temat to „Dzień grzeczności w naszej szkole”. Na pewno będziecie mogli o szczegółach przeczytać na naszym blogu.
Zaproszenie na Rajd Wiosenny
Opiekunki SKKT zapraszają wszystkich chętnych na XII Rajd Wiosenny, który odbędzie się 24 marca (sobota).
Trasa rajdu: Skarżysko-Kam. - Bór (9 km).
Opłata wynosi 10 zł (Należy pamiętać o dodatkowych pieniążkach na dojazd)
W ramach wpisowego zapewnia się:
- pamiątkowy znaczek rajdowy;
- posiłek w czasie ogniska turystycznego (kiełbasa, chleb, gorąca kawa);
- dyplomy uczestnictwa.
Każdy uczestnik rajdu powinien posiadać:
- ubiór i obuwie przystosowane do turystyki pieszej;
- kubek na ciepły napój;
- dokument tożsamości;
- dużo dobrego humoru.
Gorąco zapraszamy!!
Archiwum Aktualności