Światowy Dzień Mycia Rąk w naszej szkole
Każdego roku 15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. W tym roku nasi uczniowie klas I- III wzięli czynny udział w tym wydarzeniu, ponieważ jest to doskonały sposób na uświadomienie, że mycie rąk ma ogromny wpływ na nasz stan zdrowia i może uchronić nas przed wieloma chorobami, szczególnie w czasach pandemii.
Pamiętajmy: Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mycie rąk powinno zajmować minutę, ale 30 sekund to minimum, by pozbyć się drobnoustrojów z powierzchni ciała.
Czas można odmierzać na przykład poprzez śpiewanie w myślach piosenki "Sto lat" lub "Mydło lubi zabawę".
Instrukcja prawidłowego mycia rąk wskazuje, że każda z poniższych czynności powinna trwać 5 sekund:
- moczymy dłonie i nabieramy mydło,
- rozprowadzamy mydło na powierzchni dłoni, nadgarstkach i pomiędzy palcami,
- pocieramy o siebie dłonie z przeplecionymi palcami (lewą nad prawą i prawa ręka nad lewą),
- pocieramy wierzch każdej dłoni,
- czyścimy wnętrze dłoni od palców do kciuka,
- czyścimy kciuki,
- pocieramy opuszki palców o drugą rękę,
- okrężnymi ruchami czyścimy nadgarstki,
- spłukujemy mydło i wycieramy dłonie czystym ręcznikiem.
Wszystkie informacje przekazane dzieciom opatrzone były plakatem wykonanym przez nauczyciela, aby dokładniej zobrazować to, iż mycie rąk jest jedną z najprostszych i najbardziej skutecznych metod zapobiegania różnym chorobom.
Konkurs profilaktyczny
15 października 2020 rozstrzygnięto konkurs profilaktyczny pt. „Wirusa w koronie plastyką przegonię”. Organizatorem przedsięwzięcia były panie Małgorzata Banaś i Marzena Łabuda, a udział w nim wzięły klasy II-VIII.
Jury w składzie: dyrektor szkoły Barbara Gajewska, pani Karina Piotrowska Niewczas i pani Edyta Mizura oceniły starania naszych uczniów, którzy wspólnie w wychowawcą przygotowali plakat na temat ochrony zdrowia w czasie pandemii COVID -19.
Ostatecznie wyłoniono najlepsze prace, a były to:
I miejsce – klasa II
II miejsce – klasa III
III miejsce – klasa IV
Grupy starsze:
I miejsce – klasa VI
II miejsce – klasa V
III miejsce – klasa VIII
Wyróżnienie otrzymała klasa VII
I miejsca w obu grupach zostały uhonorowane przez Radę Rodziców.
Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów.
Akcje wolontariatu
Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców o wsparcie naszych akcji wolontariatu. Od września prowadzimy zbiórki :
- „Góra złota dla Złotego”- zbiórka złotych monet 1gr, 2 gr, 5gr dla Marcina Cieśli - mieszkańca Starachowic, który walczy z nowotworem (zbieramy do końca roku)
- „Puszka dla godnego brzuszka” – zbiórka karmy i innych potrzebnych rzeczy dla zwierzaków ze schroniska (zbieramy cały czas)
- „Rozkręcamy zakręconą akcję” – zbiórka plastikowych nakrętek dla p. Marcina Cieśli oraz wszystkich tych, którzy potrzebują na leczenie/rehabilitację (zbieramy cały czas)
- Akcja ekologiczna – zbiórka zużytych tubek po klejach Amos( zbieramy do końca roku szkolnego)
PAMIĘTAJMY DOBRO POWRACA!!!
Dzień Edukacji Narodowej
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie „Dniem Nauczyciela”, choć nie tylko pedagodzy obchodzą wówczas swoje święto. To szczególny dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego postanowili uczcić tę okazję i przyznać naszym nauczycielom statuetki podczas Gali Oskarów. Każdy pedagog otrzymał miły upominek w postaci ozdobnej dyni z dedykacją. Był to dzień niezwykły, towarzyszyło mu dużo uśmiechu i wzajemnych życzeń. Całości wydarzenia towarzyszyły pamiątkowe zdjęcia.
Gratulacje i podziękowania usłyszeli również wszyscy pracownicy szkoły podczas spotkania z Panią Dyrektor Barbarą Gajewską. Wręczone zostały wówczas Nagrody od Dyrektora za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, promowanie wśród uczniów pięknych postaw oraz przybliżenie wychowankom świata wartości.
Pani Dyrektor życzyła dalszych sukcesów zawodowych oraz podziękowała za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Nagrody otrzymały następujące osoby:
- Agata Fokt – Danielska
- Izabela Kutyła – Paduch
- Małgorzata Banaś
- Katarzyna Michta
- Katarzyna Lipińska
- Edyta Mizura
- Edyta Spilska
- Zofia Bzdręga
- Małgorzata Marek
- Ewa Połeć
- Anna Banaczkowska
- Tadeusz Jabłoński
Informacja
Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w kraju oraz wzrost zachorowań w powiecie starachowickim i skarżyskim prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności (zachowanie dystansu, noszenie maseczek, przyłbic oraz dezynfekcja rąk).
Do szkoły przyprowadzamy wyłącznie dzieci zdrowe.
Bezwzględnie należy pozostawić dziecko w domu, jeżeli u dziecka bądź rodzica występują objawy choroby.
Robotyka w szkole
W dobie rozwoju technologii informatycznej umiejętność konstruowania robotów oraz ich programowania staje się cenną umiejętnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, pragnących rozwijać się w tej dziedzinie, w naszej szkole odbywają się zajęcia z robotyki. Uczniowie klasy II od roku uczestniczą w zajęciach z wykorzystaniem zestawów LEGO Education WeDo 2.0, realizowanych w szkole jako zajęcia dodatkowe.
Głównym założeniem tych zajęć jest zdobycie przez uczniów wiadomości i umiejętności związanych z budową i programowaniem robotów oraz stymulowanie rozwoju sprawności manualnej i intelektualnej dzieci poprzez wdrażanie ich do pracy w zespołach metodą projektów, wg 4 zasad: rozpocznij, zbuduj, rozważ, zastosuj. Dzieci w formie zabawy wprowadzane są w świat programowania i robotyki. Uczestnicy pracują w parach, mając do dyspozycji zestawy edukacyjne LEGO EDUCATION WeDo 2.0., które zostały zakupione w poprzednim roku szkolnym w kwocie 3 200,00zł ze środków finansowych szkoły.
Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. W roku szkolnym 2019/2020 zostały podwójnie wyróżnione w ogólnopolskich programach: przyznanie szkole tytułu Ambasadora Przyjaznej Edukacji LEGO przez Fundację ALE Nauczanie i tytułu „Szkoła Otwarta i Kreatywna. Znak Jakości Q” przyznanego przez Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego. Prowadzącą warsztat robotyki jest p. Katarzyna Michta.
W obecnym roku szkolnym poza kontynuacją zajęć z robotyki, dodatkowo będziemy przygotowywać się do udziału w międzynarodowym konkursie FIRST® LEGO® League, który odbywać się będzie wiosną 2021 w Warszawie. Przygotowania do konkursu obejmować będą 12 spotkań, podczas których zgodnie z otrzymanym Wyzwaniem, będziemy przygotowywać modele z wykorzystaniem LEGO. W konkursie tym wystartują dwie drużyny z Naszej szkoły (uczniowie klasy II). Dla dzieci to wielkie wydarzenie, które niesie za sobą niekończące się korzyści. Młodzi ludzie poprzez uczestnictwo w FIRST® LEGO® League: Explore:
- zdobywają doświadczenie w programowaniu,
- rozwijają kompetencje społeczne i zawodowe,
- wzmacniają pewności siebie i pozytywną samoocenę,
- eksperymentują i przezwyciężają przeszkody,
- nabywają umiejętności pracy zespołowej,
- budują ścieżkę kariery,
- uczą się poprzez zabawę.
Udział w Konkursie to dla dzieci niepowtarzalna szansa i możliwość na zaprezentowanie swojego talentu, pasji, efektu długich przygotowań. Jednak nie byłoby to możliwe gdyby nie wielkie zaangażowanie wielu osób, a w szczególności Rodziców uczniów klasy II, którzy wytrwale dążyli do zdobycia środków na udział w konkursie, ponieważ koszt zgłoszenia i zakup niezbędnych klocków dla jednej drużyny to koszt740 zł.
Wielkie podziękowania należą się Panu Jarosławowi Samela - Burmistrzowi Miasta i Gminy Wąchock oraz Pani Barbarze Gajewskiej -Dyrektor Naszej szkoły, za wiarę w uczniów i umożliwienie udziału w Konkursie poprzez sfinansowanie zestawów dla drużyn.
Mali zawodnicy już z niecierpliwością i nieskończoną ilością pomysłów na budowle czekają na rozpakowanie nowych klocków i rozpoczęcie prac nad projektami konkursowymi.
Dyrekcja, Nauczyciele, Pedagodzy i Wszyscy Pracownicy Szkoły Podstawowej w Parszowie.
Szanowni Państwo,
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Wam najlepsze życzenia, doceniając Wasz trud, poświęcenie i zaangażowanie, które towarzyszą nieustannie w pracy na rzecz edukacji i wychowania naszych dzieci.
Życzymy Wam wszelkiej radości, pomyślności i nieustającej pasji w wykonywanej codziennie pracy.A owocami Waszej pracy niech będą pokolenia dobrych i mądrych Polaków.
Z wyrazami szacunku i podziękowaniami
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Parszowie
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. X edycja akcji (ŚDTM 2020) odbyła się 2 października 2020. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
W naszej szkole akcja obchodzona była w klasach III – VIII pod kierunkiem pani Zofii Bzdręga i pani Agaty Fokt-Danielskiej.
W klasie III przez cały tydzień dzieci rywalizowały ze sobą poprzez wypełnianie kart konkursowych jako forma porannej, matematycznej rozgrzewki. Zadania polegały na obliczaniu iloczynów w określonym czasie, samodzielnym sprawdzaniu z tabliczką mnożenia wyników i zapisywaniu uzyskanego miejsca. Na zakończenie tygodnia, po wykonaniu ostatniej karty ściganie się z samym sobą i kolegami w klasie zaowocowało wyłonieniem Mistrza Tabliczki Mnożenia, którym został Mateusz Baćko, na drugim miejscu znalazła się Gabrysia Kowalska, a trzecie miejsce zajęły Karina El – Dursi i Amelia Glijer. Uczniowie otrzymali symboliczne Puchary Mistrza Tabliczki Mnożenia (wklejkę do zeszytu) oraz ocenę do dziennika.
W klasach IV - VIII odbyły się klasowe konkursy, których celem było wyłonienie Mistrza Tabliczki Mnożenia (zwycięzcy otrzymali oceny, dyplomy oraz tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia).
Certyfikaty potwierdzające znajomość tabliczki mnożenia w poszczególnych klasach uzyskali:
- Klasa IV: Igor Bzinkowski, Kacper Obarski, Bartłomiej Puchalski
- Klasa V: Nadia El-Dursi, Paweł Herman
- Klasa VI: Jakub Jaźwiec
- Klasa VII: Anna Piwko
- Klasa VIII: Sandra Włodarczyk
Następnie w klasach dzieci rozwiązywały łamigłówki i zadania związane z tabliczką mnożenia. W czasie przerw partol egzaminacyjny (uczennice klasy VIII – Barbara Pietruszka i Sandra Włodarczyk) egzaminował ochotników ze znajomości tabliczki mnożenia. Ci, którzy poprawnie odpowiadali na pytania egzaminatorów - otrzymywali naklejki motywujące. Do egzaminu przystąpiły również panie nauczycielki, które śpiewająco znają tabliczkę mnożenia :)
Światowy Dzień Uśmiechu 😊
To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Za pomysłodawcę tego dnia uważa się Harveya Balla, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”.
Symbol ten reprezentuje to, co chcemy obserwować na co dzień u innych ludzi, czyli bezinteresowny uśmiech i radość z życia.
Od dawien dawna wiemy, że „śmiech to zdrowie” – a nauka potwierdza, że uśmiech powoduje wydzielanie endorfin – czyli hormonów szczęścia. Podczas chwili, gdy na naszej twarzy widnieje uśmiech, jesteśmy rozluźnieni i odstresowani.
Jedno jest pewnie: uśmiech poprawia nastrój.
Opiekunowie i członkowie Samorządu Uczniowskiego postanowili uświetnić ten dzień. Na przerwach uczniowie mogli wykonać zabawne zdjęcia z użyciem elementów, które z cała pewnością wywołały masę uśmiechów. Każde dziecko mogło również skorzystać z karnetu pełnego uśmiechów, w razie złego samopoczucia lub po prostu dla zabawy.
Akcja ciekawa, w naszym odczuciu potrzebna w sytuacji niepogody i nie tylko. Na pewno chętnie ją powtórzymy. Samorząd Uczniowski na ten rok szkolny przewidział wiele atrakcji, a „Dzień Uśmiechu” był jednym z nich.
Konkurs "Arcymistrz mnożenia"
Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w konkursie matematyczno-logicznym „ARCYMISTRZ MNOŻENIA”. Jest to konkurs organizowany w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Najważniejsze informacje o konkursie:
1. Udział w konkursie jest bezpłatny
2. Termin: 05.10.2020-17.10.2020
3. Konkurs rozgrywany jest w 5 kategoriach:- ALFA - klasy IV i młodsi (szkoły z Polski), rocznik 2010 i młodsi (szkoły spoza Polski)
- BETA - klasy V i VI (szkoły z Polski), rocznik 2008 i 2009 (szkoły z zagranicy)
- GAMMA - klasy VII i VIII (szkoły z Polski), rocznik 2006 i 2007 (szkoły z zagranicy)
- TEACHER - nauczyciele, koordynatorzy, dyrektorzy szkół biorących udział w SDTM
- OPEN - uczniowie szkół ponadpodstawowych biorących udział w obchodach ŚDTM oraz rodzice uczniów uczęszczających do szkół, które biorą udział w ŚDTM
4. Zadania konkursowe to: łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.
5. Harmonogram- Rejestracja - 29.09-5.10.2020
- I ETAP - eliminacje - 5-7.10.2020
- Ogłoszenie wyników I ETAPU - 12.10.2020
- Finał - 17.10.2020, godz. 9:00 (7:00 UTC)
- Ogłoszenie wyników finału - 18.10.2020, godz. 12:00
6. Jak się ZAREJESTROWAĆ?- KROK 1. Zgłoszenie szkoły do konkursu.
Szkołę do konkursu zgłasza koordynator szkolny ŚDTM. Po zgłoszeniu szkoły koordynator otrzymuje 5 KODÓW (oddzielny kod dla każdej kategorii). - KROK 2. Przekazanie KODÓW uczestnikom konkursu.
Koordynator przekazuje uczestnikom KOD umożliwiający zarejestrowanie się do konkursu (każda kategoria ma oddzielny KOD). Zarejestrowanie się w niewłaściwej kategorii może skutkować wykluczeniem uczestnika z konkursu.
ALFA kl. 4 i młodsi
XMEA (link: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/xmea )
BETA kl. 5 i 6
VUXO (link: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/vuxo )
GAMMA kl. 7 i 8
FZZC (link: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/fzzc )
OPEN rodzice
PXXH (link: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/pxxh )
TEACHER nauczyciele, koordynatorzy, dyrektorzy
QOHJ (link: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/qohj )
- KROK 3. Założenie konta uczestnika.
Każdy uczestnik wchodzi na stronę rejestracji i wprowadza KOD, który otrzymał od nauczyciela (lub klika na podany link). Następnie zakłada indywidualne konto uczestnika, podając swój adres mailowy, klasę, rocznik oraz imię i nazwisko.
7. Przebieg I ETAPU (ELIMINACJI)- Etap ten trwa 3 dni (od 5.10.2020, godz. 12:00 do 8.10.2020, godz. 12:00).
- Każdego dnia uczestnicy logują się na swoje konto i pobierają (w pliku pdf) zestaw składający się z 6 zadań (każda kategoria ma swój zestaw). Uczestnicy mają 24 godziny na ich rozwiązanie i przesłanie odpowiedzi.
- Odpowiedzi do zadań należy przesyłać za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie konkursu.
- Przy każdym zadaniu podana jest informacja o jego wartości punktowej. Za każdą poprawną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje punkty (tyle, ile wynosi jego wartość punktowa). Za błędną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje 0 punktów.
- Na podstawie łącznej liczby punktów zdobytych w etapie eliminacyjnym ustala się kolejność miejsc w poszczególnych kategoriach: im więcej punktów, tym wyższe miejsce. Do FINAŁU kwalifikują się miejsca od 1 do 30.
8. Przebieg FINAŁU- Uczestnicy mają 90 minut na rozwiązanie zestawu zadań.
- O kolejności miejsc w ramach finału decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku równej liczby punktów decyduje czas przesłania odpowiedzi.
9. Nagrody- Za miejsca I-III (w każdej kategorii) przyznawane są medale, dyplomy, Karty Grabowskiego "Tabliczka mnożenia", plecak i piórnik.
- Za miejsca IV-X (w każdej kategorii) - dyplom, plecak i piórnik.
10. Zadania będą publikowane w następujących językach: polskim, angielskim i rosyjskim.
Bezpieczeństwo - Spotkanie z Policją
2 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, pracującymi na co dzień w Komisariacie Policji w Starachowicach, panią Agnieszką Stryczenkow, panami Pawłem Kusiakiem, Mariuszem Dujką oraz dzielnicowym Łukaszem Jasikiem.Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0-IV. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasi Goście zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.
Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas V-VIII. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Policjanci poruszyli także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.
Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjantów. Po spotkaniu uczniowie w grupkach długo rozmawiali jeszcze na wyżej wymienione tematy.
Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistów w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.
Zajęcia z przedstawicielami Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.
Dzień chłopaka – ubieramy w Barwy Jesieni 😊
30 września to dzień wyjątkowy dla wszystkich panów, bowiem wtedy obchodzimy Dzień Chłopaka. Każda klasa indywidualnie obchodziła ten dzień wraz ze swym wychowawcą. Chłopcy na pewno dostali jakieś ciekawe upominki i z pewnością się ucieszyli, że dziewczyny pamiętają o ich corocznym święcie.
Tym razem Samorząd Szkolny postanowił zadbać również o kolorową oprawę tego święta. Każda klasa losowała dwa dni wcześniej kolor, który kojarzy się nam z jesienią: żółty, pomarańczowy, czerwony, brązowy, zielony. Zadaniem uczniów było przybranie się w te kolory, aby uświetnić nowo powitaną porę roku.
Jesień wcale nie musi być smutna, udowodniły to wszystkie klasy. Czasami można urozmaicić ponury dzień ciekawym akcentem. Uczniowie naszej szkoły zgodnie z wylosowanym kolorem, godnie zaprezentowały się w dniu dzisiejszym. Klasa I wylosowała kolor pomarańczowy, II- zielony, III- pomarańczowy, IV – czerwony, V – zielony, VI- żółty, VII – żółty, VIII – czerwony. Zachęcamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia, a wszystkim dzieciom dziękujemy za przygotowanie się do zadania.
Gazetka Kujonek - wrzesień 2020
Apel profilaktyczny
29 września 2020 roku uczniowie klasy VIII należący do Samorządu Uczniowskiego (Patryk Wojciechowski, Basia Pietruszka, Dominika Nowak i Sandra Włodarczyk) przygotowali i poprowadzili apel dotyczący szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Prezentacja odbyła się w dwóch turach z podziałem na klasy: „0” I-IV oraz V-VIII.
Tematyka spotkania obejmowała:
- bezpieczeństwo w drodze do szkoły
- bezpieczeństwo w Internecie
- bezpieczeństwo w szkole podczas zajęć i przerw
-zalecenia dotyczące stosowania się w szkole zasad podczas pandemii COVID -19
Zgromadzeni uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie obowiązujące zasady, zadać nurtujące ich pytania i wypowiedzieć się na forum całej grupy.
Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie: Marzena Łabuda i Małgorzata Banaś.
UWAGA KONKURS!!!
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie profilaktycznym pt. „Wirusa w koronie - plastyką przegonię”.
Nad konkursem czuwają panie: Małgorzata Banaś i Marzena Łabuda.
Celem konkursu jest:
- Rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.
- Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie form plastycznych.
- Kształtowanie postawy obywatelskiej poprzez stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych związanych z pandemią COVID – 19.
Zasady konkursu:
- Uczestnicy konkursu, czyli klasy I-VIII wykonują pracę plastyczną na brystolu (każda klasa indywidualnie z wychowawcą), której tematem jest próba pokonania wirusa.
- Dopuszczalna technika dowolna tj. rysunek, malarstwo, collage, wycinanka itp.
- Czas realizacji – 2 tygodnie 28.09.2020- 12.10.2020.
- Organizatorzy wyłaniają zwycięskie prace i ogłoszą zwycięzców przyznając nagrody rzeczowe i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych : I-III i IV-VIII.
- Prace należy składać do pań: M. Banaś i M. Łabudy.
Serdecznie zapraszamy 😊
Wybory Samorządu Uczniowskiego
W czwartek 17 września 2020 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przeprowadziły je opiekunki SU – tj . Małgorzata Banaś i Marzena Łabuda. Były to wybory szczególne, ponieważ startowało w nich się wielu chętnych (26 osób). Ze względów bezpieczeństwa związanych z Covid – 19 ograniczyliśmy wystąpienia i kampanię wyborczą. Nie przeszkodziło to jednak w wyłonieniu reprezentantów naszej społeczności uczniowskiej.
Ostatecznie w demokratycznych wyborach zwyciężył Patryk Wojciechowski – uczeń klasy VIII. Będzie on pełnił rolę Przewodniczącego SU. Jego zastępcą została Martyna Łoboda – uczennica klasy VII. Pozostali uczniowie tj. Basia Piertuszka, Dominika Nowak, Julia Głowacz, Kamil Utrata, Julia Grdeń, Wiktoria Bobkiewicz, Wojtek Pacek, Łucja Kowalik, Michał Majewski, Jakub Lendzion, Filip Włodarczyk, Bartek Puchalski, Igor Bzinkowski i Ksawery Spadło - to oni utworzą sekcję: rozrywkową, sportową, wolontariatu, czystości.
Wszystkim kandydatom dziękujemy za zaangażowanie, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do ścisłej współpracy. Z pewnością mamy dużo pomysłów i wielkie chęci, zatem do działania!
Archiwum Aktualności